1/17/2021 7:28:27 PM
2020 Football Scores: Week 1

Week

Class

Day

Liberal (0-1)
8-Man District 1 
28
Archie (1-0)
8-Man District 1 
82
Final
McDonald County (0-1)
Class 4 District 5 
36
Aurora (1-0)
Class 3 District 6 
50
Final
Ft. Zumwalt North (0-1)
Class 5 District 3 
43
Battle (1-0)
Class 5 District 4 
60
Final
Liberty (1-0)
Class 6 District 4 
46
Blue Springs (0-1)
Class 6 District 4 
28
Final
Pleasant Hill (0-1)
Class 3 District 7 
20
Boonville (1-0)
Class 3 District 4 
25
Final
Nixa (1-0)
Class 6 District 3 
42
Branson (0-1)
Class 5 District 6 
6
Final
Ava (0-1)
Class 3 District 5 
42
Buffalo (1-0)
Class 3 District 5 
47
Final
Adrian (0-1)
Class 1 District 5 
14
Butler (1-0)
Class 2 District 7 
20
Final
Miller (0-1)
Class 1 District 4 
8
Cabool (1-0)
Class 1 District 4 
68
Final
Northeast (Kansas City) HS (0-1)
Class 3 District 8 
0
Cameron (1-0)
Class 3 District 8 
63
Final
Warrensburg (1-0)
Class 4 District 6 
48
Capital City High (0-1)
Class 5 District 4 
7
Final
Fayette (1-0)
Class 1 District 6 
42
Carrollton (0-1)
Class 1 District 6 
8
Final
Ozark (0-1)
Class 5 District 6 
14
Carthage (1-0)
Class 5 District 6 
35
Final
Southeast (1-0)
Class 3 District 7 
19
Central (Kansas City) (0-1)
Class 3 District 8 
12
Final
East Prairie (0-1)
Class 2 District 1 
2
Central (Park Hills) (1-0)
Class 3 District 2 
43
Final
Ruskin (0-1)
Class 5 District 7 
0
Central (St. Joseph) (1-0)
Class 5 District 8 
29
Final
Crystal City (0-1)
Class 1 District 1 
8
Chaffee (1-0)
Class 1 District 1 
46
Final
Marshall (1-0)
Class 4 District 6 
21
Chillicothe (0-1)
Class 3 District 8 
7
Final
Center (1-0)
Class 4 District 7 
21
Christ Preparatory Academy (Kan.) (Lenexa, KS)
 
12
Final
Palmyra (1-0)
Class 2 District 6 
38
Christian (0-1)
Class 2 District 2 
0
Final
Keokuk (IA) (Keokuk, IA)
 
19
Clark County (0-1)
Class 2 District 6 
14
Final
Willow Springs (1-0)
Class 2 District 3 
42
Clever (0-1)
Class 2 District 4 
0
Final
California (1-0)
Class 3 District 4 
61
Clinton (0-1)
Class 3 District 5 
21
Final
Wright City (1-0)
Class 3 District 3 
41
Clopton with Elsberry (0-1)
Class 2 District 6 
21
Final
Drexel (0-1)
8-Man District 1 
0
Concordia (1-0)
8-Man District 2 
13
Final
Windsor (1-0)
Class 1 District 3 
36
Crest Ridge (0-1)
Class 1 District 5 
20
Final
Ash Grove (1-0)
Class 1 District 4 
48
Diamond (0-1)
Class 1 District 4 
0
Final
Kelly (1-0)
Class 2 District 1 
34
Doniphan (0-1)
 
14
Final
Francis Howell North (0-1)
Class 5 District 3 
0
Duchesne (1-0)
Class 2 District 2 
33
Final
Van Horn (1-0)
Class 4 District 7 
44
East (Kansas City) (0-1)
Class 4 District 7 
20
Final
South Harrison (0-1)
Class 1 District 7 
28
East Buchanan (1-0)
Class 1 District 8 
34
Final
Stockton with Sheldon (0-1)
Class 2 District 4 
28
El Dorado Springs (1-0)
Class 2 District 4 
44
Final
Central (Springfield) (0-1)
Class 5 District 5 
14
Eldon (1-0)
Class 3 District 5 
54
Final
Greenfield (0-1)
Class 1 District 4 
12
Forsyth (1-0)
Class 2 District 3 
67
Final
Ft. Zumwalt East (0-1)
Class 5 District 3 
7
Francis Howell Central (1-0)
Class 6 District 2 
26
Final
Jefferson (Festus) (1-0)
Class 2 District 1 
41
Fredericktown (0-1)
Class 3 District 1 
6
Final
Jackson (1-0)
Class 5 District 1 
49
Ft. Zumwalt West (0-1)
Class 6 District 2 
13
Final
West Plains (1-0)
Class 4 District 5 
66
Glendale (0-1)
Class 5 District 5 
44
Final
Winfield (0-1)
Class 3 District 3 
12
Grandview (Hillsboro) (1-0)
Class 2 District 2 
44
Final
Father Tolton Regional Catholic (0-1)
Class 1 District 2 
0
Hallsville (1-0)
Class 2 District 5 
53
Final
Lafayette (St. Joseph) (0-1)
Class 4 District 8 
26
Harrisonville (1-0)
Class 4 District 6 
28
Final
Lutheran St. Charles (0-1)
Class 2 District 2 
20
Helias Catholic (1-0)
Class 4 District 6 
31
Final
Windsor (Imperial) (1-0)
Class 4 District 2 
16
Herculaneum (0-1)
Class 3 District 3 
12
Final
Francis Howell (1-0)
Class 6 District 2 
63
Hickman (0-1)
Class 6 District 4 
21
Final
Putnam County (0-1)
Class 1 District 7 
19
Highland (1-0)
Class 2 District 6 
49
Final
Lebanon (1-0)
Class 5 District 5 
34
Hillcrest (0-1)
Class 4 District 5 
13
Final
Lexington (1-0)
Class 2 District 8 
36
Hogan Prep Academy Charter (0-1)
Class 2 District 7 
12
Final
Monett (1-0)
Class 4 District 5 
20
Hollister (0-1)
Class 3 District 6 
13
Final
Holt (1-0)
Class 6 District 2 
36
Jefferson City (0-1)
Class 5 District 4 
7
Final
Webb City (0-1)
Class 5 District 6 
40
Joplin (1-0)
Class 6 District 3 
41
Final
Fort Osage (0-1)
Class 5 District 8 
21
Kearney (1-0)
Class 4 District 8 
27
Final
Schuyler County (1-0)
8-Man District 2 
70
Keytesville (0-1)
 
22
Final
Camdenton (0-1)
Class 5 District 4 
7
Kickapoo (1-0)
Class 6 District 3 
28
Final
Versailles (0-1)
Class 2 District 7 
7
Knob Noster (1-0)
Class 3 District 7 
46
Final
Sweet Springs with Malta Bend (1-0)
Class 1 District 5 
40
Knox County (0-1)
Class 1 District 7 
8
Final
Penney (0-1)
Class 1 District 7 
14
Lafayette County (1-0)
Class 2 District 8 
51
Final
Blue Springs South (0-1)
Class 6 District 4 
12
Lee's Summit North (1-0)
Class 6 District 3 
17
Final
Strafford (0-1)
Class 2 District 3 
6
Liberty (Mountain View) (1-0)
Class 2 District 3 
16
Final
Warrenton (0-1)
Class 4 District 4 
6
Liberty (Wentzville) (1-0)
Class 5 District 3 
34
Final
Midway (0-1)
Class 1 District 5 
6
Lincoln (1-0)
Class 1 District 3 
18
Final
Benton (0-1)
Class 3 District 8 
0
Lincoln College Prep (1-0)
Class 4 District 7 
42
Final
Nevada (1-0)
Class 4 District 6 
38
Logan-Rogersville (0-1)
Class 4 District 5 
26
Final
Kirksville (1-0)
Class 4 District 4 
35
Macon (0-1)
Class 3 District 4 
25
Final
Kennett (1-0)
Class 3 District 1 
64
Malden (0-1)
Class 1 District 1 
8
Final
Scotland County (0-1)
Class 1 District 7 
14
Marceline (1-0)
Class 1 District 6 
26
Final
Seneca (1-0)
Class 3 District 6 
34
Marshfield (0-1)
Class 4 District 5 
30
Final
South Shelby (0-1)
Class 1 District 2 
0
Milan (1-0)
Class 1 District 7 
35
Final
Hermann (1-0)
Class 2 District 5 
16
Montgomery County (0-1)
Class 2 District 5 
12
Final
Fair Grove (0-1)
Class 2 District 3 
12
Mountain Grove (1-0)
Class 3 District 5 
28
Final
Cassville (0-1)
Class 3 District 6 
13
Mt. Vernon (1-0)
Class 3 District 6 
21
Final
Republic (1-0)
Class 5 District 6 
21
Neosho (0-1)
Class 5 District 6 
0
Final
Kansas City East Christian (Kan.) (Leawood, KS)
 
28
Norborne (1-0)
8-Man District 2 
70
Final
King City (0-1)
8-Man District 3 
26
North Andrew (1-0)
8-Man District 3 
50
Final
Louisiana (0-1)
Class 1 District 2 
22
North Callaway (1-0)
Class 2 District 5 
74
Final
Farmington (1-0)
Class 5 District 1 
30
North County (0-1)
Class 4 District 1 
14
Final
Gallatin (1-0)
Class 1 District 7 
58
North Platte (0-1)
Class 1 District 8 
0
Final
Santa Fe (0-1)
8-Man District 2 
6
North Shelby (1-0)
8-Man District 2 
60
Final
Hillsboro (0-1)
Class 4 District 1 
27
Northwest (Cedar Hill) (1-0)
Class 6 District 1 
37
Final
Braymer (0-1)
 
14
Northwest (Hughesville) (1-0)
8-Man District 1 
66
Final
Bowling Green (0-1)
Class 2 District 6 
19
Oak Grove (1-0)
Class 3 District 7 
47
Final
Lee's Summit (1-0)
Class 6 District 3 
34
Oak Park (0-1)
Class 5 District 8 
33
Final
Fulton (0-1)
Class 4 District 4 
36
Osage (1-0)
Class 3 District 5 
63
Final
St. Francis Borgia (1-0)
Class 3 District 3 
49
Pacific (0-1)
Class 4 District 2 
12
Final
Harrisburg (1-0)
Class 1 District 6 
36
Paris with Faith Walk (0-1)
Class 1 District 2 
0
Final
Lee's Summit West (1-0)
Class 6 District 3 
20
Park Hill (0-1)
Class 6 District 4 
14
Final
Lighthouse Sr. High
 
29
Parkview (0-1)
 
14
Final
Bishop LeBlond (0-1)
8-Man District 3 
40
Pattonsburg (1-0)
8-Man District 3 
80
Final
Lockwood with Golden City (1-0)
Class 1 District 4 
47
Pierce City (0-1)
Class 1 District 4 
20
Final
Park Hill South (0-1)
Class 5 District 8 
17
Platte County (1-0)
Class 5 District 8 
35
Final
Marionville (1-0)
Class 1 District 4 
68
Pleasant Hope (0-1)
Class 1 District 3 
13
Final
Plattsburg (1-0)
Class 1 District 8 
7
Polo (0-1)
Class 1 District 8 
0
Final
Agape High School
 
0
Poplar Bluff (1-0)
Class 5 District 1 
42
Final
Central (New Madrid County) (1-0)
Class 2 District 1 
58
Portageville (0-1)
Class 1 District 1 
0
Final
Owensville (0-1)
Class 3 District 2 
0
Potosi (1-0)
Class 3 District 2 
12
Final
Mid-Buchanan (1-0)
Class 1 District 8 
41
Princeton with Mercer (0-1)
Class 1 District 7 
6
Final
North Kansas City (1-0)
Class 5 District 8 
24
Raytown (0-1)
Class 5 District 7 
21
Final
Belton (1-0)
Class 5 District 7 
48
Raytown South (0-1)
Class 4 District 7 
0
Final
East Newton (0-1)
Class 2 District 4 
7
Reeds Spring (1-0)
Class 3 District 6 
41
Final
Lathrop (0-1)
Class 2 District 8 
6
Richmond (1-0)
Class 3 District 8 
44
Final
Staley (0-1)
Class 5 District 8 
24
Rock Bridge (1-0)
Class 6 District 4 
26
Final
DeKalb (0-1)
8-Man District 3 
0
Rock Port (1-0)
8-Man District 4 
46
Final
Raymore-Peculiar (1-0)
Class 6 District 3 
42
Rockhurst (0-1)
Class 6 District 3 
34
Final
Bolivar (1-0)
Class 4 District 6 
16
Rolla (0-1)
Class 5 District 4 
8
Final
Missouri Military Academy (1-0)
Class 2 District 5 
58
Russellville (0-1)
Class 1 District 3 
8
Final
St. James (0-1)
Class 3 District 2 
2
Salem (1-0)
Class 3 District 2 
27
Final
Houston (1-0)
Class 2 District 3 
36
Sarcoxie (0-1)
Class 2 District 4 
14
Final
Excelsior Springs (1-0)
Class 4 District 8 
33
Savannah (0-1)
Class 4 District 8 
21
Final
Dexter (0-1)
Class 3 District 1 
15
Scott City (1-0)
Class 2 District 1 
18
Final
DeSoto (0-1)
Class 4 District 1 
21
Seckman (1-0)
Class 5 District 1 
49
Final
Holden (0-1)
Class 2 District 7 
6
Sherwood (1-0)
Class 1 District 5 
20
Final
Caruthersville (0-1)
Class 1 District 1 
6
Sikeston (1-0)
Class 4 District 1 
17
Final
Moberly (1-0)
Class 4 District 4 
32
Smith-Cotton (0-1)
Class 5 District 7 
6
Final
Grain Valley (1-0)
Class 5 District 7 
34
Smithville (0-1)
Class 4 District 8 
24
Final
Monroe City (1-0)
Class 2 District 6 
34
South Callaway (0-1)
Class 1 District 2 
32
Final
Mound City (1-0)
8-Man District 4 
50
South Nodaway (0-1)
8-Man District 4 
0
Final
Odessa (1-0)
Class 3 District 7 
32
Southern Boone (0-1)
Class 3 District 4 
20
Final
Lamar (1-0)
Class 2 District 4 
56
Springfield Catholic (0-1)
Class 2 District 3 
12
Final
Orchard Farm (1-0)
Class 3 District 3 
33
St. Charles (0-1)
Class 4 District 3 
6
Final
St. Charles West (0-1)
Class 4 District 3 
20
St. Dominic (1-0)
Class 4 District 3 
43
Final
Maysville with Winston (1-0)
Class 1 District 8 
66
St. Joseph Christian with Northland Christian (0-1)
 
14
Final
Summit Christian Academy (1-0)
Class 3 District 7 
31
St. Michael the Archangel (0-1)
Class 2 District 7 
13
Final
Orrick (0-1)
8-Man District 3 
14
St. Paul Lutheran (Concordia) (1-0)
 
32
Final
Charleston (0-1)
Class 2 District 1 
26
St. Pius X (Festus) (1-0)
Class 2 District 1 
45
Final
Pembroke Hill (0-1)
Class 3 District 7 
24
St. Pius X (Kansas City) (1-0)
Class 2 District 8 
47
Final
Appleton City (0-1)
8-Man District 1 
18
Stanberry (1-0)
8-Man District 4 
58
Final
Festus (1-0)
Class 4 District 1 
41
Ste. Genevieve (0-1)
Class 3 District 1 
13
Final
North Nodaway (0-1)
8-Man District 4 
30
Stewartsville (1-0)
8-Man District 3 
34
Final
Cuba (1-0)
Class 2 District 2 
27
Sullivan (0-1)
Class 4 District 2 
26
Final
Southwest (Livingston County) (1-0)
8-Man District 2 
54
Tarkio (0-1)
8-Man District 4 
30
Final
Hayti (1-0)
Class 1 District 1 
30
Thayer (0-1)
Class 1 District 1 
28
Final
Fox (1-0)
Class 6 District 1 
35
Timberland (0-1)
Class 6 District 2 
14
Final
Brookfield (1-0)
Class 2 District 8 
50
Trenton (0-1)
Class 2 District 8 
0
Final
Ft. Zumwalt South (0-1)
Class 5 District 3 
14
Troy Buchanan (1-0)
Class 6 District 4 
27
Final
Grandview (1-0)
Class 4 District 7 
19
Truman (0-1)
Class 5 District 7 
17
Final
Washington (1-0)
Class 5 District 4 
54
Union (0-1)
Class 4 District 2 
13
Final
Tipton (1-0)
Class 1 District 3 
34
University Academy Charter (0-1)
Class 1 District 5 
14
Final
Skyline (0-1)
Class 1 District 3 
0
Valle Catholic (1-0)
Class 3 District 1 
48
Final
Lone Jack with Kingsville (0-1)
Class 2 District 7 
11
West Platte (1-0)
Class 1 District 8 
56
Final
Salisbury (0-1)
Class 1 District 6 
14
Westran (1-0)
Class 1 District 6 
36
Final
Carl Junction (1-0)
Class 4 District 5 
29
Willard (0-1)
Class 5 District 5 
12
Final
William Chrisman (0-1)
Class 5 District 7 
17
Winnetonka (1-0)
Class 4 District 8 
42
Final
South Holt (1-0)
8-Man District 3 
78
Worth County (0-1)
8-Man District 4 
22
Final

Processing. Please wait.