2018-2019 Girls Basketball

Worth County (21-7)
Class 1 District 14 
30
Stanberry (26-3)
Class 1 District 16 
51
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final
2 Lutheran South (21-6)
Class 4 District 3 
34
4 Rockwood Summit (17-10)
Class 4 District 3 
41
Class 4 District 3 Tournament, Hillsboro Final
1 Miller Career Academy (17-7)
Class 4 District 4 
45
3 Ursuline Academy (9-13)
Class 4 District 4 
31
Class 4 District 4 Tournament, St Louis Final
1 St. Francis Borgia (12-14)
Class 4 District 8 
60
3 Hannibal (13-13)
Class 4 District 8 
37
Class 4 District 8 Tournament, Hannibal Final
1 Rolla (23-3)
Class 4 District 10 
62
6 Owensville (16-12)
Class 4 District 10 
60
Class 4 District 10 Tournament, Union Final
1 Carl Junction (18-9)
Class 4 District 12 
42
2 Webb City (12-14)
Class 4 District 12 
14
Class 4 District 12 Tournament, Webb City Final
1 Nevada (21-4)
Class 4 District 13 
58
4 Bolivar (14-12)
Class 4 District 13 
33
Class 4 District 13 Tournament, Pleasant Hill Final
2 Grandview (17-10)
Class 4 District 13 
54
3 Center (16-7)
Class 4 District 13 
60
Class 4 District 13 Tournament, Pleasant Hill Final
1 Kearney (24-3)
Class 4 District 14 
65
2 Odessa (18-8)
Class 4 District 14 
22
Class 4 District 14 Tournament, Kearney Final
1 Lincoln College Prep (19-4)
Class 4 District 15 
66
3 Pembroke Hill (5-17)
Class 4 District 15 
16
Class 4 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Benton (23-2)
Class 4 District 16 
54
2 Smithville (18-9)
Class 4 District 16 
36
Class 4 District 16 Tournament, Kansas City Final
1 Lafayette (Wildwood) (15-10)
Class 5 District 3 
61
2 Marquette (16-10)
Class 5 District 3 
64
Class 5 District 3 Tournament, Wildwood Final 1 OT
1 Kirkwood (21-4)
Class 5 District 4 
41
2 Parkway Central (21-6)
Class 5 District 4 
49
Class 5 District 4 Tournament, Chesterfield Final
1 Nerinx Hall (16-12)
Class 5 District 5 
46
2 Webster Groves (15-13)
Class 5 District 5 
41
Class 5 District 5 Tournament, Webster Groves Final
1 Francis Howell Central (22-5)
Class 5 District 6 
47
2 Hazelwood Central (20-7)
Class 5 District 6 
62
Class 5 District 6 Tournament, St. Charles Final
1 Ft. Zumwalt North (21-4)
Class 5 District 7 
54
2 Francis Howell (15-13)
Class 5 District 7 
42
Class 5 District 7 Tournament, St. Peters Final
1 Jefferson City (26-1)
Class 5 District 8 
46
2 Troy Buchanan (16-9)
Class 5 District 8 
28
Class 5 District 8 Tournament, Troy Final
1 Rock Bridge (17-9)
Class 5 District 9 
45
3 Belton (13-13)
Class 5 District 9 
30
Class 5 District 9 Tournament, Columbia Final
1 Republic (20-8)
Class 5 District 12 
39
3 Willard (16-12)
Class 5 District 12 
35
Class 5 District 12 Tournament, Republic Final
1 Lee's Summit West (19-6)
Class 5 District 13 
59
3 Lee's Summit North (5-20)
Class 5 District 13 
37
Class 5 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
1 North Kansas City (25-2)
Class 5 District 15 
31
3 Liberty (21-6)
Class 5 District 15 
29
Class 5 District 15 Tournament, North Kansas City Final
1 Park Hill South (23-4)
Class 5 District 16 
50
3 Staley (13-12)
Class 5 District 16 
36
Class 5 District 16 Tournament, St. Joseph Final



Processing. Please wait.