2009-2010 Boys Basketball


4 Hardin-Central (4-17)
Class 1 District 9 
79
5 La Monte (0-13)
Class 1 District 9 
64
Class 1 District 9 Tournament, Norborne Final
2 Bosworth (13-8)
Class 1 District 9 
68
7 Heartland (Belton) Sr. (1-23)
Class 1 District 9 
30
Class 1 District 9 Tournament, Norborne Final
3 Norborne (3-17)
Class 1 District 9 
29
6 Malta Bend (3-17)
Class 1 District 9 
37
Class 1 District 9 Tournament, Norborne Final
1 Bernie (24-5)
Class 2 District 3 
67
8 Chaffee (3-11)
Class 2 District 3 
27
Class 2 District 3 Tournament, Oran Final
4 Advance (10-5)
Class 2 District 3 
64
5 Meadow Heights (16-9)
Class 2 District 3 
60
Class 2 District 3 Tournament, Oran Final
2 Oak Ridge (16-4-2)
Class 2 District 3 
78
7 Puxico (4-16)
Class 2 District 3 
41
Class 2 District 3 Tournament, Oran Final
3 Oran (17-9)
Class 2 District 3 
77
6 Saxony Lutheran (8-16)
Class 2 District 3 
45
Class 2 District 3 Tournament, Oran Final
1 Van Buren (19-7)
Class 2 District 4 
76
8 East Carter (0-1)
Class 2 District 4 
34
Class 2 District 4 Tournament, Van Buren Final
4 Viburnum (15-11)
Class 2 District 4 
73
5 Winona (11-15)
Class 2 District 4 
72
Class 2 District 4 Tournament, Van Buren Final
2 Ellington (15-9)
Class 2 District 4 
84
7 Bismarck (5-17)
Class 2 District 4 
60
Class 2 District 4 Tournament, Van Buren Final
3 Valley (0-1)
Class 2 District 4 
57
6 South Iron (7-14)
Class 2 District 4 
66
Class 2 District 4 Tournament, Van Buren Final
8 Sparta (3-18)
Class 2 District 9 
53
9 Fordland (2-18)
Class 2 District 9 
60
Class 2 District 9 Tournament, Spokane Final
8 Sarcoxie (5-17)
Class 2 District 10 
62
9 College Heights Christian (2-21)
Class 2 District 10 
55
Class 2 District 10 Tournament, Sarcoxie Final
8 Southeast (2-2)
Class 2 District 12 
42
9 Midway (7-12)
Class 2 District 12 
51
Class 2 District 12 Tournament, Centerview Final
4 Twin Rivers (11-10)
Class 3 District 2 
64
5 Doniphan (10-10)
Class 3 District 2 
57
Class 3 District 2 Tournament, Broseley Final
2 Clearwater (20-3)
Class 3 District 2 
61
7 Greenville (4-10)
Class 3 District 2 
17
Class 3 District 2 Tournament, Broseley Final
3 Bloomfield (18-7)
Class 3 District 2 
61
6 Woodland (5-14)
Class 3 District 2 
55
Class 3 District 2 Tournament, Broseley Final
8 Carnahan (7-11)
Class 3 District 4 
75
9 Construction Careers Charter (1-9)
Class 3 District 4 
33
Class 3 District 4 Tournament, Brentwood Final
7 Metro (8-16)
Class 3 District 4 
59
10 Cleveland NJROTC (2-20)
Class 3 District 4 
27
Class 3 District 4 Tournament, Brentwood Final
Bayless (5-13)
Class 3 District 4 
To be determined
 
Class 3 District 4 Tournament, Brentwood TBD
8 Winfield (5-17)
Class 3 District 5 
66
9 Transportation and Law (3-9-1)
Class 3 District 5 
75
Class 3 District 5 Tournament, Final
1 Republic (18-8)
Class 4 District 11 
43
2 Reeds Spring (14-10)
Class 4 District 11 
33
Class 4 District 11 Tournament, Republic Final
1 Harrisonville (21-5)
Class 4 District 12 
65
3 Webb City (11-14)
Class 4 District 12 
57
Class 4 District 12 Tournament, Nevada Final
3 Ruskin (13-12)
Class 4 District 13 
47
4 Center (18-8)
Class 4 District 13 
51
Class 4 District 13 Tournament, Kansas City Final
1 Lafayette (St. Joseph) (16-8)
Class 4 District 16 
53
2 Platte County (10-16)
Class 4 District 16 
75
Class 4 District 16 Tournament, Smithville Final
1 Chaminade College Prep (22-6)
Class 5 District 3 
46
2 Christian Brothers College (20-8)
Class 5 District 3 
56
Class 5 District 3 Tournament, Final
3 Riverview Gardens (16-11)
Class 5 District 5 
48
4 McCluer North (19-8)
Class 5 District 5 
52
Class 5 District 5 Tournament, Florissant Final
1 Branson (22-4)
Class 5 District 11 
47
2 Nixa (27-1)
Class 5 District 11 
62
Class 5 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Hillcrest (21-7)
Class 5 District 12 
52
2 Joplin (19-8)
Class 5 District 12 
42
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final
2 Rockhurst (21-6)
Class 5 District 13 
57
4 Grandview (16-9)
Class 5 District 13 
56
Class 5 District 13 Tournament, Kansas City Final
Fair Play (21-4)
Class 1 District 5 
70
Macks Creek (8-13)
Class 1 District 5 
349
Macks Creek Final
Bronaugh (0-7)
Class 1 District 7 
37
Northeast Vernon County (4-18)
Class 1 District 7 
73
Walker Final



Processing. Please wait.