2020-2021 Girls Basketball


4 Bunker (7-13)
Class 1 District 3 
43
5 St. Paul Lutheran (Farmington) (11-11)
Class 1 District 3 
53
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, Bunker Final
3 Eminence (16-7)
Class 1 District 3 
85
6 Lesterville (4-10)
Class 1 District 3 
49
Class 1 District 3 Quarterfinal 4, Eminence Final
1 Chadwick (19-5)
Class 1 District 4 
69
4 Hurley (9-10)
Class 1 District 4 
31
Class 1 District 4 Semifinal 1, Chadwick Final
2 Bradleyville (13-9)
Class 1 District 4 
63
3 Niangua (13-13)
Class 1 District 4 
57
Class 1 District 4 Semifinal 2, Bradleyville Final 1 OT
1 Walnut Grove (20-4)
Class 1 District 6 
74
4 Dadeville (4-15)
Class 1 District 6 
22
Class 1 District 6 Semifinal 1, Walnut Grove Final
2 Golden City (16-8)
Class 1 District 6 
61
3 Lockwood (5-19)
Class 1 District 6 
38
Class 1 District 6 Semifinal 2, Golden City Final
4 Rich Hill (12-12)
Class 1 District 7 
43
5 Northeast Vernon County (5-10)
Class 1 District 7 
33
Class 1 District 7 Quarterfinal 2, Rich Hill Final
2 Hume (16-3)
Class 1 District 7 
42
7 Thomas Jefferson Independent (1-20)
Class 1 District 7 
18
Class 1 District 7 Quarterfinal 3, Hume Final
3 Bronaugh (14-8)
Class 1 District 7 
62
6 Sheldon (3-13)
Class 1 District 7 
20
Class 1 District 7 Quarterfinal 4, Bronaugh Final
4 Higbee (9-12)
Class 1 District 10 
44
5 Madison (1-14)
Class 1 District 10 
36
Class 1 District 10 Quarterfinal 2, Higbee Final
3 Jamestown (9-14)
Class 1 District 10 
70
6 Bevier (1-10)
Class 1 District 10 
31
Class 1 District 10 Quarterfinal 4, Jamestown Final
4 Atlanta (13-6)
Class 1 District 11 
62
5 Green City (14-11)
Class 1 District 11 
53
Class 1 District 11 Quarterfinal 2, Green City Final
2 La Plata (14-8)
Class 1 District 11 
87
7 Novinger (3-15)
Class 1 District 11 
43
Class 1 District 11 Quarterfinal 3, La Plata Final
3 Marion County (13-9)
Class 1 District 11 
56
6 Brashear (5-11)
Class 1 District 11 
38
Class 1 District 11 Quarterfinal 4, Philadelphia Final
4 Southwest (Livingston County) (11-9)
Class 1 District 13 
39
5 Hardin-Central (7-12)
Class 1 District 13 
41
Class 1 District 13 Quarterfinal 2, Hardin Final
3 Braymer (8-4)
Class 1 District 13 
54
6 Orrick (0-18)
Class 1 District 13 
16
Class 1 District 13 Quarterfinal 4, Braymer Final
4 Worth County (12-12)
Class 1 District 15 
64
5 Winston (9-15)
Class 1 District 15 
40
Class 1 District 15 Quarterfinal 2, Grant City Final
2 DeKalb (17-6)
Class 1 District 15 
58
7 Union Star (5-18)
Class 1 District 15 
48
Class 1 District 15 Quarterfinal 3, Dekalb Final
3 Pattonsburg (12-12)
Class 1 District 15 
57
6 St. Joseph Christian (6-18)
Class 1 District 15 
36
Class 1 District 15 Quarterfinal 4, Pattonsburg Final
4 Nodaway-Holt (11-14)
Class 1 District 16 
45
5 West Nodaway with Nodaway-Holt (4-19)
Class 1 District 16 
39
Class 1 District 16 Quarterfinal 2, Graham Final
2 South Holt (17-7)
Class 1 District 16 
48
7 Northeast Nodaway (2-20)
Class 1 District 16 
26
Class 1 District 16 Quarterfinal 3, Oregon Final
3 North Nodaway (17-7)
Class 1 District 16 
52
6 Mound City with Craig (2-22)
Class 1 District 16 
34
Class 1 District 16 Quarterfinal 4, Hopkins Final
1 Hayti (13-4)
Class 2 District 1 
76
4 South Pemiscot (0-11)
Class 2 District 1 
6
Class 2 District 1 Semifinal 1, Hayti Final
2 Holcomb (14-7)
Class 2 District 1 
52
3 Campbell (10-10)
Class 2 District 1 
38
Class 2 District 1 Semifinal 2, Holcomb Final
4 Meadow Heights (8-12)
Class 2 District 3 
50
5 Advance (13-9)
Class 2 District 3 
49
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, Patton Final
3 Valle Catholic (10-15)
Class 2 District 3 
64
6 Puxico (3-19)
Class 2 District 3 
23
Class 2 District 3 Quarterfinal 4, Puxico Final
3 Valley (4-15)
Class 2 District 4 
42
6 Transportation and Law (1-10)
Class 2 District 4 
35
Class 2 District 4 Quarterfinal 4, Caledonia Final
4 Marceline (7-15)
Class 2 District 7 
32
5 New Franklin (10-14)
Class 2 District 7 
38
Class 2 District 7 Quarterfinal 2, Marceline Final
2 Harrisburg (11-15)
Class 2 District 7 
60
7 Westran (2-22)
Class 2 District 7 
21
Class 2 District 7 Quarterfinal 3, Harrisburg Final
3 Glasgow (14-8)
Class 2 District 7 
49
6 Slater (4-18)
Class 2 District 7 
35
Class 2 District 7 Quarterfinal 4, Glasgow Final
4 Green Ridge (9-14)
Class 2 District 8 
51
5 Calvary Lutheran (4-16)
Class 2 District 8 
29
Class 2 District 8 Quarterfinal 2, Green Ridge Final
4 Wheaton (10-12)
Class 2 District 12 
35
5 Jasper (10-14)
Class 2 District 12 
21
Class 2 District 12 Quarterfinal 2, Wheaton Final
3 Verona (14-9)
Class 2 District 12 
44
6 Liberal (8-15)
Class 2 District 12 
51
Class 2 District 12 Quarterfinal 4, Verona Final
4 Appleton City (6-15)
Class 2 District 13 
33
5 Osceola (10-14)
Class 2 District 13 
49
Class 2 District 13 Quarterfinal 2, Appleton City Final
3 Midway (19-5)
Class 2 District 13 
63
6 Lakeland (6-16)
Class 2 District 13 
29
Class 2 District 13 Quarterfinal 4, Cleveland Final
4 Polo (18-5)
Class 2 District 15 
56
5 Maysville (12-11)
Class 2 District 15 
45
Class 2 District 15 Quarterfinal 2, Polo Final
2 North Platte (15-9)
Class 2 District 15 
53
7 Gallatin (3-17)
Class 2 District 15 
15
Class 2 District 15 Quarterfinal 3, Dearborn Final
3 Plattsburg (14-11)
Class 2 District 15 
39
6 Osborn (15-7)
Class 2 District 15 
36
Class 2 District 15 Quarterfinal 4, Plattsburg Final
4 North Andrew (14-9)
Class 2 District 16 
47
5 King City (14-12)
Class 2 District 16 
35
Class 2 District 16 Quarterfinal 2, Rosendale Final
2 Tarkio with Fairfax (17-7)
Class 2 District 16 
52
7 Rock Port (6-16)
Class 2 District 16 
37
Class 2 District 16 Quarterfinal 3, Tarkio Final
3 Albany (16-5)
Class 2 District 16 
50
6 Princeton (17-8)
Class 2 District 16 
26
Class 2 District 16 Quarterfinal 4, Albany Final
4 Charleston (5-13)
Class 3 District 2 
49
5 East Prairie (0-11)
Class 3 District 2 
27
Class 3 District 2 Quarterfinal 2, Charleston Final
3 Chaffee (8-11)
Class 3 District 2 
1
6 Bloomfield (0-9)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Quarterfinal 4, Bloomfield Forfeit
4 Greenville (9-12)
Class 3 District 3 
38
5 Grandview (Hillsboro) HS (5-15)
Class 3 District 3 
36
Class 3 District 3 Quarterfinal 2, Greenville Final
3 Kingston (13-8)
Class 3 District 3 
61
6 Clearwater (0-16)
Class 3 District 3 
21
Class 3 District 3 Quarterfinal 4, Cadet Final
1 Lift for Life Academy Charter (10-11)
Class 3 District 4 
65
5 Carnahan (3-6)
Class 3 District 4 
35
Class 3 District 4 Semifinal 1, Saint Louis Final
2 St. Pius X (Festus) (16-5)
Class 3 District 4 
46
3 Jefferson (Festus) (11-13)
Class 3 District 4 
20
Class 3 District 4 Semifinal 2, Festus Final
4 Trinity Catholic (1-18)
Class 3 District 5 
30
5 Christian (7-15)
Class 3 District 5 
46
Class 3 District 5 Quarterfinal 2, St. Louis Final
4 Father Tolton Regional Catholic (5-17)
Class 3 District 7 
54
5 New Bloomfield (6-14)
Class 3 District 7 
48
Class 3 District 7 Quarterfinal 2, Columbia Final
3 South Shelby (15-10)
Class 3 District 7 
1
6 Fayette (7-14)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Quarterfinal 4, Shelbina Forfeit
4 Iberia (13-9)
Class 3 District 8 
49
5 Stover (14-8)
Class 3 District 8 
46
Class 3 District 8 Quarterfinal 2, Iberia Final
3 Linn (12-9)
Class 3 District 8 
43
6 Belle (15-7)
Class 3 District 8 
31
Class 3 District 8 Quarterfinal 4, Linn Final
4 Pierce City (9-15)
Class 3 District 12 
48
5 Purdy (8-14)
Class 3 District 12 
36
Class 3 District 12 Quarterfinal 2, Pierce City Final
3 Diamond (18-8)
Class 3 District 12 
62
6 Southwest (Washburn) (5-15)
Class 3 District 12 
16
Class 3 District 12 Quarterfinal 4, Diamond Final
Fox (8-13)
Class 6 District 2 
48
Affton (2-16)
Class 5 District 3 
34
St. Louis Final
Salem (13-9)
Class 4 District 9 
43
Ava (17-5)
Class 4 District 11 
72
Ava Final
Hallsville (15-6)
Class 4 District 7 
40
Blair Oaks (11-10)
Class 4 District 9 
50
Jefferson City Final
Liberty (10-13)
Class 6 District 15 
42
Blue Springs (14-5)
Class 6 District 14 
55
Blue Springs Final
Park Hill (15-7)
Class 6 District 16 
46
Blue Springs South (14-6)
Class 6 District 14 
56
Blue Springs Final
Aurora (13-10)
Class 4 District 12 
45
Cassville (10-12)
Class 4 District 12 
28
Cassville Final
Camdenton (9-13)
Class 5 District 9 
55
Central (Springfield) (12-12)
Class 6 District 10 
69
Springfield Final
Liberty (Mountain View) (7-13)
Class 4 District 11 
60
Cuba (3-15)
Class 4 District 9 
49
Cuba Final
Marshfield (17-5)
Class 5 District 9 
52
El Dorado Springs (20-5)
Class 4 District 13 
59
El Dorado Springs Final
Pacific (5-18)
Class 5 District 4 
59
Festus (8-7)
Class 5 District 2 
66
Festus Final
Francis Howell Central (17-5)
Class 6 District 6 
58
Francis Howell (6-11)
Class 6 District 6 
35
St. Charles Final
Washington (8-15)
Class 6 District 8 
52
Ft. Zumwalt East (13-8)
Class 5 District 8 
47
St. Peters Final
Mexico HS (16-3)
Class 5 District 15 
61
Fulton (6-15)
Class 4 District 8 
39
Fulton Final
Belton (9-11)
Class 6 District 13 
16
Grain Valley (12-6)
Class 6 District 14 
55
Grain Valley Final
Odessa (6-15)
Class 4 District 14 
43
Harrisonville (10-9)
Class 5 District 12 
49
Harrisonville Final
University City (4-11)
Class 5 District 5 
53
Hazelwood East (1-6)
Class 5 District 6 
40
St. Louis Final
Jennings (1-6)
Class 5 District 6 
19
Hazelwood West (4-7)
Class 6 District 5 
57
St. Louis Final
Doniphan (19-4)
Class 4 District 1 
44
Herculaneum (15-10)
Class 4 District 2 
51
Herculaneum Final
Glendale (4-14)
Class 6 District 11 
55
Hillcrest (3-19)
Class 5 District 10 
15
Springfield Final
DeSoto (8-13)
Class 5 District 2 
44
Hillsboro (6-15)
Class 5 District 2 
59
Hillsboro Final
Richmond (5-15)
Class 4 District 16 
30
Holden (13-10)
Class 4 District 13 
58
Holden Final
Dexter (9-13)
Class 4 District 1 
25
Jackson (16-6)
Class 6 District 1 
61
Jackson Final
Lutheran South (14-9)
Class 4 District 3 
45
John Burroughs (11-5)
Class 4 District 5 
74
St. Louis Final
Sikeston (12-9)
Class 5 District 1 
68
Kelly (12-11)
Class 4 District 1 
50
Benton Final
Saxony Lutheran (9-14)
Class 5 District 1 
45
Kennett (12-11)
Class 4 District 1 
46
Kennett Final
Lebanon (14-9)
Class 6 District 10 
42
Kickapoo (22-2)
Class 6 District 12 
81
Springfield Final
Moberly (9-12)
Class 5 District 15 
55
Kirksville (10-10)
Class 5 District 15 
40
Kirksville Final
Nerinx Hall (9-11)
Class 5 District 5 
64
Kirkwood (5-16)
Class 6 District 4 
56
Kirkwood Final
Liberty North (11-8)
Class 6 District 15 
63
Lee's Summit North (4-11)
Class 6 District 14 
61
Lee's Summit Final
Ft. Zumwalt North (3-19)
Class 6 District 6 
50
Liberty (Wentzville) (6-15)
Class 6 District 7 
32
Lake St. Louis Final
Reeds Spring (4-19)
Class 4 District 12 
18
Logan-Rogersville (6-13)
Class 5 District 11 
62
Rogersville Final
Hazelwood Central (0-8)
Class 6 District 5 
53
Lutheran North (10-10)
Class 4 District 5 
70
St. Louis Final
Centralia (15-8)
Class 4 District 7 
28
Macon (22-1)
Class 4 District 7 
58
Macon Final
Joplin (7-16)
Class 6 District 12 
36
Neosho (10-12)
Class 5 District 11 
45
Neosho Final
McDonald County (10-13)
Class 5 District 11 
38
Nevada (11-10)
Class 5 District 12 
41
Nevada Final
Carl Junction (15-8)
Class 5 District 12 
48
Nixa (18-7)
Class 6 District 11 
84
Nixa Final
Bowling Green (5-16)
Class 4 District 7 
44
North Callaway HS (5-15)
Class 4 District 7 
30
Kingdom City Final
Park Hill South (8-8)
Class 6 District 16 
30
North Kansas City (7-11)
Class 6 District 15 
26
North Kansas City Final
East (Kansas City) (0-12)
Class 5 District 14 
5
Northeast (Kansas City) HS (3-7)
Class 4 District 15 
57
Kansas City Final
Warrensburg (8-13)
Class 5 District 13 
35
Oak Grove (8-9)
Class 4 District 14 
45
Oak Grove Final
Central (St. Joseph) (16-7)
Class 6 District 16 
65
Oak Park (5-16)
Class 6 District 16 
33
Kansas City Final
Eldon (7-13)
Class 4 District 10 
59
Osage (10-10)
Class 4 District 10 
61
Osage Beach Final
Republic (17-7)
Class 6 District 12 
50
Ozark (12-11)
Class 6 District 11 
47
Ozark Final
Rolla (15-6)
Class 5 District 9 
52
Parkview (7-14)
Class 6 District 10 
47
Springfield Final
Lafayette (Wildwood) (15-8)
Class 6 District 3 
45
Parkway Central (6-13)
Class 5 District 7 
27
Chesterfield Final
Rockwood Summit (9-15)
Class 5 District 3 
28
Pattonville (12-12)
Class 6 District 5 
35
Maryland Heights Final
Kansas City East Christian (Kansas city, KS)
 
54
Pembroke Hill (5-8)
Class 4 District 15 
36
Kansas City Final
Ste. Genevieve (16-5)
Class 4 District 2 
70
Perryville (11-9)
Class 5 District 1 
43
Perryville Final
Smithville (16-4)
Class 5 District 16 
49
Platte County (8-12)
Class 5 District 16 
34
Platte City Final
St. Michael the Archangel (15-8)
Class 4 District 14 
59
Pleasant Hill (11-10)
Class 4 District 13 
31
Pleasant Hill Final
Farmington (14-6)
Class 5 District 2 
59
Poplar Bluff (3-14)
Class 6 District 1 
25
Poplar Bluff Final
Kearney (8-12)
Class 5 District 16 
29
Raytown South (10-10)
Class 5 District 13 
16
Raytown Final
Smith-Cotton (0-16)
Class 6 District 9 
13
Rock Bridge (16-4)
Class 6 District 8 
87
Columbia Final
Mehlville (8-10)
Class 6 District 2 
36
Rosati-Kain (15-7)
Class 4 District 4 
44
St. Louis Final
Grandview (14-7)
Class 5 District 13 
1
Ruskin (0-15)
Class 5 District 13 
0
Kansas City Forfeit
Chillicothe (16-5)
Class 4 District 16 
42
Savannah (12-10)
Class 4 District 16 
47
Savannah Final
Winfield (6-13)
Class 4 District 6 
10
St. Charles (5-10)
Class 5 District 7 
46
St. Charles Final
Hermann (13-11)
Class 4 District 6 
28
St. James (18-5)
Class 4 District 9 
67
St James Final
St. Dominic (14-9)
Class 5 District 8 
34
St. Joseph's Academy (12-8)
Class 6 District 4 
48
St. Louis Final
Lee's Summit (3-15)
Class 6 District 13 
49
Staley (16-3)
Class 6 District 16 
65
Kansas City Final
Union (15-0)
Class 5 District 4 
63
Sullivan (7-12)
Class 5 District 4 
29
Sullivan Final
Fort Osage (3-16)
Class 6 District 15 
31
Truman (10-9)
Class 6 District 15 
70
Independence Final
Bishop Ward (Kansas City, KS)
 
54
Van Horn (3-16)
Class 5 District 14 
34
Independence Final
Parkway West (6-11)
Class 6 District 3 
34
Visitation Academy (8-14)
Class 4 District 5 
60
St. Louis Final
St. Charles West (14-8)
Class 5 District 7 
36
Warrenton (8-9)
Class 5 District 8 
39
Warrenton Final
West Plains (22-3)
Class 5 District 9 
62
Waynesville (11-10)
Class 6 District 10 
39
Waynesville Final
Raytown (15-6)
Class 6 District 14 
30
William Chrisman (19-5)
Class 5 District 14 
41
Independence Final
Ava (17-5)
Class 4 District 11 
Forsyth (13-5)
Class 4 District 11 
Forsyth TBD



Processing. Please wait.