2020-2021 Girls Volleyball


1 Lesterville (22-10-2)
Class 1 District 5 
3
3 Winona (14-12-2)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Championship, Ellington Final
1 Greenfield (17-11-3)
Class 1 District 9 
3
2 Golden City (23-8-1)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Championship, Golden City Final
1 Rich Hill (15-10)
Class 1 District 10 
3
2 Miami (14-8-1)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Championship, Rich Hill Final
1 Rich Hill (15-10)
Class 1 District 10 
3
4 Hume (9-14)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Semifinal 1, Rich Hill Final
2 Miami (14-8-1)
Class 1 District 10 
3
3 Northeast Vernon County (10-10)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Semifinal 2, Rich Hill Final
1 Appleton City with Montrose (13-13-1)
Class 1 District 11 
3
6 Osceola (3-14)
Class 1 District 11 
1
Class 1 District 11 Championship, Green Ridge Final
1 Appleton City with Montrose (13-13-1)
Class 1 District 11 
3
4 Green Ridge (6-11)
Class 1 District 11 
1
Class 1 District 11 Semifinal 1, Green Ridge Final
2 Lincoln (10-9)
Class 1 District 11 
2
6 Osceola (3-14)
Class 1 District 11 
3
Class 1 District 11 Semifinal 2, Green Ridge Final
1 St. Joseph Christian (25-1)
Class 1 District 15 
3
2 Wellington-Napoleon (17-6-1)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Championship, Plattsburg Final
1 St. Joseph Christian (25-1)
Class 1 District 15 
3
4 South Holt (11-13)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Semifinal 1, Plattsburg Final
2 Wellington-Napoleon (17-6-1)
Class 1 District 15 
3
6 Orrick (1-18)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Semifinal 2, Plattsburg Final
1 Tarkio with Fairfax (19-5)
Class 1 District 16 
3
3 Nodaway-Holt (15-11)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Championship, Rock Port Final
1 Twin Rivers (14-11-2)
Class 2 District 1 
1
2 Malden (13-14-1)
Class 2 District 1 
3
Class 2 District 1 Championship, Malden Final
1 Saxony Lutheran (12-17-2)
Class 2 District 3 
3
2 St. Vincent (11-17-2)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Championship, Jackson Final
1 Valle Catholic (27-5-2)
Class 2 District 4 
3
3 West County (13-7)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Championship, Park Hills Final
1 Christian (4-7)
Class 2 District 5 
3
2 Whitfield (6-6)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Championship, O'fallon Final
1 Father Tolton Regional Catholic (10-6)
Class 2 District 6 
0
2 Eugene (17-10)
Class 2 District 6 
3
Class 2 District 6 Championship, Tipton Final
1 Lawson (23-0)
Class 2 District 14 
3
3 Lexington (9-11)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Championship, Lawson Final
1 West Platte (17-4-1)
Class 2 District 15 
3
2 Bishop LeBlond (11-8)
Class 2 District 15 
2
Class 2 District 15 Championship, Gower Final
1 Ste. Genevieve (20-6)
Class 3 District 2 
1
2 Central (Park Hills) (24-5-3)
Class 3 District 2 
3
Class 3 District 2 Championship, Park Hills Final
1 Visitation Academy (8-6)
Class 3 District 4 
3
2 Westminster Christian Academy (9-3)
Class 3 District 4 
2
Class 3 District 4 Championship, St. Louis Final
1 Winfield (18-5-1)
Class 3 District 6 
3
2 St. Charles West (5-12)
Class 3 District 6 
2
Class 3 District 6 Championship, Montgomery City Final
1 Springfield Catholic (31-2-1)
Class 3 District 11 
3
2 Reeds Spring (12-9-2)
Class 3 District 11 
1
Class 3 District 11 Championship, Springfield Final
1 Pleasant Hill (21-7)
Class 3 District 13 
3
2 El Dorado Springs (28-3)
Class 3 District 13 
2
Class 3 District 13 Championship, Clinton Final
1 Odessa (15-3)
Class 3 District 14 
3
2 Boonville (15-10)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Championship, Odessa Final
1 Notre Dame de Sion (5-20)
Class 3 District 15 
3
4 Central (Kansas City) (5-6)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Northland Christian (9-10-1)
Class 3 District 15 
3
3 Northeast (Kansas City) HS (5-5)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Semifinal 2, Kansas City Final
1 Hillsboro (16-6)
Class 4 District 2 
3
2 St. Pius X (Festus) (18-7-3)
Class 4 District 2 
1
Class 4 District 2 Championship, Hillsboro Final
1 Windsor (Imperial) (17-7-2)
Class 4 District 3 
2
2 Rockwood Summit (5-9)
Class 4 District 3 
3
Class 4 District 3 Championship, Imperial Final
1 Incarnate Word Academy (13-12)
Class 4 District 4 
2
2 Nerinx Hall (9-3)
Class 4 District 4 
3
Class 4 District 4 Championship, St. Louis Final
1 Parkway West (9-4)
Class 4 District 5 
3
2 Parkway Central (9-5)
Class 4 District 5 
2
Class 4 District 5 Championship, St. Louis Final
1 Lutheran St. Charles (12-6-2)
Class 4 District 6 
3
2 Ft. Zumwalt South (12-6)
Class 4 District 6 
1
Class 4 District 6 Championship, St. Peters Final
1 Willard (27-3-1)
Class 4 District 9 
3
2 Logan-Rogersville (11-7-1)
Class 4 District 9 
1
Class 4 District 9 Championship, Willard Final
1 Branson (19-11-1)
Class 4 District 10 
3
3 McDonald County (20-14)
Class 4 District 10 
0
Class 4 District 10 Championship, Branson Final
1 Carl Junction (24-6)
Class 4 District 11 
3
2 Webb City (24-8-1)
Class 4 District 11 
0
Class 4 District 11 Championship, Webb City Final
1 Pembroke Hill (18-0)
Class 4 District 14 
3
2 Lincoln College Prep (9-14)
Class 4 District 14 
0
Class 4 District 14 Championship, Raytown Final
1 Platte County (25-6-2)
Class 4 District 16 
3
2 Kearney (15-5)
Class 4 District 16 
1
Class 4 District 16 Championship, Kearney Final
1 Oakville (11-1)
Class 5 District 2 
3
4 Fox (9-7)
Class 5 District 2 
0
Class 5 District 2 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Mehlville (6-5)
Class 5 District 2 
3
3 Lindbergh (4-11)
Class 5 District 2 
1
Class 5 District 2 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Cor Jesu Academy (12-0)
Class 5 District 4 
3
3 Kirkwood (9-6)
Class 5 District 4 
0
Class 5 District 4 Championship, St. Louis Final
1 Francis Howell (14-4)
Class 5 District 7 
3
2 Timberland (12-6-2)
Class 5 District 7 
0
Class 5 District 7 Championship, Wentzville Final
1 Nixa (30-3)
Class 5 District 11 
3
2 Kickapoo (24-7)
Class 5 District 11 
1
Class 5 District 11 Championship, Nixa Final
1 Lee's Summit West (18-6)
Class 5 District 12 
3
3 Joplin (15-15-1)
Class 5 District 12 
0
Class 5 District 12 Championship, Carthage Final
1 Lee's Summit West (18-6)
Class 5 District 12 
3
4 Raymore-Peculiar (13-21)
Class 5 District 12 
1
Class 5 District 12 Semifinal 1, Carthage Final
2 Carthage (14-14-1)
Class 5 District 12 
0
3 Joplin (15-15-1)
Class 5 District 12 
3
Class 5 District 12 Semifinal 2, Carthage Final
1 St. Teresa's Academy (11-11)
Class 5 District 13 
1
2 Lee's Summit (21-5)
Class 5 District 13 
3
Class 5 District 13 Championship, Lee's Summit Final
1 Blue Springs (14-8)
Class 5 District 14 
3
3 Blue Springs South (7-13)
Class 5 District 14 
0
Class 5 District 14 Championship, Blue Springs Final
1 Liberty North (20-0)
Class 5 District 15 
3
3 Park Hill South (10-9)
Class 5 District 15 
0
Class 5 District 15 Championship, North Kansas City Final
1 Park Hill (17-7)
Class 5 District 16 
3
2 Staley (15-11-2)
Class 5 District 16 
2
Class 5 District 16 Championship, Kansas City Final



Processing. Please wait.