1/25/2021 2:36:32 AM
2020 Football Scores: Week 11

Week

Class

Day

Score

Jasper (5-5)
8-Man District 1 
0
Drexel (10-1)
8-Man District 1 
50
8-Man State Tournament Final
Rich Hill (2-6)
8-Man District 1 
0
Archie (10-1)
8-Man District 1 
52
8-Man State Tournament Final
Concordia (3-5)
8-Man District 2 
22
Southwest (Livingston County) (9-1)
8-Man District 2 
88
8-Man State Tournament Final
Norborne (6-3)
8-Man District 2 
0
North Shelby (8-2)
8-Man District 2 
13
8-Man State Tournament Final
Pattonsburg (6-5)
8-Man District 3 
34
North Andrew (11-0)
8-Man District 3 
44
8-Man State Tournament Final
King City (5-6)
8-Man District 3 
22
South Holt (8-1)
8-Man District 3 
53
8-Man State Tournament Final
Rock Port (4-4)
8-Man District 4 
0
Stanberry (9-1)
8-Man District 4 
56
8-Man State Tournament Final
Worth County (5-5)
8-Man District 4 
14
Tarkio (7-2)
8-Man District 4 
60
8-Man State Tournament Final
TBD
 
TBD
 
8-Man State Tournament Friday @ TBD
TBD
 
TBD
 
8-Man State Tournament Friday @ TBD
Caruthersville (3-5)
Class 1 District 1 
18
Thayer (9-1)
Class 1 District 1 
57
Class 1 State Tournament Final
Hayti (10-0)
Class 1 District 1 
54
St. Vincent (6-3)
Class 1 District 1 
41
Class 1 State Tournament Final
Paris with Faith Walk (4-7)
Class 1 District 2 
14
South Callaway (6-3)
Class 1 District 2 
29
Class 1 State Tournament Final
Louisiana (1-8)
Class 1 District 2 
24
Mark Twain (5-5)
Class 1 District 2 
36
Class 1 State Tournament Final
Cole Camp (3-7)
Class 1 District 3 
7
Skyline (9-1)
Class 1 District 3 
50
Class 1 State Tournament Final
Tipton (4-6)
Class 1 District 3 
14
Windsor (11-0)
Class 1 District 3 
62
Class 1 State Tournament Final
Pierce City (8-3)
Class 1 District 4 
0
Marionville (11-0)
Class 1 District 4 
34
Class 1 State Tournament Final
Cabool (6-5)
Class 1 District 4 
28
Lockwood with Golden City (9-1)
Class 1 District 4 
35
Class 1 State Tournament Final
Crest Ridge (7-4)
Class 1 District 5 
36
Adrian (8-1)
Class 1 District 5 
46
Class 1 State Tournament Final
University Academy Charter (4-7)
Class 1 District 5 
34
Sweet Springs with Malta Bend (6-2)
Class 1 District 5 
42
Class 1 State Tournament Final
Fayette (6-5)
Class 1 District 6 
20
Marceline (9-1)
Class 1 District 6 
55
Class 1 State Tournament Final
Harrisburg (8-3)
Class 1 District 6 
46
Westran (9-2)
Class 1 District 6 
8
Class 1 State Tournament Final
Penney (8-3)
Class 1 District 7 
40
South Harrison (8-3)
Class 1 District 7 
28
Class 1 State Tournament Final
Princeton with Mercer (8-2)
Class 1 District 7 
42
Milan (9-2)
Class 1 District 7 
36
Class 1 State Tournament Final
Polo (3-8)
Class 1 District 8 
6
Mid-Buchanan (10-0)
Class 1 District 8 
55
Class 1 State Tournament Final
West Platte (5-6)
Class 1 District 8 
8
East Buchanan (8-2)
Class 1 District 8 
11
Class 1 State Tournament Final
Central (New Madrid County) (7-4)
Class 2 District 1 
44
East Prairie (5-3)
Class 2 District 1 
0
Class 2 State Tournament Final
Jefferson (Festus) (7-2)
Class 2 District 1 
40
Kelly (8-3)
Class 2 District 1 
7
Class 2 State Tournament Final
Cuba (6-4)
Class 2 District 2 
0
Lutheran St. Charles (6-1)
Class 2 District 2 
13
Class 2 State Tournament Final
Christian (5-5)
Class 2 District 2 
18
Duchesne (8-1)
Class 2 District 2 
42
Class 2 State Tournament Final
Liberty (Mountain View) (9-2)
Class 2 District 3 
32
Springfield Catholic (3-4)
Class 2 District 3 
22
Class 2 State Tournament Final
Fair Grove (8-3)
Class 2 District 3 
41
Forsyth (7-4)
Class 2 District 3 
20
Class 2 State Tournament Final
El Dorado Springs (3-7)
Class 2 District 4 
6
Lamar (8-1)
Class 2 District 4 
49
Class 2 State Tournament Final
Stockton with Sheldon (1-9)
Class 2 District 4 
23
Sarcoxie (6-4)
Class 2 District 4 
36
Class 2 State Tournament Final
Hermann (3-8)
Class 2 District 5 
8
Hallsville (6-4)
Class 2 District 5 
44
Class 2 State Tournament Final
Montgomery County (7-4)
Class 2 District 5 
49
North Callaway (7-2)
Class 2 District 5 
50
Class 2 State Tournament Final
Clark County (4-5)
Class 2 District 6 
8
Palmyra (10-0)
Class 2 District 6 
35
Class 2 State Tournament Final
Bowling Green (7-4)
Class 2 District 6 
26
Monroe City (8-2)
Class 2 District 6 
28
Class 2 State Tournament Final
St. Michael the Archangel (5-5)
Class 2 District 7 
21
Butler (9-0)
Class 2 District 7 
40
Class 2 State Tournament Final
Hogan Prep Academy Charter (4-3)
Class 2 District 7 
20
Warsaw (5-2)
Class 2 District 7 
26
Class 2 State Tournament Final
Brookfield (5-5)
Class 2 District 8 
6
St. Pius X (Kansas City) (9-0)
Class 2 District 8 
20
Class 2 State Tournament Final
Lafayette County (9-2)
Class 2 District 8 
21
Lexington (9-2)
Class 2 District 8 
14
Class 2 State Tournament Final
Ste. Genevieve (4-5)
Class 3 District 1 
29
Kennett (10-0)
Class 3 District 1 
47
Class 3 State Tournament Final
St. Mary's (St. Louis) (4-1)
Class 3 District 1 
55
Valle Catholic (9-1)
Class 3 District 1 
22
Class 3 State Tournament Final
Cardinal Ritter (2-3)
Class 3 District 2 
45
Central (Park Hills) (8-2)
Class 3 District 2 
14
Class 3 State Tournament Final
Salem (6-5)
Class 3 District 2 
7
St. Clair (9-0)
Class 3 District 2 
42
Class 3 State Tournament Final
Wright City (5-5)
Class 3 District 3 
0
Lutheran North (4-0)
Class 3 District 3 
59
Class 3 State Tournament Final
Priory (3-2)
Class 3 District 3 
29
St. Francis Borgia (7-3)
Class 3 District 3 
43
Class 3 State Tournament Final
Boonville (6-4)
Class 3 District 4 
14
Blair Oaks (9-1)
Class 3 District 4 
54
Class 3 State Tournament Final
Southern Boone (6-4)
Class 3 District 4 
12
Centralia (8-1)
Class 3 District 4 
26
Class 3 State Tournament Final
Osage (4-7)
Class 3 District 5 
24
Buffalo (8-2)
Class 3 District 5 
63
Class 3 State Tournament Final
Mountain Grove (5-6)
Class 3 District 5 
28
Ava (5-5)
Class 3 District 5 
14
Class 3 State Tournament Final
Reeds Spring (3-6)
Class 3 District 6 
0
Cassville (8-2)
Class 3 District 6 
13
Class 3 State Tournament Final
Seneca (3-7)
Class 3 District 6 
0
Mt. Vernon (5-5)
Class 3 District 6 
42
Class 3 State Tournament Final
Pembroke Hill (6-3)
Class 3 District 7 
9
Odessa (9-0)
Class 3 District 7 
35
Class 3 State Tournament Final
Summit Christian Academy (8-3)
Class 3 District 7 
35
Oak Grove (6-2)
Class 3 District 7 
0
Class 3 State Tournament Final
Chillicothe (3-8)
Class 3 District 8 
41
Richmond (8-1)
Class 3 District 8 
62
Class 3 State Tournament Final
Cameron (7-4)
Class 3 District 8 
13
Maryville (8-3)
Class 3 District 8 
41
Class 3 State Tournament Final
DeSoto (1-7)
Class 4 District 1 
7
Festus (9-1)
Class 4 District 1 
35
Class 4 State Tournament Final
North County (6-3)
Class 4 District 1 
36
Hillsboro (5-5)
Class 4 District 1 
28
Class 4 State Tournament Final
Pacific (2-6)
Class 4 District 2 
7
John Burroughs (3-1)
Class 4 District 2 
35
Class 4 State Tournament Final
Sullivan (2-6)
Class 4 District 2 
20
Union (5-4)
Class 4 District 2 
21
Class 4 State Tournament Final
Trinity Catholic (1-4)
Class 4 District 3 
6
MICDS (4-0)
Class 4 District 3 
31
Class 4 State Tournament Final
St. Dominic (7-4)
Class 4 District 3 
44
Parkway North (2-3)
Class 4 District 3 
14
Class 4 State Tournament Final
Kirksville (6-5)
Class 4 District 4 
14
Moberly (8-1)
Class 4 District 4 
55
Class 4 State Tournament Final
Mexico (5-5)
Class 4 District 4 
0
Hannibal (7-2)
Class 4 District 4 
42
Class 4 State Tournament Final
McDonald County (5-5)
Class 4 District 5 
2
West Plains (9-1)
Class 4 District 5 
35
Class 4 State Tournament Final
Hillcrest (2-9)
Class 4 District 5 
6
Carl Junction (6-5)
Class 4 District 5 
43
Class 4 State Tournament Final
Nevada (7-4)
Class 4 District 6 
22
Helias Catholic (10-0)
Class 4 District 6 
54
Class 4 State Tournament Final
Warrensburg (8-1)
Class 4 District 6 
27
Bolivar (7-3)
Class 4 District 6 
23
Class 4 State Tournament Final
Van Horn (5-6)
Class 4 District 7 
27
Lincoln College Prep (7-2)
Class 4 District 7 
62
Class 4 State Tournament Final
Grandview (5-5)
Class 4 District 7 
13
Center (4-4)
Class 4 District 7 
7
Class 4 State Tournament Final
Lafayette (St. Joseph) (4-6)
Class 4 District 8 
0
Smithville (8-2)
Class 4 District 8 
42
Class 4 State Tournament Final
Kearney (5-4)
Class 4 District 8 
41
Winnetonka (6-4)
Class 4 District 8 
34
Class 4 State Tournament Final
Poplar Bluff (5-4)
Class 5 District 1 
0
Jackson (10-0)
Class 5 District 1 
55
Class 5 State Tournament Final
Farmington (9-2)
Class 5 District 1 
24
Seckman (5-3)
Class 5 District 1 
6
Class 5 State Tournament Final
Parkway West (3-3)
Class 5 District 2 
49
Rockwood Summit (2-3)
Class 5 District 2 
28
Class 5 State Tournament Final
Ladue Horton Watkins (1-4)
Class 5 District 2 
20
Chaminade College Prep (3-1)
Class 5 District 2 
27
Class 5 State Tournament Final
Parkway Central (2-3)
Class 5 District 3 
0
Ft. Zumwalt North (9-1)
Class 5 District 3 
13
Class 5 State Tournament Final
Ft. Zumwalt East (4-7)
Class 5 District 3 
20
Ft. Zumwalt South (5-5)
Class 5 District 3 
48
Class 5 State Tournament Final
Camdenton (5-6)
Class 5 District 4 
21
Washington (9-1)
Class 5 District 4 
28
Class 5 State Tournament Final
Rolla (5-4)
Class 5 District 4 
21
Battle (7-1)
Class 5 District 4 
41
Class 5 State Tournament Final
Willard (3-8)
Class 5 District 5 
14
Lebanon (6-3)
Class 5 District 5 
47
Class 5 State Tournament Final
Waynesville (2-7)
Class 5 District 5 
39
Glendale (6-4)
Class 5 District 5 
58
Class 5 State Tournament Final
Branson (4-7)
Class 5 District 6 
35
Carthage (9-0)
Class 5 District 6 
55
Class 5 State Tournament Final
Ozark (6-5)
Class 5 District 6 
28
Webb City (9-1)
Class 5 District 6 
49
Class 5 State Tournament Final
William Chrisman (2-8)
Class 5 District 7 
0
Grain Valley (9-1)
Class 5 District 7 
13
Class 5 State Tournament Final
Raytown (8-3)
Class 5 District 7 
14
Belton (8-2)
Class 5 District 7 
10
Class 5 State Tournament Final
North Kansas City (6-5)
Class 5 District 8 
17
Platte County (9-1)
Class 5 District 8 
24
Class 5 State Tournament Final
Staley (7-4)
Class 5 District 8 
14
Park Hill South (8-3)
Class 5 District 8 
9
Class 5 State Tournament Final
Lafayette (Wildwood) (4-2)
Class 6 District 1 
29
Fox (9-1)
Class 6 District 1 
49
Class 6 State Tournament Final
Lindbergh (5-1)
Class 6 District 1 
28
SLUH (1-3)
Class 6 District 1 
21
Class 6 State Tournament Final
Christian Brothers College (4-2)
Class 6 District 2 
21
DeSmet (4-0)
Class 6 District 2 
54
Class 6 State Tournament Final
Holt (8-1)
Class 6 District 2 
0
Francis Howell (9-1)
Class 6 District 2 
13
Class 6 State Tournament Final
Joplin (5-5)
Class 6 District 3 
7
Raymore-Peculiar (9-2)
Class 6 District 3 
28
Class 6 State Tournament Final
Lee's Summit West (7-4)
Class 6 District 3 
28
Nixa (9-2)
Class 6 District 3 
40
Class 6 State Tournament Final
Blue Springs (5-6)
Class 6 District 4 
28
Liberty (10-1)
Class 6 District 4 
31
Class 6 State Tournament Final
Rock Bridge (6-4)
Class 6 District 4 
0
Liberty North (8-2)
Class 6 District 4 
44
Class 6 State Tournament Final

Processing. Please wait.