2021-2022 Fall Season Softball


1 Neelyville (24-6)
Class 1 District 1 
14
4 Van Buren (7-16)
Class 1 District 1 
4
Class 1 District 1 Semifinal 1, Ellsinore Final
2 East Carter (19-9)
Class 1 District 1 
8
3 Naylor (13-13)
Class 1 District 1 
7
Class 1 District 1 Semifinal 2, Ellsinore Final
1 Vienna (17-4)
Class 1 District 5 
18
5 Climax Springs (1-14)
Class 1 District 5 
3
Class 1 District 5 Semifinal 1, Ashland Final
2 St. Elizabeth (15-7)
Class 1 District 5 
10
3 Tuscumbia (5-16)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 2, Ashland Final
4 Glasgow (9-9)
Class 1 District 6 
4
5 Slater (5-11)
Class 1 District 6 
3
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, Glasgow Final (9)
1 Silex (18-2)
Class 1 District 8 
2
4 Clopton (10-10)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Semifinal 1, Silex Final
2 Van-Far (10-12)
Class 1 District 8 
6
3 Community (19-8)
Class 1 District 8 
4
Class 1 District 8 Semifinal 2, Silex Final
4 Mercer (13-7)
Class 1 District 16 
10
5 Cainsville with Ridgeway (7-18)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Quarterfinal 2, Eagleville Final
1 Kelly (15-15)
Class 2 District 1 
14
4 Twin Rivers (10-13)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Semifinal 1, Poplar Bluff Final
3 Hartville (16-10)
Class 2 District 1 
5
7 Greenville (9-9)
Class 2 District 1 
14
Class 2 District 1 Semifinal 2, Poplar Bluff Final
1 Fayette (22-3)
Class 2 District 3 
5
4 Salisbury (14-9)
Class 2 District 3 
7
Class 2 District 3 Semifinal 1, Mokane Final
2 New Bloomfield (14-9)
Class 2 District 3 
5
3 Montgomery County (16-8)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Semifinal 2, Mokane Final
1 Valley Park (18-2-1)
Class 2 District 4 
19
4 Jefferson (Festus) (5-23)
Class 2 District 4 
5
Class 2 District 4 Semifinal 1, Valley Park Final
2 Elsberry (18-7)
Class 2 District 4 
8
3 Bishop DuBourg (5-7)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Semifinal 2, Valley Park Final
2 South Harrison (20-6)
Class 2 District 6 
9
7 Penney (4-19)
Class 2 District 6 
3
Class 2 District 6 Quarterfinal 3, Unionville Final
3 Putnam County (21-10)
Class 2 District 6 
4
6 Trenton (9-19)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Quarterfinal 4, Unionville Final
4 East Buchanan (16-11)
Class 2 District 7 
4
5 West Platte (14-7)
Class 2 District 7 
3
Class 2 District 7 Quarterfinal 2, Plattsburg Final
3 North Platte (19-8)
Class 2 District 7 
16
6 Plattsburg (4-18)
Class 2 District 7 
6
Class 2 District 7 Quarterfinal 4, Plattsburg Final
1 Sherwood (21-6)
Class 2 District 8 
4
4 Lafayette County (12-15)
Class 2 District 8 
3
Class 2 District 8 Semifinal 1, Higginsville Final
2 Lawson (22-6)
Class 2 District 8 
5
3 Carrollton (20-2)
Class 2 District 8 
6
Class 2 District 8 Semifinal 2, Higginsville Final (8)
1 Orchard Farm (8-11)
Class 3 District 2 
15
8 Normandy Collaborative (3-5)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Quarterfinal 1, St. Charles Final
4 St. Charles West (7-15)
Class 3 District 2 
19
5 University City (4-10)
Class 3 District 2 
9
Class 3 District 2 Quarterfinal 2, St. Charles Final
2 Westminster Christian Academy (9-12)
Class 3 District 2 
15
7 Metro (1-5)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Quarterfinal 3, Town & Country Final
3 Lutheran St. Charles with Duchesne (6-14)
Class 3 District 2 
15
6 STEAM Academy (3-5)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Quarterfinal 4, St. Charles Final
4 Ursuline Academy (9-12)
Class 3 District 3 
5
5 St. Francis Borgia (8-17)
Class 3 District 3 
3
Class 3 District 3 Quarterfinal 2, Sullivan Final
3 Owensville (12-11)
Class 3 District 3 
12
6 St. James (12-12)
Class 3 District 3 
3
Class 3 District 3 Quarterfinal 4, Sullivan Final
1 Blair Oaks (27-4)
Class 3 District 5 
13
8 Eldon (5-21)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Quarterfinal 1, Versailles Final
4 Father Tolton Regional Catholic (14-15)
Class 3 District 5 
3
5 Southern Boone (16-9)
Class 3 District 5 
4
Class 3 District 5 Quarterfinal 2, Versailles Final
2 Fatima (20-6)
Class 3 District 5 
11
7 Osage (7-20)
Class 3 District 5 
2
Class 3 District 5 Quarterfinal 3, Versailles Final
3 Versailles (18-8)
Class 3 District 5 
10
6 California (12-12)
Class 3 District 5 
1
Class 3 District 5 Quarterfinal 4, Versailles Final
1 Hallsville (19-5)
Class 3 District 6 
13
5 Mexico HS (11-10)
Class 3 District 6 
8
Class 3 District 6 Semifinal 1, Fulton Final
2 Fulton (21-8)
Class 3 District 6 
11
6 Winfield (14-12)
Class 3 District 6 
1
Class 3 District 6 Semifinal 2, Fulton Final
1 Holden (19-7)
Class 3 District 7 
10
4 Odessa (11-11)
Class 3 District 7 
6
Class 3 District 7 Semifinal 1, Blue Springs Final
2 Pleasant Hill (14-11)
Class 3 District 7 
13
6 Notre Dame de Sion (11-14)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Semifinal 2, Blue Springs Final
4 North County (13-11)
Class 4 District 1 
4
5 Festus (12-14)
Class 4 District 1 
7
Class 4 District 1 Quarterfinal 2, Festus Final
3 Windsor (Imperial) (16-7)
Class 4 District 1 
6
6 Sikeston (9-19)
Class 4 District 1 
3
Class 4 District 1 Quarterfinal 4, Festus Final
1 Rockwood Summit (28-2)
Class 4 District 2 
13
5 St. Joseph's Academy (8-12)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Semifinal 1, Fenton Final
2 Washington (28-5)
Class 4 District 2 
11
3 Webster Groves (15-20-1)
Class 4 District 2 
6
Class 4 District 2 Semifinal 2, Washington Final
1 Incarnate Word Academy (14-11)
Class 4 District 3 
7
8 Roosevelt with Carnahan (0-4)
Class 4 District 3 
0
Class 4 District 3 Quarterfinal 1, St. Louis Forfeit
4 Clayton (5-5)
Class 4 District 3 
7
5 Rosati-Kain (1-10)
Class 4 District 3 
19
Class 4 District 3 Quarterfinal 2, Clayton Final
2 McCluer North (9-5)
Class 4 District 3 
20
7 Riverview Gardens (2-5)
Class 4 District 3 
3
Class 4 District 3 Quarterfinal 3, Florissant Final
3 Hazelwood East (9-2)
Class 4 District 3 
15
6 McCluer (3-7)
Class 4 District 3 
2
Class 4 District 3 Quarterfinal 4, Florissant Final
1 Warrenton (17-10)
Class 4 District 4 
10
5 Hannibal (5-20)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Semifinal 1, Warrenton Final
2 Parkway North (19-5)
Class 4 District 4 
9
3 Ft. Zumwalt East (9-13)
Class 4 District 4 
1
Class 4 District 4 Semifinal 2, Warrenton Final
1 Capital City High (24-7)
Class 4 District 5 
6
5 Marshfield (17-9)
Class 4 District 5 
1
Class 4 District 5 Semifinal 1, Rolla Final
2 Rolla (28-8)
Class 4 District 5 
11
6 Jefferson City (10-20)
Class 4 District 5 
2
Class 4 District 5 Semifinal 2, Rolla Final
4 Neosho (14-13)
Class 4 District 6 
6
5 Branson (12-15)
Class 4 District 6 
5
Class 4 District 6 Quarterfinal 2, Neosho Final
3 Webb City (15-12)
Class 4 District 6 
14
6 Hillcrest (5-24)
Class 4 District 6 
1
Class 4 District 6 Quarterfinal 4, Neosho Final
1 Nevada (19-10)
Class 4 District 7 
10
4 Harrisonville (7-20)
Class 4 District 7 
3
Class 4 District 7 Semifinal 1, Harrisonville Final
2 Warrensburg (16-10)
Class 4 District 7 
12
3 St. Teresa's Academy (9-15)
Class 4 District 7 
2
Class 4 District 7 Semifinal 2, Harrisonville Final
1 Eureka (25-2)
Class 5 District 2 
5
4 Parkway South (21-8)
Class 5 District 2 
6
Class 5 District 2 Semifinal 1, Wildwood Final
2 Marquette (25-8)
Class 5 District 2 
3
3 Lafayette (Wildwood) (16-13)
Class 5 District 2 
1
Class 5 District 2 Semifinal 2, Wildwood Final
1 Francis Howell Central (22-8)
Class 5 District 3 
7
4 Francis Howell North (16-11)
Class 5 District 3 
5
Class 5 District 3 Semifinal 1, St. Charles Final
2 Parkway West (17-8)
Class 5 District 3 
0
3 Francis Howell (17-11)
Class 5 District 3 
11
Class 5 District 3 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Troy Buchanan (20-9-1)
Class 5 District 4 
5
5 Ft. Zumwalt South (15-13)
Class 5 District 4 
1
Class 5 District 4 Semifinal 1, Troy Final
3 Timberland (20-16)
Class 5 District 4 
9
7 Holt (4-18)
Class 5 District 4 
1
Class 5 District 4 Semifinal 2, Troy Final
1 Blue Springs South (27-4)
Class 5 District 5 
1
5 Helias Catholic (21-8-1)
Class 5 District 5 
0
Class 5 District 5 Semifinal 1, Columbia Final
2 Grain Valley (29-4)
Class 5 District 5 
5
3 Rock Bridge (27-9)
Class 5 District 5 
3
Class 5 District 5 Semifinal 2, Columbia Final
1 Staley (20-7)
Class 5 District 8 
6
4 Central (St. Joseph) (26-7)
Class 5 District 8 
7
Class 5 District 8 Semifinal 1, Parkville, Final
2 Liberty North (21-11)
Class 5 District 8 
6
3 Liberty (20-9)
Class 5 District 8 
5
Class 5 District 8 Semifinal 2, Parkville, Final



Processing. Please wait.