2016-2017 Girls Basketball

1 Dexter (20-8)
Class 4 District 1 
44
3 Sikeston (12-16)
Class 4 District 1 
35
Class 4 District 1 Tournament, Ste Genevieve Final
1 Lutheran South (19-8)
Class 4 District 3 
67
2 Notre Dame (St. Louis) (10-17)
Class 4 District 3 
43
Class 4 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Miller Career Academy (17-9)
Class 4 District 4 
34
2 Clayton (23-4)
Class 4 District 4 
49
Class 4 District 4 Tournament, Clayton Final
1 Incarnate Word Academy (23-4)
Class 4 District 7 
73
4 Jennings (11-13)
Class 4 District 7 
16
Class 4 District 7 Tournament, St. Charles Final
2 St. Charles (20-7)
Class 4 District 7 
53
3 McCluer (13-19)
Class 4 District 7 
36
Class 4 District 7 Tournament, St. Charles Final
1 Warrenton (23-3)
Class 4 District 8 
56
5 Hannibal (8-17)
Class 4 District 8 
26
Class 4 District 8 Tournament, Lake St. Louis Final
2 St. Dominic (16-9)
Class 4 District 8 
42
3 Mexico (12-14)
Class 4 District 8 
41
Class 4 District 8 Tournament, Lake St. Louis Final
1 Carl Junction (24-2)
Class 4 District 10 
55
4 Aurora (9-17)
Class 4 District 10 
29
Class 4 District 10 Tournament, Anderson Final
2 Webb City (14-11)
Class 4 District 10 
44
3 Cassville (17-9)
Class 4 District 10 
48
Class 4 District 10 Tournament, Anderson Final
1 Eldon (22-6)
Class 4 District 11 
51
2 Osage (21-6)
Class 4 District 11 
60
Class 4 District 11 Tournament, Osage Beach Final
1 St. Pius X (Kansas City) (22-3)
Class 4 District 15 
56
4 Platte County (14-12)
Class 4 District 15 
21
Class 4 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
2 Smithville (19-7)
Class 4 District 15 
31
3 Kearney (16-11)
Class 4 District 15 
21
Class 4 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
1 Chillicothe (25-2)
Class 4 District 16 
48
2 Lafayette (St. Joseph) (15-9)
Class 4 District 16 
37
Class 4 District 16 Tournament, Cameron Final
1 Jackson (21-6)
Class 5 District 1 
65
2 Poplar Bluff (12-15)
Class 5 District 1 
30
Class 5 District 1 Tournament, Poplar Bluff Final
1 McCluer North (21-8)
Class 5 District 3 
51
2 Hazelwood West (16-10)
Class 5 District 3 
49
Class 5 District 3 Tournament, Florissant Final
1 St. Joseph's Academy (18-8)
Class 5 District 4 
55
3 Nerinx Hall (15-11)
Class 5 District 4 
51
Class 5 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Washington (25-3)
Class 5 District 5 
48
2 Lafayette (Wildwood) (18-8)
Class 5 District 5 
32
Class 5 District 5 Tournament, Eureka Final
1 Kirkwood (24-3)
Class 5 District 6 
71
2 Parkway South (16-15)
Class 5 District 6 
40
Class 5 District 6 Tournament, Manchester Final
1 Webster Groves (17-11)
Class 5 District 7 
60
2 Cor Jesu Academy (13-14)
Class 5 District 7 
59
Class 5 District 7 Tournament, St. Louis Final
1 Jefferson City (24-3)
Class 5 District 8 
52
3 Holt (12-14)
Class 5 District 8 
21
Class 5 District 8 Tournament, Jefferson City Final
1 Kickapoo (23-5)
Class 5 District 11 
54
2 Branson (25-4)
Class 5 District 11 
58
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Republic (18-11)
Class 5 District 12 
62
3 Nixa (12-15)
Class 5 District 12 
44
Class 5 District 12 Tournament, Nixa Final
1 Park Hill (20-6)
Class 5 District 16 
69
2 Central (St. Joseph) (17-8)
Class 5 District 16 
45
Class 5 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.