2015-2016 Fall Season Softball

Windsor (Imperial) (22-3)
Class 3 District 2 
15
Affton (3-19)
Class 3 District 3 
0
St. Louis Final
Thayer (7-7)
Class 1 District 2 
1
Alton (6-14)
Class 2 District 8 
7
Alton Final
Northeast (Cairo) (14-9)
Class 1 District 10 
2
Atlanta (20-3)
Class 1 District 11 
4
Atlanta Final
Houston (9-13)
Class 2 District 8 
2
Bakersfield (8-11)
Class 1 District 2 
5
Bakersfield Final
Eldon (16-11)
Class 3 District 10 
6
Battle (16-10)
Class 4 District 9 
3
Columbia Final
Kearney (20-7)
Class 4 District 15 
8
Belton (19-5)
Class 4 District 13 
1
Belton Final
Warsaw (7-15)
Class 2 District 9 
0
Blair Oaks (19-6)
Class 2 District 9 
15
Jefferson City Final
Lee's Summit (20-7)
Class 4 District 14 
2
Blue Springs (18-8)
Class 4 District 9 
12
Blue Springs Final
Branson (12-14)
Class 4 District 11 
0
Bolivar (19-8)
Class 3 District 10 
10
Bolivar Final
Bevier (5-15)
Class 1 District 11 
12
Brunswick with Keytesville, Northwestern (Mendon) (0-19)
Class 1 District 8 
6
Brunswick Final
Penney (17-7)
Class 2 District 15 
8
Cameron (9-17)
Class 3 District 16 
7
Cameron Final
Knox County (15-9)
Class 1 District 12 
8
Canton (20-3)
Class 1 District 12 
4
Canton Final
Pleasant Hope (13-11)
Class 2 District 6 
1
Carthage (10-17)
Class 4 District 12 
9
Carthage Final
St. Pius X (Festus) (8-13)
Class 2 District 2 
6
Central (Park Hills) (19-3)
Class 3 District 2 
17
Park Hills Final
Staley (21-6)
Class 4 District 16 
2
Central (St. Joseph) (20-7)
Class 4 District 16 
4
St. Joseph Final
Duchesne (3-10)
Class 3 District 6 
2
Christian (6-14)
Class 3 District 7 
4
O'fallon Final
Newburg (12-11)
Class 1 District 3 
2
Cuba (12-12)
Class 2 District 5 
8
Cuba Final
Humansville (4-15)
Class 1 District 5 
4
Dadeville (5-9)
Class 1 District 5 
5
Dadeville Final
Savannah (9-17)
Class 3 District 16 
0
DeKalb (17-7)
Class 1 District 14 
2
Dekalb Final
King City with Union Star (12-11)
Class 1 District 14 
5
East Buchanan (6-17)
Class 2 District 14 
1
Gower Final (10)
Aurora (4-18)
Class 3 District 12 
6
El Dorado Springs (14-8)
Class 2 District 6 
5
El Dorado Springs Final
Winfield (12-11)
Class 3 District 7 
15
Elsberry (3-19)
Class 2 District 4 
0
Elsberry Final
South Callaway (16-9)
Class 2 District 10 
9
Father Tolton Regional Catholic (13-10)
Class 2 District 11 
7
Columbia Final (8)
Owensville (8-12)
Class 3 District 9 
0
Fatima (16-9)
Class 2 District 10 
10
Westphalia Final
Madison (7-13)
Class 1 District 10 
5
Fayette (9-14)
Class 1 District 9 
4
Fayette Final
Holt (24-4)
Class 4 District 8 
15
Francis Howell Central (5-19)
Class 4 District 7 
0
St. Charles Final
Central (Cape Girardeau) (6-19)
Class 4 District 1 
15
Fredericktown (1-20)
Class 3 District 1 
5
Fredericktown Final
Troy Buchanan (20-5)
Class 4 District 8 
8
Ft. Zumwalt South (11-13)
Class 4 District 7 
5
St. Peters Final (8)
Mercer (9-7)
Class 1 District 15 
3
Green City (10-4)
Class 1 District 13 
4
Green City Final
Mansfield (3-14)
Class 2 District 7 
6
Hartville (4-17)
Class 2 District 7 
16
Hartville Final
Hazelwood West (9-9)
Class 4 District 5 
2
Hazelwood Central (4-11)
Class 4 District 5 
10
St. Louis Final
Riverview Gardens (12-5)
Class 3 District 5 
18
Hazelwood East (7-7)
Class 4 District 5 
0
St. Louis Final
Ste. Genevieve (5-19)
Class 3 District 1 
0
Hillsboro (13-12)
Class 4 District 1 
13
Hillsboro Final
Clinton (17-6)
Class 3 District 13 
5
Holden (14-9)
Class 2 District 13 
13
Holden Final
Laquey (7-12)
Class 2 District 6 
0
Iberia (19-3)
Class 2 District 5 
22
Iberia Final
Kelly (15-9)
Class 2 District 1 
7
Jackson (12-13)
Class 4 District 1 
4
Jackson Final
DeSoto (20-5)
Class 3 District 2 
8
Jefferson (Festus) (14-8)
Class 2 District 2 
0
Festus Final
Valley Park (15-6)
Class 2 District 2 
17
Jennings (3-13)
Class 3 District 5 
0
St. Louis Final
Camdenton (21-4)
Class 4 District 10 
0
Kickapoo (15-12)
Class 4 District 11 
2
Springfield Final
Canton (20-3)
Class 1 District 12 
4
Knox County (15-9)
Class 1 District 12 
8
Edina Final
Incarnate Word Academy (12-3)
Class 3 District 5 
17
Ladue Horton Watkins (3-14)
Class 4 District 6 
0
St. Louis Final
Fox (20-6)
Class 4 District 2 
11
Lafayette (Wildwood) (9-12)
Class 4 District 4 
2
Wildwood Final
Carl Junction (16-12)
Class 3 District 12 
13
Lamar (8-15)
Class 2 District 6 
0
Lamar Final
St. Pius X (Kansas City) (14-8)
Class 3 District 15 
6
Lawson (15-10)
Class 2 District 15 
12
Lawson Final
Hillcrest (4-22)
Class 3 District 11 
8
Lebanon (8-16)
Class 4 District 10 
3
Lebanon Final
Fair Play with Dadeville (6-17)
Class 1 District 5 
17
Leeton (12-8)
Class 1 District 6 
14
Leeton Final
Norborne (22-1)
Class 1 District 7 
7
Lexington (13-11)
Class 2 District 13 
5
Lexington Final
Eureka (17-3)
Class 4 District 4 
4
Lindbergh (14-13)
Class 4 District 2 
1
St. Louis Final
New Haven (2-20)
Class 1 District 4 
0
Linn (20-1)
Class 2 District 10 
6
Linn Final
Republic (25-2)
Class 4 District 12 
13
Logan-Rogersville (19-7)
Class 3 District 11 
1
Rogersville Final
University City (3-14-1)
Class 3 District 5 
16
Lutheran North (3-15)
Class 2 District 3 
19
St. Louis Final
Parkway West (11-15)
Class 4 District 6 
5
Lutheran South (13-11)
Class 3 District 3 
9
St. Louis Final
Walnut Grove (6-16)
Class 1 District 5 
9
Macks Creek (10-12)
Class 1 District 6 
7
Macks Creek Final
South Shelby (17-6)
Class 2 District 12 
7
Marceline (16-7)
Class 2 District 16 
4
Marceline Final
Parkway South (19-8)
Class 4 District 3 
5
Marquette (17-7)
Class 4 District 6 
3
Chesterfield Final
North Platte (23-2)
Class 2 District 14 
13
Maryville (3-16)
Class 3 District 16 
0
Maryville Final
Plattsburg (12-12)
Class 2 District 14 
2
Maysville (12-7)
Class 1 District 14 
3
Maysville Final
McCluer North (10-7)
Class 4 District 5 
17
McCluer (4-12)
Class 4 District 5 
1
Florissant Final
Brookfield (6-18)
Class 2 District 16 
3
Milan (11-12)
Class 2 District 16 
0
Milan Final
Louisiana (9-14)
Class 2 District 4 
0
Montgomery County (18-6)
Class 2 District 11 
2
Montgomery City Final
California (3-16)
Class 2 District 9 
2
New Bloomfield (16-7)
Class 2 District 10 
12
New Bloomfield Final
East Newton (13-9)
Class 3 District 12 
0
Nixa (10-16)
Class 4 District 11 
8
Nixa Final
Worth County (10-12)
Class 1 District 15 
15
North Andrew (10-13)
Class 1 District 16 
13
Rosendale Final (8)
Albany (8-12)
Class 1 District 15 
2
North Harrison (19-3)
Class 1 District 15 
3
Eagleville Final (10)
Marion County (3-18)
Class 1 District 11 
8
North Shelby (5-17)
Class 1 District 11 
13
Shelbyville Final
Mid-Buchanan (7-18)
Class 2 District 14 
1
Notre Dame de Sion (7-15)
Class 4 District 13 
5
Kansas City Final
Putnam County (11-15)
Class 2 District 16 
11
Novinger (4-16)
Class 1 District 12 
1
Novinger Final
Harrisonville (15-8)
Class 3 District 13 
7
Oak Grove (23-4)
Class 3 District 14 
4
Oak Grove Final
Mehlville (6-13)
Class 4 District 2 
5
Oakville (18-8)
Class 4 District 2 
12
St. Louis Final
Warrensburg (13-10)
Class 3 District 13 
1
Odessa (6-19)
Class 3 District 14 
5
Odessa Final
Southern Boone (17-7)
Class 3 District 10 
7
Osage (14-9)
Class 3 District 10 
4
Osage Beach Final
Hannibal (11-12)
Class 3 District 8 
3
Palmyra (7-16)
Class 2 District 12 
1
Palmyra Final
Hollister (5-14)
Class 3 District 11 
12
Parkview (6-16)
Class 4 District 11 
10
Springfield Final
Pattonville (15-10)
Class 4 District 7 
7
Parkway Central (5-11-1)
Class 4 District 6 
1
Chesterfield Final
Slater (4-18)
Class 1 District 8 
4
Pilot Grove (12-11)
Class 1 District 9 
7
Pilot Grove Final
Smithville (20-6)
Class 3 District 15 
13
Pleasant Hill (12-13)
Class 3 District 13 
0
Pleasant Hill Final
East Carter (9-13-1)
Class 2 District 8 
3
Poplar Bluff (19-6)
Class 4 District 1 
9
Poplar Bluff Final
Herculaneum (3-15)
Class 2 District 2 
1
Potosi (9-15)
Class 3 District 2 
11
Potosi Final
Orchard Farm (16-5)
Class 3 District 6 
7
Principia (3-12)
Class 2 District 3 
538
St. Louis Final
Monett (15-11)
Class 3 District 12 
5
Reeds Spring (11-14)
Class 3 District 11 
4
Reeds Spring Final
Parkway North (5-16)
Class 4 District 6 
2
Ritenour (12-10)
Class 4 District 5 
12
St. Louis Final
Eugene (15-6)
Class 2 District 9 
11
Russellville (7-16)
Class 2 District 9 
0
Russellville Final
Liberty (Mountain View) (6-11)
Class 2 District 8 
5
Salem (15-10)
Class 3 District 9 
10
Salem Final
Scotland County (10-9)
Class 1 District 12 
1
Schuyler County (12-10)
Class 1 District 12 
2
Queen City Final
Neosho (7-18)
Class 4 District 12 
3
Seneca (14-11)
Class 3 District 12 
0
Seneca Final
Gainesville (13-7)
Class 2 District 7 
12
Seymour (3-16)
Class 2 District 7 
1
Seymour Final
Naylor (8-13)
Class 1 District 1 
8
Sikeston (7-17)
Class 3 District 1 
4
Sikeston Final
Grain Valley (14-12)
Class 3 District 14 
13
Smith-Cotton (3-19)
Class 4 District 9 
2
Sedalia Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (23-2)
Class 1 District 16 
16
South Harrison (1-23)
Class 2 District 16 
0
Bethany Final
Stanberry (17-6)
Class 1 District 16 
18
South Nodaway (0-17)
Class 1 District 16 
0
Barnard Final
Warrenton (22-2)
Class 3 District 7 
15
St. Charles West (5-13)
Class 3 District 6 
2
St. Charles Final
Festus (10-10)
Class 3 District 2 
18
St. Clair (2-20)
Class 3 District 9 
2
St. Clair Final
Tuscumbia (1-17)
Class 1 District 3 
4
St. Elizabeth (6-13)
Class 1 District 3 
6
St. Elizabeth Final
St. Dominic (18-7)
Class 3 District 7 
1
St. Francis Borgia (19-4)
Class 3 District 7 
2
Washington Final
Richland (7-13)
Class 2 District 6 
20
Stoutland (0-21)
Class 1 District 3 
5
Stoutland Final
Salisbury (19-4)
Class 1 District 8 
4
Sturgeon (14-10)
Class 1 District 10 
2
Sturgeon Final
Chillicothe (13-11)
Class 3 District 16 
2
Trenton (20-3)
Class 2 District 16 
12
Trenton Final
Washington (15-9)
Class 4 District 4 
4
Union (15-8)
Class 3 District 9 
2
Union Final
Westminster Christian Academy (11-7)
Class 3 District 6 
2
Ursuline Academy (11-8)
Class 4 District 3 
16
St. Louis Final
Twin Rivers (8-9)
Class 2 District 1 
1
Van Buren (21-3)
Class 1 District 1 
2
Van Buren Final (8)
Hallsville (12-11)
Class 2 District 11 
20
Versailles (3-19)
Class 2 District 9 
0
Versailles Final
Joplin (21-7)
Class 4 District 12 
4
Waynesville (12-13)
Class 4 District 10 
3
Waynesville Final
Marion C. Early (18-5)
Class 2 District 6 
5
Weaubleau (13-9)
Class 1 District 5 
1
Weaubleau Final
Ava (7-15)
Class 2 District 7 
4
West Plains (17-9)
Class 3 District 11 
9
West Plains Final
Monroe City (16-7)
Class 2 District 12 
6
Westran (9-14)
Class 2 District 11 
4
Huntsville Final
Halfway (11-9)
Class 1 District 5 
11
Wheatland (8-15)
Class 1 District 6 
1
Wheatland Final
Marshfield (11-14)
Class 3 District 11 
1
Willard (15-11)
Class 4 District 10 
2
Willard Final
Truman (6-21)
Class 4 District 14 
6
William Chrisman (6-20)
Class 4 District 15 
0
Independence Final
Affton (3-19)
Class 3 District 3 
0
Windsor (Imperial) (22-3)
Class 3 District 2 
15
Imperial Final
Princeton (7-13)
Class 1 District 15 
Braymer with Breckenridge (10-7)
Class 1 District 7 
Braymer TBD
Raytown (13-12)
Class 4 District 14 
Grandview (6-14)
Class 4 District 13 
Grandview 4:00 PM
Kearney (20-7)
Class 4 District 15 
Raytown South (4-15)
Class 4 District 14 
Raytown TBD



Processing. Please wait.