2014-2015 Girls Basketball

Skyline (21-4)
Class 2 District 14 
67
Ash Grove (5-17)
Class 3 District 11 
45
Ash Grove Final
Crossroads College Preparatory (5-16)
Class 2 District 4 
40
Bayless (3-22)
Class 3 District 3 
34
St. Louis Final
Orchard Farm (6-16)
Class 3 District 6 
35
Brentwood (21-3)
Class 3 District 4 
62
Brentwood Final
Northwest (Hughesville) (7-19)
Class 1 District 8 
46
Chilhowee (1-18)
Class 1 District 8 
24
Chilhowee Final
Carnahan (10-8)
Class 3 District 5 
74
Cleveland NJROTC (4-13)
Class 3 District 4 
24
St. Louis Final
Bourbon (9-13)
Class 3 District 9 
34
Cuba (20-4)
Class 3 District 9 
64
Cuba Final
Lincoln College Prep (18-5)
Class 4 District 15 
60
East (Kansas City) (4-14)
Class 4 District 15 
28
Kansas City Final
Roosevelt (8-10)
Class 4 District 5 
46
Gateway (11-3)
Class 4 District 5 
47
St. Louis Final
Eureka (9-14)
Class 5 District 8 
43
Hazelwood Central (20-5)
Class 5 District 6 
68
St. Louis Final
Parkway West (11-11)
Class 4 District 4 
52
Hazelwood East (10-12)
Class 5 District 7 
38
St. Louis Final
Holt (14-8)
Class 5 District 4 
40
Hickman (21-2)
Class 5 District 9 
60
Columbia Final
Blue Springs South (14-7)
Class 5 District 9 
41
Lee's Summit West (16-6)
Class 5 District 13 
46
Lee's Summit Final
East (Kansas City) (4-14)
Class 4 District 15 
28
Lincoln College Prep (18-5)
Class 4 District 15 
60
kansas City Final
Whitfield (9-13)
Class 3 District 4 
39
Lutheran North (13-11)
Class 3 District 5 
48
St. Louis Final
East Newton (18-7)
Class 3 District 12 
36
McDonald County (19-6)
Class 4 District 12 
51
Anderson Final
Ava (9-16)
Class 3 District 10 
21
Mountain Grove (12-11)
Class 3 District 10 
52
Mountain Grove Final
Southern Boone (13-11)
Class 3 District 8 
51
New Bloomfield (19-5)
Class 2 District 8 
45
New Bloomfield Final
Southwest Early College (3-17)
Class 3 District 14 
43
Northeast (Kansas City) HS (4-13)
Class 4 District 15 
26
Kansas City Final
Hazelwood East (10-12)
Class 5 District 7 
38
Parkway West (11-11)
Class 4 District 4 
52
Ballwin Final
Sacred Heart (13-13)
Class 2 District 14 
46
Stover (16-10)
Class 2 District 14 
37
Stover Final
Fox (16-8)
Class 5 District 1 
36
Timberland (8-13)
Class 5 District 4 
38
Wentzville Final
North Callaway (17-7)
Class 3 District 8 
60
Tipton (26-1)
Class 2 District 8 
41
Tipton Final
Cristo Rey (18-3)
Class 3 District 16 
41
To be determined
 
22
GPAC tournament ,  Olathe Final
Bishop DuBourg (14-7)
Class 4 District 3 
51
Trinity Catholic (6-17)
Class 3 District 5 
21
St. Louis Final
Construction Careers Charter
 
0
University City (7-15)
Class 4 District 4 
1
St. Louis Forfeit
Jefferson (Festus) (8-14)
Class 3 District 3 
56
Valle Catholic (3-17)
Class 2 District 3 
39
Ste Genevieve Final
Lindbergh (6-17)
Class 5 District 3 
35
Washington (18-4)
Class 5 District 8 
70
Washington Final
St. Charles (21-1)
Class 4 District 7 
48
Winfield (13-11)
Class 3 District 6 
19
Winfield Final
Raymore-Peculiar (10-12)
Class 5 District 13 
Blue Springs South (14-7)
Class 5 District 9 
Blue Springs 7:00 PM
Barat Academy (0-8)
Class 2 District 4 
St. Louis Patriots (St. Louis, MO)
 
St. Louis, MO 5:30 PM



Processing. Please wait.