2015-2016 Girls Basketball

Normandy Collaborative (2-5)
Class 4 District 6 
11
Affton (8-18)
Class 4 District 3 
70
St. Louis Final
Trinity Catholic (8-12)
Class 3 District 5 
41
Bishop DuBourg (13-11)
Class 4 District 3 
39
St. Louis Final
Cleveland NJROTC (1-13)
Class 3 District 4 
11
Carnahan (3-6)
Class 3 District 5 
50
St. Louis Final
Sikeston (21-4)
Class 4 District 1 
68
Central (Cape Girardeau) (4-17)
Class 4 District 1 
24
Cape Girardeau Final
Metro (16-11)
Class 3 District 5 
50
Clayton (15-5)
Class 4 District 4 
48
Clayton Final
Warrenton (18-4)
Class 4 District 8 
27
Clopton (21-4)
Class 2 District 4 
53
Clarksville Final
Ste. Genevieve (17-6)
Class 4 District 2 
58
DeSoto (11-11)
Class 4 District 2 
51
Desoto Final
Hazelwood Central (20-5)
Class 5 District 5 
66
Eureka (12-11)
Class 5 District 7 
50
Eureka Final
Eureka (12-11)
Class 5 District 7 
50
Hazelwood Central (20-5)
Class 5 District 5 
66
St. Louis Final
Parkway West (6-14)
Class 4 District 4 
44
Hazelwood East (4-18)
Class 5 District 6 
36
St. Louis Final
Hickman (20-4)
Class 5 District 9 
50
Holt (14-8)
Class 5 District 3 
39
Wentzville Final
Newburg (15-10)
Class 2 District 9 
46
Iberia (12-12)
Class 2 District 8 
38
Iberia Final
Valle Catholic (6-20)
Class 2 District 3 
54
Jefferson (Festus) (14-9)
Class 3 District 3 
68
Festus Final
Grandview (Hillsboro) (17-7)
Class 3 District 3 
36
Kingston (1-21)
Class 2 District 3 
33
Cadet Final
Fulton (12-9)
Class 4 District 8 
41
Kirksville (14-7)
Class 4 District 8 
53
Kirksville Final
North Technical (8-17)
Class 3 District 6 
44
Lift for Life Academy Charter (11-12)
Class 3 District 5 
33
St. Louis Final
Washington (21-1)
Class 5 District 7 
71
Lindbergh (9-14)
Class 5 District 2 
51
St. Louis Final
Canton (13-12)
Class 2 District 5 
64
Marion County (2-19)
Class 1 District 11 
356
Philadelphia Final
Lift for Life Academy Charter (11-12)
Class 3 District 5 
33
North Technical (8-17)
Class 3 District 6 
44
Florissant Final
Brentwood (18-7)
Class 3 District 4 
53
Orchard Farm (7-16)
Class 3 District 6 
38
St. Charles Final
Ritenour (6-16)
Class 5 District 6 
52
Riverview Gardens (1-13)
Class 4 District 6 
44
St. Louis Final
Gateway (11-9)
Class 4 District 5 
92
Roosevelt (1-12)
Class 4 District 5 
10
St. Louis Final
Windsor (Imperial) (11-11)
Class 4 District 3 
51
Seckman (5-18)
Class 5 District 1 
41
Imperial Final
New Bloomfield (16-8)
Class 2 District 8 
41
Southern Boone (24-1)
Class 3 District 8 
59
Ashland Final
Winfield (13-11)
Class 3 District 6 
14
St. Charles (15-7)
Class 4 District 7 
72
St. Charles Final
Scott City (1-18)
Class 3 District 2 
23
St. Vincent (13-11)
Class 2 District 3 
42
Perryville Final
Westran (11-13)
Class 2 District 7 
52
Sweet Springs with Malta Bend (10-14)
Class 2 District 7 
50
Sweet Springs Final
Cristo Rey (15-8)
Class 3 District 16 
59
To be determined
 
33
GPAC Conference Tournament,  Olathe Final
South Iron (15-9)
Class 1 District 3 
34
Viburnum (11-11)
Class 2 District 3 
31
Viburnum Final 1 OT
Trinity Catholic (8-12)
Class 3 District 5 
49
Wright City (2-20)
Class 3 District 6 
24
Wright City Final



Processing. Please wait.