2011-2012 Boys Basketball


1 Thomas Jefferson Independent (18-7)
Class 1 District 5 
45
3 Sheldon (22-7)
Class 1 District 5 
34
Class 1 District 5 Tournament, Willard Final
1 Drexel (23-4)
Class 1 District 7 
76
2 Northeast Vernon County (16-12)
Class 1 District 7 
45
Class 1 District 7 Tournament, Drexel Final
1 Otterville (24-3)
Class 1 District 8 
65
2 Chilhowee (21-7)
Class 1 District 8 
63
Class 1 District 8 Tournament, Green Ridge Final
1 Chamois (17-7)
Class 1 District 9 
24
2 St. Elizabeth (15-10)
Class 1 District 9 
35
Class 1 District 9 Tournament, St. Elizabeth Final
1 Glasgow (23-5)
Class 1 District 10 
67
3 Northwestern (Mendon) (16-12)
Class 1 District 10 
31
Class 1 District 10 Tournament, Glasgow Final
1 Meadville (29-0)
Class 1 District 12 
49
2 Novinger (19-7)
Class 1 District 12 
41
Class 1 District 12 Tournament, Meadville Final
1 St. Joseph Christian (22-6)
Class 1 District 14 
57
2 North Andrew (19-9)
Class 1 District 14 
46
Class 1 District 14 Tournament, Rosendale Final
1 Mercer (23-5)
Class 1 District 15 
46
2 North Harrison (19-9)
Class 1 District 15 
44
Class 1 District 15 Tournament, Eagleville Final
1 Community (16-11)
Class 2 District 5 
31
2 Louisiana (16-11)
Class 2 District 5 
48
Class 2 District 5 Tournament, Vandalia Final
1 Canton (19-8)
Class 2 District 6 
57
2 Northeast (Cairo) (19-9)
Class 2 District 6 
64
Class 2 District 6 Tournament, Queen City Final
1 Salisbury (27-1)
Class 2 District 7 
56
2 Sturgeon (25-3)
Class 2 District 7 
46
Class 2 District 7 Tournament, Sturgeon Final
1 Sacred Heart (26-2)
Class 2 District 8 
53
2 Tipton (20-8)
Class 2 District 8 
62
Class 2 District 8 Tournament, Hughesville Final
1 Norwood (26-2)
Class 2 District 10 
60
3 Hartville (18-11)
Class 2 District 10 
23
Class 2 District 10 Tournament, Norwood Final
1 Billings (25-3)
Class 2 District 11 
78
2 Greenwood (21-8)
Class 2 District 11 
63
Class 2 District 11 Tournament, Sparta Final
1 Rich Hill (20-6)
Class 2 District 13 
39
3 Osceola (19-9)
Class 2 District 13 
54
Class 2 District 13 Tournament, Archie Final
1 West Platte (17-8)
Class 2 District 15 
64
3 Southeast (12-11)
Class 2 District 15 
48
Class 2 District 15 Tournament, Dearborn Final
3 Ava (18-10)
Class 3 District 2 
54
4 Liberty (Mountain View) (17-12)
Class 3 District 2 
63
Class 3 District 2 Tournament, Cabool Final
1 Elsberry (28-2)
Class 3 District 7 
58
6 Clark County (12-16)
Class 3 District 7 
29
Class 3 District 7 Tournament, Ewing Final
1 Christian (21-6)
Class 3 District 8 
61
2 Winfield (20-8)
Class 3 District 8 
59
Class 3 District 8 Tournament, O'Fallon Final
1 Southern Boone (24-4)
Class 3 District 9 
54
2 Blair Oaks (20-8)
Class 3 District 9 
62
Class 3 District 9 Tournament, Hermann Final
1 Eugene (22-6)
Class 3 District 10 
55
2 California (19-9)
Class 3 District 10 
61
Class 3 District 10 Tournament, Versailles Final
1 Strafford (22-5)
Class 3 District 11 
54
2 Marion C. Early (25-4)
Class 3 District 11 
46
Class 3 District 11 Tournament, Strafford Final
1 Mt. Vernon (22-5)
Class 3 District 12 
60
2 Southwest (Washburn) (23-5)
Class 3 District 12 
49
Class 3 District 12 Tournament, Mount Vernon Final
2 Sherwood (20-5)
Class 3 District 13 
53
4 Lamar (16-11)
Class 3 District 13 
75
Class 3 District 13 Tournament, Butler Final
1 Cameron (22-6)
Class 3 District 16 
39
3 Maryville (12-14)
Class 3 District 16 
35
Class 3 District 16 Tournament, Plattsburg Final
Sikeston (23-5)
Class 4 District 1 
64
Imagine College Prep Charter (23-7)
Class 4 District 4 
65
Class 4 State Tournament, Farmington Final
Helias Catholic (20-9)
Class 4 District 10 
34
Hillcrest (25-5)
Class 4 District 11 
46
Class 4 State Tournament, Rolla Final
Duchesne (20-9)
Class 4 District 7 
43
Soldan International Studies (22-5)
Class 4 District 5 
61
Class 4 State Tournament, St. Charles Final
Liberty North (23-6)
Class 4 District 15 
56
Grandview (22-7)
Class 4 District 13 
50
Class 4 State Tournament, Independence Final
Christian Brothers College (18-10)
Class 5 District 2 
53
Marquette (18-9)
Class 5 District 3 
66
Class 5 State Tournament, St. Louis Final
Rock Bridge (24-5)
Class 5 District 9 
57
Nixa (29-1)
Class 5 District 11 
61
Class 5 State Tournament, Springfield Final 1 OT
Vianney (27-2)
Class 5 District 5 
54
McCluer North (26-1)
Class 5 District 8 
63
Class 5 State Tournament, St. Louis Final
Lee's Summit West (26-3)
Class 5 District 16 
64
Blue Springs South (23-6)
Class 5 District 13 
53
Class 5 State Tournament, Independence Final



Processing. Please wait.