2011-2012 Girls Basketball


1 Weaubleau (22-6)
Class 1 District 6 
56
3 Fair Play (19-8)
Class 1 District 6 
31
Class 1 District 6 Tournament, Bolivar Final
1 Otterville (27-1)
Class 1 District 8 
48
3 Kingsville (15-11)
Class 1 District 8 
33
Class 1 District 8 Tournament, Green Ridge Final
1 Chamois (22-4)
Class 1 District 9 
53
2 St. Elizabeth (15-13)
Class 1 District 9 
38
Class 1 District 9 Tournament, St. Elizabeth Final
1 Southwest (Livingston County) (24-1)
Class 1 District 13 
44
2 Norborne (19-8)
Class 1 District 13 
32
Class 1 District 13 Tournament, Norborne Final
1 Mound City with Craig (22-6)
Class 1 District 14 
29
2 St. Joseph Christian (21-6)
Class 1 District 14 
39
Class 1 District 14 Tournament, Rosendale Final
1 Jefferson (Conception) (26-2)
Class 1 District 16 
54
2 Nodaway-Holt (21-6)
Class 1 District 16 
23
Class 1 District 16 Tournament, Burlington Junction Final
1 South Pemiscot (15-10)
Class 2 District 1 
81
3 Portageville (12-13)
Class 2 District 1 
52
Class 2 District 1 Tournament, Hayti Final
1 New Haven (15-12)
Class 2 District 4 
55
3 Bismarck (13-15)
Class 2 District 4 
40
Class 2 District 4 Tournament, Bismarck Final
1 Clopton (23-4)
Class 2 District 5 
45
2 Silex (21-7)
Class 2 District 5 
33
Class 2 District 5 Tournament, Vandalia Final
1 Harrisburg (25-2)
Class 2 District 7 
51
3 Sturgeon (22-6)
Class 2 District 7 
41
Class 2 District 7 Tournament, Sturgeon Final
1 Windsor (21-4)
Class 2 District 8 
41
2 Sacred Heart (22-6)
Class 2 District 8 
38
Class 2 District 8 Tournament, Hughesville Final
1 Crocker (24-5)
Class 2 District 9 
56
3 Richland (18-12)
Class 2 District 9 
40
Class 2 District 9 Tournament, Laquey Final
1 Sparta (25-3)
Class 2 District 11 
49
2 Marionville (19-10)
Class 2 District 11 
63
Class 2 District 11 Tournament, Sparta Final
1 Purdy (24-5)
Class 2 District 12 
47
2 Liberal (23-5)
Class 2 District 12 
43
Class 2 District 12 Tournament, Carthage Final 2 OT
1 Lone Jack (21-6)
Class 2 District 14 
37
2 Wellington-Napoleon (23-5)
Class 2 District 14 
43
Class 2 District 14 Tournament, Alma Final
2 Central (New Madrid County) (18-8)
Class 3 District 1 
67
5 Doniphan (13-13)
Class 3 District 1 
55
Class 3 District 1 Tournament, Bloomfield Final
1 Seymour (28-0)
Class 3 District 2 
54
2 Willow Springs (22-6)
Class 3 District 2 
42
Class 3 District 2 Tournament, Cabool Final
1 Crystal City (23-5)
Class 3 District 4 
56
2 St. Pius X (Festus) (16-12)
Class 3 District 4 
43
Class 3 District 4 Tournament, Crystal City Final
1 Principia (25-3)
Class 3 District 6 
56
3 Whitfield (17-10)
Class 3 District 6 
16
Class 3 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Hermann (26-1)
Class 3 District 9 
35
3 St. James (18-10)
Class 3 District 9 
28
Class 3 District 9 Tournament, Hermann Final
1 St. Pius X (Kansas City) (21-8)
Class 3 District 14 
56
2 O'Hara (13-14)
Class 3 District 14 
40
Class 3 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Lawson (24-4)
Class 3 District 15 
46
2 Penney (24-4)
Class 3 District 15 
33
Class 3 District 15 Tournament, Richmond Final
1 Cameron (25-4)
Class 3 District 16 
54
6 Plattsburg (10-13)
Class 3 District 16 
32
Class 3 District 16 Tournament, Plattsburg Final



Processing. Please wait.