2014-2015 Girls Basketball


1 Neelyville (21-4)
Class 2 District 2 
75
2 Alton (20-7)
Class 2 District 2 
53
Class 2 District 2 Tournament, Van Buren Final
1 Plato (21-5)
Class 2 District 9 
65
2 Crocker (17-8)
Class 2 District 9 
31
Class 2 District 9 Tournament, Laquey Final
1 Jasper (27-1)
Class 2 District 13 
51
2 Archie (20-8)
Class 2 District 13 
33
Class 2 District 13 Tournament, Butler Final
1 Licking (23-4)
Class 3 District 10 
59
2 Houston (17-10)
Class 3 District 10 
43
Class 3 District 10 Tournament, Mountain Grove Final
1 Strafford (24-6)
Class 3 District 11 
44
2 Buffalo (22-6)
Class 3 District 11 
68
Class 3 District 11 Tournament, Strafford Final
1 Stockton (23-6)
Class 3 District 12 
56
2 East Newton (21-8)
Class 3 District 12 
45
Class 3 District 12 Tournament, Lamar Final
4 Central (Cape Girardeau) (9-17)
Class 4 District 1 
58
5 Kennett (12-13)
Class 4 District 1 
33
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
3 Notre Dame (Cape Girardeau) (8-16)
Class 4 District 1 
68
6 Perryville (8-17)
Class 4 District 1 
24
Class 4 District 1 Tournament, Sikeston Final
1 Festus (16-7)
Class 4 District 3 
53
5 Lutheran South (17-12)
Class 4 District 3 
62
Class 4 District 3 Tournament, Imperial Final
2 Bishop DuBourg (16-9)
Class 4 District 3 
42
3 Notre Dame (St. Louis) (15-12)
Class 4 District 3 
51
Class 4 District 3 Tournament, Imperial Final
4 Parkway West (12-13)
Class 4 District 4 
60
5 Villa Duchesne (11-12)
Class 4 District 4 
48
Class 4 District 4 Tournament, Ballwin Final
2 Westminster Christian Academy (19-8)
Class 4 District 4 
71
7 University City (7-16)
Class 4 District 4 
36
Class 4 District 4 Tournament, Ballwin Final
3 Visitation Academy (13-11)
Class 4 District 4 
66
6 Clayton (10-14)
Class 4 District 4 
41
Class 4 District 4 Tournament, Ballwin Final
4 Roosevelt (10-10)
Class 4 District 5 
59
5 Confluence Prep Academy Charter (4-10)
Class 4 District 5 
51
Class 4 District 5 Tournament, saint louis Final
3 Rosati-Kain (4-22)
Class 4 District 5 
57
6 Vashon (0-12)
Class 4 District 5 
13
Class 4 District 5 Tournament, saint louis Final
4 McCluer (9-18)
Class 4 District 7 
56
5 Ft. Zumwalt East (3-23)
Class 4 District 7 
46
Class 4 District 7 Tournament, St. Charles Final
3 St. Dominic (16-8)
Class 4 District 7 
58
6 Liberty (Wentzville) (1-16)
Class 4 District 7 
23
Class 4 District 7 Tournament, St. Charles Final
4 Mexico (9-17)
Class 4 District 8 
58
5 Moberly (6-19)
Class 4 District 8 
54
Class 4 District 8 Tournament, Kirksville Final
3 Fulton (16-10)
Class 4 District 8 
59
6 Hannibal (1-21)
Class 4 District 8 
33
Class 4 District 8 Tournament, Kirksville Final
4 Union (13-12)
Class 4 District 9 
40
5 Owensville (17-8)
Class 4 District 9 
65
Class 4 District 9 Tournament, Sullivan Final
3 St. Clair (17-8)
Class 4 District 9 
75
6 Pacific (10-16)
Class 4 District 9 
68
Class 4 District 9 Tournament, Sullivan Final
3 Helias Catholic (14-11)
Class 4 District 10 
53
6 Rolla (0-24)
Class 4 District 10 
20
Class 4 District 10 Tournament, Osage Beach Final
4 Carthage (5-21)
Class 4 District 12 
43
5 Cassville (11-14)
Class 4 District 12 
45
Class 4 District 12 Tournament, Webb City Final
3 Webb City (15-10)
Class 4 District 12 
69
6 Monett (0-21)
Class 4 District 12 
31
Class 4 District 12 Tournament, Webb City Final
4 Clinton (13-12)
Class 4 District 13 
42
5 Warrensburg (10-17)
Class 4 District 13 
53
Class 4 District 13 Tournament, Warrensburg Final
3 Pleasant Hill (13-12)
Class 4 District 13 
48
6 Harrisonville (4-22)
Class 4 District 13 
33
Class 4 District 13 Tournament, Warrensburg Final
4 Marshall (9-16)
Class 4 District 14 
46
5 Raytown South (8-16)
Class 4 District 14 
50
Class 4 District 14 Tournament, Grain Valley Final
3 Grandview (16-10)
Class 4 District 14 
48
6 Oak Grove (7-16)
Class 4 District 14 
35
Class 4 District 14 Tournament, Grain Valley Final
4 Center (8-19)
Class 4 District 15 
54
5 Excelsior Springs (3-22)
Class 4 District 15 
40
Class 4 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
2 Van Horn (18-6)
Class 4 District 15 
1
7 Northeast (Kansas City) HS (4-13)
Class 4 District 15 
0
Class 4 District 15 Tournament, Excelsior Springs Forfeit
3 Notre Dame de Sion (11-15)
Class 4 District 15 
77
6 East (Kansas City) (5-16)
Class 4 District 15 
14
Class 4 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
1 Jackson (17-9)
Class 5 District 1 
53
4 Poplar Bluff (7-18)
Class 5 District 1 
49
Class 5 District 1 Tournament, Arnold Final
2 Fox (17-9)
Class 5 District 1 
41
3 Northwest (Cedar Hill) (9-18)
Class 5 District 1 
46
Class 5 District 1 Tournament, Arnold Final
1 Kirkwood (20-4)
Class 5 District 2 
52
5 Nerinx Hall (7-21)
Class 5 District 2 
34
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
2 Ursuline Academy (10-15)
Class 5 District 2 
59
3 Rockwood Summit (13-11)
Class 5 District 2 
34
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Cor Jesu Academy (17-10)
Class 5 District 3 
53
5 Oakville (11-15)
Class 5 District 3 
33
Class 5 District 3 Tournament, Webster Groves Final
2 Webster Groves (18-9)
Class 5 District 3 
69
3 Mehlville (5-12)
Class 5 District 3 
28
Class 5 District 3 Tournament, Webster Groves Final
4 Timberland (11-15)
Class 5 District 4 
36
5 Troy Buchanan (6-20)
Class 5 District 4 
59
Class 5 District 4 Tournament, O'Fallon Final
4 Francis Howell North (10-16)
Class 5 District 5 
27
5 Ft. Zumwalt North (11-16)
Class 5 District 5 
53
Class 5 District 5 Tournament, St. Charles Final
1 Parkway North (23-5)
Class 5 District 6 
65
4 Pattonville (11-12)
Class 5 District 6 
33
Class 5 District 6 Tournament, St. Louis Final
2 Hazelwood Central (21-6)
Class 5 District 6 
62
3 Hazelwood West (12-13)
Class 5 District 6 
30
Class 5 District 6 Tournament, St. Louis Final
4 Parkway Central (16-14)
Class 5 District 8 
43
5 Lafayette (Wildwood) (13-12)
Class 5 District 8 
44
Class 5 District 8 Tournament, Washington Final
4 Blue Springs (13-12)
Class 5 District 9 
56
5 Smith-Cotton (6-19)
Class 5 District 9 
24
Class 5 District 9 Tournament, Blue Springs Final
1 Jefferson City (14-12)
Class 5 District 10 
50
4 Camdenton (13-13)
Class 5 District 10 
61
Class 5 District 10 Tournament, Camdenton Final
2 Lebanon (16-10)
Class 5 District 10 
58
3 Waynesville (11-15)
Class 5 District 10 
81
Class 5 District 10 Tournament, Camdenton Final
4 Ozark (12-14)
Class 5 District 11 
52
5 Central (Springfield) (5-19)
Class 5 District 11 
37
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
4 Willard (10-16)
Class 5 District 12 
36
5 Joplin (8-19)
Class 5 District 12 
23
Class 5 District 12 Tournament, Republic Final
4 Ruskin (13-13)
Class 5 District 13 
45
5 Belton (11-14)
Class 5 District 13 
42
Class 5 District 13 Tournament, Kansas City Final
4 Lee's Summit (11-13)
Class 5 District 14 
32
5 Lee's Summit North (8-16)
Class 5 District 14 
28
Class 5 District 14 Tournament, Lee's Summit Final
4 Fort Osage (6-20)
Class 5 District 15 
57
5 Winnetonka (4-18)
Class 5 District 15 
52
Class 5 District 15 Tournament, North Kansas City Final
4 Oak Park (6-18)
Class 5 District 16 
29
5 Park Hill South (8-19)
Class 5 District 16 
44
Class 5 District 16 Tournament, St. Joseph Final
Steelville (11-13)
Class 3 District 9 
64
Belle (3-23)
Class 2 District 8 
59
Belle Final
Steelville (11-13)
Class 3 District 9 
64
Belle (3-23)
Class 2 District 8 
59
Belle Final



Processing. Please wait.