1/17/2021 8:01:16 PM
2020 Football Scores: Week 6

Week

Class

Day

Score

Crest Ridge (4-2)
Class 1 District 5 
14
Adrian (4-1)
Class 1 District 5 
41
Final
Osceola (0-4)
8-Man District 1 
50
Appleton City (1-3)
8-Man District 1 
70
Final
Drexel (5-1)
8-Man District 1 
43
Archie (5-1)
8-Man District 1 
6
Final
Lockwood with Golden City (4-1)
Class 1 District 4 
47
Ash Grove (3-3)
Class 1 District 4 
6
Final
Hollister (2-4)
Class 3 District 6 
14
Aurora (4-2)
Class 3 District 6 
22
Final
Houston (2-2)
Class 2 District 3 
8
Ava (4-2)
Class 3 District 5 
22
Final
Waynesville (2-3)
Class 5 District 5 
37
Bolivar (4-2)
Class 4 District 6 
33
Final
Webb City (5-1)
Class 5 District 6 
35
Branson (2-4)
Class 5 District 6 
7
Final
Jasper (3-2)
8-Man District 1 
32
Braymer (0-5)
 
8
Final
Butler (6-0)
Class 2 District 7 
46
Buffalo (4-2)
Class 3 District 5 
20
Final
Helias Catholic (6-0)
Class 4 District 6 
51
Capital City High (0-6)
Class 5 District 4 
6
Final
Sikeston (2-4)
Class 4 District 1 
19
Central (Cape Girardeau) (2-3)
Class 4 District 1 
28
Final
Ste. Genevieve (2-4)
Class 3 District 1 
26
Central (Park Hills) (6-0)
Class 3 District 2 
31
Final
Lighthouse Sr. High
 
42
Central (Springfield) (0-6)
Class 5 District 5 
20
Final
Oak Park (2-4)
Class 5 District 8 
46
Central (St. Joseph) (1-5)
Class 5 District 8 
24
Final
Portageville (1-5)
Class 1 District 1 
50
Chaffee (1-3)
Class 1 District 1 
32
Final
Lutheran South (0-1)
Class 2 District 2 
28
Christian (2-4)
Class 2 District 2 
49
Final
Palmyra (6-0)
Class 2 District 6 
15
Clark County (3-3)
Class 2 District 6 
14
Final
Skyline (5-1)
Class 1 District 3 
65
Clever (0-4)
Class 2 District 4 
14
Final
Montgomery County (4-2)
Class 2 District 5 
42
Clopton with Elsberry (2-3)
Class 2 District 6 
7
Final
Tipton (3-2)
Class 1 District 3 
12
Cole Camp (2-5)
Class 1 District 3 
13
Final
Malden (2-4)
Class 1 District 1 
47
Crystal City (1-4)
Class 1 District 1 
0
Final
Centralia (5-0)
Class 3 District 4 
50
Cuba (3-3)
Class 2 District 2 
12
Final
St. Pius X (Festus) (3-3)
Class 2 District 1 
21
Doniphan (0-6)
 
6
Final
Central (Kansas City) (1-5)
Class 3 District 8 
22
East (Kansas City) (1-5)
Class 4 District 7 
30
Final
Lexington (6-0)
Class 2 District 8 
50
El Dorado Springs (1-4)
Class 2 District 4 
20
Final
Blair Oaks (5-1)
Class 3 District 4 
69
Eldon (1-4)
Class 3 District 5 
6
Final
Clinton (0-5)
Class 3 District 5 
0
Excelsior Springs (2-3)
Class 4 District 8 
45
Final
Paris with Faith Walk (2-4)
Class 1 District 2 
0
Fayette (3-3)
Class 1 District 6 
32
Final
North County (3-3)
Class 4 District 1 
35
Festus (6-0)
Class 4 District 1 
39
Final
Grain Valley (6-0)
Class 5 District 7 
35
Fort Osage (1-5)
Class 5 District 8 
0
Final
Jackson (6-0)
Class 5 District 1 
59
Fox (5-1)
Class 6 District 1 
21
Final
Ft. Zumwalt West (0-6)
Class 6 District 2 
Francis Howell Central (2-2)
Class 6 District 2 
Friday @ 7:00 PM
Ft. Zumwalt South (3-3)
Class 5 District 3 
28
Ft. Zumwalt East (1-5)
Class 5 District 3 
21
Final
Francis Howell North (0-6)
Class 5 District 3 
13
Ft. Zumwalt North (5-1)
Class 5 District 3 
56
Final
Rockwood Summit (1-0)
Class 5 District 2 
34
Ft. Zumwalt West (0-6)
Class 6 District 2 
14
Final
Logan-Rogersville (4-2)
Class 4 District 5 
28
Girard (Kan.) (Girard, KS)
 
21
Final
Parkview (0-4)
 
21
Glendale (3-3)
Class 5 District 5 
50
Final
Smithville (4-2)
Class 4 District 8 
27
Grandview (2-4)
Class 4 District 7 
12
Final
Marshall (1-5)
Class 4 District 6 
26
Hallsville (4-2)
Class 2 District 5 
28
Final
Charleston (1-3)
Class 2 District 1 
6
Hayti (5-0)
Class 1 District 1 
70
Final
Grandview (Hillsboro) (4-1)
Class 2 District 2 
14
Herculaneum (0-4)
Class 3 District 3 
12
Final
Sullivan (1-4)
Class 4 District 2 
41
Hermann (2-4)
Class 2 District 5 
7
Final
Jefferson City (3-3)
Class 5 District 4 
17
Hickman (2-3)
Class 6 District 4 
14
Final
Camdenton (3-3)
Class 5 District 4 
38
Hillcrest (0-6)
Class 4 District 5 
14
Final
Lafayette County (5-1)
Class 2 District 8 
44
Holden (0-4)
Class 2 District 7 
0
Final
Francis Howell (4-1)
Class 6 District 2 
56
Holt (5-1)
Class 6 District 2 
28
Final
Fox (5-1)
Class 6 District 1 
21
Jackson (6-0)
Class 5 District 1 
59
Final
Valle Catholic (6-0)
Class 3 District 1 
47
Jefferson (Festus) (2-2)
Class 2 District 1 
13
Final
Republic (2-4)
Class 5 District 6 
14
Joplin (3-3)
Class 6 District 3 
41
Final
Bishop LeBlond (1-4)
8-Man District 3 
60
Kansas City East Christian (Kan.) (Leawood, KS)
 
44
Final
Winnetonka (6-0)
Class 4 District 8 
20
Kearney (2-4)
Class 4 District 8 
16
Final
Central (New Madrid County) (3-3)
Class 2 District 1 
25
Kennett (6-0)
Class 3 District 1 
43
Final
Hannibal (5-0)
Class 4 District 4 
47
Kirksville (4-2)
Class 4 District 4 
14
Final
Salisbury (0-6)
Class 1 District 6 
12
Knox County (2-4)
Class 1 District 7 
40
Final
Chillicothe (0-6)
Class 3 District 8 
7
Lafayette (St. Joseph) (3-2)
Class 4 District 8 
33
Final
West Platte (3-3)
Class 1 District 8 
32
Lathrop (0-4)
Class 2 District 8 
19
Final
North Platte (0-6)
Class 1 District 8 
14
Lawson (3-2)
Class 2 District 8 
42
Final
Blue Springs (2-4)
Class 6 District 4 
35
Lee's Summit North (4-2)
Class 6 District 3 
38
Final
Rockhurst (3-3)
Class 6 District 3 
24
Lee's Summit West (5-1)
Class 6 District 3 
27
Final
Norborne (3-3)
8-Man District 2 
34
Liberal (3-2)
8-Man District 1 
46
Final
Mountain Grove (2-4)
Class 3 District 5 
21
Liberty (Mountain View) (4-2)
Class 2 District 3 
22
Final
Slater (2-3)
Class 1 District 6 
35
Lincoln (2-4)
Class 1 District 3 
42
Final
Pembroke Hill (2-2)
Class 3 District 7 
14
Lincoln College Prep (4-1)
Class 4 District 7 
34
Final
St. Joseph Christian with Northland Christian (0-4)
 
14
Marceline (5-1)
Class 1 District 6 
58
Final
Pierce City (4-2)
Class 1 District 4 
20
Marionville (6-0)
Class 1 District 4 
44
Final
Wright City (3-3)
Class 3 District 3 
16
Mark Twain (2-3)
Class 1 District 2 
36
Final
Princeton with Mercer (3-2)
Class 1 District 7 
30
Maysville with Winston (1-5)
Class 1 District 8 
14
Final
Harrisonville (4-2)
Class 4 District 6 
28
McDonald County (4-2)
Class 4 District 5 
14
Final
Fulton (0-6)
Class 4 District 4 
28
Mexico (3-2)
Class 4 District 4 
49
Final
Penney (3-3)
Class 1 District 7 
6
Mid-Buchanan (6-0)
Class 1 District 8 
63
Final
Lone Jack with Kingsville (0-6)
Class 2 District 7 
0
Midway (1-3)
Class 1 District 5 
41
Final
Gallatin (3-3)
Class 1 District 7 
20
Milan (6-0)
Class 1 District 7 
43
Final
Sarcoxie (3-3)
Class 2 District 4 
46
Miller (1-4)
Class 1 District 4 
0
Final
Louisiana (1-5)
Class 1 District 2 
34
Missouri Military Academy (3-2)
Class 2 District 5 
47
Final
Battle (3-1)
Class 5 District 4 
37
Moberly (5-1)
Class 4 District 4 
36
Final
Cassville (4-2)
Class 3 District 6 
50
Monett (2-4)
Class 4 District 5 
0
Final
Brookfield (2-4)
Class 2 District 8 
12
Monroe City (4-2)
Class 2 District 6 
26
Final
Tarkio (3-1)
8-Man District 4 
34
Mound City (5-1)
8-Man District 4 
6
Final
Lamar (5-1)
Class 2 District 4 
33
Mt. Vernon (4-2)
Class 3 District 6 
0
Final
Carl Junction (2-4)
Class 4 District 5 
41
Neosho (0-6)
Class 5 District 6 
6
Final
Stanberry (4-1)
8-Man District 4 
6
North Andrew (6-0)
8-Man District 3 
36
Final
Bowling Green (4-2)
Class 2 District 6 
30
North Callaway (3-2)
Class 2 District 5 
23
Final
Lee's Summit (2-4)
Class 6 District 3 
20
North Kansas City (4-2)
Class 5 District 8 
36
Final
DeKalb (0-5)
8-Man District 3 
8
North Nodaway (2-4)
8-Man District 4 
54
Final
Keytesville (0-5)
 
6
North Shelby (5-1)
8-Man District 2 
56
Final
Maryville (3-3)
Class 3 District 8 
14
Odessa (6-0)
Class 3 District 7 
28
Final
Worth County (4-2)
8-Man District 4 
56
Orrick (4-2)
8-Man District 3 
40
Final
Boonville (3-3)
Class 3 District 4 
55
Osage (2-4)
Class 3 District 5 
31
Final
Nixa (6-0)
Class 6 District 3 
35
Ozark (4-2)
Class 5 District 6 
7
Final
Owensville (5-1)
Class 3 District 2 
46
Pacific (1-4)
Class 4 District 2 
28
Final
Liberty North (3-2)
Class 6 District 4 
21
Park Hill (2-4)
Class 6 District 4 
14
Final
Rich Hill (1-4)
8-Man District 1 
56
Pattonsburg (4-2)
8-Man District 3 
86
Final
Ruskin (1-4)
Class 5 District 7 
7
Platte County (5-1)
Class 5 District 8 
56
Final
East Buchanan (5-0)
Class 1 District 8 
42
Plattsburg (3-3)
Class 1 District 8 
16
Final
Oak Grove (5-1)
Class 3 District 7 
29
Pleasant Hill (1-5)
Class 3 District 7 
28
Final
Trenton (0-4)
Class 2 District 8 
14
Polo (2-4)
Class 1 District 8 
27
Final
Farmington (6-0)
Class 5 District 1 
31
Poplar Bluff (3-2)
Class 5 District 1 
28
Final
Perryville (2-3)
Class 4 District 1 
15
Potosi (3-3)
Class 3 District 2 
56
Final
South Harrison (5-1)
Class 1 District 7 
62
Putnam County (1-5)
Class 1 District 7 
14
Final
Blue Springs South (0-6)
Class 6 District 4 
9
Raymore-Peculiar (5-1)
Class 6 District 3 
28
Final
Belton (5-0)
Class 5 District 7 
22
Raytown (3-3)
Class 5 District 7 
6
Final
Marshfield (3-3)
Class 4 District 5 
43
Reeds Spring (2-3)
Class 3 District 6 
25
Final
Carrollton (3-3)
Class 1 District 6 
6
Richmond (4-1)
Class 3 District 8 
44
Final
Liberty (6-0)
Class 6 District 4 
52
Rock Bridge (4-2)
Class 6 District 4 
28
Final
King City (3-3)
8-Man District 3 
52
Rock Port (3-3)
8-Man District 4 
32
Final
Harrisburg (4-2)
Class 1 District 6 
72
Russellville (0-5)
Class 1 District 3 
28
Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (5-0)
 
42
Santa Fe (0-4)
8-Man District 2 
14
Final
Cameron (3-3)
Class 3 District 8 
14
Savannah (3-1)
Class 4 District 8 
69
Final
Albany (2-3)
8-Man District 4 
52
Schuyler County (1-5)
8-Man District 2 
14
Final
Westran (6-0)
Class 1 District 6 
26
Scotland County (1-5)
Class 1 District 7 
12
Final
Kelly (5-1)
Class 2 District 1 
20
Scott City (3-3)
Class 2 District 1 
6
Final
Nevada (3-3)
Class 4 District 6 
26
Seneca (2-3)
Class 3 District 6 
27
Final
Van-Far with Community (0-4)
Class 2 District 5 
12
South Callaway (4-2)
Class 1 District 2 
62
Final
Stewartsville (1-5)
8-Man District 3 
6
South Holt (4-1)
8-Man District 3 
56
Final
Macon (2-2)
Class 3 District 4 
50
South Shelby (0-6)
Class 1 District 2 
0
Final
Agape High School
 
6
Southeast (3-3)
Class 3 District 7 
42
Final
South Nodaway (1-5)
8-Man District 4 
6
Southwest (Livingston County) (5-1)
8-Man District 2 
60
Final
Winfield (0-6)
Class 3 District 3 
21
St. Charles (1-4)
Class 4 District 3 
28
Final
Orchard Farm (3-3)
Class 3 District 3 
50
St. Charles West (3-3)
Class 4 District 3 
62
Final
Vianney (0-1)
Class 6 District 1 
7
St. Dominic (4-2)
Class 4 District 3 
31
Final
St. Clair (4-0)
Class 3 District 2 
49
St. James (0-6)
Class 3 District 2 
0
Final
Diamond (1-4)
Class 1 District 4 
14
St. Michael the Archangel (2-3)
Class 2 District 7 
56
Final
Fredericktown (1-3)
Class 3 District 1 
26
St. Vincent (3-1)
Class 1 District 1 
43
Final
Park Hill South (4-2)
Class 5 District 8 
28
Staley (2-4)
Class 5 District 8 
14
Final
Forsyth (3-3)
Class 2 District 3 
56
Stockton with Sheldon (0-5)
Class 2 District 4 
16
Final
Fair Grove (4-2)
Class 2 District 3 
36
Strafford (2-4)
Class 2 District 3 
20
Final
University Academy Charter (2-4)
Class 1 District 5 
0
Summit Christian Academy (4-2)
Class 3 District 7 
41
Final
Cabool (4-2)
Class 1 District 4 
0
Thayer (4-1)
Class 1 District 1 
27
Final
Troy Buchanan (3-3)
Class 6 District 4 
15
Timberland (2-3)
Class 6 District 2 
21
Final
Warrenton (2-4)
Class 4 District 4 
17
Union (3-3)
Class 4 District 2 
35
Final
William Chrisman (1-5)
Class 5 District 7 
37
Van Horn (4-2)
Class 4 District 7 
42
Final
California (5-1)
Class 3 District 4 
43
Versailles (0-3)
Class 2 District 7 
7
Final
Liberty (Wentzville) (3-3)
Class 5 District 3 
21
Washington (5-1)
Class 5 District 4 
28
Final
Lebanon (3-3)
Class 5 District 5 
14
West Plains (6-0)
Class 4 District 5 
63
Final
Carthage (5-0)
Class 5 District 6 
42
Willard (1-5)
Class 5 District 5 
7
Final
Van Horn (4-2)
Class 4 District 7 
42
William Chrisman (1-5)
Class 5 District 7 
37
Final
Salem (3-3)
Class 3 District 2 
27
Willow Springs (1-5)
Class 2 District 3 
12
Final
Sherwood (1-3)
Class 1 District 5 
8
Windsor (6-0)
Class 1 District 3 
55
Final
Hillsboro (3-3)
Class 4 District 1 
64
Windsor (Imperial) (2-3)
Class 4 District 2 
42
Final

Processing. Please wait.