2020-2021 Girls Basketball


4 Hurley (9-9)
Class 1 District 4 
47
5 Exeter (1-18)
Class 1 District 4 
42
Class 1 District 4 Quarterfinal 2, Hurley Final
3 Niangua (13-12)
Class 1 District 4 
55
6 School of the Ozarks (0-7)
Class 1 District 4 
33
Class 1 District 4 Quarterfinal 4, Niangua Final
4 Tuscumbia (13-8)
Class 1 District 5 
52
5 Halfway (12-10)
Class 1 District 5 
48
Class 1 District 5 Quarterfinal 2, Halfway Final
2 St. Elizabeth (10-8)
Class 1 District 5 
46
7 Hermitage (3-22)
Class 1 District 5 
13
Class 1 District 5 Quarterfinal 3, Hermitage Final
3 Wheatland (10-11)
Class 1 District 5 
53
6 Macks Creek (7-17)
Class 1 District 5 
44
Class 1 District 5 Quarterfinal 4, Wheatland Final
4 Dadeville (4-14)
Class 1 District 6 
51
5 Fair Play (4-17)
Class 1 District 6 
25
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, Dadeville Final
2 Golden City (15-8)
Class 1 District 6 
64
7 Everton (1-13)
Class 1 District 6 
19
Class 1 District 6 Quarterfinal 3, Golden City Final
3 Lockwood (5-18)
Class 1 District 6 
50
6 Humansville (4-19)
Class 1 District 6 
33
Class 1 District 6 Quarterfinal 4, Lockwood Final
4 Ballard (6-10)
Class 1 District 8 
50
5 Chilhowee (4-10)
Class 1 District 8 
13
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, Butler Final
2 Drexel (9-13)
Class 1 District 8 
58
7 Kingsville (2-12)
Class 1 District 8 
25
Class 1 District 8 Quarterfinal 3, Drexel Final
3 Lutheran (Kansas City) (6-15)
Class 1 District 8 
48
6 Miami (3-18)
Class 1 District 8 
26
Class 1 District 8 Quarterfinal 4, Kingsville Final
4 Pilot Grove (15-8)
Class 1 District 9 
42
5 Northwest (Hughesville) (9-13)
Class 1 District 9 
31
Class 1 District 9 Quarterfinal 2, Pilot Grove Final
2 Otterville (21-2)
Class 1 District 9 
57
7 La Monte (1-19)
Class 1 District 9 
18
Class 1 District 9 Quarterfinal 3, Otterville Final
3 Bunceton with Prairie Home (17-5)
Class 1 District 9 
47
6 Sacred Heart (2-16)
Class 1 District 9 
16
Class 1 District 9 Quarterfinal 4, Bunceton Final
4 Northwestern (Mendon) (6-13)
Class 1 District 12 
35
5 Macon County with Bucklin (6-12)
Class 1 District 12 
31
Class 1 District 12 Quarterfinal 2, Mendon Final
2 Meadville (21-3)
Class 1 District 12 
81
7 Keytesville (1-11)
Class 1 District 12 
16
Class 1 District 12 Quarterfinal 3, Meadville Final
3 Brunswick (7-11)
Class 1 District 12 
49
6 Hale with Bosworth (2-19)
Class 1 District 12 
24
Class 1 District 12 Quarterfinal 4, Brunswick Final
4 Linn County (9-7)
Class 1 District 14 
54
5 Gilman City with North Daviess (7-13)
Class 1 District 14 
45
Class 1 District 14 Quarterfinal 2, Purdin Final
2 Tri-County (12-7)
Class 1 District 14 
57
7 Cainsville with Ridgeway (0-19)
Class 1 District 14 
29
Class 1 District 14 Quarterfinal 3, Jamesport Final
3 North Harrison (14-11)
Class 1 District 14 
48
6 Grundy County with Newtown-Harris (3-17)
Class 1 District 14 
23
Class 1 District 14 Quarterfinal 4, Eagleville Final
4 Van Buren (12-9)
Class 2 District 2 
57
5 Alton (8-16)
Class 2 District 2 
37
Class 2 District 2 Quarterfinal 2, Van Buren Final
3 Naylor (11-8)
Class 2 District 2 
67
6 Couch (1-15)
Class 2 District 2 
28
Class 2 District 2 Quarterfinal 4, Naylor Final
4 Bismarck (2-20)
Class 2 District 4 
43
5 Principia (3-11)
Class 2 District 4 
50
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, Bismarck Final
4 Silex (11-9)
Class 2 District 5 
47
5 Sturgeon (4-10)
Class 2 District 5 
28
Class 2 District 5 Quarterfinal 2, Sturgeon Final
3 Van-Far (11-10)
Class 2 District 5 
61
6 Wellsville-Middletown (4-17)
Class 2 District 5 
32
Class 2 District 5 Quarterfinal 4, Vandalia Final
4 Plato (7-13)
Class 2 District 9 
66
5 Laquey (7-13)
Class 2 District 9 
28
Class 2 District 9 Quarterfinal 2, Plato Final
2 Newburg HS (15-8)
Class 2 District 9 
75
7 Stoutland (3-18)
Class 2 District 9 
49
Class 2 District 9 Quarterfinal 3, Newburg Final
3 Crocker (10-11)
Class 2 District 9 
65
6 Vienna (6-15)
Class 2 District 9 
24
Class 2 District 9 Quarterfinal 4, Crocker Final
4 Bakersfield (6-10)
Class 2 District 10 
52
5 Summersville (3-16)
Class 2 District 10 
38
Class 2 District 10 Quarterfinal 2, Bakersfield Final
3 Seymour (10-12)
Class 2 District 10 
62
6 Norwood (1-22)
Class 2 District 10 
41
Class 2 District 10 Quarterfinal 4, Seymour Final
1 Blue Eye (20-5)
Class 2 District 11 
88
8 Galena (2-20)
Class 2 District 11 
15
Class 2 District 11 Quarterfinal 1, Blue Eye Final
4 New Covenant Academy (14-8)
Class 2 District 11 
51
5 Greenwood (8-10)
Class 2 District 11 
41
Class 2 District 11 Quarterfinal 2, Springfield Final
2 Crane (14-7)
Class 2 District 11 
53
7 Fordland (3-16)
Class 2 District 11 
28
Class 2 District 11 Quarterfinal 3, Crane Final
3 Marion C. Early (17-8)
Class 2 District 11 
54
6 Billings (7-11)
Class 2 District 11 
47
Class 2 District 11 Quarterfinal 4, Morrisville Final
4 Crest Ridge (10-10)
Class 2 District 14 
51
5 Northland Christian HS (1-19)
Class 2 District 14 
16
Class 2 District 14 Quarterfinal 2, Centerview Final
4 Malden (12-10)
Class 3 District 1 
50
5 Caruthersville (7-12)
Class 3 District 1 
45
Class 3 District 1 Quarterfinal 2, Malden Final
2 East Carter (11-12)
Class 3 District 1 
65
7 Portageville (2-15)
Class 3 District 1 
28
Class 3 District 1 Quarterfinal 3, Ellsinore Final
3 Thayer (9-8)
Class 3 District 1 
65
6 Senath-Hornersville (6-12)
Class 3 District 1 
11
Class 3 District 1 Quarterfinal 4, Thayer Final
4 Valley Park (6-10)
Class 3 District 4 
32
5 Carnahan (3-5)
Class 3 District 4 
60
Class 3 District 4 Quarterfinal 2, Saint Louis Final
3 Jefferson (Festus) (11-12)
Class 3 District 4 
54
6 Bishop DuBourg (0-14)
Class 3 District 4 
23
Class 3 District 4 Quarterfinal 4, Festus Final
4 Houston (13-8)
Class 3 District 9 
86
5 Dixon (4-16)
Class 3 District 9 
39
Class 3 District 9 Quarterfinal 2, Houston Final
3 Cabool (14-7)
Class 3 District 9 
81
6 Bourbon (2-17)
Class 3 District 9 
24
Class 3 District 9 Quarterfinal 4, Cabool Final
4 Hartville (18-5)
Class 3 District 10 
66
5 Conway (11-9)
Class 3 District 10 
32
Class 3 District 10 Quarterfinal 2, Hartville Final
3 Fair Grove (12-10)
Class 3 District 10 
66
6 Mansfield (13-11)
Class 3 District 10 
42
Class 3 District 10 Quarterfinal 4, Fair Grove Final
4 Pleasant Hope (8-15)
Class 3 District 11 
28
5 Marionville (11-13)
Class 3 District 11 
42
Class 3 District 11 Quarterfinal 2, Pleasant Hope Final
4 Lone Jack (11-8)
Class 3 District 14 
60
5 Summit Christian Academy (7-13)
Class 3 District 14 
34
Class 3 District 14 Quarterfinal 2, Lone Jack Final
2 St. Paul Lutheran (Concordia) (16-7)
Class 3 District 14 
53
7 Lexington (1-23)
Class 3 District 14 
22
Class 3 District 14 Quarterfinal 3, Concordia Final
3 Carrollton (12-5)
Class 3 District 14 
57
6 Lafayette County (5-15)
Class 3 District 14 
35
Class 3 District 14 Quarterfinal 4, Carrollton Final
Charleston (4-13)
Class 3 District 2 
46
Advance (13-8)
Class 2 District 3 
60
Advance Final
Reeds Spring (4-18)
Class 4 District 12 
25
Aurora (12-10)
Class 4 District 12 
58
Aurora Final
William Chrisman (18-5)
Class 5 District 14 
50
Belton (9-10)
Class 6 District 13 
20
Belton Final
St. Michael the Archangel (14-8)
Class 4 District 14 
29
Benton (11-8)
Class 4 District 16 
37
St. Joseph Final
Carthage (13-10)
Class 6 District 12 
52
Branson (4-18)
Class 6 District 11 
38
Branson Final
Osage (9-10)
Class 4 District 10 
30
California (13-8)
Class 4 District 8 
61
California Final
West Plains (21-3)
Class 5 District 9 
61
Camdenton (9-12)
Class 5 District 9 
42
Camdenton Final
Arcadia Valley (13-10)
Class 3 District 3 
52
Central (Park Hills) (17-3)
Class 4 District 2 
68
Park Hills Final
Staley (15-3)
Class 6 District 16 
47
Central (St. Joseph) (15-7)
Class 6 District 16 
63
St. Joseph Final
Kirkwood (5-15)
Class 6 District 4 
46
Clayton (9-11)
Class 5 District 5 
50
Clayton Final
Oran (14-3)
Class 2 District 3 
45
Dexter (9-12)
Class 4 District 1 
35
Dexter Final
Nevada (10-10)
Class 5 District 12 
46
El Dorado Springs (19-5)
Class 4 District 13 
66
El Dorado Springs Final
Delta (19-5)
Class 1 District 2 
54
Ellington (17-5)
Class 2 District 2 
61
Ellington Final
Ft. Zumwalt East (13-7)
Class 5 District 8 
49
Francis Howell (6-10)
Class 6 District 6 
48
St. Charles Final
Liberty (Wentzville) (6-14)
Class 6 District 7 
29
Ft. Zumwalt South (15-6)
Class 5 District 8 
64
St. Peters Final
Community (23-2)
Class 1 District 10 
46
Glasgow (13-8)
Class 2 District 7 
21
Glasgow Final
Marshall (8-8)
Class 5 District 15 
45
Hannibal (3-16)
Class 5 District 15 
31
Hannibal Final
Pacific (5-17)
Class 5 District 4 
31
Hermann (13-10)
Class 4 District 6 
65
Hermann Final
Monroe City (22-2)
Class 3 District 7 
61
Highland (5-13)
Class 3 District 6 
28
Lewistown Final
Richland (15-3)
Class 2 District 9 
59
Iberia (12-9)
Class 3 District 8 
40
Iberia Final
Wellington-Napoleon (19-2)
Class 2 District 14 
44
Jefferson (Conception) (25-0)
Class 1 District 16 
59
Conception Jct. Final
McCluer (0-2)
Class 5 District 6 
11
Jennings (1-5)
Class 5 District 6 
49
St. Louis Final
Carl Junction (15-7)
Class 5 District 12 
59
Joplin (7-15)
Class 6 District 12 
41
Joplin Final
Willard (20-3)
Class 5 District 10 
49
Kickapoo (21-2)
Class 6 District 12 
81
Springfield Final
Fulton (6-14)
Class 4 District 8 
25
Kirksville (10-9)
Class 5 District 15 
46
Kirksville Final
Clinton (18-4)
Class 4 District 13 
51
Knob Noster (12-8)
Class 4 District 14 
36
Knob Noster Final
Sparta (18-6)
Class 3 District 10 
52
Licking (17-8)
Class 3 District 9 
57
Licking Final
Helias Catholic (15-4)
Class 5 District 9 
56
Lincoln College Prep (11-6)
Class 5 District 14 
41
St. Joe Benton Final
Parkway North (17-6)
Class 5 District 7 
56
Lutheran North (9-10)
Class 4 District 5 
50
St. Louis Final
Cor Jesu Academy (12-12)
Class 6 District 2 
60
Lutheran South (14-8)
Class 4 District 3 
44
St. Louis Final
Montgomery County (18-6)
Class 4 District 7 
66
Mark Twain (11-10)
Class 3 District 6 
25
Center Final
Elsberry (14-10)
Class 3 District 6 
42
Mark Twain (11-10)
Class 3 District 6 
44
Center Final
Jefferson City (18-2)
Class 6 District 9 
63
Maryville (20-1)
Class 4 District 16 
64
Maryville Final
Jennings (1-5)
Class 5 District 6 
49
McCluer (0-2)
Class 5 District 6 
11
Florissant Final
South Iron (17-4)
Class 1 District 3 
66
Neelyville (16-8)
Class 2 District 2 
56
Neelyville Final 1 OT
Francis Howell North (16-6)
Class 6 District 6 
59
North County (16-3)
Class 5 District 2 
83
Bonne Terre Final
Herculaneum (14-10)
Class 4 District 2 
37
Oakville (9-8)
Class 6 District 2 
53
St. Louis Final
St. Charles West (14-7)
Class 5 District 7 
48
Orchard Farm (11-10)
Class 4 District 6 
38
St. Charles Final
St. Charles (5-10)
Class 5 District 7 
33
Orchard Farm (11-10)
Class 4 District 6 
27
St. Charles Final
Weaubleau (19-6)
Class 2 District 13 
73
Osceola (9-14)
Class 2 District 13 
56
Osceola Final
St. James (17-5)
Class 4 District 9 
53
Owensville (11-8)
Class 4 District 9 
48
Owensville Final
MICDS (15-7)
Class 5 District 5 
61
Parkway South (14-9)
Class 6 District 3 
67
Manchester Final
Jackson (15-6)
Class 6 District 1 
45
Rock Bridge (15-4)
Class 6 District 8 
50
Columbia Final
Eureka (13-11)
Class 6 District 3 
52
Rockwood Summit (9-14)
Class 5 District 3 
27
Fenton Final
Waynesville (11-9)
Class 6 District 10 
54
Rolla (14-6)
Class 5 District 9 
50
Rolla Final
Fatima (19-5)
Class 4 District 9 
66
Russellville (12-9)
Class 3 District 8 
36
Russellville Final
Harrisburg (10-15)
Class 2 District 7 
50
Schuyler County (19-5)
Class 2 District 6 
59
Queen City Final
Salisbury (14-6)
Class 2 District 7 
29
Scotland County (18-5)
Class 2 District 6 
54
Memphis Final
Strafford (19-6)
Class 3 District 10 
44
Skyline (22-4)
Class 3 District 13 
41
Urbana Final
Tipton (21-4)
Class 3 District 8 
82
Smithton (9-13)
Class 2 District 8 
27
Smithton Final
Milan (18-4)
Class 3 District 16 
49
South Shelby (14-10)
Class 3 District 7 
63
Shelbina Final
Purdy (8-13)
Class 3 District 12 
46
Spokane (11-8)
Class 3 District 11 
457
Spokane Final
Incarnate Word Academy (23-0)
Class 6 District 5 
57
St. Joseph's Academy (11-8)
Class 6 District 4 
42
St. Louis Final
Metro (12-3)
Class 4 District 4 
24
STEAM Academy (6-2)
Class 3 District 5 
71
St. Louis Final
Duchesne (9-13)
Class 3 District 5 
42
Trinity Catholic (1-17)
Class 3 District 5 
24
St. Louis Final
Grain Valley (11-6)
Class 6 District 14 
49
Truman (9-9)
Class 6 District 15 
41
Independence Final
St. Clair (7-12)
Class 4 District 2 
29
Union (14-0)
Class 5 District 4 
60
Union Final
Scott City (8-11)
Class 3 District 2 
50
Valle Catholic (9-15)
Class 2 District 3 
68
Ste Genevieve Final
Neosho (9-12)
Class 5 District 11 
35
Webb City (7-13)
Class 5 District 12 
54
Webb City Final
Steelville (19-6)
Class 3 District 9 
60
West County (17-4)
Class 3 District 3 
45
Park Hills Final
Highland (5-13)
Class 3 District 6 
South Shelby (14-10)
Class 3 District 7 
Shelbina 1:00 PM



Processing. Please wait.