1/25/2021 5:53:51 PM
2020 Football Scores: Week 9

Week

Class

Day

Score

Wellington-Napoleon (2-4)
Class 1 District 5 
0
Adrian (7-1)
Class 1 District 5 
33
Final
Kelly (7-2)
Class 2 District 1 
28
Affton (0-3)
Class 4 District 2 
0
Final
Osceola (1-6)
8-Man District 1 
28
Appleton City (2-5)
8-Man District 1 
72
Final
Concordia (2-4)
8-Man District 2 
22
Archie (8-1)
8-Man District 1 
74
Final
Nevada (6-3)
Class 4 District 6 
39
Aurora (6-3)
Class 3 District 6 
20
Final
Willow Springs (1-6)
Class 2 District 3 
6
Ava (5-4)
Class 3 District 5 
38
Final
Chillicothe (2-7)
Class 3 District 8 
34
Benton (1-6)
Class 3 District 8 
14
Final
Osage (3-6)
Class 3 District 5 
14
Blair Oaks (8-1)
Class 3 District 4 
61
Final
Rockhurst (5-3)
Class 6 District 3 
42
Blue Springs (4-5)
Class 6 District 4 
20
Final
Republic (3-6)
Class 5 District 6 
34
Branson (3-6)
Class 5 District 6 
28
Final
North Shelby (7-2)
8-Man District 2 
64
Braymer (0-8)
 
6
Final
South Shelby (0-7)
Class 1 District 2 
10
Brookfield (4-4)
Class 2 District 8 
54
Final
Warsaw (3-2)
Class 2 District 7 
38
Buffalo (7-2)
Class 3 District 5 
42
Final
Kirksville (5-4)
Class 4 District 4 
7
Capital City High (1-6)
Class 5 District 4 
13
Final
Ozark (5-4)
Class 5 District 6 
28
Carl Junction (4-5)
Class 4 District 5 
33
Final
Lafayette County (7-2)
Class 2 District 8 
49
Carrollton (4-5)
Class 1 District 6 
10
Final
Nixa (7-2)
Class 6 District 3 
12
Carthage (8-0)
Class 5 District 6 
35
Final
McDonald County (4-4)
Class 4 District 5 
21
Cassville (7-2)
Class 3 District 6 
44
Final
Clinton (0-8)
Class 3 District 5 
0
Center (4-3)
Class 4 District 7 
41
Final
Francis Howell North (0-9)
Class 5 District 3 
21
Central (Cape Girardeau) (3-5)
Class 4 District 1 
38
Final
Summit Christian Academy (6-3)
Class 3 District 7 
56
Central (Kansas City) (2-7)
Class 3 District 8 
22
Final
Charleston (1-4)
Class 2 District 1 
20
Central (New Madrid County) (5-4)
Class 2 District 1 
60
Final
Farmington (7-2)
Class 5 District 1 
14
Central (Park Hills) (8-1)
Class 3 District 2 
17
Final
Chaminade College Prep (2-1)
Class 5 District 2 
19
Christian Brothers College (3-1)
Class 6 District 2 
49
Final
Agape High School
 
6
Clever (2-5)
Class 2 District 4 
35
Final
Bowling Green (6-3)
Class 2 District 6 
54
Clopton with Elsberry (3-5)
Class 2 District 6 
0
Final
Tipton (3-5)
Class 1 District 3 
18
Crest Ridge (6-3)
Class 1 District 5 
35
Final
Portageville (2-7)
Class 1 District 1 
32
Crystal City (2-6)
Class 1 District 1 
34
Final
Potosi (5-4)
Class 3 District 2 
6
DeSoto (1-6)
Class 4 District 1 
33
Final
Lockwood with Golden City (7-1)
Class 1 District 4 
49
Diamond (2-6)
Class 1 District 4 
14
Final
Kansas City East Christian (Kan.) (Leawood, KS)
 
0
Drexel (8-1)
8-Man District 1 
80
Final
North Platte (0-9)
Class 1 District 8 
13
East Buchanan (6-2)
Class 1 District 8 
59
Final
Fredericktown (1-6)
Class 3 District 1 
0
East Prairie (5-2)
Class 2 District 1 
18
Final
Fair Grove (6-3)
Class 2 District 3 
51
El Dorado Springs (2-6)
Class 2 District 4 
25
Final
St. James (1-8)
Class 3 District 2 
18
Eldon (2-5)
Class 3 District 5 
21
Final
Pleasant Hill (2-7)
Class 3 District 7 
6
Excelsior Springs (3-4)
Class 4 District 8 
26
Final
Central (Springfield) (0-9)
Class 5 District 5 
8
Forsyth (6-3)
Class 2 District 3 
52
Final
Rock Bridge (5-3)
Class 6 District 4 
21
Francis Howell (7-1)
Class 6 District 2 
27
Final
Washington (8-1)
Class 5 District 4 
41
Francis Howell Central (2-4)
Class 6 District 2 
14
Final
St. Charles (1-7)
Class 4 District 3 
0
Ft. Zumwalt East (3-6)
Class 5 District 3 
35
Final
Marquette (3-1)
Class 6 District 2 
16
Ft. Zumwalt North (8-1)
Class 5 District 3 
35
Final
Sweet Springs with Malta Bend (4-2)
Class 1 District 5 
14
Fulton (1-8)
Class 4 District 4 
48
Final
Princeton with Mercer (6-2)
Class 1 District 7 
28
Gallatin (5-4)
Class 1 District 7 
18
Final
Belton (7-1)
Class 5 District 7 
0
Grain Valley (8-1)
Class 5 District 7 
22
Final
Oak Park (3-6)
Class 5 District 8 
26
Grandview (3-5)
Class 4 District 7 
22
Final
Chaffee (1-6)
Class 1 District 1 
20
Grandview (Hillsboro) (5-3)
Class 2 District 2 
37
Final
Boonville (5-3)
Class 3 District 4 
30
Hallsville (5-4)
Class 2 District 5 
14
Final
Battle (6-1)
Class 5 District 4 
27
Hannibal (6-2)
Class 4 District 4 
14
Final
Caruthersville (2-4)
Class 1 District 1 
6
Hayti (8-0)
Class 1 District 1 
58
Final
Cardinal Ritter (0-3)
Class 3 District 2 
18
Helias Catholic (9-0)
Class 4 District 6 
27
Final
Union (3-4)
Class 4 District 2 
Hermann (2-7)
Class 2 District 5 
Friday @ 7:00 PM
Jackson (9-0)
Class 5 District 1 
56
Hickman (2-6)
Class 6 District 4 
7
Final
Springfield Catholic (3-3)
Class 2 District 3 
41
Hollister (3-6)
Class 3 District 6 
27
Final
Liberty (Mountain View) (7-2)
Class 2 District 3 
40
Houston (3-4)
Class 2 District 3 
0
Final
St. Vincent (5-2)
Class 1 District 1 
28
Jefferson (Festus) (5-2)
Class 2 District 1 
35
Final
Ft. Zumwalt West (3-6)
Class 6 District 2 
23
Jefferson City (3-6)
Class 5 District 4 
20
Final
MICDS (3-0)
Class 4 District 3 
42
John Burroughs (2-1)
Class 4 District 2 
6
Final
Sikeston (2-7)
Class 4 District 1 
14
Kennett (9-0)
Class 3 District 1 
53
Final
Hillcrest (1-8)
Class 4 District 5 
20
Kickapoo (4-4)
Class 6 District 3 
39
Final
Southwest (Livingston County) (8-1)
8-Man District 2 
84
King City (4-5)
8-Man District 3 
66
Final
Holden (0-7)
Class 2 District 7 
0
Knob Noster (3-4-1)
Class 3 District 7 
42
Final
Fayette (5-4)
Class 1 District 6 
20
Knox County (2-6)
Class 1 District 7 
0
Final
Fox (7-1)
Class 6 District 1 
28
Ladue Horton Watkins (0-3)
Class 5 District 2 
26
Final
Maryville (6-3)
Class 3 District 8 
28
Lafayette (St. Joseph) (3-5)
Class 4 District 8 
14
Final
Rockwood Summit (2-2)
Class 5 District 2 
23
Lafayette (Wildwood) (3-1)
Class 6 District 1 
33
Final
East Newton (1-7)
Class 2 District 4 
14
Lamar (7-1)
Class 2 District 4 
53
Final
Platte County (8-1)
Class 5 District 8 
27
Lansing (Kan.) (Lansing, KS)
 
0
Final
Lee's Summit West (6-3)
Class 6 District 3 
21
Lee's Summit North (4-5)
Class 6 District 3 
7
Final
Richmond (7-1)
Class 3 District 8 
32
Lexington (8-1)
Class 2 District 8 
16
Final
Rich Hill (1-5)
8-Man District 1 
44
Liberal (6-2)
8-Man District 1 
50
Final
Blue Springs South (1-8)
Class 6 District 4 
10
Liberty North (6-2)
Class 6 District 4 
34
Final
Parkway Central (1-3)
Class 5 District 3 
6
Lindbergh (3-1)
Class 6 District 1 
49
Final
Butler (8-0)
Class 2 District 7 
51
Lone Jack with Kingsville (0-9)
Class 2 District 7 
6
Final
Troy Buchanan (3-6)
Class 6 District 4 
7
Lutheran St. Charles (5-1)
Class 2 District 2 
40
Final
Clark County (3-4)
Class 2 District 6 
28
Macon (3-4)
Class 3 District 4 
49
Final
Dexter (3-5)
Class 3 District 1 
34
Malden (2-7)
Class 1 District 1 
12
Final
Harrisburg (6-3)
Class 1 District 6 
8
Marceline (8-1)
Class 1 District 6 
56
Final
Louisiana (1-7)
Class 1 District 2 
6
Mark Twain (3-5)
Class 1 District 2 
28
Final
Cameron (6-3)
Class 3 District 8 
27
Marshall (2-7)
Class 4 District 6 
20
Final
Mt. Vernon (4-5)
Class 3 District 6 
22
Marshfield (4-5)
Class 4 District 5 
33
Final
Milan (8-1)
Class 1 District 7 
43
Maysville with Winston (3-6)
Class 1 District 8 
6
Final
Webster Groves (0-2)
 
0
Mehlville (2-1)
Class 5 District 1 
13
Final
Warrenton (4-5)
Class 4 District 4 
29
Mexico (4-4)
Class 4 District 4 
26
Final
West Platte (4-5)
Class 1 District 8 
6
Mid-Buchanan (9-0)
Class 1 District 8 
60
Final
Marionville (9-0)
Class 1 District 4 
60
Miller (1-7)
Class 1 District 4 
0
Final
Seneca (2-6)
Class 3 District 6 
6
Monett (3-5)
Class 4 District 5 
27
Final
Highland (3-4)
Class 2 District 6 
6
Monroe City (7-2)
Class 2 District 6 
46
Final
North Callaway (6-2)
Class 2 District 5 
27
Montgomery County (6-3)
Class 2 District 5 
14
Final
Rock Port (4-3)
8-Man District 4 
20
Mound City (6-3)
8-Man District 4 
14
Final
Joplin (5-4)
Class 6 District 3 
48
Neosho (0-9)
Class 5 District 6 
0
Final
Keytesville (0-8)
 
14
Norborne (5-3)
8-Man District 2 
50
Final
Schuyler County (1-8)
8-Man District 2 
0
North Andrew (9-0)
8-Man District 3 
58
Final
Liberty (8-1)
Class 6 District 4 
31
North Kansas City (5-4)
Class 5 District 8 
14
Final
Oakville (0-3)
Class 5 District 1 
7
Northwest (Cedar Hill) (6-3)
Class 6 District 1 
42
Final
Harrisonville (6-3)
Class 4 District 6 
8
Odessa (8-0)
Class 3 District 7 
51
Final
Duchesne (7-1)
Class 2 District 2 
19
Orchard Farm (5-4)
Class 3 District 3 
14
Final
Centralia (7-1)
Class 3 District 4 
14
Palmyra (9-0)
Class 2 District 6 
19
Final
Westran (8-1)
Class 1 District 6 
33
Paris with Faith Walk (3-6)
Class 1 District 2 
6
Final
Central (St. Joseph) (1-7)
Class 5 District 8 
0
Park Hill South (7-2)
Class 5 District 8 
56
Final
Parkway North (2-2)
Class 4 District 3 
42
Parkway West (1-3)
Class 5 District 2 
7
Final
Albany (4-4)
8-Man District 4 
80
Pattonsburg (5-4)
8-Man District 3 
12
Final
Van Horn (4-5)
Class 4 District 7 
6
Pembroke Hill (5-2)
Class 3 District 7 
44
Final
Lawson (5-3)
Class 2 District 8 
12
Penney (6-3)
Class 1 District 7 
40
Final
Herculaneum (1-6)
Class 3 District 3 
12
Perryville (3-5)
Class 4 District 1 
48
Final
Pleasant Hope (0-6)
Class 1 District 3 
0
Pierce City (7-2)
Class 1 District 4 
53
Final
Putnam County (2-7)
Class 1 District 7 
40
Polo (2-7)
Class 1 District 8 
8
Final
Clayton (1-2)
Class 4 District 2 
0
Priory (2-1)
Class 3 District 3 
38
Final
Park Hill (4-5)
Class 6 District 4 
19
Raymore-Peculiar (7-2)
Class 6 District 3 
13
Final
Ruskin (2-6)
Class 5 District 7 
39
Raytown South (0-7)
Class 4 District 7 
30
Final
Logan-Rogersville (7-2)
Class 4 District 5 
42
Reeds Spring (2-6)
Class 3 District 6 
7
Final
Camdenton (4-5)
Class 5 District 4 
10
Rolla (4-3)
Class 5 District 4 
28
Final
Slater (4-3)
Class 1 District 6 
63
Russellville (0-7)
Class 1 District 3 
16
Final
Cabool (5-4)
Class 1 District 4 
18
Salem (5-4)
Class 3 District 2 
19
Final
Missouri Military Academy (5-3)
Class 2 District 5 
46
Salisbury (1-8)
Class 1 District 6 
48
Final
Jasper (4-4)
8-Man District 1 
60
Santa Fe (1-6)
8-Man District 2 
14
Final
Ash Grove (3-5)
Class 1 District 4 
14
Sarcoxie (5-4)
Class 2 District 4 
34
Final
St. Pius X (Kansas City) (8-0)
Class 2 District 8 
41
Savannah (4-3)
Class 4 District 8 
6
Final
Parkway South (1-3)
Class 5 District 2 
0
Seckman (5-2)
Class 5 District 1 
33
Final
Lincoln College Prep (6-2)
Class 4 District 7 
20
Shawnee Mission South (Kan.) (Overland Park, KS)
 
19
Final
Strafford (3-6)
Class 2 District 3 
14
Skyline (8-1)
Class 1 District 3 
50
Final
Vianney (0-4)
Class 6 District 1 
3
SLUH (1-2)
Class 6 District 1 
20
Final
Winnetonka (6-3)
Class 4 District 8 
7
Smithville (7-2)
Class 4 District 8 
33
Final
North Nodaway (2-6)
8-Man District 4 
8
South Holt (6-1)
8-Man District 3 
58
Final
Northeast (Kansas City) HS (0-7)
Class 3 District 8 
18
Southeast (4-4)
Class 3 District 7 
34
Final
California (6-3)
Class 3 District 4 
0
Southern Boone (5-3)
Class 3 District 4 
21
Final
Festus (8-1)
Class 4 District 1 
55
St. Charles West (4-4)
Class 4 District 3 
0
Final
Owensville (7-2)
Class 3 District 2 
20
St. Clair (7-0)
Class 3 District 2 
58
Final
Hermann (2-7)
Class 2 District 5 
7
St. Francis Borgia (5-3)
Class 3 District 3 
42
Final
Trinity Catholic (0-3)
Class 4 District 3 
35
St. Mary's (St. Louis) (2-1)
Class 3 District 1 
36
Final
Lathrop (1-6)
Class 2 District 8 
13
St. Michael the Archangel (4-4)
Class 2 District 7 
33
Final
Valle Catholic (9-0)
Class 3 District 1 
52
St. Pius X (Festus) (3-6)
Class 2 District 1 
13
Final
Lee's Summit (2-7)
Class 6 District 3 
14
Staley (5-4)
Class 5 District 8 
21
Final
Worth County (4-4)
8-Man District 4 
14
Stanberry (7-1)
8-Man District 4 
44
Final
DeKalb (0-8)
8-Man District 3 
12
Stewartsville (3-6)
8-Man District 3 
57
Final
Midway (2-5)
Class 1 District 5 
46
Stockton with Sheldon (0-8)
Class 2 District 4 
35
Final
North County (4-3)
Class 4 District 1 
Sullivan (1-5)
Class 4 District 2 
Friday @ 7:00 PM
South Nodaway (2-7)
8-Man District 4 
0
Tarkio (5-2)
8-Man District 4 
46
Final
Mountain Grove (3-6)
Class 3 District 5 
14
Thayer (7-1)
Class 1 District 1 
43
Final
Ft. Zumwalt South (4-5)
Class 5 District 3 
6
Timberland (3-5)
Class 6 District 2 
35
Final
South Harrison (7-2)
Class 1 District 7 
48
Trenton (0-7)
Class 2 District 8 
16
Final
Raytown (6-3)
Class 5 District 7 
44
Truman (0-8)
Class 5 District 7 
12
Final
East (Kansas City) (3-6)
Class 4 District 7 
22
University Academy Charter (3-6)
Class 1 District 5 
18
Final
Scotland County (3-6)
Class 1 District 7 
28
Van-Far with Community (1-6)
Class 2 District 5 
14
Final
Glendale (5-4)
Class 5 District 5 
47
Waynesville (2-6)
Class 5 District 5 
32
Final
Willard (2-7)
Class 5 District 5 
0
Webb City (8-1)
Class 5 District 6 
55
Final
Bolivar (7-2)
Class 4 District 6 
42
West Plains (8-1)
Class 4 District 5 
21
Final
St. Dominic (5-4)
Class 4 District 3 
50
Westminster Christian Academy (0-3)
Class 5 District 2 
14
Final
Fort Osage (3-6)
Class 5 District 8 
48
William Chrisman (1-8)
Class 5 District 7 
39
Final
Scott City (5-4)
Class 2 District 1 
8
Windsor (9-0)
Class 1 District 3 
53
Final
Lutheran South (1-3)
Class 2 District 2 
29
Windsor (Imperial) (2-6)
Class 4 District 2 
28
Final
Cuba (5-4)
Class 2 District 2 
53
Winfield (0-9)
Class 3 District 3 
26
Final

Processing. Please wait.