2014-2015 Boys Basketball


2 Tuscumbia (19-9)
Class 1 District 9 
56
4 Prairie Home with Bunceton (18-10)
Class 1 District 9 
40
Class 1 District 9 Tournament, Jamestown Final
1 Glasgow (23-5)
Class 1 District 10 
60
2 Northwestern (Mendon) (19-8)
Class 1 District 10 
44
Class 1 District 10 Tournament, Glasgow Final
1 Community (23-4)
Class 1 District 11 
54
2 North Shelby (14-13)
Class 1 District 11 
44
Class 1 District 11 Tournament, Moberly Final
1 Meadville (27-0)
Class 1 District 12 
73
2 Novinger (21-8)
Class 1 District 12 
47
Class 1 District 12 Tournament, Purdin Final
1 Hardin-Central (20-7)
Class 1 District 13 
42
2 Braymer (26-4)
Class 1 District 13 
52
Class 1 District 13 Tournament, Norborne Final
1 Stanberry (26-2)
Class 1 District 15 
42
2 Jefferson (Conception) with South Nodaway (19-9)
Class 1 District 15 
29
Class 1 District 15 Tournament, Ravenwood Final
1 Canton (24-4)
Class 2 District 5 
78
3 Sturgeon (18-10)
Class 2 District 5 
60
Class 2 District 5 Tournament, Sturgeon Final
1 Scotland County (23-4)
Class 2 District 6 
63
2 Knox County (19-9)
Class 2 District 6 
61
Class 2 District 6 Tournament, Queen City Final
1 Salisbury (28-0)
Class 2 District 7 
46
2 New Franklin (20-8)
Class 2 District 7 
33
Class 2 District 7 Tournament, Salisbury Final
1 Wellington-Napoleon (25-3)
Class 2 District 15 
61
3 Santa Fe (17-11)
Class 2 District 15 
55
Class 2 District 15 Tournament, Wellington Final
1 Mid-Buchanan (27-1)
Class 2 District 16 
68
2 Penney (17-10)
Class 2 District 16 
46
Class 2 District 16 Tournament, Albany Final
1 Cardinal Ritter (19-4)
Class 3 District 5 
70
2 College Preparatory (16-11)
Class 3 District 5 
71
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 North Technical (20-7)
Class 3 District 6 
48
2 Duchesne (19-10)
Class 3 District 6 
57
Class 3 District 6 Tournament, St. Charles Final
1 Bowling Green (25-3)
Class 3 District 7 
85
3 Highland (18-9)
Class 3 District 7 
70
Class 3 District 7 Tournament, Palmyra Final
1 Father Tolton Regional Catholic (23-2)
Class 3 District 8 
72
3 South Callaway (23-3)
Class 3 District 8 
60
Class 3 District 8 Tournament, Mokane Final
1 Boonville (14-11)
Class 3 District 13 
61
6 Cole Camp (16-11)
Class 3 District 13 
58
Class 3 District 13 Tournament, Versailles Final
1 Barstow (25-2)
Class 3 District 14 
69
2 Hogan Prep Academy Charter (18-9)
Class 3 District 14 
44
Class 3 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 East Buchanan (21-7)
Class 3 District 16 
44
3 Bishop LeBlond (17-11)
Class 3 District 16 
46
Class 3 District 16 Tournament, Gower Final
4 Hillsboro (13-14)
Class 4 District 3 
47
5 Windsor (Imperial) (11-14)
Class 4 District 3 
49
Class 4 District 3 Tournament, Imperial Final
3 Affton (16-9)
Class 4 District 3 
66
6 Bishop DuBourg (8-16)
Class 4 District 3 
43
Class 4 District 3 Tournament, Imperial Final
4 Salem (14-10)
Class 4 District 10 
74
5 Eldon (13-12)
Class 4 District 10 
62
Class 4 District 10 Tournament, Osage Beach Final
4 Seckman (11-13)
Class 5 District 1 
64
5 Northwest (Cedar Hill) (0-26)
Class 5 District 1 
35
Class 5 District 1 Tournament, Arnold Final
4 Parkway South (10-15)
Class 5 District 2 
49
5 Rockwood Summit (5-19)
Class 5 District 2 
39
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
4 Lindbergh (12-14)
Class 5 District 3 
65
5 Mehlville (5-12)
Class 5 District 3 
39
Class 5 District 3 Tournament, Webster Groves Final
4 Hazelwood West (12-15)
Class 5 District 6 
79
5 Parkway North (5-19)
Class 5 District 6 
65
Class 5 District 6 Tournament, St. Louis Final
4 Ritenour (18-7)
Class 5 District 7 
59
5 Hazelwood East (12-14)
Class 5 District 7 
58
Class 5 District 7 Tournament, Florissant Final
Lindbergh (12-14)
Class 5 District 3 
Districts (TBA, MO)
 
TBA 5:30 PM



Processing. Please wait.