1/25/2021 2:28:36 AM
2020 Football Scores: Week 7

Week

Class

Day

Score

North Andrew (7-0)
8-Man District 3 
50
Albany (2-4)
8-Man District 4 
46
Final
Appleton City (1-4)
8-Man District 1 
6
Archie (6-1)
8-Man District 1 
64
Final
Smith-Cotton (0-6)
Class 5 District 7 
9
Battle (4-1)
Class 5 District 4 
49
Final
Truman (0-6)
Class 5 District 7 
14
Belton (6-0)
Class 5 District 7 
28
Final
North Nodaway (2-5)
8-Man District 4 
14
Bishop LeBlond (2-4)
8-Man District 3 
36
Final
Hallsville (4-3)
Class 2 District 5 
16
Blair Oaks (6-1)
Class 3 District 4 
55
Final
Lee's Summit West (5-2)
Class 6 District 3 
36
Blue Springs (3-4)
Class 6 District 4 
43
Final
Fort Osage (1-6)
Class 5 District 8 
14
Blue Springs South (1-6)
Class 6 District 4 
38
Final
Hillcrest (0-7)
Class 4 District 5 
0
Bolivar (5-2)
Class 4 District 6 
41
Final
Centralia (6-0)
Class 3 District 4 
24
Bowling Green (4-3)
Class 2 District 6 
22
Final
Willard (1-6)
Class 5 District 5 
14
Branson (3-4)
Class 5 District 6 
48
Final
Norborne (4-3)
8-Man District 2 
50
Braymer (0-6)
 
24
Final
Eldon (1-5)
Class 3 District 5 
13
California (6-1)
Class 3 District 4 
59
Final
Lebanon (4-3)
Class 5 District 5 
52
Camdenton (3-4)
Class 5 District 4 
38
Final
Lafayette (St. Joseph) (3-3)
Class 4 District 8 
33
Cameron (4-3)
Class 3 District 8 
34
Final
Republic (2-5)
Class 5 District 6 
21
Carl Junction (3-4)
Class 4 District 5 
28
Final
Lexington (7-0)
Class 2 District 8 
42
Carrollton (3-4)
Class 1 District 6 
22
Final
Joplin (3-4)
Class 6 District 3 
20
Carthage (6-0)
Class 5 District 6 
41
Final
Seneca (2-4)
Class 3 District 6 
21
Cassville (5-2)
Class 3 District 6 
42
Final
University Academy Charter (2-5)
Class 1 District 5 
16
Central (Kansas City) (2-5)
Class 3 District 8 
18
Final
Vianney (0-2)
Class 6 District 1 
0
Chaminade College Prep (1-0)
Class 5 District 2 
41
Final
Savannah (4-1)
Class 4 District 8 
37
Chillicothe (0-7)
Class 3 District 8 
8
Final
Affton (0-1)
Class 4 District 2 
14
Clayton (1-0)
Class 4 District 2 
17
Final
Harrisonville (5-2)
Class 4 District 6 
71
Clinton (0-6)
Class 3 District 5 
14
Final
Herculaneum (1-4)
Class 3 District 3 
38
Crystal City (1-5)
Class 1 District 1 
20
Final
South Nodaway (2-5)
8-Man District 4 
52
DeKalb (0-6)
8-Man District 3 
50
Final
Hillsboro (4-3)
Class 4 District 1 
54
DeSoto (0-5)
Class 4 District 1 
34
Final
Kennett (7-0)
Class 3 District 1 
50
Dexter (1-5)
Class 3 District 1 
13
Final
Caruthersville (2-2)
Class 1 District 1 
46
Doniphan (1-6)
 
52
Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (5-1)
 
14
Drexel (6-1)
8-Man District 1 
35
Final
Westminster Christian Academy (0-1)
Class 5 District 2 
13
Duchesne (5-1)
Class 2 District 2 
35
Final
Mid-Buchanan (7-0)
Class 1 District 8 
49
East Buchanan (5-1)
Class 1 District 8 
21
Final
Pattonsburg (4-3)
8-Man District 3 
14
East Mills (Iowa) (Hastings, IA)
 
63
Final
Sherwood (1-4)
Class 1 District 5 
15
El Dorado Springs (2-4)
Class 2 District 4 
49
Final
Buffalo (5-2)
Class 3 District 5 
44
Fair Grove (4-3)
Class 2 District 3 
30
Final
Strafford (2-5)
Class 2 District 3 
34
Forsyth (4-3)
Class 2 District 3 
48
Final
Cardinal Ritter (0-1)
Class 3 District 2 
14
Francis Howell (5-1)
Class 6 District 2 
38
Final
Washington (6-1)
Class 5 District 4 
49
Francis Howell North (0-7)
Class 5 District 3 
6
Final
Central (Park Hills) (7-0)
Class 3 District 2 
61
Fredericktown (1-4)
Class 3 District 1 
7
Final
Ft. Zumwalt North (6-1)
Class 5 District 3 
18
Ft. Zumwalt South (3-4)
Class 5 District 3 
14
Final
Timberland (2-4)
Class 6 District 2 
12
Ft. Zumwalt West (1-6)
Class 6 District 2 
31
Final
Marshall (2-5)
Class 4 District 6 
59
Fulton (0-7)
Class 4 District 4 
21
Final
Putnam County (1-6)
Class 1 District 7 
8
Gallatin (4-3)
Class 1 District 7 
48
Final
Kickapoo (3-3)
Class 6 District 3 
17
Glendale (4-3)
Class 5 District 5 
20
Final
William Chrisman (1-6)
Class 5 District 7 
22
Grain Valley (7-0)
Class 5 District 7 
53
Final
Jefferson (Festus) (3-2)
Class 2 District 1 
42
Grandview (Hillsboro) (4-2)
Class 2 District 2 
0
Final
Moberly (6-1)
Class 4 District 4 
14
Hannibal (5-1)
Class 4 District 4 
13
Final
Fayette (3-4)
Class 1 District 6 
20
Harrisburg (5-2)
Class 1 District 6 
30
Final
Logan-Rogersville (5-2)
Class 4 District 5 
23
Hollister (2-5)
Class 3 District 6 
20
Final
Farmington (6-1)
Class 5 District 1 
14
Jackson (7-0)
Class 5 District 1 
56
Final
Southwest (Livingston County) (6-1)
8-Man District 2 
84
Jasper (3-3)
8-Man District 1 
36
Final
Helias Catholic (7-0)
Class 4 District 6 
28
Jefferson City (3-4)
Class 5 District 4 
0
Final
Hayti (6-0)
Class 1 District 1 
32
Kelly (5-2)
Class 2 District 1 
12
Final
Ladue Horton Watkins (0-1)
Class 5 District 2 
38
Lafayette (Wildwood) (1-1)
Class 6 District 1 
44
Final
Knob Noster (2-3-1)
Class 3 District 7 
0
Lafayette County (6-1)
Class 2 District 8 
62
Final
Lawson (4-2)
Class 2 District 8 
14
Lathrop (0-5)
Class 2 District 8 
12
Final
Raytown (4-3)
Class 5 District 7 
40
Lee's Summit (2-5)
Class 6 District 3 
35
Final
Park Hill (2-5)
Class 6 District 4 
21
Liberty (7-0)
Class 6 District 4 
24
Final
Cabool (4-3)
Class 1 District 4 
6
Liberty (Mountain View) (5-2)
Class 2 District 3 
14
Final
Ft. Zumwalt East (2-5)
Class 5 District 3 
27
Liberty (Wentzville) (3-4)
Class 5 District 3 
26
Final
Lee's Summit North (4-3)
Class 6 District 3 
17
Liberty North (4-2)
Class 6 District 4 
28
Final
Crest Ridge (4-3)
Class 1 District 5 
14
Lincoln (3-4)
Class 1 District 3 
28
Final
Maryville (4-3)
Class 3 District 8 
49
Lincoln College Prep (4-2)
Class 4 District 7 
10
Final
Miller (1-5)
Class 1 District 4 
0
Lockwood with Golden City (5-1)
Class 1 District 4 
49
Final
Adrian (5-1)
Class 1 District 5 
53
Lone Jack with Kingsville (0-7)
Class 2 District 7 
0
Final
MICDS (1-0)
Class 4 District 3 
49
Lutheran South (0-2)
Class 2 District 2 
14
Final
Monroe City (5-2)
Class 2 District 6 
30
Macon (2-3)
Class 3 District 4 
7
Final
Sarcoxie (3-4)
Class 2 District 4 
12
Marionville (7-0)
Class 1 District 4 
48
Final
Kirkwood (0-1)
Class 6 District 1 
34
Marquette (2-0)
Class 6 District 2 
35
Final
Aurora (5-2)
Class 3 District 6 
40
Marshfield (3-4)
Class 4 District 5 
13
Final
Trenton (0-5)
Class 2 District 8 
20
Maysville with Winston (2-5)
Class 1 District 8 
22
Final
Kirksville (4-3)
Class 4 District 4 
21
Mexico (4-2)
Class 4 District 4 
22
Final
Houston (3-2)
Class 2 District 3 
14
Midway (1-4)
Class 1 District 5 
7
Final
Central (Springfield) (0-7)
Class 5 District 5 
12
Missouri Military Academy (4-2)
Class 2 District 5 
27
Final
Mark Twain (2-4)
Class 1 District 2 
14
Montgomery County (5-2)
Class 2 District 5 
48
Final
Salem (4-3)
Class 3 District 2 
21
Mountain Grove (2-5)
Class 3 District 5 
14
Final
Ozark (5-2)
Class 5 District 6 
31
Neosho (0-7)
Class 5 District 6 
7
Final
East Newton (1-5)
Class 2 District 4 
7
Nevada (4-3)
Class 4 District 6 
52
Final
Windsor (Imperial) (2-4)
Class 4 District 2 
20
North County (4-3)
Class 4 District 1 
56
Final
Stanberry (5-1)
8-Man District 4 
36
North Shelby (5-2)
8-Man District 2 
34
Final
East (Kansas City) (2-5)
Class 4 District 7 
42
Northeast (Kansas City) HS (0-5)
Class 3 District 8 
0
Final
Parkway South (1-1)
Class 5 District 2 
21
Northwest (Cedar Hill) (4-3)
Class 6 District 1 
28
Final
Keytesville (0-6)
 
0
Northwest (Hughesville) (4-1)
8-Man District 1 
50
Final
Mehlville (1-0)
Class 5 District 1 
24
Oakville (0-1)
Class 5 District 1 
21
Final
St. Charles (1-5)
Class 4 District 3 
8
Orchard Farm (4-3)
Class 3 District 3 
30
Final
Santa Fe (0-5)
8-Man District 2 
26
Orrick (5-2)
8-Man District 3 
55
Final
Christian (3-4)
Class 2 District 2 
48
Osage (2-5)
Class 3 District 5 
21
Final
Southern Boone (4-2)
Class 3 District 4 
Osage (2-5)
Class 3 District 5 
Friday @ 7:00 PM
Liberal (4-2)
8-Man District 1 
76
Osceola (0-5)
8-Man District 1 
40
Final
Union (3-4)
Class 4 District 2 
13
Owensville (6-1)
Class 3 District 2 
53
Final
Festus (7-0)
Class 4 District 1 
40
Pacific (1-5)
Class 4 District 2 
24
Final
Highland (3-2)
Class 2 District 6 
6
Palmyra (7-0)
Class 2 District 6 
47
Final
Russellville (0-6)
Class 1 District 3 
22
Paris with Faith Walk (3-4)
Class 1 District 2 
58
Final
North Kansas City (4-3)
Class 5 District 8 
24
Park Hill South (5-2)
Class 5 District 8 
28
Final
West Plains (7-0)
Class 4 District 5 
70
Parkview (0-5)
 
6
Final
Parkway Central (1-1)
Class 5 District 3 
14
Parkway North (0-2)
Class 4 District 3 
12
Final
Rockwood Summit (2-0)
Class 5 District 2 
17
Parkway West (0-2)
Class 5 District 2 
12
Final
Christ Preparatory Academy (Kan.) (Lenexa, KS)
 
14
Pembroke Hill (3-2)
Class 3 District 7 
21
Final
Ste. Genevieve (3-4)
Class 3 District 1 
41
Perryville (2-4)
Class 4 District 1 
0
Final
Agape High School
 
25
Pierce City (5-2)
Class 1 District 4 
50
Final
Penney (4-3)
Class 1 District 7 
41
Plattsburg (3-4)
Class 1 District 8 
14
Final
Diamond (2-4)
Class 1 District 4 
49
Pleasant Hope (0-4)
Class 1 District 3 
12
Final
Princeton with Mercer (4-2)
Class 1 District 7 
36
Polo (2-5)
Class 1 District 8 
6
Final
Central (Cape Girardeau) (2-4)
Class 4 District 1 
27
Poplar Bluff (4-2)
Class 5 District 1 
50
Final
Malden (2-5)
Class 1 District 1 
14
Portageville (2-5)
Class 1 District 1 
24
Final
Sikeston (2-5)
Class 4 District 1 
25
Potosi (4-3)
Class 3 District 2 
39
Final
John Burroughs (1-0)
Class 4 District 2 
48
Priory (0-1)
Class 3 District 3 
21
Final
Hickman (2-4)
Class 6 District 4 
0
Raymore-Peculiar (6-1)
Class 6 District 3 
56
Final
Kearney (3-4)
Class 4 District 8 
40
Reeds Spring (2-4)
Class 3 District 6 
14
Final
Holden (0-5)
Class 2 District 7 
7
Richmond (5-1)
Class 3 District 8 
46
Final
St. James Academy (Kan.) (Lenexa, KS)
 
29
Rockhurst (4-3)
Class 6 District 3 
44
Final
Grandview (3-4)
Class 4 District 7 
48
Ruskin (1-5)
Class 5 District 7 
6
Final
Marceline (6-1)
Class 1 District 6 
61
Salisbury (0-7)
Class 1 District 6 
14
Final
King City (4-3)
8-Man District 3 
52
Schuyler County (1-6)
8-Man District 2 
0
Final
Knox County (2-5)
Class 1 District 7 
28
Scotland County (2-5)
Class 1 District 7 
36
Final
Chaffee (1-4)
Class 1 District 1 
6
Scott City (4-3)
Class 2 District 1 
47
Final
Webster Groves (0-1)
 
0
Seckman (3-2)
Class 5 District 1 
35
Final
Lighthouse Sr. High
 
27
Skyline (6-1)
Class 1 District 3 
40
Final
Louisburg (Kan.) (Louisburg, KS)
 
7
Smithville (5-2)
Class 4 District 8 
35
Final
Cuba (3-4)
Class 2 District 2 
22
South Callaway (5-2)
Class 1 District 2 
29
Final
Milan (6-1)
Class 1 District 7 
7
South Harrison (6-1)
Class 1 District 7 
26
Final
Mound City (5-2)
8-Man District 4 
24
South Holt (5-1)
8-Man District 3 
69
Final
Mt. Vernon (4-3)
Class 3 District 6 
0
Springfield Catholic (1-3)
Class 2 District 3 
6
Final
Hermann (2-5)
Class 2 District 5 
0
St. Clair (5-0)
Class 3 District 2 
42
Final
St. Dominic (4-3)
Class 4 District 3 
9
St. Francis Borgia (3-3)
Class 3 District 3 
30
Final
Sullivan (1-5)
Class 4 District 2 
6
St. James (1-6)
Class 3 District 2 
12
Final
SLUH (0-1)
Class 6 District 1 
24
St. Mary's (St. Louis) (1-0)
Class 3 District 1 
40
Final
Southeast (3-4)
Class 3 District 7 
28
St. Michael the Archangel (3-3)
Class 2 District 7 
51
Final
St. Vincent (4-1)
Class 1 District 1 
28
St. Pius X (Festus) (3-4)
Class 2 District 1 
21
Final
Benton (1-4)
Class 3 District 8 
7
St. Pius X (Kansas City) (6-0)
Class 2 District 8 
47
Final
Oak Park (2-5)
Class 5 District 8 
6
Staley (3-4)
Class 5 District 8 
45
Final
Tarkio (4-1)
8-Man District 4 
52
Stewartsville (1-6)
8-Man District 3 
6
Final
Clever (1-4)
Class 2 District 4 
35
Stockton with Sheldon (0-6)
Class 2 District 4 
32
Final
Van Horn (4-3)
Class 4 District 7 
7
Summit Christian Academy (5-2)
Class 3 District 7 
28
Final
Ava (4-3)
Class 3 District 5 
6
Thayer (5-1)
Class 1 District 1 
43
Final
Slater (3-3)
Class 1 District 6 
48
Tipton (3-3)
Class 1 District 3 
28
Final
Southern Boone (4-2)
Class 3 District 4 
13
Tonganoxie (Kan.) (Tonganoxie, KS)
 
52
Final
Lutheran North (2-0)
Class 3 District 3 
34
Trinity Catholic (0-1)
Class 4 District 3 
7
Final
Holt (6-1)
Class 6 District 2 
44
Troy Buchanan (3-4)
Class 6 District 4 
7
Final
Central (New Madrid County) (3-4)
Class 2 District 1 
18
Valle Catholic (7-0)
Class 3 District 1 
62
Final
Clopton with Elsberry (2-4)
Class 2 District 6 
20
Van-Far with Community (1-4)
Class 2 District 5 
40
Final
Boonville (4-3)
Class 3 District 4 
54
Versailles (0-4)
Class 2 District 7 
6
Final
Pleasant Hill (1-6)
Class 3 District 7 
10
Warrensburg (5-1)
Class 4 District 6 
41
Final
Rolla (3-2)
Class 5 District 4 
34
Waynesville (2-4)
Class 5 District 5 
20
Final
Nixa (6-1)
Class 6 District 3 
0
Webb City (6-1)
Class 5 District 6 
28
Final
North Platte (0-7)
Class 1 District 8 
20
West Platte (4-3)
Class 1 District 8 
48
Final
Father Tolton Regional Catholic (1-4)
Class 1 District 2 
8
Westran (7-0)
Class 1 District 6 
46
Final
Cole Camp (2-6)
Class 1 District 3 
3
Windsor (7-0)
Class 1 District 3 
43
Final
Warrenton (3-4)
Class 4 District 4 
34
Winfield (0-7)
Class 3 District 3 
0
Final
Platte County (6-1)
Class 5 District 8 
34
Winnetonka (6-1)
Class 4 District 8 
20
Final
North Callaway (4-2)
Class 2 District 5 
35
Wright City (3-4)
Class 3 District 3 
6
Final

Processing. Please wait.