2014-2015 Girls Basketball


Naylor (22-6)
Class 1 District 1 
61
Chadwick (19-8)
Class 1 District 4 
55
Class 1 State Tournament, Van Buren Final
Tuscumbia (27-3)
Class 1 District 9 
61
Mercer (29-1)
Class 1 District 12 
60
Class 1 State Tournament, Salisbury Final
Walnut Grove (29-1)
Class 1 District 5 
59
Drexel (29-1)
Class 1 District 7 
42
Class 1 State Tournament, Clinton Final
Southwest (Livingston County) (23-4)
Class 1 District 13 
61
North Andrew (24-6)
Class 1 District 16 
53
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final
Neelyville (22-5)
Class 2 District 2 
42
Clopton (26-3)
Class 2 District 4 
46
Class 2 State Tournament, Farmington Final
Gainesville (26-3)
Class 2 District 10 
29
Crane (29-2)
Class 2 District 11 
62
Class 2 State Tournament, Springfield Final
Tipton (30-2)
Class 2 District 8 
51
Northeast (Cairo) (26-5)
Class 2 District 5 
61
Class 2 State Tournament, Moberly Final
Skyline (27-4)
Class 2 District 14 
45
Santa Fe (26-4)
Class 2 District 15 
43
Class 2 State Tournament, Lee's Summit Final
Saxony Lutheran (29-1)
Class 3 District 2 
61
Central (Park Hills) (28-1)
Class 3 District 3 
67
Class 3 State Tournament, Hillsboro Final 1 OT
St. James (27-3)
Class 3 District 9 
53
Buffalo (24-6)
Class 3 District 11 
66
Class 3 State Tournament, Springfield Final 1 OT
Cardinal Ritter (23-4)
Class 3 District 5 
71
Southern Boone (18-12)
Class 3 District 8 
56
Class 3 State Tournament, Warrenton Final
Chillicothe (26-4)
Class 3 District 15 
37
Boonville (29-0)
Class 3 District 13 
44
Class 3 State Tournament, Lee's Summit Final
1 Dexter (17-9)
Class 4 District 1 
51
2 Sikeston (20-6)
Class 4 District 1 
38
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
1 Miller Career Academy (17-10)
Class 4 District 5 
51
2 Gateway (12-4)
Class 4 District 5 
33
Class 4 District 5 Tournament, saint louis Final
1 St. Francis Borgia (22-5)
Class 4 District 9 
42
2 Sullivan (18-9)
Class 4 District 9 
35
Class 4 District 9 Tournament, Sullivan Final
1 Osage (21-5)
Class 4 District 10 
57
2 Eldon (23-6)
Class 4 District 10 
56
Class 4 District 10 Tournament, Osage Beach Final
1 Hillcrest (21-7)
Class 4 District 11 
50
2 West Plains (23-5)
Class 4 District 11 
47
Class 4 District 11 Tournament, Aurora Final
1 McDonald County (21-7)
Class 4 District 12 
38
2 Carl Junction (21-6)
Class 4 District 12 
35
Class 4 District 12 Tournament, Webb City Final
1 Bolivar (24-4)
Class 4 District 13 
61
2 Nevada (21-4)
Class 4 District 13 
37
Class 4 District 13 Tournament, Warrensburg Final
1 Lincoln College Prep (21-6)
Class 4 District 15 
44
3 Notre Dame de Sion (13-15)
Class 4 District 15 
46
Class 4 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
1 St. Joseph's Academy (15-12)
Class 5 District 7 
42
2 McCluer North (19-10)
Class 5 District 7 
45
Class 5 District 7 Tournament, Florissant Final



Processing. Please wait.