2015-2016 Girls Basketball

Koshkonong (7-16)
Class 1 District 1 
44
Alton (16-6)
Class 2 District 2 
54
Alton Final
Central (Park Hills) (24-1)
Class 3 District 3 
63
Arcadia Valley (15-9)
Class 3 District 2 
60
Ironton Final 1 OT
Mountain Grove (1-21)
Class 3 District 10 
30
Ava (9-14)
Class 3 District 10 
47
Ava Final
Kearney (14-8)
Class 4 District 16 
55
Belton (11-11)
Class 5 District 13 
36
Belton Final
Versailles (5-17)
Class 3 District 13 
41
Blair Oaks (12-12)
Class 3 District 9 
69
Jefferson City Final
Lee's Summit West (5-14)
Class 5 District 13 
26
Blue Springs South (14-8)
Class 5 District 9 
41
Blue Springs Final
Marion C. Early (17-8)
Class 2 District 11 
53
Buffalo (9-14)
Class 3 District 11 
55
Buffalo Final
Camdenton (17-6)
Class 5 District 10 
79
Buffalo (9-14)
Class 3 District 11 
67
Bolivar Tournament ,  Bolivar Final
Lebanon (15-7)
Class 5 District 10 
41
Camdenton (17-6)
Class 5 District 10 
52
Camdenton Final
Maryville (8-15)
Class 3 District 16 
34
Cameron (1-21)
Class 3 District 16 
24
Cameron Final
Webb City (8-13)
Class 4 District 12 
46
Carthage (15-6)
Class 4 District 12 
49
Carthage Final
Aurora (14-6)
Class 4 District 11 
53
Cassville (12-11)
Class 4 District 12 
44
Cassville Final
Neelyville (20-4)
Class 2 District 2 
77
Central (Cape Girardeau) (4-16)
Class 4 District 1 
46
Cape Girardeau Final
Kennett (13-9)
Class 4 District 1 
44
Central (New Madrid County) (9-13)
Class 3 District 1 
30
New Madrid Final
Niangua (2-22)
Class 1 District 4 
24
Chadwick (6-16)
Class 1 District 4 
51
Chadwick Final
South Pemiscot (2-13)
Class 2 District 1 
22
Charleston (13-8)
Class 3 District 2 
71
Charleston Final
Hartville (20-6)
Class 2 District 9 
48
Conway (10-15)
Class 3 District 11 
13
Conway Final
Washington (20-1)
Class 5 District 7 
48
Cor Jesu Academy (11-13)
Class 5 District 2 
30
St. Louis Final
Jefferson (Festus) (13-9)
Class 3 District 3 
68
Crystal City (4-18)
Class 2 District 4 
36
Crystal City Final
Vienna (4-18)
Class 2 District 8 
25
Cuba (17-6)
Class 3 District 9 
74
Cuba Final
Poplar Bluff (8-14)
Class 5 District 1 
52
Dexter (18-4)
Class 4 District 1 
83
Dexter Final
McDonald County (4-20)
Class 4 District 12 
25
East Newton (15-9)
Class 3 District 12 
35
Granby Final
St. Elizabeth (7-14)
Class 1 District 9 
52
Eugene (10-12)
Class 3 District 9 
59
Eugene Final
Russellville (5-19)
Class 2 District 8 
23
Fatima (11-12)
Class 3 District 9 
59
Westphalia Final
North County (17-7)
Class 4 District 2 
77
Festus (14-8)
Class 4 District 3 
73
Festus Final 2 OT
Mansfield (12-15)
Class 2 District 10 
61
Forsyth (14-9)
Class 3 District 10 
58
Forsyth Final
Norwood (19-5)
Class 2 District 10 
38
Gainesville (23-1)
Class 2 District 10 
58
Gainesville Final
Southwest (Washburn) (12-10)
Class 2 District 12 
53
Galena (13-13)
Class 2 District 11 
40
Galena Final
Trinity Catholic (6-12)
Class 3 District 5 
51
Grandview (Hillsboro) (16-7)
Class 3 District 3 
54
Hillsboro Final
Woodland (15-11)
Class 3 District 2 
50
Greenville (14-10)
Class 2 District 2 
59
Greenville Final
Weaubleau (11-11)
Class 1 District 6 
41
Halfway (14-8)
Class 1 District 6 
33
Halfway Final
Eldon (15-7)
Class 4 District 10 
46
Hallsville (12-13)
Class 3 District 8 
71
Hallsville Final
Kingston (1-20)
Class 2 District 3 
50
Herculaneum (16-9-1)
Class 3 District 3 
75
Herculaneum Final
West Plains (15-9)
Class 4 District 11 
55
Hillcrest (11-11)
Class 4 District 11 
39
Springfield Final
Lexington (11-16)
Class 3 District 15 
59
Holden (12-9)
Class 3 District 13 
70
Holden Final
Logan-Rogersville (15-7)
Class 4 District 11 
57
Hollister (8-13)
Class 3 District 10 
34
Hollister Final
Glendale (11-13)
Class 4 District 11 
41
Joplin (2-21)
Class 5 District 12 
39
Joplin Final
Alton (16-6)
Class 2 District 2 
54
Koshkonong (7-16)
Class 1 District 1 
44
Koshkonong Final
Francis Howell Central (14-8)
Class 5 District 4 
43
Lafayette (Wildwood) (9-13)
Class 5 District 7 
37
Wildwood Final
Fair Play (11-10)
Class 1 District 5 
56
Lakeland (13-11)
Class 1 District 6 
65
Deepwater Final
Crocker (20-2)
Class 2 District 9 
52
Laquey (3-20)
Class 2 District 9 
22
Laquey Final
Calhoun (3-18)
Class 1 District 8 
9
Leeton (19-6)
Class 1 District 8 
51
Leeton Final
Park Hill (10-12)
Class 5 District 16 
54
Liberty (19-3)
Class 5 District 15 
61
Liberty Final
Cabool (9-13)
Class 2 District 9 
38
Liberty (Mountain View) (17-8)
Class 3 District 10 
72
Mountain View Final
Windsor (5-19)
Class 2 District 14 
30
Lincoln (8-15)
Class 2 District 14 
50
Lincoln Final
Tuscumbia (16-7)
Class 1 District 9 
60
Linn (5-17)
Class 2 District 8 
36
Linn Final
Monett (2-20)
Class 4 District 12 
53
Marionville (13-12)
Class 2 District 11 
68
Marionville Final
Ladue Horton Watkins (14-8)
Class 5 District 6 
45
Marquette (9-12)
Class 5 District 7 
38
Chesterfield Final
Springfield Catholic (8-15)
Class 3 District 11 
47
Marshfield (12-11)
Class 4 District 10 
59
Marshfield Final
Bronaugh (13-10)
Class 1 District 7 
66
McAuley Catholic (9-13)
Class 2 District 12 
49
Joplin Final
Kirkwood (18-4)
Class 5 District 8 
57
Mehlville (3-15)
Class 5 District 2 
24
St. Louis Final
Elsberry (5-19)
Class 3 District 6 
41
Montgomery County (6-18)
Class 3 District 8 
53
Montgomery City Final
Branson (20-3)
Class 5 District 11 
61
Neosho (10-12)
Class 5 District 12 
37
Neosho Final
Spokane (20-6)
Class 2 District 11 
78
New Covenant Academy with The Summit Preparatory (8-13)
Class 1 District 4 
38
Springfield Final
Hermann (20-4)
Class 3 District 8 
53
New Haven (12-12)
Class 2 District 4 
50
New Haven Final
Ozark (13-11)
Class 5 District 11 
35
Nixa (12-10)
Class 5 District 12 
39
Nixa Final
Festus (14-8)
Class 4 District 3 
73
North County (17-7)
Class 4 District 2 
77
Bonne Terre Final 2 OT
Fort Osage (4-18)
Class 5 District 15 
34
North Kansas City (20-2)
Class 5 District 15 
57
North Kansas City Final
Sturgeon (12-11)
Class 2 District 5 
37
Northeast (Cairo) (20-3)
Class 2 District 5 
50
Cairo Final
Linn County (18-5)
Class 1 District 12 
70
Novinger (3-19)
Class 1 District 12 
47
Novinger Final
Staley (13-7)
Class 5 District 16 
65
Oak Park (8-14)
Class 5 District 16 
55
Kansas City Final
St. Vincent (12-11)
Class 2 District 3 
37
Oran (20-3)
Class 1 District 2 
54
Oran Final
California (13-12)
Class 3 District 8 
59
Osage (19-5)
Class 4 District 10 
62
Osage Beach Final
Sullivan (7-14)
Class 4 District 9 
30
Pacific (12-12)
Class 4 District 9 
61
Pacific Final
Central (St. Joseph) (18-4)
Class 5 District 16 
53
Park Hill South (10-11)
Class 5 District 16 
47
Riverside Final
Laquey (3-20)
Class 2 District 9 
19
Plato (15-10)
Class 2 District 9 
47
Plato Final
Sikeston (20-4)
Class 4 District 1 
67
Portageville (14-7)
Class 3 District 1 
43
Portageville Final
Lee's Summit North (15-6)
Class 5 District 14 
50
Raymore-Peculiar (12-9)
Class 5 District 13 
45
Peculiar Final
William Chrisman (18-5)
Class 5 District 14 
52
Raytown (8-15)
Class 5 District 14 
30
Raytown Final
Platte County (11-10)
Class 4 District 16 
74
Raytown South (5-13)
Class 4 District 14 
35
Raytown Final
Bolivar (10-11)
Class 4 District 13 
61
Reeds Spring (1-20)
Class 4 District 11 
29
Reeds Spring Final
Willard (4-17)
Class 5 District 12 
41
Republic (20-1)
Class 5 District 12 
78
Republic Final
Kickapoo (21-3)
Class 5 District 11 
99
Rolla (5-17)
Class 4 District 10 
34
Rolla Final
Willow Springs (14-11)
Class 3 District 10 
41
Salem (19-4)
Class 4 District 10 
62
Salem Final
Smithville (15-6)
Class 4 District 16 
48
Santa Fe (21-3)
Class 2 District 15 
46
Alma Final
Excelsior Springs (0-21)
Class 4 District 15 
24
Savannah (9-12)
Class 4 District 16 
55
Savannah Final
Kelly (6-13)
Class 3 District 2 
53
Scott County Central (16-9)
Class 2 District 1 
61
Sikeston Final
Lamar (11-11)
Class 3 District 12 
51
Seneca (13-11)
Class 3 District 12 
63
Seneca Final
Ash Grove (13-11)
Class 3 District 11 
38
Skyline (21-4)
Class 2 District 14 
69
Urbana Final
Bourbon (6-18)
Class 3 District 9 
47
South Callaway (17-7)
Class 3 District 8 
67
Mokane Final
Crane (26-1)
Class 2 District 11 
56
Sparta (3-20)
Class 2 District 10 
12
Sparta Final
St. Clair (11-11)
Class 4 District 9 
29
St. James (19-5)
Class 3 District 9 
43
St James Final
Valle Catholic (6-19)
Class 2 District 3 
43
St. Pius X (Festus) (6-15)
Class 3 District 3 
56
Festus Final
Belle (0-23)
Class 2 District 8 
23
Steelville (14-8)
Class 3 District 9 
83
Steelville Final
Fair Grove (18-6)
Class 3 District 11 
61
Stockton (16-7)
Class 3 District 12 
48
Stockton Final
Newburg (14-10)
Class 2 District 9 
39
Stoutland (14-2-1)
Class 2 District 9 
71
Stoutland Final
Eminence (14-9)
Class 1 District 3 
52
Summersville (0-11)
Class 1 District 3 
22
Summersville Final
Houston (17-6)
Class 3 District 10 
74
Thayer (10-14)
Class 2 District 2 
58
Thayer Final
Owensville (18-5)
Class 4 District 9 
57
Union (4-17)
Class 4 District 9 
34
Union Final
Billings (2-22)
Class 2 District 11 
28
Verona (13-10)
Class 1 District 5 
70
Verona Final
South Iron (14-9)
Class 1 District 3 
34
Viburnum (11-11)
Class 2 District 3 
31
Viburnum Final
Orchard Farm (7-15)
Class 3 District 6 
32
Warrenton (18-4)
Class 4 District 8 
63
Warrenton Final
Kingsville (5-14)
Class 1 District 8 
35
Wentworth Military Academy (3-11)
Class 1 District 13 
26
Lexington Final
South Holt (9-15)
Class 1 District 16 
55
West Nodaway (1-22)
Class 1 District 15 
30
Burlington Junction Final
Purdy (18-5)
Class 2 District 12 
64
Wheaton (7-17)
Class 2 District 12 
45
Wheaton Final
Fox (18-5)
Class 5 District 1 
55
Windsor (Imperial) (10-11)
Class 4 District 3 
43
Imperial Final
Grandview (14-8)
Class 4 District 14 
50
Winnetonka (3-18)
Class 5 District 15 
34
Kansas City Final
North Harrison (20-4)
Class 1 District 15 
65
Worth County (2-18)
Class 1 District 15 
29
Grant City Final
Everton (1-20)
Class 1 District 5 
School of the Ozarks (11-11)
Class 1 District 4 
Point Lookout 6:00 PM
Neelyville (20-4)
Class 2 District 2 
Senath-Hornersville (7-11)
Class 3 District 1 
Senath 7:00 PM



Processing. Please wait.