1/25/2021 4:56:55 PM
2020 Football Scores: Week 12

Week

Class

Day

Archie (10-2)
8-Man District 1 
40
Drexel (11-1)
8-Man District 1 
49
8-Man State Tournament Final
North Shelby (8-3)
8-Man District 2 
22
Southwest (Livingston County) (10-1)
8-Man District 2 
34
8-Man State Tournament Final
South Holt (8-2)
8-Man District 3 
21
North Andrew (12-0)
8-Man District 3 
26
8-Man State Tournament Final
Tarkio (7-3)
8-Man District 4 
20
Stanberry (10-1)
8-Man District 4 
26
8-Man State Tournament Final
Hayti (10-1)
Class 1 District 1 
22
Thayer (10-1)
Class 1 District 1 
52
Class 1 State Tournament Final
Mark Twain (5-6)
Class 1 District 2 
6
South Callaway (7-3)
Class 1 District 2 
26
Class 1 State Tournament Final
Windsor (12-0)
Class 1 District 3 
44
Skyline (9-2)
Class 1 District 3 
36
Class 1 State Tournament Final
Lockwood with Golden City (9-2)
Class 1 District 4 
21
Marionville (12-0)
Class 1 District 4 
28
Class 1 State Tournament Final
Sweet Springs with Malta Bend (6-3)
Class 1 District 5 
20
Adrian (9-1)
Class 1 District 5 
28
Class 1 State Tournament Final
Harrisburg (8-4)
Class 1 District 6 
14
Marceline (10-1)
Class 1 District 6 
50
Class 1 State Tournament Final
Princeton with Mercer (8-3)
Class 1 District 7 
6
Penney (9-3)
Class 1 District 7 
10
Class 1 State Tournament Final
East Buchanan (8-3)
Class 1 District 8 
0
Mid-Buchanan (11-0)
Class 1 District 8 
35
Class 1 State Tournament Final
Jefferson (Festus) (8-2)
Class 2 District 1 
42
Central (New Madrid County) (7-5)
Class 2 District 1 
20
Class 2 State Tournament Final
Duchesne (9-1)
Class 2 District 2 
16
Lutheran St. Charles (6-2)
Class 2 District 2 
13
Class 2 State Tournament Final
Fair Grove (8-4)
Class 2 District 3 
20
Liberty (Mountain View) (10-2)
Class 2 District 3 
44
Class 2 State Tournament Final
Sarcoxie (6-5)
Class 2 District 4 
6
Lamar (9-1)
Class 2 District 4 
53
Class 2 State Tournament Final
North Callaway (7-3)
Class 2 District 5 
14
Hallsville (7-4)
Class 2 District 5 
36
Class 2 State Tournament Final
Monroe City (8-3)
Class 2 District 6 
22
Palmyra (11-0)
Class 2 District 6 
26
Class 2 State Tournament Final
Warsaw (5-3)
Class 2 District 7 
6
Butler (10-0)
Class 2 District 7 
40
Class 2 State Tournament Final
Lafayette County (9-3)
Class 2 District 8 
0
St. Pius X (Kansas City) (10-0)
Class 2 District 8 
21
Class 2 State Tournament Final
St. Mary's (St. Louis) (4-1)
Class 3 District 1 
0
Kennett (11-0)
Class 3 District 1 
13
Class 3 State Tournament Final
St. Clair (9-1)
Class 3 District 2 
13
Cardinal Ritter (3-3)
Class 3 District 2 
53
Class 3 State Tournament Final
St. Francis Borgia (7-4)
Class 3 District 3 
10
Lutheran North (5-0)
Class 3 District 3 
45
Class 3 State Tournament Final
Centralia (8-2)
Class 3 District 4 
14
Blair Oaks (10-1)
Class 3 District 4 
60
Class 3 State Tournament Final
Mountain Grove (5-7)
Class 3 District 5 
0
Buffalo (9-2)
Class 3 District 5 
42
Class 3 State Tournament Final
Mt. Vernon (5-6)
Class 3 District 6 
13
Cassville (9-2)
Class 3 District 6 
35
Class 3 State Tournament Final
Summit Christian Academy (8-3)
Class 3 District 7 
13
Odessa (9-1)
Class 3 District 7 
0
Class 3 State Tournament Final
Maryville (9-3)
Class 3 District 8 
46
Richmond (8-2)
Class 3 District 8 
14
Class 3 State Tournament Final
North County (6-4)
Class 4 District 1 
6
Festus (10-1)
Class 4 District 1 
27
Class 4 State Tournament Final
Union (6-4)
Class 4 District 2 
26
John Burroughs (3-2)
Class 4 District 2 
7
Class 4 State Tournament Final
St. Dominic (7-5)
Class 4 District 3 
6
MICDS (5-0)
Class 4 District 3 
42
Class 4 State Tournament Final
Hannibal (8-2)
Class 4 District 4 
48
Moberly (8-2)
Class 4 District 4 
13
Class 4 State Tournament Final
Carl Junction (6-6)
Class 4 District 5 
26
West Plains (10-1)
Class 4 District 5 
41
Class 4 State Tournament Final
Warrensburg (8-2)
Class 4 District 6 
14
Helias Catholic (11-0)
Class 4 District 6 
49
Class 4 State Tournament Final
Grandview (6-5)
Class 4 District 7 
14
Lincoln College Prep (7-3)
Class 4 District 7 
3
Class 4 State Tournament Final
Kearney (5-5)
Class 4 District 8 
0
Smithville (9-2)
Class 4 District 8 
43
Class 4 State Tournament Final
Farmington (9-3)
Class 5 District 1 
14
Jackson (11-0)
Class 5 District 1 
49
Class 5 State Tournament Final
Chaminade College Prep (4-1)
Class 5 District 2 
57
Parkway West (3-4)
Class 5 District 2 
14
Class 5 State Tournament Final
Ft. Zumwalt South (5-6)
Class 5 District 3 
3
Ft. Zumwalt North (10-1)
Class 5 District 3 
52
Class 5 State Tournament Final
Battle (8-1)
Class 5 District 4 
27
Washington (9-2)
Class 5 District 4 
7
Class 5 State Tournament Final
Glendale (6-5)
Class 5 District 5 
18
Lebanon (7-3)
Class 5 District 5 
52
Class 5 State Tournament Final
Webb City (10-1)
Class 5 District 6 
42
Carthage (9-1)
Class 5 District 6 
21
Class 5 State Tournament Final
Raytown (8-4)
Class 5 District 7 
7
Grain Valley (10-1)
Class 5 District 7 
42
Class 5 State Tournament Final
Staley (7-5)
Class 5 District 8 
13
Platte County (10-1)
Class 5 District 8 
33
Class 5 State Tournament Final
Lindbergh (5-1)
Class 6 District 1 
0
Fox (10-1)
Class 6 District 1 
13
Class 6 State Tournament Final
Francis Howell (9-2)
Class 6 District 2 
7
DeSmet (5-0)
Class 6 District 2 
28
Class 6 State Tournament Final
Nixa (9-3)
Class 6 District 3 
15
Raymore-Peculiar (10-2)
Class 6 District 3 
18
Class 6 State Tournament Final
Liberty North (9-2)
Class 6 District 4 
28
Liberty (10-2)
Class 6 District 4 
10
Class 6 State Tournament Final

Processing. Please wait.