2014-2015 Boys Basketball


South Iron (24-4)
Class 1 District 3 
45
Advance (18-9)
Class 1 District 2 
47
Class 1 State Tournament, Van Buren Final
Meadville (30-0)
Class 1 District 12 
50
Glasgow (24-6)
Class 1 District 10 
47
Class 1 State Tournament, Salisbury Final
Walnut Grove (24-6)
Class 1 District 5 
63
Leeton (26-2)
Class 1 District 8 
65
Class 1 State Tournament, Clinton Final
Winston (28-2)
Class 1 District 14 
52
Stanberry (27-3)
Class 1 District 15 
45
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final 1 OT
Valle Catholic (20-8)
Class 2 District 3 
62
Scott County Central (25-4)
Class 2 District 1 
70
Class 2 State Tournament, Farmington Final
Gainesville (22-6)
Class 2 District 10 
50
Crane (28-2)
Class 2 District 11 
53
Class 2 State Tournament, Springfield Final
Salisbury (29-1)
Class 2 District 7 
59
Canton (26-4)
Class 2 District 5 
62
Class 2 State Tournament, Moberly Final 1 OT
Sacred Heart (27-4)
Class 2 District 14 
49
Mid-Buchanan (29-1)
Class 2 District 16 
61
Class 2 State Tournament, Lee's Summit Final
Central (Park Hills) (23-7)
Class 3 District 3 
33
Central (New Madrid County) (25-4)
Class 3 District 1 
63
Class 3 State Tournament, Hillsboro Final
Strafford (28-3)
Class 3 District 11 
61
Blair Oaks (21-9)
Class 3 District 9 
53
Class 3 State Tournament, Springfield Final
College Preparatory (18-11)
Class 3 District 5 
76
Father Tolton Regional Catholic (24-3)
Class 3 District 8 
74
Class 3 State Tournament, Warrenton Final
Barstow (27-2)
Class 3 District 14 
67
Lafayette County (28-2)
Class 3 District 15 
45
Class 3 State Tournament, Lee's Summit Final
1 Notre Dame (Cape Girardeau) (24-4)
Class 4 District 1 
63
3 Sikeston (18-9)
Class 4 District 1 
56
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
1 Miller Career Academy (20-6)
Class 4 District 5 
65
3 Vashon (13-14)
Class 4 District 5 
54
Class 4 District 5 Tournament, saint louis Final
1 Pacific (21-6)
Class 4 District 9 
63
2 St. Francis Borgia (17-10)
Class 4 District 9 
66
Class 4 District 9 Tournament, Sullivan Final
1 Rolla (25-2)
Class 4 District 10 
65
2 Helias Catholic (20-6)
Class 4 District 10 
55
Class 4 District 10 Tournament, Osage Beach Final
2 West Plains (16-12)
Class 4 District 11 
46
4 Hillcrest (16-12)
Class 4 District 11 
50
Class 4 District 11 Tournament, Aurora Final
1 McDonald County (16-12)
Class 4 District 12 
31
3 Carthage (13-14)
Class 4 District 12 
47
Class 4 District 12 Tournament, Webb City Final
1 Bolivar (24-4)
Class 4 District 13 
44
2 Harrisonville (14-11)
Class 4 District 13 
40
Class 4 District 13 Tournament, Warrensburg Final
1 Lincoln College Prep (23-4)
Class 4 District 15 
70
2 Center (15-10)
Class 4 District 15 
44
Class 4 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
1 Chaminade College Prep (22-3)
Class 5 District 7 
60
3 McCluer North (16-12)
Class 5 District 7 
51
Class 5 District 7 Tournament, Florissant Final
1 Liberty North (17-10)
Class 5 District 15 
51
2 Liberty (13-14)
Class 5 District 15 
44
Class 5 District 15 Tournament, North Kansas City Final



Processing. Please wait.