1/25/2021 2:39:07 AM
2020 Football Scores: Week 5

Week

Class

Day

Score

South Nodaway (1-4)
8-Man District 4 
8
Albany (1-3)
8-Man District 4 
56
Final
Buffalo (4-1)
Class 3 District 5 
35
Aurora (3-2)
Class 3 District 6 
36
Final
Archie (5-0)
8-Man District 1 
62
Bishop LeBlond (0-4)
8-Man District 3 
6
Final
Rockhurst (3-2)
Class 6 District 3 
49
Bishop Miege (Kan.) (Shawnee Mission, KS)
 
28
Final
Liberty (5-0)
Class 6 District 4 
42
Blue Springs South (0-5)
Class 6 District 4 
13
Final
California (4-1)
Class 3 District 4 
21
Boonville (2-3)
Class 3 District 4 
14
Final
Mark Twain (1-3)
Class 1 District 2 
0
Bowling Green (3-2)
Class 2 District 6 
35
Final
Lincoln (1-4)
Class 1 District 3 
6
Butler (5-0)
Class 2 District 7 
61
Final
Mountain Grove (2-3)
Class 3 District 5 
12
Cabool (4-1)
Class 1 District 4 
26
Final
Bolivar (4-1)
Class 4 District 6 
38
Camdenton (2-3)
Class 5 District 4 
26
Final
Maryville (3-2)
Class 3 District 8 
27
Cameron (3-2)
Class 3 District 8 
7
Final
Jefferson City (2-3)
Class 5 District 4 
36
Capital City High (0-5)
Class 5 District 4 
0
Final
Branson (2-3)
Class 5 District 6 
10
Carthage (4-0)
Class 5 District 6 
33
Final
Lamar (4-1)
Class 2 District 4 
40
Cassville (3-2)
Class 3 District 6 
20
Final
Potosi (2-3)
Class 3 District 2 
6
Central (Park Hills) (5-0)
Class 3 District 2 
33
Final
Sarcoxie (2-3)
Class 2 District 4 
55
Central (Springfield) (0-5)
Class 5 District 5 
20
Final
Clark County (3-2)
Class 2 District 6 
6
Centralia (4-0)
Class 3 District 4 
44
Final
Midway (0-3)
Class 1 District 5 
22
Crest Ridge (4-1)
Class 1 District 5 
26
Final
St. James (0-5)
Class 3 District 2 
18
Cuba (3-2)
Class 2 District 2 
28
Final
South Holt (3-1)
8-Man District 3 
49
DeKalb (0-4)
8-Man District 3 
0
Final
Doniphan (0-5)
 
7
Dexter (1-4)
Class 3 District 1 
26
Final
Marionville (5-0)
Class 1 District 4 
51
Diamond (1-3)
Class 1 District 4 
21
Final
Osceola (0-3)
8-Man District 1 
0
Drexel (4-1)
8-Man District 1 
89
Final
St. Charles (0-4)
Class 4 District 3 
0
Duchesne (4-1)
Class 2 District 2 
38
Final
Southeast (2-3)
Class 3 District 7 
26
East (Kansas City) (0-5)
Class 4 District 7 
22
Final
West Platte (2-3)
Class 1 District 8 
14
East Buchanan (4-0)
Class 1 District 8 
46
Final
Kennett (5-0)
Class 3 District 1 
51
East Prairie (3-2)
Class 2 District 1 
6
Final
Harrisonville (3-2)
Class 4 District 6 
39
Excelsior Springs (1-3)
Class 4 District 8 
13
Final
Stockton with Sheldon (0-4)
Class 2 District 4 
32
Fair Grove (3-2)
Class 2 District 3 
58
Final
Central (Cape Girardeau) (1-3)
Class 4 District 1 
14
Farmington (5-0)
Class 5 District 1 
37
Final
Hillsboro (2-3)
Class 4 District 1 
26
Festus (5-0)
Class 4 District 1 
41
Final
Skyline (4-1)
Class 1 District 3 
46
Forsyth (2-3)
Class 2 District 3 
6
Final
Belton (4-0)
Class 5 District 7 
34
Fort Osage (1-4)
Class 5 District 8 
7
Final
Troy Buchanan (3-2)
Class 6 District 4 
28
Francis Howell (3-1)
Class 6 District 2 
57
Final
Timberland (1-3)
Class 6 District 2 
Francis Howell Central (2-2)
Class 6 District 2 
Friday @ 7:00 PM
McDonald County (4-1)
Class 4 District 5 
39
Frontenac (Kan.) (Frontenac, KS)
 
13
Final
Ft. Zumwalt North (4-1)
Class 5 District 3 
74
Ft. Zumwalt East (1-4)
Class 5 District 3 
12
Final
Washington (4-1)
Class 5 District 4 
21
Ft. Zumwalt South (2-3)
Class 5 District 3 
7
Final
Holt (5-0)
Class 6 District 2 
48
Ft. Zumwalt West (0-5)
Class 6 District 2 
28
Final
Moberly (5-0)
Class 4 District 4 
50
Fulton (0-5)
Class 4 District 4 
12
Final
Maysville with Winston (1-4)
Class 1 District 8 
20
Gallatin (3-2)
Class 1 District 7 
32
Final
Kearney (2-3)
Class 4 District 8 
14
Grain Valley (5-0)
Class 5 District 7 
38
Final
Raytown South (0-5)
Class 4 District 7 
6
Grandview (2-3)
Class 4 District 7 
51
Final
Osage (2-3)
Class 3 District 5 
50
Hallsville (3-2)
Class 2 District 5 
78
Final
Mexico (2-2)
Class 4 District 4 
13
Hannibal (4-0)
Class 4 District 4 
34
Final
Knox County (1-4)
Class 1 District 7 
8
Harrisburg (3-2)
Class 1 District 6 
42
Final
Central (New Madrid County) (3-2)
Class 2 District 1 
38
Hayti (4-0)
Class 1 District 1 
64
Final
Rock Bridge (4-1)
Class 6 District 4 
24
Helias Catholic (5-0)
Class 4 District 6 
56
Final
Russellville (0-4)
Class 1 District 3 
14
Hogan Prep Academy Charter (3-2)
Class 2 District 7 
58
Final
Reeds Spring (2-2)
Class 3 District 6 
24
Hollister (2-3)
Class 3 District 6 
18
Final
Liberal (2-2)
8-Man District 1 
28
Jasper (2-2)
8-Man District 1 
14
Final
Crystal City (1-3)
Class 1 District 1 
0
Kelly (4-1)
Class 2 District 1 
49
Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (4-0)
 
46
Keytesville (0-4)
 
0
Final
West Plains (5-0)
Class 4 District 5 
28
Kickapoo (3-2)
Class 6 District 3 
0
Final
Richmond (3-1)
Class 3 District 8 
54
Lafayette County (4-1)
Class 2 District 8 
34
Final
Plattsburg (3-2)
Class 1 District 8 
8
Lawson (2-2)
Class 2 District 8 
35
Final
Glendale (2-3)
Class 5 District 5 
20
Lebanon (3-2)
Class 5 District 5 
57
Final
Free State (Kan.) (Lawrence, KS)
 
10
Lee's Summit North (3-2)
Class 6 District 3 
49
Final
Raymore-Peculiar (4-1)
Class 6 District 3 
27
Lee's Summit West (4-1)
Class 6 District 3 
34
Final
Holden (0-3)
Class 2 District 7 
0
Lexington (5-0)
Class 2 District 8 
50
Final
Francis Howell North (0-5)
Class 5 District 3 
7
Liberty (Wentzville) (3-2)
Class 5 District 3 
48
Final
Blue Springs (2-3)
Class 6 District 4 
7
Liberty North (2-2)
Class 6 District 4 
42
Final
Van-Far with Community (0-3)
Class 2 District 5 
28
Louisiana (1-4)
Class 1 District 2 
35
Final
Father Tolton Regional Catholic (1-3)
Class 1 District 2 
0
Lutheran St. Charles (4-1)
Class 2 District 2 
70
Final
Brookfield (2-3)
Class 2 District 8 
20
Macon (1-2)
Class 3 District 4 
22
Final
Scott City (3-2)
Class 2 District 1 
54
Malden (1-4)
Class 1 District 1 
21
Final
Kirksville (4-1)
Class 4 District 4 
20
Marshall (1-4)
Class 4 District 6 
7
Final
East Newton (1-4)
Class 2 District 4 
7
Marshfield (2-3)
Class 4 District 5 
41
Final
Ash Grove (3-2)
Class 1 District 4 
42
Miller (1-3)
Class 1 District 4 
0
Final
Wright City (3-2)
Class 3 District 3 
0
Montgomery County (3-2)
Class 2 District 5 
37
Final
North Nodaway (1-4)
8-Man District 4 
14
Mound City (5-0)
8-Man District 4 
60
Final
Logan-Rogersville (3-2)
Class 4 District 5 
29
Mt. Vernon (4-1)
Class 3 District 6 
23
Final
Monett (2-3)
Class 4 District 5 
7
Nevada (3-2)
Class 4 District 6 
20
Final
Neosho (0-5)
Class 5 District 6 
0
Nixa (5-0)
Class 6 District 3 
51
Final
Braymer (0-4)
 
16
Norborne (3-2)
8-Man District 2 
52
Final
North Shelby (4-1)
8-Man District 2 
20
North Andrew (5-0)
8-Man District 3 
44
Final
Strafford (2-3)
Class 2 District 3 
14
North Callaway (3-1)
Class 2 District 5 
22
Final
Agape High School
 
14
North County (3-2)
Class 4 District 1 
54
Final
Staley (2-3)
Class 5 District 8 
25
North Kansas City (3-2)
Class 5 District 8 
22
Final
Mid-Buchanan (5-0)
Class 1 District 8 
69
North Platte (0-5)
Class 1 District 8 
7
Final
Clinton (0-4)
Class 3 District 5 
20
Oak Grove (4-1)
Class 3 District 7 
68
Final
Park Hill South (3-2)
Class 5 District 8 
13
Oak Park (1-4)
Class 5 District 8 
7
Final
Hermann (2-3)
Class 2 District 5 
14
Owensville (4-1)
Class 3 District 2 
27
Final
Monroe City (3-2)
Class 2 District 6 
20
Palmyra (5-0)
Class 2 District 6 
30
Final
Marceline (4-1)
Class 1 District 6 
54
Paris with Faith Walk (2-3)
Class 1 District 2 
24
Final
Lee's Summit (2-3)
Class 6 District 3 
17
Park Hill (2-3)
Class 6 District 4 
45
Final
Rockwood Summit
Class 5 District 2 
Parkway North
Class 4 District 3 
Friday @ 7:00 PM
Lathrop (0-3)
Class 2 District 8 
16
Penney (3-2)
Class 1 District 7 
40
Final
St. Vincent (2-1)
Class 1 District 1 
21
Perryville (2-2)
Class 4 District 1 
7
Final
Clever (0-3)
Class 2 District 4 
31
Pierce City (4-1)
Class 1 District 4 
34
Final
Odessa (5-0)
Class 3 District 7 
56
Pleasant Hill (1-4)
Class 3 District 7 
12
Final
Windsor (Imperial) (2-2)
Class 4 District 2 
35
Portageville (0-5)
Class 1 District 1 
14
Final
Putnam County (1-4)
Class 1 District 7 
6
Princeton with Mercer (2-2)
Class 1 District 7 
38
Final
St. Thomas Aquinas (Overland Park, KS)
 
28
Raytown (3-2)
Class 5 District 7 
14
Final
Ozark (4-1)
Class 5 District 6 
35
Republic (2-3)
Class 5 District 6 
28
Final
Appleton City (0-3)
8-Man District 1 
44
Rich Hill (1-3)
8-Man District 1 
68
Final
Winnetonka (5-0)
Class 4 District 8 
62
Ruskin (1-3)
Class 5 District 7 
20
Final
Ava (3-2)
Class 3 District 5 
22
Salem (2-3)
Class 3 District 2 
14
Final
Scotland County (1-4)
Class 1 District 7 
58
Salisbury (0-5)
Class 1 District 6 
6
Final
Orrick (4-1)
8-Man District 3 
38
Santa Fe (0-3)
8-Man District 2 
6
Final
Central (St. Joseph) (1-4)
Class 5 District 8 
0
Savannah (2-1)
Class 4 District 8 
11
Final
Northwest (Hughesville) (3-1)
8-Man District 1 
52
Schuyler County (1-4)
8-Man District 2 
22
Final
Northwest (Cedar Hill) (3-2)
Class 6 District 1 
48
Seckman (1-2)
Class 5 District 1 
28
Final
Jackson (5-0)
Class 5 District 1 
71
Sikeston (2-3)
Class 4 District 1 
0
Final
Windsor (5-0)
Class 1 District 3 
54
Slater (2-2)
Class 1 District 6 
18
Final
Hickman (2-2)
Class 6 District 4 
26
Smith-Cotton (0-5)
Class 5 District 7 
16
Final
Platte County (4-1)
Class 5 District 8 
28
Smithville (3-2)
Class 4 District 8 
7
Final
Clopton with Elsberry (2-2)
Class 2 District 6 
20
South Callaway (3-2)
Class 1 District 2 
54
Final
Polo (1-4)
Class 1 District 8 
0
South Harrison (4-1)
Class 1 District 7 
38
Final
Carrollton (3-2)
Class 1 District 6 
35
South Shelby (0-5)
Class 1 District 2 
26
Final
Eldon (1-3)
Class 3 District 5 
20
Southern Boone (4-1)
Class 3 District 4 
54
Final
Union (2-3)
Class 4 District 2 
0
St. Clair (3-0)
Class 3 District 2 
35
Final
Fox (5-0)
Class 6 District 1 
42
St. Dominic (3-2)
Class 4 District 3 
10
Final
Christian (1-4)
Class 2 District 2 
34
St. Francis Borgia (2-3)
Class 3 District 3 
26
Final
Central (Kansas City) (1-4)
Class 3 District 8 
20
St. Michael the Archangel (1-3)
Class 2 District 7 
49
Final
Chillicothe (0-5)
Class 3 District 8 
27
St. Pius X (Kansas City) (5-0)
Class 2 District 8 
42
Final
Pattonsburg (3-2)
8-Man District 3 
38
Stanberry (4-0)
8-Man District 4 
64
Final
St. Pius X (Festus) (2-3)
Class 2 District 1 
28
Ste. Genevieve (2-3)
Class 3 District 1 
59
Final
Southwest (Livingston County) (4-1)
8-Man District 2 
60
Stewartsville (1-4)
8-Man District 3 
8
Final
Pacific (1-3)
Class 4 District 2 
26
Sullivan (0-4)
Class 4 District 2 
21
Final
El Dorado Springs (1-3)
Class 2 District 4 
6
Summit Christian Academy (3-2)
Class 3 District 7 
43
Final
Rock Port (3-2)
8-Man District 4 
6
Tarkio (2-1)
8-Man District 4 
52
Final
Lone Jack with Kingsville (0-5)
Class 2 District 7 
6
Tipton (3-1)
Class 1 District 3 
50
Final
Milan (5-0)
Class 1 District 7 
43
Trenton (0-3)
Class 2 District 8 
6
Final
Pembroke Hill (2-1)
Class 3 District 7 
17
University Academy Charter (2-3)
Class 1 District 5 
14
Final
Blair Oaks (4-1)
Class 3 District 4 
28
Valle Catholic (5-0)
Class 3 District 1 
35
Final
Lincoln College Prep (3-1)
Class 4 District 7 
55
Van Horn (3-2)
Class 4 District 7 
7
Final
Center (3-2)
Class 4 District 7 
14
Warrensburg (4-1)
Class 4 District 6 
30
Final
St. Charles West (2-3)
Class 4 District 3 
20
Warrenton (2-3)
Class 4 District 4 
35
Final
Hillcrest (0-5)
Class 4 District 5 
27
Waynesville (1-3)
Class 5 District 5 
31
Final
Carl Junction (1-4)
Class 4 District 5 
14
Webb City (4-1)
Class 5 District 6 
28
Final
Fayette (2-3)
Class 1 District 6 
12
Westran (5-0)
Class 1 District 6 
28
Final
Joplin (2-3)
Class 6 District 3 
20
Willard (1-4)
Class 5 District 5 
32
Final
Liberty (Mountain View) (3-2)
Class 2 District 3 
20
Willow Springs (1-4)
Class 2 District 3 
13
Final
Orchard Farm (3-2)
Class 3 District 3 
34
Winfield (0-5)
Class 3 District 3 
10
Final
King City (2-3)
8-Man District 3 
50
Worth County (3-2)
8-Man District 4 
44
Final

Processing. Please wait.