1/21/2021 10:03:40 PM
2020 Football Scores: Week 8

Week

Class

Day

Score

Northwest (Cedar Hill) (5-3)
Class 6 District 1 
56
Affton (0-2)
Class 4 District 2 
7
Final
Liberal (5-2)
8-Man District 1 
58
Appleton City (1-5)
8-Man District 1 
14
Final
Marionville (8-0)
Class 1 District 4 
38
Ash Grove (3-4)
Class 1 District 4 
28
Final
Reeds Spring (2-5)
Class 3 District 6 
20
Aurora (6-2)
Class 3 District 6 
22
Final
William Chrisman (1-7)
Class 5 District 7 
12
Belton (7-0)
Class 5 District 7 
38
Final
Cameron (5-3)
Class 3 District 8 
42
Benton (1-5)
Class 3 District 8 
0
Final
Schuyler County (1-7)
8-Man District 2 
24
Bishop LeBlond (3-4)
8-Man District 3 
37
Final
Blue Springs (4-4)
Class 6 District 4 
28
Blue Springs South (1-7)
Class 6 District 4 
13
Final
Kickapoo (3-4)
Class 6 District 3 
14
Bolivar (6-2)
Class 4 District 6 
34
Final
South Callaway (5-3)
Class 1 District 2 
14
Bowling Green (5-3)
Class 2 District 6 
55
Final
Central (Springfield) (0-8)
Class 5 District 5 
13
Buffalo (6-2)
Class 3 District 5 
55
Final
El Dorado Springs (2-5)
Class 2 District 4 
13
Butler (7-0)
Class 2 District 7 
18
Final
Ava (4-4)
Class 3 District 5 
18
Cabool (5-3)
Class 1 District 4 
34
Final
Glendale (4-4)
Class 5 District 5 
32
Camdenton (4-4)
Class 5 District 4 
48
Final
Jackson (8-0)
Class 5 District 1 
56
Cardinal Ritter (0-2)
Class 3 District 2 
32
Final
St. Clair (6-0)
Class 3 District 2 
35
Central (Cape Girardeau) (2-5)
Class 4 District 1 
7
Final
Lincoln College Prep (5-2)
Class 4 District 7 
45
Central (Kansas City) (2-6)
Class 3 District 8 
8
Final
Seckman (4-2)
Class 5 District 1 
35
Central (Park Hills) (7-1)
Class 3 District 2 
33
Final
Staley (4-4)
Class 5 District 8 
48
Central (St. Joseph) (1-6)
Class 5 District 8 
0
Final
Macon (2-4)
Class 3 District 4 
18
Centralia (7-0)
Class 3 District 4 
34
Final
Jefferson (Festus) (4-2)
Class 2 District 1 
50
Chaffee (1-5)
Class 1 District 1 
6
Final
East (Kansas City) (2-6)
Class 4 District 7 
14
Chillicothe (1-7)
Class 3 District 8 
33
Final
Westminster Christian Academy (0-2)
Class 5 District 2 
27
Christian (4-4)
Class 2 District 2 
38
Final
Fair Grove (5-3)
Class 2 District 3 
69
Clever (1-5)
Class 2 District 4 
19
Final
Warrensburg (6-1)
Class 4 District 6 
69
Clinton (0-7)
Class 3 District 5 
7
Final
Paris with Faith Walk (3-5)
Class 1 District 2 
14
Clopton with Elsberry (3-4)
Class 2 District 6 
19
Final
Keytesville (0-7)
 
14
Concordia (2-3)
8-Man District 2 
64
Final
Lone Jack with Kingsville (0-8)
Class 2 District 7 
0
Crest Ridge (5-3)
Class 1 District 5 
52
Final
Father Tolton Regional Catholic (1-5)
Class 1 District 2 
14
Cuba (4-4)
Class 2 District 2 
43
Final
Mound City (6-2)
8-Man District 4 
40
DeKalb (0-7)
8-Man District 3 
12
Final
Perryville (2-5)
Class 4 District 1 
7
Dexter (2-5)
Class 3 District 1 
35
Final
Winfield (0-8)
Class 3 District 3 
0
Duchesne (6-1)
Class 2 District 2 
49
Final
Cassville (6-2)
Class 3 District 6 
42
East Newton (1-6)
Class 2 District 4 
0
Final
Caruthersville (2-3)
Class 1 District 1 
26
East Prairie (4-2)
Class 2 District 1 
40
Final
Odessa (7-0)
Class 3 District 7 
47
Excelsior Springs (2-4)
Class 4 District 8 
0
Final
Festus (7-1)
Class 4 District 1 
7
Farmington (7-1)
Class 5 District 1 
10
Final
Salisbury (0-8)
Class 1 District 6 
12
Fayette (4-4)
Class 1 District 6 
63
Final
Truman (0-7)
Class 5 District 7 
20
Fort Osage (2-6)
Class 5 District 8 
29
Final
DeSoto (0-6)
Class 4 District 1 
7
Fox (6-1)
Class 6 District 1 
49
Final
Timberland (2-5)
Class 6 District 2 
13
Francis Howell (6-1)
Class 6 District 2 
41
Final
Ft. Zumwalt South (4-4)
Class 5 District 3 
44
Francis Howell North (0-8)
Class 5 District 3 
7
Final
Potosi (5-3)
Class 3 District 2 
34
Fredericktown (1-5)
Class 3 District 1 
18
Final
Liberty (Wentzville) (3-5)
Class 5 District 3 
6
Ft. Zumwalt North (7-1)
Class 5 District 3 
55
Final
Lockwood with Golden City (6-1)
Class 1 District 4 
56
Greenfield (0-5)
Class 1 District 4 
0
Final
California (6-2)
Class 3 District 4 
21
Hallsville (5-3)
Class 2 District 5 
50
Final
Winnetonka (6-2)
Class 4 District 8 
41
Harrisonville (6-2)
Class 4 District 6 
75
Final
Smith-Cotton (0-7)
Class 5 District 7 
3
Helias Catholic (8-0)
Class 4 District 6 
45
Final
Pacific (1-5)
Class 4 District 2 
Hermann (2-6)
Class 2 District 5 
Friday @ 7:00 PM
Monroe City (6-2)
Class 2 District 6 
52
Hermann (2-6)
Class 2 District 5 
32
Final
Brookfield (3-4)
Class 2 District 8 
32
Highland (3-3)
Class 2 District 6 
14
Final
Parkview (0-6)
 
13
Hillcrest (1-7)
Class 4 District 5 
48
Final
St. Francis Borgia (4-3)
Class 3 District 3 
35
Hillsboro (4-4)
Class 4 District 1 
8
Final
Carrollton (4-4)
Class 1 District 6 
42
Holden (0-6)
Class 2 District 7 
14
Final
Francis Howell Central (2-3)
Class 6 District 2 
0
Holt (7-1)
Class 6 District 2 
42
Final
Drexel (7-1)
8-Man District 1 
63
Jasper (3-4)
8-Man District 1 
26
Final
Battle (5-1)
Class 5 District 4 
39
Jefferson City (3-5)
Class 5 District 4 
21
Final
Clayton (1-1)
Class 4 District 2 
0
John Burroughs (2-0)
Class 4 District 2 
38
Final
Branson (3-5)
Class 5 District 6 
24
Joplin (4-4)
Class 6 District 3 
45
Final
Archie (7-1)
8-Man District 1 
72
Kansas City East Christian (Kan.) (Leawood, KS)
 
26
Final
Portageville (2-6)
Class 1 District 1 
0
Kelly (6-2)
Class 2 District 1 
42
Final
Poplar Bluff (4-3)
Class 5 District 1 
19
Kennett (8-0)
Class 3 District 1 
41
Final
Albany (3-4)
8-Man District 4 
56
King City (4-4)
8-Man District 3 
36
Final
Fulton (0-8)
Class 4 District 4 
0
Kirksville (5-3)
Class 4 District 4 
33
Final
Ladue Horton Watkins (0-2)
Class 5 District 2 
7
Kirkwood (1-1)
Class 6 District 1 
20
Final
Richmond (6-1)
Class 3 District 8 
42
Knob Noster (2-4-1)
Class 3 District 7 
0
Final
St. Michael the Archangel (3-4)
Class 2 District 7 
7
Labette County (Kan.) (Altamont, KS)
 
12
Final
East Buchanan (5-2)
Class 1 District 8 
12
Lawson (5-2)
Class 2 District 8 
13
Final
Rolla (3-3)
Class 5 District 4 
41
Lebanon (5-3)
Class 5 District 5 
48
Final
Park Hill South (6-2)
Class 5 District 8 
37
Lee's Summit (2-6)
Class 6 District 3 
34
Final
Liberty North (5-2)
Class 6 District 4 
22
Lee's Summit West (5-3)
Class 6 District 3 
15
Final
Lafayette County (6-2)
Class 2 District 8 
25
Lexington (8-0)
Class 2 District 8 
36
Final
Raymore-Peculiar (7-1)
Class 6 District 3 
35
Liberty (7-1)
Class 6 District 4 
7
Final
Marshfield (3-5)
Class 4 District 5 
14
Logan-Rogersville (6-2)
Class 4 District 5 
28
Final
Wright City (4-4)
Class 3 District 3 
55
Louisiana (1-6)
Class 1 District 2 
20
Final
St. Mary's (St. Louis) (1-1)
Class 3 District 1 
20
Lutheran North (3-0)
Class 3 District 3 
33
Final
Hayti (7-0)
Class 1 District 1 
58
Malden (2-6)
Class 1 District 1 
6
Final
Westran (7-1)
Class 1 District 6 
6
Marceline (7-1)
Class 1 District 6 
45
Final
Hannibal (6-1)
Class 4 District 4 
48
Marshall (2-6)
Class 4 District 6 
14
Final
Nevada (5-3)
Class 4 District 6 
14
McDonald County (4-3)
Class 4 District 5 
13
Final
Atchison County (Kan.) (Effingham, KS)
 
7
Mid-Buchanan (8-0)
Class 1 District 8 
63
Final
Adrian (6-1)
Class 1 District 5 
40
Midway (1-5)
Class 1 District 5 
6
Final
Polo (2-6)
Class 1 District 8 
3
Milan (7-1)
Class 1 District 7 
49
Final
Crystal City (1-6)
Class 1 District 1 
28
Missouri Military Academy (5-2)
Class 2 District 5 
64
Final
Mexico (4-3)
Class 4 District 4 
21
Moberly (7-1)
Class 4 District 4 
28
Final
Houston (3-3)
Class 2 District 3 
0
Mountain Grove (3-5)
Class 3 District 5 
27
Final
Hollister (3-5)
Class 3 District 6 
20
Mt. Vernon (4-4)
Class 3 District 6 
13
Final
Carl Junction (3-5)
Class 4 District 5 
0
Nixa (7-1)
Class 6 District 3 
49
Final
Worth County (4-3)
8-Man District 4 
14
North Andrew (8-0)
8-Man District 3 
30
Final
Mark Twain (2-5)
Class 1 District 2 
12
North Callaway (5-2)
Class 2 District 5 
47
Final
Southwest (Livingston County) (7-1)
8-Man District 2 
76
North Nodaway (2-6)
8-Man District 4 
26
Final
Lathrop (1-5)
Class 2 District 8 
43
North Platte (0-8)
Class 1 District 8 
27
Final
North Kansas City (5-3)
Class 5 District 8 
28
Oak Park (2-6)
Class 5 District 8 
27
Final
Marquette (3-0)
Class 6 District 2 
38
Oakville (0-2)
Class 5 District 1 
0
Final
North Shelby (6-2)
8-Man District 2 
78
Orrick (5-3)
8-Man District 3 
22
Final
Versailles (0-5)
Class 2 District 7 
21
Osage (3-5)
Class 3 District 5 
43
Final
Lutheran South (0-3)
Class 2 District 2 
7
Owensville (7-1)
Class 3 District 2 
34
Final
Webb City (7-1)
Class 5 District 6 
48
Ozark (5-3)
Class 5 District 6 
13
Final
Lee's Summit North (4-4)
Class 6 District 3 
10
Park Hill (3-5)
Class 6 District 4 
27
Final
Lafayette (Wildwood) (2-1)
Class 6 District 1 
40
Parkway Central (1-2)
Class 5 District 3 
7
Final
Parkway North (1-2)
Class 4 District 3 
24
Parkway South (1-2)
Class 5 District 2 
20
Final
Northeast (Kansas City) HS (0-6)
Class 3 District 8 
8
Pembroke Hill (4-2)
Class 3 District 7 
54
Final
West Platte (4-4)
Class 1 District 8 
14
Penney (5-3)
Class 1 District 7 
49
Final
Miller (1-6)
Class 1 District 4 
0
Pierce City (6-2)
Class 1 District 4 
41
Final
Raytown South (0-6)
Class 4 District 7 
0
Platte County (7-1)
Class 5 District 8 
41
Final
Center (3-3)
Class 4 District 7 
21
Pleasant Hill (2-6)
Class 3 District 7 
28
Final
Forsyth (5-3)
Class 2 District 3 
56
Pleasant Hope (0-5)
Class 1 District 3 
0
Final
South Harrison (6-2)
Class 1 District 7 
6
Princeton with Mercer (5-2)
Class 1 District 7 
28
Final
Maysville with Winston (3-5)
Class 1 District 8 
22
Putnam County (1-7)
Class 1 District 7 
0
Final
Grain Valley (7-1)
Class 5 District 7 
14
Raytown (5-3)
Class 5 District 7 
21
Final
Carthage (7-0)
Class 5 District 6 
63
Republic (2-6)
Class 5 District 6 
29
Final
Hickman (2-5)
Class 6 District 4 
32
Rock Bridge (5-2)
Class 6 District 4 
41
Final
Lindbergh (2-1)
Class 6 District 1 
27
Rockwood Summit (2-1)
Class 5 District 2 
23
Final
Smithville (6-2)
Class 4 District 8 
57
Ruskin (1-6)
Class 5 District 7 
12
Final
Liberty (Mountain View) (6-2)
Class 2 District 3 
32
Salem (4-4)
Class 3 District 2 
28
Final
Braymer (0-7)
 
20
Santa Fe (1-5)
8-Man District 2 
48
Final
Diamond (2-5)
Class 1 District 4 
14
Sarcoxie (4-4)
Class 2 District 4 
42
Final
Maryville (5-3)
Class 3 District 8 
39
Savannah (4-2)
Class 4 District 8 
17
Final
Harrisburg (6-2)
Class 1 District 6 
22
Scotland County (2-6)
Class 1 District 7 
6
Final
St. James (1-7)
Class 3 District 2 
21
Scott City (5-3)
Class 2 District 1 
34
Final
Lamar (6-1)
Class 2 District 4 
37
Seneca (2-5)
Class 3 District 6 
6
Final
Central (New Madrid County) (4-4)
Class 2 District 1 
64
Sikeston (2-6)
Class 4 District 1 
34
Final
DeSmet (2-0)
Class 6 District 2 
38
SLUH (0-2)
Class 6 District 1 
22
Final
Stewartsville (2-6)
8-Man District 3 
40
South Nodaway (2-6)
8-Man District 4 
16
Final
Blair Oaks (7-1)
Class 3 District 4 
42
Southern Boone (4-3)
Class 3 District 4 
21
Final
Monett (2-5)
Class 4 District 5 
6
Springfield Catholic (2-3)
Class 2 District 3 
21
Final
St. Charles (1-6)
Class 4 District 3 
14
St. Charles West (4-3)
Class 4 District 3 
26
Final
MICDS (2-0)
Class 4 District 3 
56
St. Dominic (4-4)
Class 4 District 3 
40
Final
St. Mary's Academy (Kan.) (St. Mary's, KS)
 
66
St. Joseph Christian with Northland Christian (0-5)
 
14
Final
Pattonsburg (5-3)
8-Man District 3 
94
St. Paul Lutheran (Concordia) (5-2)
 
50
Final
Thayer (6-1)
Class 1 District 1 
34
St. Pius X (Festus) (3-5)
Class 2 District 1 
13
Final
Lafayette (St. Joseph) (3-4)
Class 4 District 8 
14
St. Pius X (Kansas City) (7-0)
Class 2 District 8 
16
Final
Grandview (Hillsboro) (4-3)
Class 2 District 2 
0
St. Vincent (5-1)
Class 1 District 1 
49
Final
Tarkio (4-2)
8-Man District 4 
18
Stanberry (6-1)
8-Man District 4 
20
Final
Stockton with Sheldon (0-7)
Class 2 District 4 
8
Strafford (3-5)
Class 2 District 3 
51
Final
Owensville (7-1)
Class 3 District 2 
Sullivan (1-5)
Class 4 District 2 
Friday @ 7:00 PM
Windsor (Imperial) (2-5)
Class 4 District 2 
33
Sweet Springs with Malta Bend (4-1)
Class 1 District 5 
34
Final
Windsor (8-0)
Class 1 District 3 
55
Tipton (3-4)
Class 1 District 3 
20
Final
Gallatin (5-3)
Class 1 District 7 
54
Trenton (0-6)
Class 2 District 8 
14
Final
Chaminade College Prep (2-0)
Class 5 District 2 
9
Trinity Catholic (0-2)
Class 4 District 3 
7
Final
Ft. Zumwalt West (2-6)
Class 6 District 2 
28
Troy Buchanan (3-5)
Class 6 District 4 
16
Final
Herculaneum (1-5)
Class 3 District 3 
12
Valle Catholic (8-0)
Class 3 District 1 
67
Final
University Academy Charter (3-5)
Class 1 District 5 
42
Van Horn (4-4)
Class 4 District 7 
41
Final
Montgomery County (6-2)
Class 2 District 5 
51
Van-Far with Community (1-5)
Class 2 District 5 
6
Final
Christian Brothers College (2-1)
Class 6 District 2 
42
Vianney (0-3)
Class 6 District 1 
3
Final
Orchard Farm (5-3)
Class 3 District 3 
38
Warrenton (3-5)
Class 4 District 4 
7
Final
Skyline (7-1)
Class 1 District 3 
52
Warsaw (3-1)
Class 2 District 7 
8
Final
Ft. Zumwalt East (2-6)
Class 5 District 3 
20
Washington (7-1)
Class 5 District 4 
48
Final
Parkway West (1-2)
Class 5 District 2 
55
Webster Groves (0-2)
 
20
Final
Lincoln (4-4)
Class 1 District 3 
14
Wellington-Napoleon (2-3)
Class 1 District 5 
7
Final
Waynesville (2-5)
Class 5 District 5 
20
West Plains (8-0)
Class 4 District 5 
56
Final
Neosho (0-8)
Class 5 District 6 
20
Willard (2-6)
Class 5 District 5 
27
Final
Osceola (1-5)
8-Man District 1 
70
Yates Center (Kan.) (Yates Center, KS)
 
20
Final

Processing. Please wait.