2011-2012 Boys Basketball


1 Glasgow (22-5)
Class 1 District 10 
72
4 Tina-Avalon (11-16)
Class 1 District 10 
20
Class 1 District 10 Tournament, Glasgow Final
1 Marion County (25-1)
Class 1 District 11 
52
4 North Shelby (11-16)
Class 1 District 11 
36
Class 1 District 11 Tournament, LaPlata Final
2 La Plata (19-7)
Class 1 District 11 
72
3 Madison (12-13)
Class 1 District 11 
68
Class 1 District 11 Tournament, LaPlata Final
1 Braymer (19-7)
Class 1 District 13 
55
5 Norborne (12-14)
Class 1 District 13 
38
Class 1 District 13 Tournament, Norborne Final
2 Hardin-Central (19-7)
Class 1 District 13 
57
6 Osborn (10-16)
Class 1 District 13 
32
Class 1 District 13 Tournament, Norborne Final
1 New Haven (14-12)
Class 2 District 4 
44
4 Crossroads College Preparatory (15-11)
Class 2 District 4 
47
Class 2 District 4 Tournament, Bismarck Final
2 Bismarck (20-6)
Class 2 District 4 
59
3 Valle Catholic (15-13)
Class 2 District 4 
48
Class 2 District 4 Tournament, Bismarck Final
1 Wheaton (22-5)
Class 2 District 12 
82
4 Greenfield (10-12)
Class 2 District 12 
51
Class 2 District 12 Tournament, Carthage Final
2 Purdy (16-9)
Class 2 District 12 
50
3 Liberal (18-9)
Class 2 District 12 
43
Class 2 District 12 Tournament, Carthage Final
1 Santa Fe (20-6)
Class 2 District 14 
72
4 Crest Ridge (17-10)
Class 2 District 14 
54
Class 2 District 14 Tournament, Alma Final
2 Lone Jack (21-6)
Class 2 District 14 
71
3 Wellington-Napoleon (19-8)
Class 2 District 14 
67
Class 2 District 14 Tournament, Alma Final
1 DeKalb (24-2)
Class 2 District 16 
49
4 Rock Port (14-10)
Class 2 District 16 
41
Class 2 District 16 Tournament, Albany Final
2 Gallatin (17-9)
Class 2 District 16 
50
3 Polo (17-9)
Class 2 District 16 
49
Class 2 District 16 Tournament, Albany Final
1 Charleston (26-2)
Class 3 District 1 
62
4 Caruthersville (16-9)
Class 3 District 1 
55
Class 3 District 1 Tournament, Bloomfield Final
2 Kennett (19-8)
Class 3 District 1 
59
3 Doniphan (22-5)
Class 3 District 1 
51
Class 3 District 1 Tournament, Bloomfield Final
1 Bayless (18-9)
Class 3 District 4 
49
5 John F. Kennedy (6-18)
Class 3 District 4 
43
Class 3 District 4 Tournament, Crystal City Final
2 Crystal City (23-5)
Class 3 District 4 
62
3 St. Pius X (Festus) (15-11)
Class 3 District 4 
55
Class 3 District 4 Tournament, Crystal City Final
1 Hogan Prep Academy Charter (16-10)
Class 3 District 14 
67
4 Barstow (15-7)
Class 3 District 14 
47
Class 3 District 14 Tournament, Kansas City Final
2 University Academy Charter (18-4)
Class 3 District 14 
62
6 Pembroke Hill (6-21)
Class 3 District 14 
48
Class 3 District 14 Tournament, Kansas City Final
Sikeston (23-4)
Class 4 District 1 
71
DeSoto (24-5)
Class 4 District 2 
59
Class 4 State Tournament, Park Hills Final
Lutheran South (14-15)
Class 4 District 3 
58
Imagine College Prep Charter (22-7)
Class 4 District 4 
59
Class 4 State Tournament, Hillsboro Final
St. Francis Borgia (23-6)
Class 4 District 9 
35
Helias Catholic (20-8)
Class 4 District 10 
36
Class 4 State Tournament, Washington Final
McDonald County (11-13)
Class 4 District 12 
43
Hillcrest (24-5)
Class 4 District 11 
73
Class 4 State Tournament, Willard Final
University City (18-8)
Class 4 District 6 
44
Soldan International Studies (21-5)
Class 4 District 5 
56
Class 4 State Tournament, Ballwin Final
Duchesne (20-8)
Class 4 District 7 
51
Mexico (23-5)
Class 4 District 8 
48
Class 4 State Tournament, Moberly Final 1 OT
Grandview (22-6)
Class 4 District 13 
79
Lincoln College Prep (16-14)
Class 4 District 14 
54
Class 4 State Tournament, Lee's Summit Final
Liberty North (22-6)
Class 4 District 15 
39
Savannah (19-9)
Class 4 District 16 
30
Class 4 State Tournament, Liberty Final
Christian Brothers College (18-9)
Class 5 District 2 
68
Central (Cape Girardeau) (21-7)
Class 5 District 1 
52
Class 5 State Tournament, Farmington Final
Parkway North (21-7)
Class 5 District 4 
48
Marquette (17-9)
Class 5 District 3 
50
Class 5 State Tournament, St. Louis Final
Rock Bridge (24-4)
Class 5 District 9 
72
Rolla (19-9)
Class 5 District 10 
47
Class 5 State Tournament, Rolla Final
Nixa (28-1)
Class 5 District 11 
74
Webb City (21-8)
Class 5 District 12 
49
Class 5 State Tournament, Bolivar Final
Vianney (27-1)
Class 5 District 5 
65
Troy Buchanan (21-7)
Class 5 District 6 
42
Class 5 State Tournament, Kirkwood Final
McCluer North (25-1)
Class 5 District 8 
62
Ft. Zumwalt South (16-12)
Class 5 District 7 
28
Class 5 State Tournament, St Louis Final
Fort Osage (14-14)
Class 5 District 14 
44
Blue Springs South (23-5)
Class 5 District 13 
68
Class 5 State Tournament, Independence Final
Lee's Summit West (25-3)
Class 5 District 16 
86
Central (St. Joseph) (21-6)
Class 5 District 15 
67
Class 5 State Tournament, Independence Final



Processing. Please wait.