2010-2011 Boys Basketball


1 Chadwick (19-6)
Class 1 District 4 
61
2 Hurley (11-8)
Class 1 District 4 
42
Class 1 District 4 Tournament, Branson Final
1 Drexel (22-5)
Class 1 District 7 
81
2 Miami (16-8)
Class 1 District 7 
59
Class 1 District 7 Tournament, Hume Final
1 Leeton (22-6)
Class 1 District 8 
58
2 Green Ridge (14-13)
Class 1 District 8 
40
Class 1 District 8 Tournament, Leeton Final
1 St. Elizabeth (12-12)
Class 1 District 9 
64
2 Chamois (16-10)
Class 1 District 9 
68
Class 1 District 9 Tournament, Jamestown Final
2 Silex (12-11)
Class 2 District 5 
52
5 New Bloomfield (11-16)
Class 2 District 5 
58
Class 2 District 5 Tournament, Louisiana Final
1 Canton (19-5)
Class 2 District 6 
66
2 Putnam County (18-9)
Class 2 District 6 
48
Class 2 District 6 Tournament, Queen City Final
1 Salisbury (26-1)
Class 2 District 7 
65
2 Sturgeon (22-6)
Class 2 District 7 
59
Class 2 District 7 Tournament, Harrisburg Final
1 Sacred Heart (25-2)
Class 2 District 8 
74
3 Tipton (17-10)
Class 2 District 8 
56
Class 2 District 8 Tournament, Smithton Final
1 Norwood (20-7)
Class 2 District 10 
61
3 Dora (18-10)
Class 2 District 10 
57
Class 2 District 10 Tournament, Mansfield Final
2 North Platte (17-10)
Class 2 District 15 
65
4 St. Mary's (Independence) (6-20)
Class 2 District 15 
50
Class 2 District 15 Tournament, Dearborn Final
1 Willow Springs (24-5)
Class 3 District 2 
54
3 Ava (22-7)
Class 3 District 2 
60
Class 3 District 2 Tournament, Cabool Final
1 Bayless (22-6)
Class 3 District 4 
60
3 Crystal City (21-6)
Class 3 District 4 
52
Class 3 District 4 Tournament, Crystal City Final
1 Elsberry (24-4)
Class 3 District 7 
71
3 Macon (17-10)
Class 3 District 7 
60
Class 3 District 7 Tournament, Palmyra Final
1 Christian (19-7)
Class 3 District 8 
73
3 Winfield (17-10)
Class 3 District 8 
52
Class 3 District 8 Tournament, Centralia Final
1 Blair Oaks (24-3)
Class 3 District 9 
36
2 Fatima (17-10)
Class 3 District 9 
31
Class 3 District 9 Tournament, St. James Final
1 Dixon (24-3)
Class 3 District 10 
82
3 Eugene (18-8)
Class 3 District 10 
75
Class 3 District 10 Tournament, Cole Camp Final
1 Strafford (24-3)
Class 3 District 11 
55
2 Marion C. Early (21-5)
Class 3 District 11 
50
Class 3 District 11 Tournament, Strafford Final
1 East Newton (20-8)
Class 3 District 12 
40
3 Mt. Vernon (14-12)
Class 3 District 12 
42
Class 3 District 12 Tournament, Seneca Final
3 Stockton (17-10)
Class 3 District 13 
66
4 Adrian (14-9)
Class 3 District 13 
48
Class 3 District 13 Tournament, Butler Final
1 Cameron (24-3)
Class 3 District 16 
38
2 Mid-Buchanan (24-3)
Class 3 District 16 
50
Class 3 District 16 Tournament, Gower Final
Sikeston (28-0)
Class 4 District 1 
82
Imagine College Prep Charter (12-13)
Class 4 District 4 
44
Class 4 State Tournament, Farmington Final
Lincoln College Prep (19-9)
Class 4 District 14 
38
Lafayette (St. Joseph) (22-8)
Class 4 District 16 
53
Class 4 State Tournament, Warrensburg Final
Soldan International Studies (22-3)
Class 4 District 5 
63
Mexico (26-2)
Class 4 District 8 
50
Class 4 State Tournament, St. Charles Final
St. Francis Borgia (20-8)
Class 4 District 9 
52
Hillcrest (23-5)
Class 4 District 11 
42
Class 4 State Tournament, Rolla Final
Chaminade College Prep (27-1)
Class 5 District 3 
56
McCluer North (27-4)
Class 5 District 2 
57
Class 5 State Tournament, St. Louis Final
Liberty (20-9)
Class 5 District 15 
41
Lee's Summit North (21-6)
Class 5 District 14 
52
Class 5 State Tournament, Warrensburg Final
DeSmet (23-6)
Class 5 District 5 
56
Troy Buchanan (20-10)
Class 5 District 7 
68
Class 5 State Tournament, St. Louis Final
Rock Bridge (24-4)
Class 5 District 9 
57
Branson (21-10)
Class 5 District 11 
45
Class 5 State Tournament, Springfield Final



Processing. Please wait.