2020-2021 Girls Basketball


1 South Iron (18-4)
Class 1 District 3 
66
5 St. Paul Lutheran (Farmington) (11-12)
Class 1 District 3 
29
Class 1 District 3 Semifinal 1, Annapolis Final
2 Koshkonong (9-9)
Class 1 District 3 
40
3 Eminence (17-7)
Class 1 District 3 
66
Class 1 District 3 Semifinal 2, Koshkonong Final
1 McAuley Catholic (18-8)
Class 1 District 7 
53
4 Rich Hill (12-13)
Class 1 District 7 
45
Class 1 District 7 Semifinal 1, Joplin Final
2 Hume (17-3)
Class 1 District 7 
39
3 Bronaugh (14-9)
Class 1 District 7 
30
Class 1 District 7 Semifinal 2, Hume Final
1 Community (24-2)
Class 1 District 10 
62
4 Higbee (9-13)
Class 1 District 10 
23
Class 1 District 10 Semifinal 1, Laddonia Final
2 Chamois (7-9)
Class 1 District 10 
0
3 Jamestown (9-14)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Semifinal 2, Chamois Forfeit
1 North Shelby (16-5)
Class 1 District 11 
58
4 Atlanta (13-7)
Class 1 District 11 
43
Class 1 District 11 Semifinal 1, Shelbyville Final
2 La Plata (14-9)
Class 1 District 11 
57
3 Marion County (14-9)
Class 1 District 11 
58
Class 1 District 11 Semifinal 2, La Plata Final 1 OT
1 Norborne (17-3)
Class 1 District 13 
71
5 Hardin-Central (7-13)
Class 1 District 13 
12
Class 1 District 13 Semifinal 1, Norborne Final
2 Santa Fe (17-4)
Class 1 District 13 
47
3 Braymer (8-5)
Class 1 District 13 
33
Class 1 District 13 Semifinal 2, Alma Final
1 Stanberry (21-3)
Class 1 District 15 
59
4 Worth County (12-13)
Class 1 District 15 
29
Class 1 District 15 Semifinal 1, Stanberry Final
2 DeKalb (18-6)
Class 1 District 15 
52
3 Pattonsburg (12-13)
Class 1 District 15 
37
Class 1 District 15 Semifinal 2, Dekalb Final
1 Jefferson (Conception) (26-0)
Class 1 District 16 
65
4 Nodaway-Holt (11-15)
Class 1 District 16 
16
Class 1 District 16 Semifinal 1, Conception Junction Final
2 South Holt (18-7)
Class 1 District 16 
55
3 North Nodaway (17-8)
Class 1 District 16 
37
Class 1 District 16 Semifinal 2, Oregon Final
1 Oran (15-3)
Class 2 District 3 
52
4 Meadow Heights (8-13)
Class 2 District 3 
16
Class 2 District 3 Semifinal 1, Oran Final
2 St. Vincent (11-9)
Class 2 District 3 
52
3 Valle Catholic (10-16)
Class 2 District 3 
47
Class 2 District 3 Semifinal 2, Perryville Final 1 OT
1 Salisbury (15-6)
Class 2 District 7 
48
5 New Franklin (10-15)
Class 2 District 7 
36
Class 2 District 7 Semifinal 1, Salisbury Final
2 Harrisburg (12-15)
Class 2 District 7 
47
3 Glasgow (14-9)
Class 2 District 7 
32
Class 2 District 7 Semifinal 2, Harrisburg Final
1 Eugene (13-6)
Class 2 District 8 
46
4 Green Ridge (9-15)
Class 2 District 8 
13
Class 2 District 8 Semifinal 1, Eugene Final
2 Lincoln (7-15)
Class 2 District 8 
54
3 Smithton (9-14)
Class 2 District 8 
51
Class 2 District 8 Semifinal 2, Lincoln Final
1 College Heights Christian (22-2)
Class 2 District 12 
49
4 Wheaton (10-13)
Class 2 District 12 
35
Class 2 District 12 Semifinal 1, Joplin Final
2 Greenfield (20-6)
Class 2 District 12 
53
6 Liberal (8-16)
Class 2 District 12 
14
Class 2 District 12 Semifinal 2, Greenfield Final
1 Archie (22-2)
Class 2 District 13 
62
5 Osceola (10-15)
Class 2 District 13 
45
Class 2 District 13 Semifinal 1, Archie Final
2 Weaubleau (20-6)
Class 2 District 13 
62
3 Midway (19-6)
Class 2 District 13 
54
Class 2 District 13 Semifinal 2, Weaubleau Final
1 Mid-Buchanan (15-10)
Class 2 District 15 
47
4 Polo (18-6)
Class 2 District 15 
33
Class 2 District 15 Semifinal 1, Faucett Final
2 North Platte (15-10)
Class 2 District 15 
48
3 Plattsburg (15-11)
Class 2 District 15 
53
Class 2 District 15 Semifinal 2, Dearborn Final
1 Bishop LeBlond (16-7)
Class 2 District 16 
51
4 North Andrew (14-10)
Class 2 District 16 
37
Class 2 District 16 Semifinal 1, St. Joseph Final
2 Tarkio with Fairfax (18-7)
Class 2 District 16 
38
3 Albany (16-6)
Class 2 District 16 
31
Class 2 District 16 Semifinal 2, Tarkio Final
1 Woodland (13-8)
Class 3 District 2 
70
4 Charleston (5-14)
Class 3 District 2 
37
Class 3 District 2 Semifinal 1, Marble Hill Final
2 Scott City (9-11)
Class 3 District 2 
72
3 Chaffee (8-12)
Class 3 District 2 
54
Class 3 District 2 Semifinal 2, Scott City Final
1 West County (18-4)
Class 3 District 3 
57
4 Greenville (9-13)
Class 3 District 3 
44
Class 3 District 3 Semifinal 1, Park Hills Final
2 Arcadia Valley (14-10)
Class 3 District 3 
60
3 Kingston (13-9)
Class 3 District 3 
41
Class 3 District 3 Semifinal 2, Ironton Final
1 Lift for Life Academy Charter (11-11)
Class 3 District 4 
52
2 St. Pius X (Festus) (16-6)
Class 3 District 4 
32
Class 3 District 4 Championship, Saint Louis Final
1 STEAM Academy (7-2)
Class 3 District 5 
50
5 Christian (7-16)
Class 3 District 5 
32
Class 3 District 5 Semifinal 1, O'fallon Final
2 Duchesne (10-13)
Class 3 District 5 
43
3 Brentwood (9-3)
Class 3 District 5 
20
Class 3 District 5 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Monroe City (23-2)
Class 3 District 7 
66
4 Father Tolton Regional Catholic (5-18)
Class 3 District 7 
35
Class 3 District 7 Semifinal 1, Monroe City Final
2 South Callaway (18-2)
Class 3 District 7 
79
3 South Shelby (15-11)
Class 3 District 7 
43
Class 3 District 7 Semifinal 2, Mokane Final
1 Tipton (22-4)
Class 3 District 8 
88
4 Iberia (13-10)
Class 3 District 8 
56
Class 3 District 8 Semifinal 1, Tipton Final
2 Russellville (12-10)
Class 3 District 8 
42
3 Linn (13-9)
Class 3 District 8 
63
Class 3 District 8 Semifinal 2, Russellville Final
1 Miller (26-1)
Class 3 District 12 
64
4 Pierce City (9-16)
Class 3 District 12 
27
Class 3 District 12 Semifinal 1, Miller Final
2 Sarcoxie (12-7)
Class 3 District 12 
62
3 Diamond (18-9)
Class 3 District 12 
29
Class 3 District 12 Semifinal 2, Sarcoxie Final
4 Warrensburg (9-14)
Class 5 District 13 
1
5 Ruskin (0-15)
Class 5 District 13 
0
Class 5 District 13 Quarterfinal 2, Warrensburg Forfeit
Raytown South (10-11)
Class 5 District 13 
28
Belton (10-11)
Class 6 District 13 
36
Belton Final
Park Hill South (8-9)
Class 6 District 16 
36
Central (St. Joseph) (17-7)
Class 6 District 16 
42
St. Joseph Final
Oakville (9-10)
Class 6 District 2 
44
Clayton (11-11)
Class 5 District 5 
49
Clayton Final
Nerinx Hall (11-11)
Class 5 District 5 
47
Cor Jesu Academy (12-12)
Class 6 District 2 
43
St. Louis Final 1 OT
Fredericktown (4-10)
Class 4 District 2 
47
Farmington (15-6)
Class 5 District 2 
59
Farmington Final
Raytown (16-7)
Class 6 District 14 
59
Grain Valley (13-6)
Class 6 District 14 
61
Grain Valley Final 1 OT
Camdenton (10-13)
Class 5 District 9 
73
Hillcrest (3-20)
Class 5 District 10 
32
Springfield Final
Perryville (12-9)
Class 5 District 1 
50
Hillsboro (6-16)
Class 5 District 2 
44
Hillsboro Final
Sikeston (12-10)
Class 5 District 1 
53
Jackson (17-6)
Class 6 District 1 
71
Jackson Final
Rolla (15-7)
Class 5 District 9 
32
Kickapoo (23-2)
Class 6 District 12 
80
Springfield Final
Richmond (5-16)
Class 4 District 16 
41
Knob Noster (14-8)
Class 4 District 14 
53
Knob Noster Final
Carthage (15-10)
Class 6 District 12 
58
Lamar (6-14)
Class 4 District 13 
38
Lamar Final
St. Teresa's Academy (2-17)
Class 5 District 13 
43
Lee's Summit North (5-11)
Class 6 District 14 
62
Lee's Summit Final
Central (Springfield) (13-12)
Class 6 District 10 
67
Logan-Rogersville (6-14)
Class 5 District 11 
49
Rogersville Final
Monett (1-19)
Class 5 District 11 
22
Marshfield (18-5)
Class 5 District 9 
65
Marshfield Final
Hazelwood East (2-6)
Class 5 District 6 
41
McCluer (0-4)
Class 5 District 6 
14
Florissant Final
Hazelwood West (4-8)
Class 6 District 5 
24
McCluer North (2-4)
Class 5 District 6 
30
Florissant Final
Staley (17-3)
Class 6 District 16 
51
North Kansas City (7-12)
Class 6 District 15 
30
North Kansas City Final
Notre Dame (St. Louis) (8-11)
Class 4 District 3 
45
Northwest (Cedar Hill) (10-12)
Class 6 District 1 
31
Cedar Hill Final
Owensville (12-9)
Class 4 District 9 
50
Pacific (5-19)
Class 5 District 4 
40
Pacific Final
Harrisonville (10-10)
Class 5 District 12 
32
Pleasant Hill (12-10)
Class 4 District 13 
45
Pleasant Hill Final
Kennett (13-11)
Class 4 District 1 
41
Poplar Bluff (3-15)
Class 6 District 1 
23
Poplar Bluff Final
Mt. Vernon (22-3)
Class 4 District 12 
70
Seneca (11-14)
Class 4 District 12 
26
Seneca Final
East (Kansas City) (0-13)
Class 5 District 14 
3
Southeast (6-8)
Class 4 District 14 
37
Kansas City Final
Cassville (10-14)
Class 4 District 12 
20
Springfield Catholic (11-12)
Class 4 District 11 
34
Springfield Final
Pattonville (12-13)
Class 6 District 5 
45
St. Charles West (14-8)
Class 5 District 7 
49
St. Charles Final
Union (15-1)
Class 5 District 4 
42
St. James (19-5)
Class 4 District 9 
58
St James Final
Westminster Christian Academy (20-4)
Class 4 District 5 
55
St. Joseph's Academy (12-9)
Class 6 District 4 
41
St. Louis Final
Affton (2-17)
Class 5 District 3 
29
University City (5-11)
Class 5 District 5 
56
St. Louis Final
Lutheran North (11-10)
Class 4 District 5 
61
Visitation Academy (9-15)
Class 4 District 5 
56
St. Louis Final
Glendale (4-15)
Class 6 District 11 
49
Waynesville (12-10)
Class 6 District 10 
50
Waynesville Final
Hancock (6-11)
Class 4 District 3 
38
Windsor (Imperial) (11-10)
Class 5 District 3 
72
Imperial Final



Processing. Please wait.