2010-2011 Girls Basketball


1 Pacific (15-9)
Class 4 District 3 
48
4 Lutheran South (7-18)
Class 4 District 3 
47
Class 4 District 3 Semifinal 1, Hillsboro Final
2 Notre Dame (St. Louis) (10-15)
Class 4 District 3 
52
3 Hillsboro (12-13)
Class 4 District 3 
45
Class 4 District 3 Semifinal 2, Hillsboro Final
1 Miller Career Academy (22-4)
Class 4 District 4 
59
2 Rosati-Kain (11-14)
Class 4 District 4 
28
Class 4 District 4 Championship, St. Louis Final
1 Monett (18-5)
Class 4 District 12 
61
5 Reeds Spring (6-19)
Class 4 District 12 
43
Class 4 District 12 Semifinal 1, Monett Final
2 McDonald County (12-12)
Class 4 District 12 
42
3 Carl Junction (14-12)
Class 4 District 12 
38
Class 4 District 12 Semifinal 2, Monett Final
1 Incarnate Word Academy (22-4)
Class 5 District 5 
74
4 Parkway North (15-12)
Class 5 District 5 
28
Class 5 District 5 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Hazelwood West (15-9)
Class 5 District 5 
61
3 Pattonville (15-9)
Class 5 District 5 
47
Class 5 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Cor Jesu Academy (21-6)
Class 5 District 6 
73
5 Mehlville (8-16)
Class 5 District 6 
28
Class 5 District 6 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Kirkwood (19-8)
Class 5 District 6 
58
3 Lindbergh (16-7)
Class 5 District 6 
50
Class 5 District 6 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Francis Howell Central (20-8)
Class 5 District 8 
29
2 Ft. Zumwalt South (19-5)
Class 5 District 8 
34
Class 5 District 8 Championship, St. Peters Final
1 Ozark (21-5)
Class 5 District 11 
58
5 Branson (16-7)
Class 5 District 11 
31
Class 5 District 11 Semifinal 1, Nixa Final
2 Glendale (20-4)
Class 5 District 11 
69
3 Kickapoo (17-9)
Class 5 District 11 
51
Class 5 District 11 Semifinal 2, Nixa Final
Osceola (8-12)
Class 2 District 13 
40
Adrian (17-5)
Class 3 District 13 
55
Adrian Final
Mt. Vernon (19-4)
Class 3 District 12 
58
Ash Grove (13-12)
Class 3 District 12 
46
Ash Grove Final
Hollister (10-13)
Class 3 District 11 
36
Blue Eye (13-10)
Class 3 District 11 
56
Blue Eye Final
Macon County with Bucklin (12-9)
Class 1 District 12 
24
Brashear (11-12)
Class 1 District 11 
39
Brashear Final
Bayless (10-13)
Class 3 District 4 
41
Brentwood (7-16)
Class 3 District 5 
39
Brentwood Final
Hartville (7-17)
Class 2 District 10 
50
Cabool (15-9)
Class 3 District 2 
63
Cabool Final
Bradleyville (4-16)
Class 2 District 10 
27
Chadwick (16-7)
Class 1 District 4 
88
Chadwick Final
East Prairie (7-13)
Class 3 District 1 
40
Chaffee (4-16)
Class 2 District 3 
47
Chaffee Final
Woodland (10-11)
Class 3 District 3 
50
Charleston (11-9)
Class 3 District 1 
56
Charleston Final
Ballard (16-5)
Class 1 District 7 
49
Chilhowee (5-15)
Class 1 District 8 
17
Chilhowee Final
Versailles (2-16)
Class 3 District 10 
46
Cole Camp (16-7)
Class 3 District 10 
59
Cole Camp Final
Clopton (22-3)
Class 2 District 5 
40
Community (14-8)
Class 2 District 5 
35
Laddonia Final
Strafford (13-13)
Class 3 District 11 
35
Conway (15-9)
Class 3 District 11 
38
Conway Final
Clever (18-5)
Class 3 District 12 
62
Crane (16-7)
Class 2 District 11 
80
Crane Final
St. Mary's (Independence) (10-11)
Class 2 District 15 
37
Crossroad Classic (kc, mo)
 
58
kc, mo Final
Jefferson (Conception) (22-2)
Class 1 District 16 
66
DeKalb (7-16)
Class 2 District 16 
22
Dekalb Final
Scott County Central (3-15)
Class 1 District 2 
35
Delta (15-9)
Class 1 District 2 
62
Delta Final
Skyline (21-5)
Class 3 District 10 
72
Dixon (13-8)
Class 3 District 10 
39
Dixon Final
Malden (9-13)
Class 3 District 1 
35
Doniphan (9-13)
Class 3 District 1 
63
Doniphan Final
Warsaw (7-15)
Class 3 District 10 
58
El Dorado Springs (16-7)
Class 3 District 13 
62
El Dorado Springs Final
Lesterville (12-8)
Class 2 District 3 
61
Eminence (11-12)
Class 1 District 3 
53
Eminence Final
Southwest (Washburn) (9-14)
Class 3 District 12 
33
Exeter (17-8)
Class 1 District 4 
59
Exeter Final
Mansfield (13-11)
Class 2 District 10 
31
Fordland (21-3)
Class 2 District 10 
60
Fordland Final
College Heights Christian (12-11)
Class 2 District 12 
54
Golden City (1-21)
Class 1 District 5 
19
Golden City Final
Stover (11-11)
Class 2 District 8 
40
Green Ridge (12-10)
Class 1 District 8 
43
Green Ridge Final
Hurley (8-17)
Class 1 District 4 
34
Greenwood (10-11)
Class 2 District 11 
50
Springfield Final
Wheatland (10-11)
Class 1 District 6 
38
Halfway (13-10)
Class 1 District 6 
47
Halfway Final
Kingsville (9-13)
Class 1 District 8 
57
Heartland (Belton) Sr.
Class 1 District 7 
44
Belton Final
West County (20-5)
Class 3 District 3 
62
Herculaneum (5-18)
Class 3 District 4 
40
Herculaneum Final
Pilot Grove (12-12)
Class 2 District 8 
58
Jamestown (10-13)
Class 1 District 9 
25
Jamestown Final
Oran (13-11)
Class 2 District 3 
55
Kelly (10-13)
Class 3 District 3 
42
Benton Final
Bismarck (14-10)
Class 2 District 4 
65
Kingston (0-21)
Class 3 District 4 
20
Cadet Final
Richmond (12-13)
Class 3 District 15 
31
Knob Noster (19-4)
Class 3 District 13 
61
Knob Noster Final
Bakersfield (18-5)
Class 1 District 4 
66
Koshkonong (8-14)
Class 1 District 4 
51
Koshkonong Final
Lexington (8-13)
Class 3 District 15 
64
Lafayette County (3-19)
Class 3 District 15 
52
Higginsville Final
St. Mary's-Colgan (Pittsburg, KS)
 
55
Lamar (6-18)
Class 3 District 13 
47
Lamar Final
Orrick (21-3)
Class 2 District 15 
37
Lawson (14-10)
Class 3 District 15 
36
Lawson Final
Concordia (16-9)
Class 2 District 14 
36
Leeton (13-11)
Class 1 District 8 
31
Leeton Final
John Burroughs (11-10)
Class 3 District 6 
48
Lutheran North (6-18)
Class 3 District 6 
529
St. Louis Final
Cardinal Ritter (12-5)
Class 3 District 5 
48
Lutheran St. Charles (9-14)
Class 3 District 6 
46
St. Peters Final
Dora (9-16)
Class 2 District 10 
53
Lutie (1-18)
Class 1 District 4 
130
Theodosia Final
Bishop LeBlond (18-4)
Class 3 District 16 
39
Maryville (20-3)
Class 3 District 16 
48
Maryville Final
Clearwater (2-19)
Class 3 District 3 
28
Meadow Heights (22-3)
Class 2 District 3 
65
Patton Final
Winston (18-7)
Class 1 District 13 
36
Mercer (23-0)
Class 1 District 15 
71
Mercer Final
Putnam County (11-13)
Class 2 District 6 
46
Milan (12-11)
Class 2 District 6 
368
Milan Final
Dadeville (18-6)
Class 1 District 5 
80
Niangua (4-18)
Class 1 District 6 
27
Niangua Final
Harrisburg (18-4)
Class 2 District 7 
77
North Callaway HS (8-13)
Class 3 District 8 
44
Kingdom City Final
Albany (1-19)
Class 2 District 16 
15
Northeast Nodaway (21-4)
Class 1 District 16 
48
Ravenwood Final
Sweet Springs with Malta Bend (11-12)
Class 2 District 14 
49
Northwest (Hughesville) (4-22)
Class 2 District 8 
42
Hughesville Final
Newburg HS (15-8)
Class 2 District 9 
62
Plato (2-20)
Class 2 District 10 
30
Plato Final
Walnut Grove (20-5)
Class 1 District 5 
70
Pleasant Hope (17-7)
Class 3 District 11 
74
Pleasant Hope Final 3 OT
Northeast Vernon County (1-16)
Class 1 District 7 
16
Rich Hill (13-8)
Class 2 District 13 
59
Rich Hill Final
Hardin-Central (18-5)
Class 1 District 13 
55
Santa Fe (7-18)
Class 2 District 14 
37
Alma Final
Miller (10-13)
Class 2 District 12 
59
Sarcoxie (5-17)
Class 3 District 12 
57
Sarcoxie Final
Crystal City (20-4)
Class 3 District 4 
50
Saxony Lutheran (6-16)
Class 3 District 3 
31
Jackson Final
Schuyler County (13-12)
Class 2 District 6 
27
Scotland County (15-7)
Class 2 District 6 
34
Memphis Final
Norwood (15-9)
Class 2 District 10 
48
Seymour (23-2)
Class 3 District 2 
59
Seymour Final
New Haven (13-11)
Class 2 District 4 
59
Silex (13-10)
Class 2 District 5 
52
Silex Final
Greenville (8-12)
Class 2 District 3 
58
South Iron (14-6)
Class 1 District 3 
53
Annapolis Final
Senath-Hornersville (15-8)
Class 2 District 1 
56
South Pemiscot (9-12)
Class 2 District 1 
50
Steele Final
Louisiana (12-10)
Class 2 District 5 
58
South Shelby (17-6)
Class 3 District 7 
53
Shelbina Final
Billings (7-14)
Class 2 District 11 
49
Spokane (13-10)
Class 2 District 11 
54
Spokane Final
Cuba (15-6)
Class 3 District 9 
26
St. James (22-2)
Class 3 District 9 
60
St James Final
Sacred Heart (10-13)
Class 2 District 8 
39
St. Paul Lutheran (Concordia) (15-6)
Class 3 District 15 
50
Concordia Final
Viburnum (12-13)
Class 2 District 4 
28
Steelville (13-9)
Class 3 District 9 
49
Steelville Final
Licking (8-14)
Class 3 District 2 
64
Stoutland (8-13)
Class 2 District 9 
59
Stoutland Final
New Franklin (15-9)
Class 2 District 7 
38
Sturgeon (22-3)
Class 2 District 7 
43
Sturgeon Final
Van Buren (13-8)
Class 2 District 2 
71
Summersville (0-18)
Class 1 District 3 
11
Summersville Final
Naylor (15-8)
Class 1 District 1 
50
Thayer (10-14)
Class 2 District 2 
67
Thayer Final
Faith Community Christian (St. Louis, MO)
 
2
The Fulton School at St. Albans (7-10)
 
20
St. Albans Final
Osborn (10-13)
Class 1 District 13 
46
Union Star (2-19)
Class 1 District 14 
41
Union Star Final
Cole Camp (16-7)
Class 3 District 10 
59
Versailles (2-16)
Class 3 District 10 
46
Versailles Final
Bourbon (3-19)
Class 3 District 9 
17
Vienna (12-10)
Class 2 District 9 
61
Vienna Final
Westran (6-18)
Class 2 District 7 
Brookfield (1-18)
Class 3 District 15 
Brookfield TBD
Puxico (0-4)
Class 2 District 2 
Campbell (3-14)
Class 2 District 1 
Campbell TBD
Highland (8-15)
Class 3 District 7 
Canton (3-18)
Class 2 District 6 
Canton TBD
Holden (14-8)
Class 3 District 13 
Carrollton (8-15)
Class 3 District 15 
Carrollton TBD
Eugene (16-6)
Class 3 District 10 
Chamois (14-7)
Class 1 District 9 
Chamois TBD
Winfield (5-16)
Class 3 District 8 
Christian (2-21)
Class 3 District 8 
O'fallon TBD
Valley Park (13-10)
Class 3 District 4 
Crossroads College Preparatory (11-8)
Class 2 District 4 
St. Louis TBD
Princeton (11-11)
Class 1 District 15 
Gilman City with North Daviess (5-18)
Class 1 District 15 
Gilman City TBD
North Shelby (11-13)
Class 1 District 11 
Knox County (16-6)
Class 2 District 6 
Edina TBD
New Haven (13-11)
Class 2 District 4 
Linn (7-11)
Class 2 District 9 
Linn TBD
Galena (7-11)
Class 2 District 11 
New Covenant Academy (2-12-1)
Class 2 District 11 
Springfield TBD
Silex (13-10)
Class 2 District 5 
New Haven (13-11)
Class 2 District 4 
New Haven TBD
Stewartsville with Osborn (2-19)
Class 1 District 14 
North Andrew (13-10)
Class 1 District 14 
Rosendale TBD
North Platte (18-6)
Class 2 District 15 
Penney (23-1-1)
Class 3 District 15 
Hamilton TBD
Liberal (20-3)
Class 2 District 12 
Pierce City (12-7)
Class 3 District 12 
Pierce City TBD
Campbell (3-14)
Class 2 District 1 
Puxico (0-4)
Class 2 District 2 
Puxico TBD
Bosworth (3-15)
Class 1 District 10 
Slater (16-7)
Class 2 District 7 
Slater TBD
Hallsville (19-2)
Class 3 District 8 
South Callaway (0-20)
Class 3 District 9 
Mokane TBD
East Carter (8-10)
Class 2 District 2 
Twin Rivers (14-10)
Class 3 District 1 
Broseley TBD
West Platte (3-19)
Class 2 District 15 
University Academy Charter (8-7)
Class 3 District 14 
Kansas City TBD
Sherwood (12-7)
Class 3 District 13 
XRC Showdown (Kansas City, MO)
 
Kansas City, MO TBD



Processing. Please wait.