2014-2015 Girls Basketball

Rich Hill (11-14)
Class 2 District 13 
44
Adrian (19-7)
Class 2 District 13 
64
Adrian Final
Parkway Central (16-10)
Class 5 District 8 
51
Affton (13-12)
Class 4 District 3 
34
Shoot Out Conference,  Final
Appleton City (12-13)
Class 1 District 7 
24
Archie (18-7)
Class 2 District 13 
49
Archie Final
Maranatha (Shawnee, KS)
 
42
Barstow (9-13)
Class 3 District 14 
58
Kansas City Final
Winnetonka (4-15)
Class 5 District 15 
27
Belton (10-13)
Class 5 District 13 
41
Belton Final
Pilot Grove (18-7)
Class 1 District 9 
61
Bunceton with Prairie Home (5-19)
Class 1 District 9 
25
Bunceton Final
St. Elizabeth (10-14)
Class 1 District 9 
64
Calvary Lutheran (8-16)
Class 2 District 8 
58
Jefferson City Final
Visitation Academy (12-11)
Class 4 District 4 
32
Cardinal Ritter (18-4)
Class 3 District 5 
55
St. Louis Final
Mt. Vernon (10-15)
Class 3 District 12 
20
Carl Junction (20-5)
Class 4 District 12 
48
Carl Junction Final
Mt. Vernon (10-15)
Class 3 District 12 
20
Carl Junction (20-5)
Class 4 District 12 
48
Carl Junction Final
Branson (12-10)
Class 5 District 11 
56
Carthage (5-18)
Class 4 District 12 
32
Carthage Final
Nevada (18-3)
Class 4 District 13 
77
Center (7-17)
Class 4 District 15 
50
Kansas City Final
Southwest Early College (3-18)
Class 3 District 14 
19
Central (Kansas City) (8-12)
Class 3 District 14 
60
Kansas City Final
Lutheran St. Charles (17-8)
Class 3 District 6 
54
Christian (11-13)
Class 3 District 6 
34
O'fallon Final
Sarcoxie (9-14)
Class 2 District 12 
50
College Heights Christian (6-19)
Class 2 District 12 
26
Joplin Final
Sparta (11-14)
Class 2 District 10 
37
Crane (25-2)
Class 2 District 11 
77
Crane Final
Osceola (16-8)
Class 2 District 14 
57
Drexel (25-0)
Class 1 District 7 
66
Drexel Final
Northeast (Kansas City) HS (4-14)
Class 4 District 15 
19
East (Kansas City) (5-14)
Class 4 District 15 
34
Kansas City Final
Hallsville (15-10)
Class 3 District 8 
55
Eldon (20-5)
Class 4 District 10 
88
Eldon Final
Silex (13-11)
Class 2 District 4 
74
Elsberry (10-13)
Class 3 District 6 
66
Elsberry Final
West Nodaway (0-23)
Class 1 District 15 
54
Fairfax (14-9)
Class 1 District 16 
80
Fairfax Final
Westran (9-15)
Class 2 District 7 
58
Fayette (1-23)
Class 2 District 7 
28
Fayette Final
Ft. Zumwalt West (15-11)
Class 5 District 4 
47
Francis Howell (19-4)
Class 5 District 5 
56
St. Charles Final
Timberland (8-14)
Class 5 District 4 
18
Ft. Zumwalt South (17-6)
Class 5 District 5 
44
St. Peters Final
Pattonsburg (18-7)
Class 1 District 14 
50
Grundy County with Newtown-Harris (12-12)
Class 1 District 12 
57
Galt Final
Palmyra (18-6)
Class 3 District 7 
47
Highland (13-12)
Class 3 District 7 
42
Ewing Final
Lockwood (19-6)
Class 2 District 13 
54
Jasper (24-1)
Class 2 District 13 
59
Jasper Final
Ladue Horton Watkins (18-4-1)
Class 5 District 7 
61
Jennings (17-5)
Class 4 District 6 
56
St. Louis Final
Trinity Catholic (6-18)
Class 3 District 5 
24
John F. Kennedy (9-16)
Class 3 District 4 
36
Manchester Final
Van Horn (17-6)
Class 4 District 15 
46
Kansas City Christian (Prairie Village, KS)
 
31
Prairie Village, KS Final
Princeton (7-18)
Class 2 District 6 
33
King City (11-14)
Class 1 District 14 
49
King City Final
Webster Groves (16-9)
Class 5 District 3 
42
Kirkwood (18-4)
Class 5 District 2 
52
Kirkwood Final
Southeast (11-10)
Class 3 District 14 
47
Lincoln College Prep (19-5)
Class 4 District 15 
57
Kansas City Final
Pattonville (10-10)
Class 5 District 6 
43
Lindbergh (6-18)
Class 5 District 3 
40
St. Louis Final
Monroe City (13-12)
Class 2 District 5 
27
Macon (22-5)
Class 3 District 7 
37
Macon Final
Parkway South (6-20)
Class 5 District 2 
61
Marquette (13-9)
Class 5 District 8 
68
Chesterfield Final
Riverview Gardens (1-15)
Class 4 District 6 
44
McCluer (7-17)
Class 4 District 7 
71
Florissant Final
Parkway West (11-12)
Class 4 District 4 
58
McCluer South-Berkeley (12-9)
Class 4 District 6 
63
St. Louis Final
Rockwood Summit (13-9)
Class 5 District 2 
65
Mehlville (5-11)
Class 5 District 3 
57
St. Louis Final 2 OT
Mexico (6-16)
Class 4 District 8 
53
Moberly (5-17)
Class 4 District 8 
41
Moberly Final
Tarkio with Fairfax (4-20)
Class 1 District 16 
41
North Nodaway (13-11)
Class 1 District 15 
49
Hopkins Final
Sturgeon (8-17)
Class 2 District 5 
42
Northeast (Cairo) (21-5)
Class 2 District 5 
71
Cairo Final
Pleasant Hill (11-11)
Class 4 District 13 
33
Notre Dame de Sion (8-15)
Class 4 District 15 
49
Kansas City Final
Highland (13-12)
Class 3 District 7 
42
Palmyra (18-6)
Class 3 District 7 
47
Palmyra Final
Jamestown (13-11)
Class 1 District 9 
32
Prairie Home (20-5)
Class 1 District 9 
53
Prairie Home Final
Carrollton (0-22)
Class 3 District 15 
24
Richmond (20-4)
Class 3 District 15 
62
Richmond Final
Mercer (25-0)
Class 1 District 12 
80
Ridgeway with Cainsville (5-18)
Class 1 District 15 
25
Ridgeway Final
Nodaway-Holt (12-14)
Class 1 District 16 
33
Rock Port (16-8)
Class 1 District 16 
56
Rock Port Final
Paris with Faith Walk (20-5)
Class 2 District 5 
28
Salisbury (12-12)
Class 2 District 7 
42
Salisbury Final
Cole Camp (16-9)
Class 3 District 13 
55
Smithton (1-23)
Class 2 District 14 
34
Smithton Final
Mound City with Craig (17-9)
Class 1 District 16 
51
South Holt (19-7)
Class 1 District 16 
24
Oregon Final
Van Buren (8-15)
Class 2 District 2 
43
South Iron (14-8)
Class 1 District 3 
36
Black River League ,  Ellsinore Final
North Andrew (20-5)
Class 1 District 16 
59
South Nodaway with Jefferson (Conception) (22-5)
Class 1 District 16 
46
Barnard Final
Warsaw (2-23)
Class 3 District 13 
29
Southern Boone (14-11)
Class 3 District 8 
63
Ashland Final
Osborn (2-21)
Class 1 District 14 
19
Southwest (Livingston County) (18-4)
Class 1 District 13 
54
Ludlow Final
Thomas Jefferson Independent (5-21)
Class 1 District 5 
18
Southwest (Washburn) (14-9)
Class 2 District 12 
455
Washburn Final
St. Charles West (18-6)
Class 4 District 7 
28
St. Charles (22-1)
Class 4 District 7 
37
St. Charles Final
East Buchanan (15-10)
Class 3 District 16 
47
St. Joseph Christian (4-18)
Class 1 District 14 
32
St. Joseph Final
Hickman (22-2)
Class 5 District 9 
56
Staley (10-11)
Class 5 District 16 
35
Kansas City Final
Gallatin (17-9)
Class 2 District 16 
61
Stanberry (11-14)
Class 1 District 15 
44
Stanberry Final
University City (8-15)
Class 4 District 4 
72
Suburban Central Crossover Game (St. Louis, MO)
 
44
St. Louis, MO Final
Ft. Zumwalt South (17-6)
Class 5 District 5 
44
Timberland (8-14)
Class 5 District 4 
18
Wentzville Final
Francis Howell North (10-13)
Class 5 District 5 
45
Troy Buchanan (4-19)
Class 5 District 4 
37
Troy Final
Liberty (20-3)
Class 5 District 15 
57
Truman (14-8)
Class 5 District 14 
52
Independence Final
Cuba (20-4)
Class 3 District 9 
2
Vienna (3-22)
Class 2 District 8 
0
Vienna Final
Wright City (1-23)
Class 3 District 6 
29
Wellsville-Middletown (2-23)
Class 1 District 11 
46
Wellsville Final
Summit Christian Academy (7-15)
Class 3 District 14 
Butler (8-14)
Class 3 District 12 
Butler 6:30 PM
Clark County (11-10)
Class 3 District 7 
Centralia (15-8)
Class 3 District 7 
Centralia 6:00 PM
West Nodaway (0-23)
Class 1 District 15 
Craig (0-1)
 
Craig 6:00 PM
Linn (5-17)
Class 2 District 8 
Tuscumbia (22-3)
Class 1 District 9 
Tuscumbia TBD



Processing. Please wait.