1/23/2021 2:14:40 PM
2020 Football Scores: Week 4

Week

Class

Day

Score

El Dorado Springs (1-2)
Class 2 District 4 
18
Adrian (3-1)
Class 1 District 5 
27
Final
Worth County (3-1)
8-Man District 4 
56
Albany (0-3)
8-Man District 4 
54
Final
Jasper (2-1)
8-Man District 1 
16
Archie (4-0)
8-Man District 1 
70
Final
Pierce City (3-1)
Class 1 District 4 
42
Ash Grove (2-2)
Class 1 District 4 
35
Final
Mt. Vernon (4-0)
Class 3 District 6 
19
Aurora (2-2)
Class 3 District 6 
6
Final
Liberty (Mountain View) (2-2)
Class 2 District 3 
26
Ava (2-2)
Class 3 District 5 
18
Final
Oak Park (1-3)
Class 5 District 8 
7
Belton (3-0)
Class 5 District 7 
35
Final
Central (Kansas City) (1-3)
Class 3 District 8 
14
Benton (1-3)
Class 3 District 8 
20
Final
Boonville (2-2)
Class 3 District 4 
7
Blair Oaks (4-0)
Class 3 District 4 
51
Final
Park Hill (1-3)
Class 6 District 4 
21
Blue Springs (2-2)
Class 6 District 4 
24
Final
Palmyra (4-0)
Class 2 District 6 
24
Brookfield (2-2)
Class 2 District 8 
6
Final
Cole Camp (1-4)
Class 1 District 3 
7
Butler (4-0)
Class 2 District 7 
41
Final
Osage (2-2)
Class 3 District 5 
13
California (3-1)
Class 3 District 4 
43
Final
Joplin (2-2)
Class 6 District 3 
49
Carl Junction (1-3)
Class 4 District 5 
28
Final
Salisbury (0-4)
Class 1 District 6 
13
Carrollton (2-2)
Class 1 District 6 
47
Final
Excelsior Springs (1-2)
Class 4 District 8 
18
Center (3-1)
Class 4 District 7 
22
Final
Jackson (4-0)
Class 5 District 1 
63
Central (Cape Girardeau) (1-2)
Class 4 District 1 
0
Final
Doniphan (0-4)
 
0
Central (New Madrid County) (3-1)
Class 2 District 1 
45
Final
Rogers (Ark.) (Rogers, AR)
 
43
Central (Springfield) (0-4)
Class 5 District 5 
14
Final
Cameron (3-1)
Class 3 District 8 
48
Chillicothe (0-4)
Class 3 District 8 
21
Final
Duchesne (3-1)
Class 2 District 2 
32
Christian (0-4)
Class 2 District 2 
31
Final
South Shelby (0-4)
Class 1 District 2 
0
Clark County (3-1)
Class 2 District 6 
50
Final
Louisiana (0-4)
Class 1 District 2 
6
Clopton with Elsberry (2-1)
Class 2 District 6 
27
Final
St. Paul Lutheran (Concordia) (3-0)
 
38
Concordia (1-3)
8-Man District 2 
34
Final
Father Tolton Regional Catholic (1-2)
Class 1 District 2 
20
Crest Ridge (3-1)
Class 1 District 5 
52
Final
Agape High School
 
19
Crystal City (1-2)
Class 1 District 1 
30
Final
Central (Park Hills) (4-0)
Class 3 District 2 
45
Cuba (2-2)
Class 2 District 2 
12
Final
East Prairie (3-1)
Class 2 District 1 
25
Dexter (0-4)
Class 3 District 1 
15
Final
Rich Hill (0-3)
8-Man District 1 
6
Drexel (3-1)
8-Man District 1 
61
Final
Lincoln College Prep (2-1)
Class 4 District 7 
56
East (Kansas City) (0-4)
Class 4 District 7 
0
Final
Marceline (3-1)
Class 1 District 6 
27
Fayette (2-2)
Class 1 District 6 
0
Final
DeSoto (0-4)
Class 4 District 1 
13
Festus (4-0)
Class 4 District 1 
36
Final
Fair Grove (2-2)
Class 2 District 3 
36
Forsyth (2-2)
Class 2 District 3 
20
Final
Northwest (Cedar Hill) (2-2)
Class 6 District 1 
0
Fox (4-0)
Class 6 District 1 
26
Final
Ft. Zumwalt East (1-3)
Class 5 District 3 
27
Francis Howell North (0-4)
Class 5 District 3 
14
Final
Washington (3-1)
Class 5 District 4 
7
Ft. Zumwalt North (3-1)
Class 5 District 3 
42
Final
Liberty (Wentzville) (2-2)
Class 5 District 3 
25
Ft. Zumwalt South (2-2)
Class 5 District 3 
28
Final
Francis Howell (2-1)
Class 6 District 2 
42
Ft. Zumwalt West (0-4)
Class 6 District 2 
7
Final
Hannibal (3-0)
Class 4 District 4 
56
Fulton (0-4)
Class 4 District 4 
19
Final
Polo (1-3)
Class 1 District 8 
27
Gallatin (2-2)
Class 1 District 7 
48
Final
Bolivar (3-1)
Class 4 District 6 
15
Glendale (2-2)
Class 5 District 5 
20
Final
Westran (4-0)
Class 1 District 6 
24
Harrisburg (2-2)
Class 1 District 6 
22
Final
Warrensburg (3-1)
Class 4 District 6 
42
Harrisonville (2-2)
Class 4 District 6 
0
Final
St. Francis Borgia (2-2)
Class 3 District 3 
28
Helias Catholic (4-0)
Class 4 District 6 
49
Final
Lutheran St. Charles (3-1)
Class 2 District 2 
30
Hermann (2-2)
Class 2 District 5 
0
Final
Rolla (2-2)
Class 5 District 4 
35
Hillcrest (0-4)
Class 4 District 5 
30
Final
North County (2-2)
Class 4 District 1 
14
Hillsboro (2-2)
Class 4 District 1 
36
Final
Van Horn (3-1)
Class 4 District 7 
21
Hogan Prep Academy Charter (2-2)
Class 2 District 7 
28
Final
Smith-Cotton (0-4)
Class 5 District 7 
6
Jefferson City (1-3)
Class 5 District 4 
27
Final
Ruskin (1-2)
Class 5 District 7 
20
Kearney (2-2)
Class 4 District 8 
70
Final
St. Vincent (1-1)
Class 1 District 1 
28
Kelly (3-1)
Class 2 District 1 
14
Final
Bishop LeBlond (0-3)
8-Man District 3 
62
Keytesville (0-3)
 
32
Final
Pattonsburg (3-1)
8-Man District 3 
78
King City (1-3)
8-Man District 3 
46
Final
Northeast (Kansas City) HS (0-4)
Class 3 District 8 
6
Knob Noster (2-2)
Class 3 District 7 
42
Final
Paris with Faith Walk (2-2)
Class 1 District 2 
18
Knox County (1-3)
Class 1 District 7 
26
Final
Summit Christian Academy (2-2)
Class 3 District 7 
28
Lafayette County (4-0)
Class 2 District 8 
31
Final
Nevada (2-2)
Class 4 District 6 
28
Lamar (3-1)
Class 2 District 4 
44
Final
Mid-Buchanan (4-0)
Class 1 District 8 
42
Lathrop (0-2)
Class 2 District 8 
6
Final
Waynesville (0-3)
Class 5 District 5 
20
Lebanon (2-2)
Class 5 District 5 
55
Final
Central (St. Joseph) (1-3)
Class 5 District 8 
8
Lee's Summit (2-2)
Class 6 District 3 
22
Final
Lee's Summit West (3-1)
Class 6 District 3 
20
Liberty (4-0)
Class 6 District 4 
38
Final
Lincoln (1-3)
Class 1 District 3 
0
Lockwood with Golden City (3-1)
Class 1 District 4 
59
Final
Cassville (3-1)
Class 3 District 6 
43
Logan-Rogersville (2-2)
Class 4 District 5 
6
Final
Greenfield (0-4)
Class 1 District 4 
0
Marionville (4-0)
Class 1 District 4 
85
Final
Hollister (2-2)
Class 3 District 6 
27
Marshfield (1-3)
Class 4 District 5 
24
Final
South Harrison (3-1)
Class 1 District 7 
36
Maysville with Winston (1-3)
Class 1 District 8 
0
Final
Marshall (1-3)
Class 4 District 6 
20
Mexico (2-1)
Class 4 District 4 
28
Final
Princeton with Mercer (1-2)
Class 1 District 7 
8
Milan (4-0)
Class 1 District 7 
39
Final
Mark Twain (1-2)
Class 1 District 2 
14
Missouri Military Academy (2-2)
Class 2 District 5 
23
Final
Kirksville (3-1)
Class 4 District 4 
0
Moberly (4-0)
Class 4 District 4 
27
Final
McDonald County (3-1)
Class 4 District 5 
13
Monett (2-2)
Class 4 District 5 
7
Final
Centralia (3-0)
Class 3 District 4 
18
Monroe City (3-1)
Class 2 District 6 
0
Final
South Callaway (2-2)
Class 1 District 2 
20
Montgomery County (2-2)
Class 2 District 5 
41
Final
Willow Springs (1-3)
Class 2 District 3 
0
Mountain Grove (2-2)
Class 3 District 5 
20
Final
Branson (2-2)
Class 5 District 6 
49
Neosho (0-4)
Class 5 District 6 
15
Final
Republic (2-2)
Class 5 District 6 
7
Nixa (4-0)
Class 6 District 3 
35
Final
Santa Fe (0-2)
8-Man District 2 
22
Norborne (2-2)
8-Man District 2 
30
Final
Schuyler County (1-3)
8-Man District 2 
8
North Shelby (4-0)
8-Man District 2 
80
Final
Oak Grove (3-1)
Class 3 District 7 
6
Odessa (4-0)
Class 3 District 7 
42
Final
Braymer (0-3)
 
32
Orrick (3-1)
8-Man District 3 
67
Final
St. James (0-4)
Class 3 District 2 
0
Owensville (3-1)
Class 3 District 2 
48
Final
Willard (0-4)
Class 5 District 5 
14
Ozark (3-1)
Class 5 District 6 
42
Final
Union (2-2)
Class 4 District 2 
41
Pacific (0-3)
Class 4 District 2 
40
Final
William Chrisman (0-4)
Class 5 District 7 
0
Park Hill South (2-2)
Class 5 District 8 
42
Final
East Buchanan (3-0)
Class 1 District 8 
60
Penney (2-2)
Class 1 District 7 
36
Final
Malden (1-3)
Class 1 District 1 
30
Perryville (2-1)
Class 4 District 1 
35
Final
North Kansas City (3-1)
Class 5 District 8 
42
Platte County (3-1)
Class 5 District 8 
37
Final
North Platte (0-4)
Class 1 District 8 
0
Plattsburg (3-1)
Class 1 District 8 
29
Final
Valley Center (Kan.) (Valley Center, KS)
 
34
Pleasant Hill (1-3)
Class 3 District 7 
6
Final
Scott City (2-2)
Class 2 District 1 
42
Portageville (0-4)
Class 1 District 1 
13
Final
Hallsville (2-2)
Class 2 District 5 
46
Putnam County (1-3)
Class 1 District 7 
0
Final
Lee's Summit North (2-2)
Class 6 District 3 
7
Raymore-Peculiar (4-0)
Class 6 District 3 
27
Final
Fort Osage (1-3)
Class 5 District 8 
14
Raytown (3-1)
Class 5 District 7 
52
Final
Smithville (3-1)
Class 4 District 8 
56
Raytown South (0-4)
Class 4 District 7 
0
Final
Springfield Catholic (0-3)
Class 2 District 3 
Reeds Spring (1-2)
Class 3 District 6 
Friday @ 7:00 PM
Southern Boone (3-1)
Class 3 District 4 
38
Richmond (2-1)
Class 3 District 8 
24
Final
Capital City High (0-4)
Class 5 District 4 
49
Rock Bridge (4-0)
Class 6 District 4 
76
Final
North Nodaway (1-3)
8-Man District 4 
28
Rock Port (3-1)
8-Man District 4 
50
Final
Blue Springs South (0-4)
Class 6 District 4 
14
Rockhurst (2-2)
Class 6 District 3 
36
Final
Grandview (Hillsboro) (3-1)
Class 2 District 2 
12
Russellville (0-3)
Class 1 District 3 
8
Final
Commerce (Okla.) (Commerce, OK)
 
21
Sarcoxie (1-3)
Class 2 District 4 
28
Final
Lafayette (St. Joseph) (2-2)
Class 4 District 8 
21
Savannah (1-1)
Class 4 District 8 
23
Final
Highland (3-1)
Class 2 District 6 
32
Scotland County (0-4)
Class 1 District 7 
26
Final
East Newton (1-3)
Class 2 District 4 
26
Seneca (1-3)
Class 3 District 6 
13
Final
Poplar Bluff (3-1)
Class 5 District 1 
30
Sikeston (2-2)
Class 4 District 1 
9
Final
Slater (2-1)
Class 1 District 6 
7
Skyline (3-1)
Class 1 District 3 
48
Final
South Holt (2-1)
8-Man District 3 
52
South Nodaway (1-3)
8-Man District 4 
6
Final
Lexington (4-0)
Class 2 District 8 
22
Southeast (1-3)
Class 3 District 7 
6
Final
Mound City (4-0)
8-Man District 4 
40
Southwest (Livingston County) (3-1)
8-Man District 2 
36
Final
Winfield (0-4)
Class 3 District 3 
13
St. Charles West (2-2)
Class 4 District 3 
55
Final
Farmington (4-0)
Class 5 District 1 
29
St. Dominic (3-1)
Class 4 District 3 
28
Final
Kennett (4-0)
Class 3 District 1 
46
St. Pius X (Festus) (2-2)
Class 2 District 1 
0
Final
Maryville (2-2)
Class 3 District 8 
14
St. Pius X (Kansas City) (4-0)
Class 2 District 8 
26
Final
Liberty North (1-2)
Class 6 District 4 
41
Staley (1-3)
Class 5 District 8 
13
Final
Potosi (2-2)
Class 3 District 2 
7
Ste. Genevieve (1-3)
Class 3 District 1 
42
Final
North Andrew (4-0)
8-Man District 3 
60
Stewartsville (1-3)
8-Man District 3 
18
Final
Buffalo (4-0)
Class 3 District 5 
47
Stockton with Sheldon (0-3)
Class 2 District 4 
12
Final
Clever (0-2)
Class 2 District 4 
7
Strafford (2-2)
Class 2 District 3 
34
Final
St. Clair (2-0)
Class 3 District 2 
Sullivan (0-3)
Class 4 District 2 
Friday @ 7:00 PM
Lafayette County (4-0)
Class 2 District 8 
31
Summit Christian Academy (2-2)
Class 3 District 7 
28
Final
Lighthouse Sr. High
 
44
Sweet Springs with Malta Bend (3-1)
Class 1 District 5 
14
Final
Salem (2-2)
Class 3 District 2 
6
Thayer (3-1)
Class 1 District 1 
48
Final
Holt (4-0)
Class 6 District 2 
48
Timberland (1-3)
Class 6 District 2 
17
Final
Warsaw (3-0)
Class 2 District 7 
52
Tipton (2-1)
Class 1 District 3 
28
Final
Francis Howell Central (2-2)
Class 6 District 2 
6
Troy Buchanan (3-1)
Class 6 District 4 
29
Final
Grain Valley (4-0)
Class 5 District 7 
38
Truman (0-4)
Class 5 District 7 
0
Final
Bishop Ward (Kan.) (Kansas City, KS)
 
14
University Academy Charter (2-2)
Class 1 District 5 
30
Final
Orchard Farm (2-2)
Class 3 District 3 
0
Valle Catholic (4-0)
Class 3 District 1 
67
Final
North Callaway (2-1)
Class 2 District 5 
45
Van-Far with Community (0-2)
Class 2 District 5 
0
Final
St. Charles (0-4)
Class 4 District 3 
20
Warrenton (1-3)
Class 4 District 4 
37
Final
Kickapoo (3-1)
Class 6 District 3 
10
Webb City (3-1)
Class 5 District 6 
38
Final
Lone Jack with Kingsville (0-4)
Class 2 District 7 
6
Wellington-Napoleon (1-2)
Class 1 District 5 
45
Final
Camdenton (2-2)
Class 5 District 4 
6
West Plains (4-0)
Class 4 District 5 
28
Final
Lawson (1-2)
Class 2 District 8 
10
West Platte (2-2)
Class 1 District 8 
6
Final
Cabool (3-1)
Class 1 District 4 
0
Windsor (4-0)
Class 1 District 3 
26
Final
Grandview (1-3)
Class 4 District 7 
6
Winnetonka (4-0)
Class 4 District 8 
44
Final
Bowling Green (2-2)
Class 2 District 6 
54
Wright City (3-1)
Class 3 District 3 
0
Final

Processing. Please wait.