2015-2016 Girls Basketball

Clayton (16-5)
Class 4 District 4 
57
Affton (8-20)
Class 4 District 3 
15
Shoot Out Conference,  Final
Archie (4-22)
Class 2 District 13 
43
Appleton City (6-20)
Class 1 District 7 
29
Appleton City Final
Dixon (9-14)
Class 3 District 9 
51
Belle (0-25)
Class 2 District 8 
12
Belle Final
North Callaway (13-9)
Class 3 District 8 
45
Bowling Green (17-8)
Class 3 District 7 
24
Bowling Green Final
Carthage (15-7)
Class 4 District 12 
52
Branson (21-3)
Class 5 District 11 
59
Branson Final
Northwestern (Mendon) (10-14)
Class 1 District 10 
44
Brunswick (5-17)
Class 1 District 10 
33
Brunswick Final
Richmond (24-3)
Class 3 District 15 
64
Carrollton (3-21)
Class 3 District 15 
20
Carrollton Final
Centralia (11-13)
Class 3 District 7 
46
Clark County (17-7)
Class 3 District 7 
58
Kahoka Final
SUBURBAN CROSSOVER GAME (Clayton, MO)
 
15
Clayton (16-5)
Class 4 District 4 
57
Clayton Final
South Holt (9-16)
Class 1 District 16 
33
Fairfax (17-8)
Class 1 District 16 
39
Fairfax Final
Eureka (13-11)
Class 5 District 7 
47
Fox (18-6)
Class 5 District 1 
34
Arnold Final
Troy Buchanan (5-15)
Class 5 District 3 
35
Francis Howell North (11-11)
Class 5 District 4 
53
St. Charles Final
Villa Duchesne (8-13)
Class 4 District 4 
41
Ft. Zumwalt East (6-17)
Class 4 District 7 
40
St. Peters Final
Timberland (9-11)
Class 5 District 3 
46
Ft. Zumwalt South (12-11)
Class 5 District 4 
39
St. Peters Final
Francis Howell (21-3)
Class 5 District 4 
63
Ft. Zumwalt West (12-15)
Class 5 District 3 
49
O'fallon Final
Stanberry (14-10)
Class 1 District 15 
39
Gallatin (17-12)
Class 2 District 16 
46
Gallatin Final
Sturgeon (13-12)
Class 2 District 5 
35
Glasgow (20-5)
Class 1 District 10 
43
Glasgow Final
Odessa (16-7)
Class 4 District 14 
39
Grain Valley (18-5)
Class 4 District 14 
41
Grain Valley Final
Diamond (11-13)
Class 3 District 12 
51
Greenfield (11-16)
Class 2 District 13 
61
Greenfield Final
Woodland (15-11)
Class 3 District 2 
33
Greenville (15-10)
Class 2 District 2 
43
Greenville Final
Wheatland (19-6)
Class 1 District 6 
55
Hermitage (20-5)
Class 1 District 6 
51
Hermitage Final
Staley (13-8)
Class 5 District 16 
48
Hickman (21-4)
Class 5 District 9 
52
Columbia Final
Prairie Home (24-5)
Class 1 District 9 
0
Jamestown (22-3)
Class 1 District 9 
1
Jamestown Forfeit
Marshall (10-12)
Class 4 District 14 
35
Kirksville (15-7)
Class 4 District 8 
50
Kirksville Final
Scotland County (24-1)
Class 2 District 6 
48
Knox County (18-8)
Class 2 District 6 
42
Edina Final
McCluer South-Berkeley (10-8)
Class 4 District 6 
45
Ladue Horton Watkins (15-9)
Class 5 District 6 
63
St. Louis Final
Holden (13-9)
Class 3 District 13 
40
Lafayette County (13-12)
Class 3 District 15 
27
Higginsville Final
Midway (18-5)
Class 2 District 13 
49
Lakeland (13-12)
Class 1 District 6 
44
Deepwater Final
Aurora (14-7)
Class 4 District 11 
40
Lamar (13-11)
Class 3 District 12 
50
Lamar Final
Lee's Summit North (15-7)
Class 5 District 14 
54
Lee's Summit (11-11)
Class 5 District 14 
57
Lee's Summit Final
Truman (12-10)
Class 5 District 14 
56
Liberty (20-3)
Class 5 District 15 
67
Liberty Final
Liberty North (6-17)
Class 5 District 15 
52
Lincoln College Prep (17-5)
Class 4 District 15 
54
Oak Park Tournament,  Kansas City Final
Jasper (26-1)
Class 2 District 13 
52
Lockwood (18-7)
Class 2 District 13 
35
Lockwood Final
Notre Dame (St. Louis) (13-11)
Class 4 District 3 
58
Lutheran South (16-9)
Class 4 District 3 
48
St. Louis Final
Christian (14-11)
Class 3 District 6 
21
Lutheran St. Charles (18-7)
Class 3 District 6 
48
St. Peters Final
University City (16-8)
Class 4 District 4 
118
Maplewood-Richmond Hts. (3-21)
Class 3 District 4 
7
St. Louis Final
Barstow (16-5)
Class 3 District 14 
44
Maranatha (Shawnee, KS)
 
17
Shawnee, KS Final
Community (19-5)
Class 1 District 11 
61
Mark Twain (10-13)
Class 3 District 7 
34
Center Final
Ridgeway with Cainsville (2-18)
Class 1 District 15 
28
Mercer (24-0)
Class 1 District 12 
87
Mercer Final
Moberly (4-18)
Class 4 District 8 
36
Mexico (7-15)
Class 4 District 8 
40
Mexico Final
John Burroughs (13-10)
Class 3 District 4 
24
MICDS (19-4)
Class 4 District 4 
63
St. Louis Final
Macon (16-9)
Class 3 District 7 
39
Monroe City (18-7)
Class 2 District 5 
42
Monroe City Final
Center (17-5)
Class 4 District 15 
60
Nevada (8-15)
Class 4 District 13 
44
Nevada Final
Tarkio with Fairfax (4-19)
Class 1 District 16 
30
Nodaway-Holt (14-11)
Class 1 District 16 
50
Graham Final
Parkway West (7-14)
Class 4 District 4 
9
Normandy Collaborative (3-5)
Class 4 District 6 
58
St. Louis Final
South Nodaway with Jefferson (Conception) (20-7)
Class 1 District 16 
39
North Andrew (18-5)
Class 1 District 16 
52
Rosendale Final
Mound City with Craig (23-1)
Class 1 District 16 
57
North Nodaway (12-13)
Class 1 District 15 
27
Hopkins Final
Milan (4-19)
Class 2 District 6 
21
North Shelby (9-15)
Class 1 District 11 
33
Shelbyville Final
Southwest Early College (4-20)
Class 3 District 14 
12
Northeast (Kansas City) HS (4-15)
Class 4 District 15 
43
Kansas City Final
Parkway South (14-11)
Class 5 District 8 
52
Northwest (Cedar Hill) (7-16)
Class 5 District 1 
39
Cedar Hill Final
Clinton (15-8)
Class 4 District 13 
46
O'Hara (16-8)
Class 3 District 14 
35
Kansas City Final
Drexel (21-4)
Class 1 District 7 
43
Osceola (14-11)
Class 2 District 14 
38
Osceola Final
Highland (14-11)
Class 3 District 7 
40
Palmyra (21-5)
Class 3 District 7 
62
Palmyra Final
Salisbury (6-17)
Class 2 District 7 
13
Paris with Faith Walk (18-7)
Class 2 District 5 
42
Paris Final
Jennings (10-12)
Class 4 District 6 
29
Parkway Central (17-5)
Class 5 District 7 
56
Chesterfield Final
Marquette (9-13)
Class 5 District 7 
45
Parkway South (14-11)
Class 5 District 8 
55
Manchester Final
Normandy Collaborative (3-5)
Class 4 District 6 
9
Parkway West (7-14)
Class 4 District 4 
58
Ballwin Final
Grundy County with Newtown-Harris (16-8)
Class 1 District 12 
59
Pattonsburg (16-9)
Class 1 District 14 
66
Pattonsburg Final
Lindbergh (10-14)
Class 5 District 2 
69
Pattonville (14-7)
Class 5 District 5 
66
Maryland Heights Final
Northeast (Cairo) (22-3)
Class 2 District 5 
61
Pilot Grove (9-16)
Class 1 District 9 
49
Pilot Grove Final
King City (13-10)
Class 1 District 14 
48
Princeton (9-15)
Class 2 District 6 
38
Princeton Final
Westminster Christian Academy (2-21)
Class 4 District 4 
83
Principia (12-13)
Class 3 District 4 
91
St. Louis Final 2 OT
Adrian (23-2)
Class 2 District 13 
53
Rich Hill (18-9)
Class 2 District 13 
31
Rich Hill Final
Mehlville (3-16)
Class 5 District 2 
32
Rockwood Summit (10-13)
Class 5 District 8 
50
Fenton Final
St. Francis Borgia (16-7)
Class 4 District 9 
42
Rosati-Kain (7-17)
Class 4 District 5 
32
St. Louis Final
College Heights Christian (2-24)
Class 2 District 12 
30
Sarcoxie (15-10)
Class 2 District 12 
59
Sarcoxie Final
University Academy Charter (16-8)
Class 3 District 14 
49
Sherwood (9-13)
Class 3 District 13 
42
Creighton Final
Elsberry (5-20)
Class 3 District 6 
27
Silex (8-17)
Class 2 District 4 
42
Silex Final
St. Pius X (Kansas City) (20-3)
Class 3 District 16 
50
Smith-Cotton (2-20)
Class 5 District 9 
25
Sedalia Final
Northwest (Hughesville) (3-22)
Class 1 District 8 
32
Smithton (7-16)
Class 2 District 14 
33
Smithton Final
Louisiana (6-17)
Class 2 District 5 
40
South Shelby (10-14)
Class 2 District 5 
73
Shelbina Final
Lincoln College Prep (17-5)
Class 4 District 15 
45
Southeast (14-9)
Class 3 District 14 
54
Kansas City Final
St. Charles (16-7)
Class 4 District 7 
69
St. Charles West (8-16)
Class 4 District 7 
42
St. Charles Final
Calvary Lutheran (10-12)
Class 2 District 8 
44
St. Elizabeth (8-15)
Class 1 District 9 
46
St. Elizabeth Final
Rosati-Kain (7-17)
Class 4 District 5 
32
St. Francis Borgia (16-7)
Class 4 District 9 
42
Washington Final
Butler (12-12)
Class 3 District 12 
38
Summit Christian Academy (13-10)
Class 3 District 14 
42
Lee's Summit Final
Ft. Zumwalt South (12-11)
Class 5 District 4 
39
Timberland (9-11)
Class 5 District 3 
46
Wentzville Final
Union Star (5-21)
Class 1 District 14 
37
Tri-County (0-21)
Class 1 District 13 
19
Jamesport Final
John F. Kennedy (6-18)
Class 3 District 4 
44
Trinity Catholic (8-13)
Class 3 District 5 
37
St. Louis Final
Maplewood-Richmond Hts. (3-21)
Class 3 District 4 
17
University City (16-8)
Class 4 District 4 
112
St. Louis Final
Kansas City Christian (Prairie Village, KS)
 
48
Van Horn (11-11)
Class 4 District 15 
57
Independence Final
Cardinal Ritter (16-6)
Class 3 District 5 
46
Visitation Academy (8-14)
Class 4 District 4 
56
St. Louis Final
Southern Boone (25-1)
Class 3 District 8 
71
Warsaw (2-23)
Class 3 District 13 
32
Warsaw Final
Ft. Zumwalt North (16-9)
Class 5 District 4 
43
Washington (22-1)
Class 5 District 7 
59
Washington Final
Kirkwood (19-4)
Class 5 District 8 
50
Webster Groves (15-9)
Class 5 District 2 
46
Webster Groves Final
Rock Port (10-11)
Class 1 District 16 
63
West Nodaway (1-23)
Class 1 District 15 
31
Burlington Junction Final
Fayette (5-18)
Class 2 District 7 
16
Westran (12-13)
Class 2 District 7 
49
Huntsville Final
Oakville (11-12)
Class 5 District 2 
45
Windsor (6-19)
Class 2 District 14 
38
Windsor Final
Oakville (11-12)
Class 5 District 2 
44
Windsor (Imperial) (11-12)
Class 4 District 3 
38
Imperial Final
Belton (12-11)
Class 5 District 13 
54
Winnetonka (3-19)
Class 5 District 15 
39
Kansas City Final
Wellsville-Middletown (1-21)
Class 1 District 11 
36
Wright City (2-21)
Class 3 District 6 
33
Wright City Final
Archie (4-22)
Class 2 District 13 
Appleton City (6-20)
Class 1 District 7 
Appleton City 6:30 PM
Delta (6-14)
Class 1 District 2 
Campbell (3-15)
Class 2 District 1 
Campbell 7:30 PM
Schlagle high school (kansas City, KS)
 
Hogan Prep Academy Charter (4-19)
Class 3 District 14 
Kansas City 7:00 PM
Bunceton with Prairie Home (3-21)
Class 1 District 9 
Pilot Grove (9-16)
Class 1 District 9 
Pilot Grove 6:00 PM



Processing. Please wait.