2020-2021 Boys Basketball


4 Delta (Deering) (6-15)
Class 1 District 1 
72
5 Scott County Central (4-11)
Class 1 District 1 
86
Class 1 District 1 Quarterfinal 2, Deering Final
2 Gideon (9-13)
Class 1 District 1 
86
7 North Pemiscot (0-19)
Class 1 District 1 
36
Class 1 District 1 Quarterfinal 3, Gideon Final
3 Richland (Essex) (9-13)
Class 1 District 1 
72
6 Southland (1-16)
Class 1 District 1 
38
Class 1 District 1 Quarterfinal 4, Essex Final
4 St. Paul Lutheran (Farmington) (8-13)
Class 1 District 3 
76
5 Lesterville (3-16)
Class 1 District 3 
49
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, Farmington Final
4 School of the Ozarks (3-4)
Class 1 District 4 
79
5 Exeter (3-17)
Class 1 District 4 
50
Class 1 District 4 Quarterfinal 2, Exeter Final
2 Niangua (10-13)
Class 1 District 4 
55
7 Hurley (2-18)
Class 1 District 4 
50
Class 1 District 4 Quarterfinal 3, Niangua Final
3 Bradleyville (7-10)
Class 1 District 4 
56
6 Lutie (0-16)
Class 1 District 4 
47
Class 1 District 4 Quarterfinal 4, Bradleyville Final
4 Fair Play (11-12)
Class 1 District 6 
55
5 Humansville (12-10)
Class 1 District 6 
46
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, Fair Play Final
2 Golden City (20-4)
Class 1 District 6 
86
7 Walnut Grove (5-19)
Class 1 District 6 
31
Class 1 District 6 Quarterfinal 3, Golden City Final
3 Dadeville (16-9)
Class 1 District 6 
70
6 Everton (3-13)
Class 1 District 6 
31
Class 1 District 6 Quarterfinal 4, Dadeville Final
4 Rich Hill (10-13)
Class 1 District 7 
66
5 Bronaugh (9-10)
Class 1 District 7 
50
Class 1 District 7 Quarterfinal 2, Rich Hill Final
2 McAuley Catholic (8-15)
Class 1 District 7 
62
7 Northeast Vernon County (4-11)
Class 1 District 7 
40
Class 1 District 7 Quarterfinal 3, Joplin Final
3 Hume (12-5)
Class 1 District 7 
46
6 Sheldon (5-13)
Class 1 District 7 
32
Class 1 District 7 Quarterfinal 4, Hume Final
4 Chamois (5-10)
Class 1 District 10 
45
5 Bevier (6-10)
Class 1 District 10 
27
Class 1 District 10 Quarterfinal 2, Chamois Final
3 Community (4-19)
Class 1 District 10 
58
6 Madison (0-18)
Class 1 District 10 
28
Class 1 District 10 Quarterfinal 4, Laddonia Final
4 North Shelby (11-10)
Class 1 District 11 
85
5 Brashear (5-10)
Class 1 District 11 
59
Class 1 District 11 Quarterfinal 2, Shelbyville Final
2 Green City (22-4)
Class 1 District 11 
85
7 Marion County (1-19)
Class 1 District 11 
33
Class 1 District 11 Quarterfinal 3, Green City Final
3 Atlanta (13-7)
Class 1 District 11 
72
6 La Plata (7-15)
Class 1 District 11 
52
Class 1 District 11 Quarterfinal 4, La Plata Final
4 Norborne (6-11)
Class 1 District 13 
41
5 Braymer (2-9)
Class 1 District 13 
39
Class 1 District 13 Quarterfinal 2, Norborne Final
2 Southwest (Livingston County) (15-4)
Class 1 District 13 
59
7 Breckenridge (0-14)
Class 1 District 13 
20
Class 1 District 13 Quarterfinal 3, Ludlow Final
3 Hardin-Central (6-14)
Class 1 District 13 
43
6 Santa Fe (4-15)
Class 1 District 13 
55
Class 1 District 13 Quarterfinal 4, Hardin Final
4 Worth County (15-9)
Class 1 District 15 
53
5 St. Joseph Christian (16-9)
Class 1 District 15 
70
Class 1 District 15 Quarterfinal 2, Grant City Final
2 Stanberry (15-7)
Class 1 District 15 
65
7 Union Star (4-20)
Class 1 District 15 
30
Class 1 District 15 Quarterfinal 3, Stanberry Final
3 Pattonsburg (17-7)
Class 1 District 15 
73
6 DeKalb (3-16)
Class 1 District 15 
27
Class 1 District 15 Quarterfinal 4, Pattonsburg Final
4 South Holt (10-15)
Class 1 District 16 
63
5 West Nodaway with Nodaway-Holt (12-11)
Class 1 District 16 
68
Class 1 District 16 Quarterfinal 2, Oregon Final
2 South Nodaway with Jefferson (Conception) (13-13)
Class 1 District 16 
58
7 North Nodaway (1-23)
Class 1 District 16 
24
Class 1 District 16 Quarterfinal 3, Conception Junction Final
3 Northeast Nodaway (17-8)
Class 1 District 16 
60
6 Nodaway-Holt (7-18)
Class 1 District 16 
42
Class 1 District 16 Quarterfinal 4, Ravenwood Final
4 South Pemiscot (17-7)
Class 2 District 1 
82
5 Holcomb (13-12)
Class 2 District 1 
68
Class 2 District 1 Quarterfinal 2, Steele Final
2 Bernie (19-5)
Class 2 District 1 
70
7 Cooter (13-9)
Class 2 District 1 
53
Class 2 District 1 Quarterfinal 3, Bernie Final
3 Hayti (9-10)
Class 2 District 1 
85
6 Clarkton (15-9)
Class 2 District 1 
52
Class 2 District 1 Quarterfinal 4, Hayti Final
4 Neelyville (11-14)
Class 2 District 2 
60
5 Winona (9-11)
Class 2 District 2 
46
Class 2 District 2 Quarterfinal 2, Neelyville Final
2 Van Buren (14-7)
Class 2 District 2 
67
7 Naylor (8-9)
Class 2 District 2 
56
Class 2 District 2 Quarterfinal 3, Van Buren Final
3 Ellington (13-9)
Class 2 District 2 
56
6 Couch (7-12)
Class 2 District 2 
44
Class 2 District 2 Quarterfinal 4, Ellington Final
4 Verona (8-16)
Class 2 District 12 
46
5 Jasper (8-16)
Class 2 District 12 
51
Class 2 District 12 Quarterfinal 2, Verona Final
3 College Heights Christian (15-9)
Class 2 District 12 
70
6 Greenfield (4-17)
Class 2 District 12 
42
Class 2 District 12 Quarterfinal 4, Joplin Final
4 Sweet Springs with Malta Bend (11-13)
Class 2 District 14 
75
5 Concordia (5-17)
Class 2 District 14 
57
Class 2 District 14 Quarterfinal 2, Sweet Springs Final
4 Stewartsville (11-12)
Class 2 District 15 
50
5 Maysville (10-12)
Class 2 District 15 
59
Class 2 District 15 Quarterfinal 2, Stewartsville Final
3 Plattsburg (13-11)
Class 2 District 15 
47
6 Polo (4-20)
Class 2 District 15 
20
Class 2 District 15 Quarterfinal 4, Plattsburg Final
4 Albany (12-7)
Class 2 District 16 
58
5 Rock Port (11-12)
Class 2 District 16 
48
Class 2 District 16 Quarterfinal 2, Albany Final
2 North Andrew (18-8)
Class 2 District 16 
74
7 King City (4-18)
Class 2 District 16 
28
Class 2 District 16 Quarterfinal 3, Rosendale Final
3 Princeton (14-10)
Class 2 District 16 
63
6 Tarkio with Fairfax (8-15)
Class 2 District 16 
43
Class 2 District 16 Quarterfinal 4, Princeton Final
4 Kingston (8-12)
Class 3 District 3 
71
5 Grandview (Hillsboro) (3-18)
Class 3 District 3 
38
Class 3 District 3 Quarterfinal 2, Cadet Final
3 West County (7-11)
Class 3 District 3 
42
6 Clearwater (1-20)
Class 3 District 3 
23
Class 3 District 3 Quarterfinal 4, Park Hills Final
4 Carnahan (6-7)
Class 3 District 4 
50
5 Jefferson (Festus) (12-8)
Class 3 District 4 
60
Class 3 District 4 Quarterfinal 2, Saint Louis Final
2 Lift for Life Academy Charter (7-11)
Class 3 District 4 
82
7 Valley Park (4-13)
Class 3 District 4 
27
Class 3 District 4 Quarterfinal 3, Saint Louis Final
3 St. Pius X (Festus) (13-4)
Class 3 District 4 
70
6 McKinley Classical Leadership (4-5)
Class 3 District 4 
37
Class 3 District 4 Quarterfinal 4, Festus Final
4 Houston (8-14)
Class 3 District 9 
49
5 Cabool (13-12)
Class 3 District 9 
56
Class 3 District 9 Quarterfinal 2, Houston Final
3 Licking (16-8)
Class 3 District 9 
82
6 Bourbon (8-10)
Class 3 District 9 
32
Class 3 District 9 Quarterfinal 4, Licking Final
Reeds Spring (8-13)
Class 4 District 12 
48
Aurora (11-11)
Class 4 District 12 
37
Aurora Final
Chaffee (8-13)
Class 3 District 2 
70
Bell City (1-19)
Class 1 District 2 
46
Bell City Final
William Chrisman (8-16)
Class 5 District 14 
46
Belton (13-9)
Class 6 District 13 
54
Belton Final
Richmond (18-3)
Class 4 District 16 
50
Benton (12-10)
Class 4 District 16 
45
St. Joseph Final
California (8-14)
Class 4 District 8 
40
Blair Oaks (18-4)
Class 4 District 9 
71
Jefferson City Final
Versailles (10-11)
Class 4 District 10 
99
Boonville (14-7)
Class 4 District 8 
116
Boonville Final
Carthage (7-17)
Class 6 District 12 
68
Branson (10-11)
Class 6 District 11 
79
Branson Final
Harrisonville (13-8)
Class 5 District 12 
87
Butler (15-8)
Class 3 District 13 
62
Butler Final
Lafayette County (20-3)
Class 3 District 14 
62
Carrollton (9-10)
Class 3 District 14 
26
Carrollton Final
Mehlville (5-16)
Class 6 District 2 
50
Central (Cape Girardeau) (9-7)
Class 5 District 1 
69
Cape Girardeau Final
Arcadia Valley (8-8)
Class 3 District 3 
29
Central (Park Hills) (12-9)
Class 4 District 2 
68
Park Hills Final
Kickapoo (19-2)
Class 6 District 12 
80
Central (Springfield) (4-16)
Class 6 District 10 
37
Springfield Final
Billings (15-7)
Class 2 District 11 
67
Chadwick (22-3)
Class 1 District 4 
71
Chadwick Final
Stoutland (1-21)
Class 2 District 9 
62
Crocker (6-14)
Class 2 District 9 
66
Crocker Final
Belle (5-10)
Class 3 District 8 
47
Cuba (4-11)
Class 4 District 9 
48
Cuba Final
Charleston (10-8)
Class 3 District 2 
65
Dexter (19-4)
Class 4 District 1 
76
Dexter Final
Iberia (19-2)
Class 3 District 8 
63
Dixon (15-7)
Class 3 District 9 
58
Dixon Final
Nevada (17-5)
Class 5 District 12 
53
El Dorado Springs (6-15)
Class 4 District 13 
21
El Dorado Springs Final
Strafford (21-5)
Class 3 District 10 
87
Forsyth (14-12)
Class 4 District 11 
86
Forsyth Final 1 OT
Lakeland (21-1)
Class 2 District 13 
48
Galena (15-5)
Class 2 District 11 
52
Springfield Final
Platte County (18-4)
Class 5 District 16 
59
Grandview (8-12)
Class 5 District 13 
47
Grandview Final
Osage (8-12)
Class 4 District 10 
61
Hallsville (11-9)
Class 4 District 7 
70
Hallsville Final
Marshall (3-8)
Class 5 District 15 
47
Hannibal (9-11)
Class 5 District 15 
57
Hannibal Final
Butler (15-8)
Class 3 District 13 
62
Harrisonville (13-8)
Class 5 District 12 
87
Harrisonville Final
Pacific (16-7)
Class 5 District 4 
51
Hermann (16-7)
Class 4 District 6 
53
Hermann Final
Monroe City (22-2)
Class 3 District 7 
66
Highland (12-9)
Class 3 District 6 
36
Ewing Final
Carl Junction (6-17)
Class 5 District 12 
60
Joplin (11-11)
Class 6 District 12 
58
Joplin Final
Fulton (16-2)
Class 4 District 8 
65
Kirksville (13-4)
Class 5 District 15 
59
Kirksville Final
Clinton (5-14)
Class 4 District 13 
63
Knob Noster (8-10)
Class 4 District 14 
78
Knob Noster Final
Parkway Central (6-14)
Class 5 District 7 
44
Lafayette (Wildwood) (11-12)
Class 6 District 3 
57
Wildwood Final
Thayer (21-1)
Class 3 District 1 
70
Liberty (Mountain View) (10-11)
Class 4 District 11 
56
Mountain View Final
Mountain Grove Acad. HS
 
24
Mansfield (10-15)
Class 3 District 10 
65
Mansfield Final
Wheaton (12-10)
Class 2 District 12 
49
Marion C. Early (8-15)
Class 2 District 11 
69
Morrisville Final
Montgomery County (17-7)
Class 4 District 7 
66
Mark Twain (3-12)
Class 3 District 6 
32
Center Final
Elsberry (7-16)
Class 3 District 6 
58
Mark Twain (3-12)
Class 3 District 6 
40
Center Final
St. Michael the Archangel (16-5)
Class 4 District 14 
77
Maryville (12-7)
Class 4 District 16 
58
St Joseph Final
Hazelwood West (2-8)
Class 6 District 5 
54
McCluer (2-6)
Class 5 District 6 
74
Florissant Final
Hazelwood Central (5-7)
Class 6 District 5 
50
MICDS (18-2)
Class 4 District 5 
64
St. Louis Final
El Dorado Springs (6-15)
Class 4 District 13 
21
Nevada (17-5)
Class 5 District 12 
53
Nevada Final
Roosevelt (2-10)
Class 4 District 3 
41
Normandy Collaborative (7-9)
Class 4 District 5 
49
St. Louis Final
Southeast (7-14)
Class 4 District 14 
63
Northeast (Kansas City) HS (1-20)
Class 4 District 15 
49
Kansas City Final
Campbell (19-4)
Class 2 District 1 
50
Notre Dame (Cape Girardeau) (16-5)
Class 5 District 1 
70
Cape Girardeau Final
St. Charles (9-12)
Class 5 District 7 
57
Orchard Farm (8-10)
Class 4 District 6 
47
St. Charles Final
St. Charles West (5-7)
Class 5 District 7 
59
Orchard Farm (8-10)
Class 4 District 6 
34
St. Charles Final
Weaubleau (17-8)
Class 2 District 13 
78
Osceola (10-11)
Class 2 District 13 
45
Osceola Final
St. James (7-10)
Class 4 District 9 
35
Owensville (7-12)
Class 4 District 9 
63
Owensville Final
Waynesville (11-10)
Class 6 District 10 
53
Parkview (9-10)
Class 6 District 10 
32
Springfield Final
Ritenour (1-4)
Class 6 District 5 
59
Parkway North (13-9)
Class 5 District 7 
70
Creve Coeur Final
Bunker (17-6)
Class 1 District 3 
62
Puxico (5-17)
Class 2 District 3 
47
Puxico Final
Westwood Baptist Sr.
 
72
Risco (9-12)
Class 1 District 1 
74
Risco Final
Calvary Lutheran (8-11)
Class 2 District 8 
67
Russellville (8-17)
Class 3 District 8 
75
Russellville Final
Harrisburg (17-8)
Class 2 District 7 
66
Schuyler County (6-17)
Class 2 District 6 
57
Queen City Final
Salisbury (17-2)
Class 2 District 7 
72
Scotland County (10-13)
Class 2 District 6 
39
Memphis Final
Hazelwood East (5-6)
Class 5 District 6 
45
SLUH (6-9)
Class 6 District 5 
41
St. Louis Final
Milan (13-9)
Class 3 District 16 
42
South Shelby (9-15)
Class 3 District 7 
41
Shelbina Final
Purdy (15-5)
Class 3 District 12 
54
Spokane (17-8)
Class 3 District 11 
44
Spokane Final
Grain Valley (7-13)
Class 6 District 14 
53
Truman (17-6)
Class 6 District 15 
51
Independence Final
St. Clair (6-14)
Class 4 District 2 
43
Union (11-11)
Class 5 District 4 
44
Union Final
Staley (16-3)
Class 6 District 16 
71
Valley (Des Moines, IA)
 
79
Des Moines, IA Final
Louisiana (13-8)
Class 3 District 6 
57
Van-Far (8-15)
Class 2 District 5 
49
Vandalia Final
St. Dominic (18-5)
Class 5 District 8 
58
Vianney (10-9)
Class 5 District 3 
44
St. Louis Final
Camdenton (3-19)
Class 5 District 9 
32
West Plains (12-9)
Class 5 District 9 
63
West Plains Final



Processing. Please wait.