2020-2021 Girls Basketball


1 Leeton (20-4)
Class 1 District 9 
65
2 Otterville (22-3)
Class 1 District 9 
38
Class 1 District 9 Championship, Sedalia Final
1 Schuyler County (20-6)
Class 2 District 6 
36
2 Scotland County (20-5)
Class 2 District 6 
42
Class 2 District 6 Championship, Queen City Final
1 Archie (23-2)
Class 2 District 13 
52
2 Weaubleau (20-7)
Class 2 District 13 
36
Class 2 District 13 Championship, Osceola Final
1 Clark County (15-7)
Class 3 District 6 
46
3 Palmyra (8-14)
Class 3 District 6 
34
Class 3 District 6 Championship, Kahoka Final
1 Tipton (23-4)
Class 3 District 8 
62
3 Linn (13-10)
Class 3 District 8 
41
Class 3 District 8 Championship, Stover Final
1 Skyline (24-4)
Class 3 District 13 
51
2 Stockton (12-11)
Class 3 District 13 
31
Class 3 District 13 Championship, Stockton Final
1 Milan (20-4)
Class 3 District 16 
41
6 Brookfield (4-19)
Class 3 District 16 
34
Class 3 District 16 Championship, Milan Final
4 Kennett (14-11)
Class 4 District 1 
50
5 Kelly (12-13)
Class 4 District 1 
36
Class 4 District 1 Quarterfinal 2, Kennett Final
4 Potosi (11-11)
Class 4 District 2 
46
5 St. Clair (9-12)
Class 4 District 2 
53
Class 4 District 2 Quarterfinal 2, Potosi Final
3 Herculaneum (16-10)
Class 4 District 2 
45
6 Fredericktown (4-12)
Class 4 District 2 
35
Class 4 District 2 Quarterfinal 4, Herculaneum Final
4 Bayless (9-8)
Class 4 District 3 
65
5 Hancock (7-11)
Class 4 District 3 
66
Class 4 District 3 Quarterfinal 2, St. Final
4 Visitation Academy (11-15)
Class 4 District 5 
63
5 Villa Duchesne (1-16)
Class 4 District 5 
35
Class 4 District 5 Quarterfinal 2, Town And Country Final
4 Orchard Farm (13-11)
Class 4 District 6 
40
5 Winfield (7-14)
Class 4 District 6 
38
Class 4 District 6 Quarterfinal 2, St. Charles Final
3 Hermann (14-11)
Class 4 District 6 
57
6 Wright City (5-16)
Class 4 District 6 
13
Class 4 District 6 Quarterfinal 4, Hermann Final
4 Ava (19-5)
Class 4 District 11 
51
5 Springfield Catholic (11-14)
Class 4 District 11 
48
Class 4 District 11 Quarterfinal 2, Ava Final
2 Willow Springs (20-5)
Class 4 District 11 
61
7 Mountain Grove (6-17)
Class 4 District 11 
31
Class 4 District 11 Quarterfinal 3, Willow Springs Final
3 Forsyth (14-6)
Class 4 District 11 
70
6 Liberty (Mountain View) (7-15)
Class 4 District 11 
53
Class 4 District 11 Quarterfinal 4, Forsyth Final
4 Pleasant Hill (13-11)
Class 4 District 13 
55
5 Holden (13-12)
Class 4 District 13 
47
Class 4 District 13 Quarterfinal 2, Pleasant Hill Final
3 Clinton (21-4)
Class 4 District 13 
62
6 Lamar (6-15)
Class 4 District 13 
32
Class 4 District 13 Quarterfinal 4, Clinton Final
4 Cameron (18-8)
Class 4 District 16 
23
5 Savannah (14-10)
Class 4 District 16 
28
Class 4 District 16 Quarterfinal 2, Cameron Final
3 Chillicothe (17-7)
Class 4 District 16 
55
6 Richmond (5-17)
Class 4 District 16 
16
Class 4 District 16 Quarterfinal 4, Chillicothe Final
4 Saxony Lutheran (10-15)
Class 5 District 1 
44
5 Perryville (12-10)
Class 5 District 1 
40
Class 5 District 1 Quarterfinal 2, Jackson Final
4 Festus (10-7)
Class 5 District 2 
41
5 Hillsboro (6-17)
Class 5 District 2 
35
Class 5 District 2 Quarterfinal 2, Festus Final
4 Clayton (12-12)
Class 5 District 5 
61
5 University City (5-12)
Class 5 District 5 
45
Class 5 District 5 Quarterfinal 2, Clayton Final
1 McCluer North (4-4)
Class 5 District 6 
48
4 McCluer (0-6)
Class 5 District 6 
8
Class 5 District 6 Semifinal 1, Florissant Final
2 Hazelwood East (4-6)
Class 5 District 6 
51
3 Jennings (1-8)
Class 5 District 6 
27
Class 5 District 6 Semifinal 2, St. Louis Final
4 Marshfield (19-5)
Class 5 District 9 
70
5 Camdenton (10-14)
Class 5 District 9 
64
Class 5 District 9 Quarterfinal 2, Marshfield Final
4 Winnetonka (3-17)
Class 5 District 14 
21
5 Van Horn (4-17)
Class 5 District 14 
43
Class 5 District 14 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 Lincoln College Prep (12-6)
Class 5 District 14 
69
6 East (Kansas City) (0-14)
Class 5 District 14 
5
Class 5 District 14 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Moberly (11-13)
Class 5 District 15 
59
5 Hannibal (3-18)
Class 5 District 15 
39
Class 5 District 15 Quarterfinal 2, Moberly Final
4 Lafayette (St. Joseph) (9-13)
Class 5 District 16 
57
5 Excelsior Springs (7-9)
Class 5 District 16 
22
Class 5 District 16 Quarterfinal 2, St. Joseph Final
4 Lindbergh (12-14)
Class 6 District 2 
45
5 Mehlville (8-12)
Class 6 District 2 
35
Class 6 District 2 Quarterfinal 2, St. Louis Final
4 Parkway West (7-13)
Class 6 District 3 
29
5 Lafayette (Wildwood) (16-9)
Class 6 District 3 
42
Class 6 District 3 Quarterfinal 2, Ballwin Final
4 Francis Howell (7-13)
Class 6 District 6 
54
5 Ft. Zumwalt North (4-22)
Class 6 District 6 
21
Class 6 District 6 Quarterfinal 2, Saint Charles Final
4 Grain Valley (14-6)
Class 6 District 14 
48
5 Lee's Summit North (5-12)
Class 6 District 14 
47
Class 6 District 14 Quarterfinal 2, Grain Valley Final
4 Truman (11-9)
Class 6 District 15 
57
5 Fort Osage (3-19)
Class 6 District 15 
25
Class 6 District 15 Quarterfinal 2, Independence Final
Northeast Vernon County (6-11)
Class 1 District 7 
39
Bronaugh (15-9)
Class 1 District 7 
52
Bronaugh Final
Novinger (3-16)
Class 1 District 11 
24
Linn County (10-8)
Class 1 District 14 
34
Purdin Final
Cardinal Ritter (17-5)
Class 5 District 5 
36
Marquette (16-5)
Class 6 District 3 
49
Visitation Holiday Tournament,  St Louis Final
Houston (13-11)
Class 3 District 9 
38
Salem (15-9)
Class 4 District 9 
70
Salem Final
Fatima (19-7)
Class 4 District 9 
32
Troy Buchanan (14-9)
Class 6 District 7 
44
Troy Final



Processing. Please wait.