1/25/2021 1:42:45 AM
2020 Football Scores: Week 2

Week

Class

Day

Score

Lighthouse Sr. High
 
20
Adrian (1-1)
Class 1 District 5 
26
Final
Stanberry (2-0)
8-Man District 4 
38
Albany (0-1)
8-Man District 4 
34
Final
Hogan Prep Academy Charter (1-1)
Class 2 District 7 
16
Ash Grove (1-1)
Class 1 District 4 
8
Final
Capital City High (0-2)
Class 5 District 4 
12
Battle (2-0)
Class 5 District 4 
52
Final
Pleasant Hill (1-1)
Class 3 District 7 
42
Benton (0-2)
Class 3 District 8 
6
Final
North Andrew (2-0)
8-Man District 3 
60
Bishop LeBlond (0-2)
8-Man District 3 
20
Final
Knob Noster (1-1)
Class 3 District 7 
0
Blair Oaks (2-0)
Class 3 District 4 
49
Final
Holden (0-2)
Class 2 District 7 
2
Boonville (2-0)
Class 3 District 4 
74
Final
Palmyra (2-0)
Class 2 District 6 
13
Bowling Green (0-2)
Class 2 District 6 
0
Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (2-0)
 
35
Braymer (0-2)
 
16
Final
Forsyth (1-1)
Class 2 District 3 
0
Buffalo (2-0)
Class 3 District 5 
49
Final
Greenfield (0-2)
Class 1 District 4 
6
Cabool (2-0)
Class 1 District 4 
67
Final
Carthage (2-0)
Class 5 District 6 
21
Carl Junction (1-1)
Class 4 District 5 
20
Final
Mountain Grove (1-1)
Class 3 District 5 
35
Caruthersville (1-1)
Class 1 District 1 
36
Final
Marshfield (0-2)
Class 4 District 5 
20
Cassville (1-1)
Class 3 District 6 
22
Final
Marshall (1-1)
Class 4 District 6 
6
Center (2-0)
Class 4 District 7 
40
Final
St. Charles West (0-2)
Class 4 District 3 
14
Central (Cape Girardeau) (1-0)
Class 4 District 1 
42
Final
East Prairie (1-1)
Class 2 District 1 
41
Central (New Madrid County) (1-1)
Class 2 District 1 
27
Final
Scott City (1-1)
Class 2 District 1 
26
Central (Park Hills) (2-0)
Class 3 District 2 
40
Final
Hallsville (1-1)
Class 2 District 5 
28
Centralia (1-0)
Class 3 District 4 
34
Final
Charleston (1-1)
Class 2 District 1 
52
Chaffee (1-1)
Class 1 District 1 
6
Final
Wellington-Napoleon (0-1)
Class 1 District 5 
6
Crest Ridge (1-1)
Class 1 District 5 
44
Final
Poplar Bluff (2-0)
Class 5 District 1 
53
DeSoto (0-2)
Class 4 District 1 
6
Final
Sikeston (2-0)
Class 4 District 1 
28
Dexter (0-2)
Class 3 District 1 
21
Final
Appleton City (0-2)
8-Man District 1 
6
Drexel (1-1)
8-Man District 1 
34
Final
Pembroke Hill (1-1)
Class 3 District 7 
42
East (Kansas City) (0-2)
Class 4 District 7 
14
Final
Trenton (0-2)
Class 2 District 8 
0
East Buchanan (2-0)
Class 1 District 8 
35
Final
Mt. Vernon (2-0)
Class 3 District 6 
49
East Newton (0-2)
Class 2 District 4 
28
Final
Liberty (Mountain View) (1-1)
Class 2 District 3 
38
Fair Grove (1-1)
Class 2 District 3 
58
Final
Potosi (1-1)
Class 3 District 2 
6
Farmington (2-0)
Class 5 District 1 
10
Final
Scotland County (0-2)
Class 1 District 7 
12
Fayette (2-0)
Class 1 District 6 
36
Final
Sullivan (0-2)
Class 4 District 2 
13
Festus (2-0)
Class 4 District 1 
42
Final
Summit Christian Academy (1-1)
Class 3 District 7 
20
Fort Scott (Kan.) (Fort Scott, KS)
 
21
Final
Seckman (1-1)
Class 5 District 1 
7
Fox (2-0)
Class 6 District 1 
34
Final
North County (1-1)
Class 4 District 1 
41
Francis Howell North (0-2)
Class 5 District 3 
6
Final
Holt (2-0)
Class 6 District 2 
55
Ft. Zumwalt East (0-2)
Class 5 District 3 
13
Final
Francis Howell (1-1)
Class 6 District 2 
28
Ft. Zumwalt North (1-1)
Class 5 District 3 
33
Final
Francis Howell Central (1-1)
Class 6 District 2 
20
Ft. Zumwalt South (1-1)
Class 5 District 3 
42
Final
California (2-0)
Class 3 District 4 
49
Fulton (0-2)
Class 4 District 4 
0
Final
Penney (1-1)
Class 1 District 7 
32
Gallatin (1-1)
Class 1 District 7 
26
Final
Rolla (1-1)
Class 5 District 4 
42
Glendale (0-2)
Class 5 District 5 
29
Final
Oak Park (0-2)
Class 5 District 8 
6
Grain Valley (2-0)
Class 5 District 7 
36
Final
Park Hill South (1-1)
Class 5 District 8 
42
Grandview (1-1)
Class 4 District 7 
0
Final
Bayless
 
Grandview (Hillsboro) (2-0)
Class 2 District 2 
Friday @ 7:00 PM
Crystal City (0-2)
Class 1 District 1 
12
Grandview (Hillsboro) (2-0)
Class 2 District 2 
42
Final
Duchesne (2-0)
Class 2 District 2 
64
Herculaneum (0-2)
Class 3 District 3 
16
Final
Central (Springfield) (0-2)
Class 5 District 5 
12
Heritage (Ark.) (Rogers, AR)
 
55
Final
Fredericktown (1-1)
Class 3 District 1 
42
Hermann (1-1)
Class 2 District 5 
18
Final
Helias Catholic (2-0)
Class 4 District 6 
68
Hickman (0-2)
Class 6 District 4 
18
Final
Thayer (1-1)
Class 1 District 1 
36
Highland (Ark.) (Hardy, AR)
 
0
Final
Hillsboro (0-2)
Class 4 District 1 
14
Jackson (2-0)
Class 5 District 1 
55
Final
Osceola (0-1)
8-Man District 1 
14
Jasper (1-0)
8-Man District 1 
66
Final
Cuba (2-0)
Class 2 District 2 
37
Jefferson (Festus) (1-1)
Class 2 District 1 
21
Final
Hannibal (1-0)
Class 4 District 4 
32
Jefferson City (0-2)
Class 5 District 4 
21
Final
Platte County (2-0)
Class 5 District 8 
35
Kearney (1-1)
Class 4 District 8 
14
Final
Doniphan (0-2)
 
7
Kennett (2-0)
Class 3 District 1 
53
Final
DeKalb (0-2)
8-Man District 3 
14
King City (1-1)
8-Man District 3 
50
Final
Chillicothe (0-2)
Class 3 District 8 
21
Kirksville (2-0)
Class 4 District 4 
27
Final
Atchison (Kan.) (Atchison, KS)
 
7
Lafayette (St. Joseph) (1-1)
Class 4 District 8 
28
Final
Lawson (0-1)
Class 2 District 8 
0
Lafayette County (2-0)
Class 2 District 8 
38
Final
Reeds Spring (1-1)
Class 3 District 6 
23
Lamar (2-0)
Class 2 District 4 
27
Final
Lincoln College Prep (1-1)
Class 4 District 7 
7
Lansing (Kan.) (Lansing, KS)
 
26
Final
Kickapoo (2-0)
Class 6 District 3 
30
Lebanon (1-1)
Class 5 District 5 
26
Final
Lee's Summit (1-1)
Class 6 District 3 
28
Lee's Summit North (2-0)
Class 6 District 3 
34
Final
Blue Springs South (0-2)
Class 6 District 4 
21
Lee's Summit West (2-0)
Class 6 District 3 
28
Final
Central (Kansas City) (0-2)
Class 3 District 8 
8
Lexington (2-0)
Class 2 District 8 
42
Final
Concordia (1-1)
8-Man District 2 
42
Liberal (1-1)
8-Man District 1 
62
Final
Timberland (1-1)
Class 6 District 2 
17
Liberty (Wentzville) (1-1)
Class 5 District 3 
14
Final
Liberty (2-0)
Class 6 District 4 
32
Liberty North (0-1)
Class 6 District 4 
21
Final
Sarcoxie (0-2)
Class 2 District 4 
32
Lockwood with Golden City (2-0)
Class 1 District 4 
55
Final
Cole Camp (1-1)
Class 1 District 3 
40
Lone Jack with Kingsville (0-2)
Class 2 District 7 
0
Final
Montgomery County (1-1)
Class 2 District 5 
40
Louisiana (0-2)
Class 1 District 2 
18
Final
Ft. Zumwalt West (0-2)
Class 6 District 2 
11
Lutheran St. Charles (1-1)
Class 2 District 2 
30
Final
Clark County (1-1)
Class 2 District 6 
28
Macon (0-2)
Class 3 District 4 
14
Final
Kelly (2-0)
Class 2 District 1 
48
Malden (0-2)
Class 1 District 1 
6
Final
Brookfield (2-0)
Class 2 District 8 
42
Marceline (1-1)
Class 1 District 6 
7
Final
Clopton with Elsberry (1-1)
Class 2 District 6 
51
Mark Twain (0-1)
Class 1 District 2 
34
Final
Harrisonville (1-1)
Class 4 District 6 
40
Maryville (1-1)
Class 3 District 8 
42
Final
Springfield Catholic (0-2)
Class 2 District 3 
19
McDonald County (1-1)
Class 4 District 5 
35
Final
Maysville with Winston (1-1)
Class 1 District 8 
8
Mid-Buchanan (2-0)
Class 1 District 8 
73
Final
Princeton with Mercer (1-1)
Class 1 District 7 
38
Midway (0-2)
Class 1 District 5 
19
Final
Harrisburg (1-1)
Class 1 District 6 
32
Milan (2-0)
Class 1 District 7 
57
Final
Pleasant Hope (0-2)
Class 1 District 3 
0
Miller (1-1)
Class 1 District 4 
45
Final
Highland (2-0)
Class 2 District 6 
50
Missouri Military Academy (1-1)
Class 2 District 5 
34
Final
Osage (1-1)
Class 3 District 5 
18
Moberly (2-0)
Class 4 District 4 
49
Final
Aurora (2-0)
Class 3 District 6 
22
Monett (1-1)
Class 4 District 5 
7
Final
Winfield (0-2)
Class 3 District 3 
6
Monroe City (2-0)
Class 2 District 6 
46
Final
Stewartsville (1-1)
8-Man District 3 
0
Mound City (2-0)
8-Man District 4 
52
Final
Hollister (0-2)
Class 3 District 6 
6
Nevada (2-0)
Class 4 District 6 
31
Final
Joplin (1-1)
Class 6 District 3 
34
Nixa (2-0)
Class 6 District 3 
35
Final
Orrick (1-1)
8-Man District 3 
35
Norborne (1-1)
8-Man District 2 
26
Final
Central (St. Joseph) (1-1)
Class 5 District 8 
6
North Kansas City (2-0)
Class 5 District 8 
47
Final
Tarkio (1-1)
8-Man District 4 
62
North Nodaway (0-2)
8-Man District 4 
12
Final
North Shelby (2-0)
8-Man District 2 
58
Northwest (Hughesville) (1-1)
8-Man District 1 
14
Final
Grain Valley (2-0)
Class 5 District 7 
36
Oak Park (0-2)
Class 5 District 8 
6
Final
Clinton (0-2)
Class 3 District 5 
0
Odessa (2-0)
Class 3 District 7 
55
Final
Agape High School
 
13
Orchard Farm (2-0)
Class 3 District 3 
41
Final
Eldon (1-1)
Class 3 District 5 
0
Owensville (1-1)
Class 3 District 2 
47
Final
Branson (0-2)
Class 5 District 6 
16
Ozark (1-1)
Class 5 District 6 
26
Final
Rockhurst (1-1)
Class 6 District 3 
24
Park Hill (0-2)
Class 6 District 4 
3
Final
Bolivar (2-0)
Class 4 District 6 
42
Parkview (0-2)
 
7
Final
Diamond (0-2)
Class 1 District 4 
0
Pierce City (1-1)
Class 1 District 4 
47
Final
St. Pius X (Festus) (1-1)
Class 2 District 1 
0
Piggott (Ark.) (Piggott, AR)
 
12
Final
St. Joseph Christian with Northland Christian (0-2)
 
6
Plattsburg (2-0)
Class 1 District 8 
51
Final
Hayti (2-0)
Class 1 District 1 
58
Portageville (0-2)
Class 1 District 1 
0
Final
Blue Springs (0-2)
Class 6 District 4 
20
Raymore-Peculiar (2-0)
Class 6 District 3 
47
Final
Raytown South (0-2)
Class 4 District 7 
8
Raytown (1-1)
Class 5 District 7 
52
Final
Willard (0-2)
Class 5 District 5 
8
Republic (2-0)
Class 5 District 6 
27
Final
Archie (2-0)
8-Man District 1 
56
Rich Hill (0-1)
8-Man District 1 
34
Final
Paris with Faith Walk (1-1)
Class 1 District 2 
30
Salisbury (0-2)
Class 1 District 6 
6
Final
Pattonsburg (2-0)
8-Man District 3 
68
Schuyler County (1-1)
8-Man District 2 
8
Final
Logan-Rogersville (1-1)
Class 4 District 5 
37
Seneca (1-1)
Class 3 District 6 
15
Final
Butler (2-0)
Class 2 District 7 
61
Sherwood (1-1)
Class 1 District 5 
0
Final
Stockton with Sheldon (0-1)
Class 2 District 4 
62
Skyline (1-1)
Class 1 District 3 
84
Final
Polo (0-2)
Class 1 District 8 
14
Slater (1-0)
Class 1 District 6 
15
Final
Rock Bridge (2-0)
Class 6 District 4 
42
Smith-Cotton (0-2)
Class 5 District 7 
0
Final
North Callaway (1-1)
Class 2 District 5 
6
South Callaway (1-1)
Class 1 District 2 
21
Final
West Platte (1-1)
Class 1 District 8 
16
South Harrison (1-1)
Class 1 District 7 
49
Final
Rock Port (1-1)
8-Man District 4 
36
South Nodaway (1-1)
8-Man District 4 
40
Final
Putnam County (1-1)
Class 1 District 7 
14
South Shelby (0-2)
Class 1 District 2 
12
Final
Cameron (2-0)
Class 3 District 8 
42
Southeast (1-1)
Class 3 District 7 
0
Final
Mexico (0-1)
Class 4 District 4 
20
Southern Boone (1-1)
Class 3 District 4 
28
Final
South Holt (1-1)
8-Man District 3 
38
Southwest (Livingston County) (2-0)
8-Man District 2 
76
Final
Northwest (Cedar Hill) (2-0)
Class 6 District 1 
27
St. Charles (0-2)
Class 4 District 3 
0
Final
Salem (1-1)
Class 3 District 2 
14
St. Clair (2-0)
Class 3 District 2 
45
Final
Christian (0-2)
Class 2 District 2 
7
St. Dominic (2-0)
Class 4 District 3 
35
Final
Union (0-2)
Class 4 District 2 
14
St. Francis Borgia (2-0)
Class 3 District 3 
28
Final
Houston (2-0)
Class 2 District 3 
18
St. James (0-2)
Class 3 District 2 
6
Final
St. Pius X (Kansas City) (2-0)
Class 2 District 8 
21
St. Michael the Archangel (0-2)
Class 2 District 7 
13
Final
Fort Osage (0-2)
Class 5 District 8 
18
Staley (1-1)
Class 5 District 8 
42
Final
Ava (1-1)
Class 3 District 5 
20
Strafford (0-2)
Class 2 District 3 
14
Final
Carrollton (0-2)
Class 1 District 6 
13
Sweet Springs with Malta Bend (2-0)
Class 1 District 5 
14
Final
Winnetonka (2-0)
Class 4 District 8 
24
Truman (0-2)
Class 5 District 7 
21
Final
North Platte (0-2)
Class 1 District 8 
0
University Academy Charter (1-1)
Class 1 District 5 
34
Final
Ste. Genevieve (0-2)
Class 3 District 1 
7
Valle Catholic (2-0)
Class 3 District 1 
42
Final
Northeast (Kansas City) HS (0-2)
Class 3 District 8 
6
Van Horn (2-0)
Class 4 District 7 
43
Final
Warsaw (2-0)
Class 2 District 7 
42
Versailles (0-2)
Class 2 District 7 
14
Final
Excelsior Springs (1-0)
Class 4 District 8 
Warrensburg (1-1)
Class 4 District 6 
Friday @ 7:00 PM
Oak Grove (2-0)
Class 3 District 7 
24
Warrensburg (1-1)
Class 4 District 6 
14
Final
Troy Buchanan (2-0)
Class 6 District 4 
56
Warrenton (0-2)
Class 4 District 4 
31
Final
Pacific (0-2)
Class 4 District 2 
0
Washington (2-0)
Class 5 District 4 
35
Final
Camdenton (1-1)
Class 5 District 4 
31
Waynesville (0-1)
Class 5 District 5 
28
Final
Neosho (0-2)
Class 5 District 6 
0
Webb City (1-1)
Class 5 District 6 
45
Final
Hillcrest (0-2)
Class 4 District 5 
26
West Plains (2-0)
Class 4 District 5 
27
Final
Knox County (0-2)
Class 1 District 7 
22
Westran (2-0)
Class 1 District 6 
36
Final
Smithville (1-1)
Class 4 District 8 
35
William Chrisman (0-2)
Class 5 District 7 
0
Final
Marionville (2-0)
Class 1 District 4 
29
Willow Springs (1-1)
Class 2 District 3 
21
Final
Lincoln (1-1)
Class 1 District 3 
0
Windsor (2-0)
Class 1 District 3 
41
Final
Perryville (1-1)
Class 4 District 1 
38
Windsor (Imperial) (1-1)
Class 4 District 2 
18
Final
Doniphan West (Kan.) (Highland, KS)
 
42
Worth County (1-1)
8-Man District 4 
54
Final
Bishop Ward (Kan.) (Kansas City, KS)
 
7
Wright City (2-0)
Class 3 District 3 
22
Final

Processing. Please wait.