2014-2015 Boys Basketball


1 Bradleyville (20-6)
Class 1 District 4 
63
2 School of the Ozarks (19-7)
Class 1 District 4 
73
Class 1 District 4 Tournament, Ozark Final
1 Macks Creek (19-7)
Class 1 District 6 
58
2 Hermitage (19-8)
Class 1 District 6 
52
Class 1 District 6 Tournament, Halfway Final
1 Montrose (17-9)
Class 1 District 7 
47
3 Drexel (14-13)
Class 1 District 7 
59
Class 1 District 7 Tournament, Appleton City Final
1 Leeton (24-2)
Class 1 District 8 
61
3 Green Ridge (12-22)
Class 1 District 8 
51
Class 1 District 8 Tournament, Hughesville Final
1 Winston (26-2)
Class 1 District 14 
62
6 Stewartsville (17-11)
Class 1 District 14 
33
Class 1 District 14 Tournament, Pattonsburg Final
1 Mound City with Craig (22-6)
Class 1 District 16 
42
2 North Andrew (21-6)
Class 1 District 16 
44
Class 1 District 16 Tournament, Graham Final
1 Scott County Central (23-4)
Class 2 District 1 
73
2 Bernie (22-6)
Class 2 District 1 
63
Class 2 District 1 Tournament, Bloomfield Final
1 Ellington (20-4)
Class 2 District 3 
51
2 Valle Catholic (19-7)
Class 2 District 3 
57
Class 2 District 3 Tournament, Bismarck Final
1 Crystal City (18-8)
Class 2 District 4 
66
2 Clopton (19-9)
Class 2 District 4 
63
Class 2 District 4 Tournament, Chesterfield Final
1 Hartville (25-2)
Class 2 District 9 
51
2 Plato (21-6)
Class 2 District 9 
42
Class 2 District 9 Tournament, Laquey Final
1 Gainesville (21-5)
Class 2 District 10 
50
3 Sparta (18-10)
Class 2 District 10 
32
Class 2 District 10 Tournament, Sparta Final
1 Central (New Madrid County) (23-4)
Class 3 District 1 
70
3 Malden (18-10)
Class 3 District 1 
32
Class 3 District 1 Tournament, New Madrid Final
1 Charleston (17-10)
Class 3 District 2 
71
2 Woodland (21-8)
Class 3 District 2 
62
Class 3 District 2 Tournament, Scott City Final
1 Central (Park Hills) (22-6)
Class 3 District 3 
61
2 West County (18-9)
Class 3 District 3 
30
Class 3 District 3 Tournament, Hillsboro Final
1 Maplewood-Richmond Hts. (18-6)
Class 3 District 4 
48
2 Whitfield (18-9)
Class 3 District 4 
46
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Mt. Vernon (22-6)
Class 3 District 12 
66
4 Lamar (18-9)
Class 3 District 12 
54
Class 3 District 12 Tournament, Lamar Final
2 East Newton (21-6)
Class 3 District 12 
48
3 Butler (20-5)
Class 3 District 12 
38
Class 3 District 12 Tournament, Lamar Final
1 Lafayette County (27-1)
Class 3 District 15 
55
3 Chillicothe (17-10)
Class 3 District 15 
52
Class 3 District 15 Tournament, Richmond Final
Lee's Summit North (6-18)
Class 5 District 14 
57
Blue Springs South (23-2)
Class 5 District 9 
84
Blue Springs Final
Oak Park (4-20)
Class 5 District 16 
61
Fort Osage (7-17)
Class 5 District 15 
68
Independence Final
Francis Howell Central (15-10)
Class 5 District 5 
55
Francis Howell (19-6)
Class 5 District 5 
71
St. Charles Final
St. Charles West (16-7)
Class 4 District 7 
61
Francis Howell North (7-18)
Class 5 District 5 
25
St. Charles Final
Timberland (12-12)
Class 5 District 4 
59
Ft. Zumwalt East (3-20)
Class 4 District 7 
31
St. Peters Final
Washington (11-14)
Class 5 District 8 
43
Ft. Zumwalt North (14-11)
Class 5 District 5 
59
O'fallon Final
Troy Buchanan (10-14-1)
Class 5 District 4 
39
Ft. Zumwalt South (22-3)
Class 5 District 5 
65
St. Peters Final
Parkway West (20-9)
Class 4 District 4 
56
Ft. Zumwalt West (12-13)
Class 5 District 4 
44
O'fallon Final
Belton (13-11)
Class 5 District 13 
51
Grandview (11-14)
Class 4 District 14 
49
Grandview Final 3 OT
Rock Bridge (16-4)
Class 5 District 9 
53
Helias Catholic (19-5)
Class 4 District 10 
55
Jefferson City Final
Jackson (20-6)
Class 5 District 1 
86
Kennett (8-16)
Class 4 District 1 
58
Kennett Final
Hickman (14-11)
Class 5 District 9 
66
Kickapoo (22-4)
Class 5 District 11 
84
Springfield Final
Lee's Summit West (10-14)
Class 5 District 13 
69
Lee's Summit (19-6)
Class 5 District 14 
92
Lee's Summit Final
Park Hill South (21-3)
Class 5 District 16 
70
Liberty (12-13)
Class 5 District 15 
44
Liberty Final
Raytown (19-7)
Class 5 District 14 
52
Liberty North (15-10)
Class 5 District 15 
48
Liberty Final
Fulton (16-10)
Class 4 District 8 
59
Mexico (13-10)
Class 4 District 8 
65
Mexico Final
Center (14-9)
Class 4 District 15 
72
Nevada (8-17)
Class 4 District 13 
61
Nevada Final
Staley (16-8)
Class 5 District 16 
72
North Kansas City (9-15)
Class 5 District 15 
77
North Kansas City Final
Kirkwood (16-10)
Class 5 District 2 
89
Parkway North (5-18)
Class 5 District 6 
41
Creve Coeur Final
Winnetonka (7-18)
Class 5 District 15 
51
Platte County (10-15)
Class 4 District 16 
59
Platte City Final
Westminster Christian Academy (21-5)
Class 4 District 4 
44
Priory (19-6)
Class 4 District 4 
42
St. Louis Final
Kearney (11-13)
Class 4 District 16 
50
Raytown South (15-10)
Class 4 District 14 
52
Raytown Final
Dixon (11-16)
Class 3 District 9 
79
Richland (10-16)
Class 2 District 9 
73
Richland Final
Jefferson City (15-8)
Class 5 District 10 
60
Rockhurst (13-11)
Class 5 District 13 
64
Kansas City Final
Marquette (16-9)
Class 5 District 8 
59
Seckman (10-13)
Class 5 District 1 
47
Imperial Final
Perryville (16-9)
Class 4 District 1 
61
Ste. Genevieve (16-11)
Class 4 District 2 
64
Ste Genevieve Final
Potosi (18-7)
Class 4 District 2 
109
Union (12-13)
Class 4 District 9 
111
Union Final
St. Louis University (15-11)
Class 5 District 3 
51
Vianney (15-11)
Class 5 District 2 
46
St. Louis Final
Smith-Cotton (16-7)
Class 5 District 9 
60
Warrensburg (12-12)
Class 4 District 13 
69
Warrensburg Final
Parkway Central (15-7)
Class 5 District 8 
57
Webster Groves (22-5)
Class 5 District 3 
70
Webster Groves Final
Ruskin (6-18)
Class 5 District 13 
Central (St. Joseph) (8-15-1)
Class 5 District 16 
St. Joseph 7:00 PM
Savannah (2-19)
Class 4 District 16 
Harrisonville (13-10)
Class 4 District 13 
Harrisonville 7:00 PM
Riverview Gardens (10-12)
Class 4 District 6 
Marion (Marion, IL)
 
Marion, IL 7:00 PM



Processing. Please wait.