2009-2010 Boys Basketball


1 Notre Dame (Cape Girardeau) (21-5)
Class 4 District 1 
76
4 Perryville (8-12)
Class 4 District 1 
35
Class 4 District 1 Tournament, Dexter Final
2 Sikeston (21-4)
Class 4 District 1 
62
3 Dexter (15-12)
Class 4 District 1 
37
Class 4 District 1 Tournament, Dexter Final
1 St. Mary's (St. Louis) (14-10)
Class 4 District 3 
66
5 Affton (8-17)
Class 4 District 3 
49
Class 4 District 3 Tournament, Final
2 Lutheran South (10-16)
Class 4 District 3 
66
3 Bishop DuBourg (9-12-1)
Class 4 District 3 
69
Class 4 District 3 Tournament, Final
1 Soldan International Studies (19-5)
Class 4 District 5 
87
4 Vashon (8-6)
Class 4 District 5 
69
Class 4 District 5 Tournament, Final
2 Beaumont (11-2)
Class 4 District 5 
36
3 Miller Career Academy (17-8)
Class 4 District 5 
65
Class 4 District 5 Tournament, Final
1 MICDS (19-5)
Class 4 District 6 
54
5 Jennings (11-13)
Class 4 District 6 
52
Class 4 District 6 Tournament, Clayton Final
2 Clayton (15-7)
Class 4 District 6 
50
3 Westminster Christian Academy (12-10)
Class 4 District 6 
48
Class 4 District 6 Tournament, Clayton Final
1 St. Dominic (18-5)
Class 4 District 7 
42
4 St. Charles (5-18)
Class 4 District 7 
38
Class 4 District 7 Tournament, Final 1 OT
2 St. Charles West (13-11)
Class 4 District 7 
61
3 Duchesne (12-8)
Class 4 District 7 
63
Class 4 District 7 Tournament, Final 2 OT
1 Moberly (17-9)
Class 4 District 8 
51
5 Kirksville (9-16)
Class 4 District 8 
34
Class 4 District 8 Tournament, Moberly Final
2 Mexico (15-6)
Class 4 District 8 
61
3 Hannibal (8-14)
Class 4 District 8 
55
Class 4 District 8 Tournament, Moberly Final
1 Bolivar (18-7)
Class 4 District 10 
69
5 West Plains (4-17)
Class 4 District 10 
36
Class 4 District 10 Tournament, Rogersville Final
2 Logan-Rogersville (14-11)
Class 4 District 10 
54
3 Marshfield (10-14)
Class 4 District 10 
46
Class 4 District 10 Tournament, Rogersville Final
1 Warrensburg (17-8)
Class 4 District 14 
78
5 Oak Grove (6-17)
Class 4 District 14 
68
Class 4 District 14 Tournament, Oak Grove Final
1 Webster Groves (25-2)
Class 5 District 2 
92
5 Gateway (12-5-1)
Class 5 District 2 
76
Class 5 District 2 Tournament, Final
2 Vianney (12-10)
Class 5 District 2 
44
3 St. Louis University (17-10)
Class 5 District 2 
47
Class 5 District 2 Tournament, Final
1 Chaminade College Prep (22-5)
Class 5 District 3 
48
4 Ladue Horton Watkins (13-9)
Class 5 District 3 
44
Class 5 District 3 Tournament, Final
2 Christian Brothers College (19-8)
Class 5 District 3 
61
3 DeSmet (16-11)
Class 5 District 3 
58
Class 5 District 3 Tournament, Final
1 Parkway South (18-9)
Class 5 District 4 
41
4 Eureka (11-15)
Class 5 District 4 
40
Class 5 District 4 Tournament, Final
2 Lafayette (Wildwood) (16-11)
Class 5 District 4 
60
3 Washington (15-7)
Class 5 District 4 
47
Class 5 District 4 Tournament, Final
1 Hazelwood Central (21-5)
Class 5 District 5 
53
4 McCluer North (18-8)
Class 5 District 5 
55
Class 5 District 5 Tournament, Florissant Final
2 McCluer (20-5)
Class 5 District 5 
57
3 Riverview Gardens (16-10)
Class 5 District 5 
60
Class 5 District 5 Tournament, Florissant Final
1 Oakville (25-6)
Class 5 District 6 
80
5 Roosevelt (8-10)
Class 5 District 6 
50
Class 5 District 6 Tournament, Final
2 Mehlville (8-16)
Class 5 District 6 
68
3 Lindbergh (2-12)
Class 5 District 6 
48
Class 5 District 6 Tournament, Final
1 Francis Howell (15-9)
Class 5 District 7 
45
4 Francis Howell Central (9-14)
Class 5 District 7 
43
Class 5 District 7 Tournament, Final
2 Ft. Zumwalt West (15-10)
Class 5 District 7 
67
3 Ft. Zumwalt South (12-11)
Class 5 District 7 
62
Class 5 District 7 Tournament, Final 2 OT
1 Parkway West (20-7)
Class 5 District 8 
60
4 Pattonville (10-12)
Class 5 District 8 
39
Class 5 District 8 Tournament, Ballwin Final
2 Marquette (15-12)
Class 5 District 8 
30
6 Parkway Central (9-18)
Class 5 District 8 
29
Class 5 District 8 Tournament, Ballwin Final
1 Rock Bridge (19-7)
Class 5 District 9 
50
4 Holt (20-7)
Class 5 District 9 
51
Class 5 District 9 Tournament, Troy Final
2 Hickman (17-8)
Class 5 District 9 
50
3 Troy Buchanan (14-7)
Class 5 District 9 
49
Class 5 District 9 Tournament, Troy Final
1 Jefferson City (8-16)
Class 5 District 10 
73
5 Rolla (10-17)
Class 5 District 10 
51
Class 5 District 10 Tournament, Camdenton Final
2 Waynesville (13-11)
Class 5 District 10 
55
3 Camdenton (9-12)
Class 5 District 10 
37
Class 5 District 10 Tournament, Camdenton Final
1 Hillcrest (20-7)
Class 5 District 12 
61
5 Carthage (13-11)
Class 5 District 12 
48
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final
2 Joplin (19-7)
Class 5 District 12 
59
3 Willard (14-12)
Class 5 District 12 
46
Class 5 District 12 Tournament, Carthage Final
1 Lee's Summit North (19-7)
Class 5 District 14 
44
5 Lee's Summit West (12-16)
Class 5 District 14 
39
Class 5 District 14 Tournament, Blue Springs Final
2 Lee's Summit (15-9)
Class 5 District 14 
72
3 Blue Springs South (13-13)
Class 5 District 14 
74
Class 5 District 14 Tournament, Blue Springs Final 1 OT
1 Liberty (17-7)
Class 5 District 16 
50
4 Park Hill South (18-9)
Class 5 District 16 
53
Class 5 District 16 Tournament, Final 1 OT
2 Park Hill (18-7)
Class 5 District 16 
45
3 Oak Park (16-10)
Class 5 District 16 
47
Class 5 District 16 Tournament, Final
Adrian (24-2)
Class 2 District 11 
66
Appleton City (5-12)
Class 2 District 11 
20
Appleton City Final
La Plata (21-3)
Class 1 District 11 
61
Bevier (12-10)
Class 1 District 11 
51
Bevier Final
Prairie Home with Bunceton (0-21)
Class 1 District 10 
51
Bunceton (4-15)
Class 1 District 10 
247
Bunceton Final
Eskridge (15-11)
Class 2 District 5 
63
Cardinal Ritter (20-4)
Class 3 District 4 
82
St. Louis Final
Richland (12-12)
Class 2 District 8 
81
Crocker (6-15)
Class 2 District 8 
87
Crocker Final
Eugene (17-6)
Class 3 District 8 
82
Fatima (15-9)
Class 3 District 9 
68
Westphalia Final
North Platte (8-12)
Class 2 District 12 
35
Lathrop (6-15)
Class 3 District 16 
48
Lathrop Final
Brashear (6-17)
Class 1 District 11 
66
Linn County (8-6)
Class 1 District 12 
346
Purdin Final
Caruthersville (6-4)
Class 3 District 1 
87
Meadow Heights (16-8)
Class 2 District 3 
67
Patton Final
Keytesville (17-8)
Class 1 District 10 
62
New Franklin (7-18)
Class 2 District 13 
40
New Franklin Final
Craig (21-3)
Class 1 District 16 
52
Nodaway-Holt (12-9)
Class 1 District 16 
49
Graham Final
South Nodaway (1-18)
Class 1 District 14 
38
North Andrew (3-17)
Class 1 District 14 
57
Rosendale Final
Christian (16-5)
Class 2 District 5 
78
North Technical (10-10)
Class 3 District 5 
141
Florissant Final 1 OT
Elsberry (18-7)
Class 3 District 6 
36
Orchard Farm (15-4-1)
Class 3 District 5 
403
St. Charles Final
Leopold (19-4)
Class 1 District 3 
69
Puxico (4-15)
Class 2 District 3 
51
Puxico Final
North Daviess (0-18)
Class 1 District 15 
11
Ridgeway with Cainsville (14-6)
Class 1 District 15 
78
Ridgeway Final
Tarkio with Fairfax (11-9)
Class 2 District 16 
46
Rock Port (9-9)
Class 1 District 16 
47
Rock Port Final
Marceline (12-7)
Class 2 District 14 
24
Salisbury (14-10)
Class 2 District 13 
61
Salisbury Final
Crystal City (11-13)
Class 3 District 3 
66
St. Pius X (Festus) (5-15)
Class 3 District 3 
552
Festus Final
Osborn (9-10)
Class 1 District 13 
34
Tri-County (3-6)
Class 1 District 13 
40
Jamesport Final
John F. Kennedy (5-18)
Class 3 District 3 
49
Trinity Catholic (16-9)
Class 3 District 5 
82
St. Louis Final
Arcadia Valley (26-0)
Class 3 District 2 
76
Valley
Class 2 District 4 
49
Caledonia Final
Silex (13-11)
Class 2 District 6 
61
Van-Far (8-8)
Class 2 District 6 
483
Vandalia Final
Renaissance Academy (15-9)
Class 3 District 14 
65
West Platte (9-13)
Class 2 District 12 
495
Weston Final
Union Star (3-16)
Class 1 District 14 
43
Winston (9-15)
Class 1 District 13 
45
Winston Final
The Fulton School at St. Albans (2-8)
Class 1 District 4 
'> Barat (O' Fallon, MO)
 
O' Fallon, MO TBD
Grandview (Hillsboro) (3-11-1)
Class 3 District 3 
Bourbon (2-20)
Class 3 District 9 
Bourbon TBD
Everton (3-14)
Class 1 District 6 
Bradleyville (2-8)
Class 1 District 2 
Bradleyville TBD
Glasgow (18-6)
Class 1 District 10 
Brunswick (10-10)
Class 1 District 10 
Brunswick TBD
La Monte (0-12)
Class 1 District 9 
Heartland (Belton) Sr. (1-21)
Class 1 District 9 
Belton TBD
Hickman (17-8)
Class 5 District 9 
Troy Buchanan (14-7)
Class 5 District 9 
Troy TBD



Processing. Please wait.