2018-2019 Girls Basketball

Thayer (27-3)
Class 2 District 2 
64
Hayti (15-8)
Class 2 District 1 
21
Class 2 State Tournament, Sikeston Final
Valle Catholic (14-14)
Class 2 District 4 
25
Oran (22-6)
Class 2 District 3 
75
Class 2 State Tournament, Jackson Final
Knox County (18-8)
Class 2 District 6 
37
Clopton (26-3)
Class 2 District 5 
51
Class 2 State Tournament, Hannibal Final
Northeast (Cairo) (23-4)
Class 2 District 7 
48
Eugene (16-12)
Class 2 District 8 
31
Class 2 State Tournament, Jefferson City Final
Hartville (26-4)
Class 2 District 9 
62
Blue Eye (21-7)
Class 2 District 10 
36
Class 2 State Tournament, Mountain Grove Final
Wheaton (21-8)
Class 2 District 12 
24
Miller (25-5)
Class 2 District 11 
61
Class 2 State Tournament, Carthage Final
Tipton (27-2)
Class 2 District 14 
34
Skyline (19-10)
Class 2 District 13 
60
Class 2 State Tournament, Sedalia Final
North Platte (15-13)
Class 2 District 15 
30
Mid-Buchanan (24-5)
Class 2 District 16 
55
Class 2 State Tournament, Kansas City Final
Licking (25-4)
Class 3 District 2 
72
Central (New Madrid County) (25-3)
Class 3 District 1 
50
Class 3 State Tournament, Dexter Final
Saxony Lutheran (23-7)
Class 3 District 3 
54
St. James (13-16)
Class 3 District 4 
40
Class 3 State Tournament, Hillsboro Final
Whitfield (18-10)
Class 3 District 5 
50
Cardinal Ritter (19-4)
Class 3 District 6 
47
Class 3 State Tournament, Webster Groves Final 1 OT
Lutheran North (24-6)
Class 3 District 7 
54
Hermann (24-5)
Class 3 District 8 
37
Class 3 State Tournament, St. Charles Final
Butler (15-12)
Class 3 District 10 
54
South Callaway (22-6)
Class 3 District 9 
66
Class 3 State Tournament, Sedalia Final
Strafford (30-0)
Class 3 District 11 
54
Mt. Vernon (25-5)
Class 3 District 12 
24
Class 3 State Tournament, Willard Final
Trenton (25-0)
Class 3 District 14 
59
Monroe City (20-8)
Class 3 District 13 
41
Class 3 State Tournament, Moberly Final
St. Michael the Archangel (15-11)
Class 3 District 15 
30
St. Pius X (Kansas City) (17-9)
Class 3 District 16 
60
Class 3 State Tournament, Excelsior Springs Final
1 Carl Junction (17-9)
Class 4 District 12 
65
4 Neosho (8-18)
Class 4 District 12 
44
Class 4 District 12 Tournament, Webb City Final
2 Webb City (12-13)
Class 4 District 12 
64
3 Monett (12-14)
Class 4 District 12 
37
Class 4 District 12 Tournament, Webb City Final
Green City (24-4)
Class 1 District 12 
50
Bevier (6-14)
Class 1 District 10 
32
Bevier Final
Northeast Vernon County (15-11)
Class 1 District 6 
29
Bronaugh (14-12)
Class 1 District 5 
45
Bronaugh Final



Processing. Please wait.