2021-2022 Fall Season Softball


1 Vienna (17-5)
Class 1 District 5 
3
2 St. Elizabeth (16-7)
Class 1 District 5 
5
Class 1 District 5 Championship, Ashland Final
1 New Franklin (13-11)
Class 1 District 6 
4
2 Pilot Grove (6-13)
Class 1 District 6 
3
Class 1 District 6 Championship, Glasgow Final
1 La Plata (22-7)
Class 1 District 10 
15
4 Green City (5-11)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Semifinal 1, Laplata Final
2 Schuyler County (13-9)
Class 1 District 10 
6
3 Brashear (9-11)
Class 1 District 10 
5
Class 1 District 10 Semifinal 2, Laplata Final
1 Atlanta (21-3)
Class 1 District 11 
11
2 Linn County (9-13)
Class 1 District 11 
2
Class 1 District 11 Championship, Brookfield Final
1 Braymer with Breckenridge (21-3)
Class 1 District 12 
9
2 Tina-Avalon with Norborne, Southwest (Livingston County) (15-9)
Class 1 District 12 
6
Class 1 District 12 Championship, Richmond Final
1 Monroe City (14-8)
Class 2 District 5 
2
4 Clark County (11-14)
Class 2 District 5 
6
Class 2 District 5 Semifinal 1, Palmyra Final
2 Palmyra (12-7)
Class 2 District 5 
2
3 Highland (11-14)
Class 2 District 5 
3
Class 2 District 5 Semifinal 2, Palmyra Final
1 Doniphan (15-10)
Class 3 District 1 
10
4 Fredericktown (7-13)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Perryville (14-13)
Class 3 District 1 
11
3 St. Pius X (Festus) (13-11)
Class 3 District 1 
1
Class 3 District 1 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Orchard Farm (8-12)
Class 3 District 2 
30
4 St. Charles West (8-15)
Class 3 District 2 
31
Class 3 District 2 Semifinal 1, St. Charles Final
2 Westminster Christian Academy (10-12)
Class 3 District 2 
18
3 Lutheran St. Charles with Duchesne (6-15)
Class 3 District 2 
3
Class 3 District 2 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Sullivan (24-9)
Class 3 District 3 
17
4 Ursuline Academy (9-13)
Class 3 District 3 
7
Class 3 District 3 Semifinal 1, Sullivan Final
2 Lutheran South (13-12-1)
Class 3 District 3 
2
3 Owensville (13-11)
Class 3 District 3 
8
Class 3 District 3 Semifinal 2, Sullivan Final
1 Logan-Rogersville (20-8)
Class 3 District 4 
8
2 Cassville (14-14)
Class 3 District 4 
4
Class 3 District 4 Championship, Aurora Final
1 Farmington (29-6)
Class 4 District 1 
15
5 Festus (12-15)
Class 4 District 1 
0
Class 4 District 1 Semifinal 1, Festus Final
2 Hillsboro (24-7)
Class 4 District 1 
12
3 Windsor (Imperial) (16-8)
Class 4 District 1 
0
Class 4 District 1 Semifinal 2, Festus Final
1 Incarnate Word Academy (16-11)
Class 4 District 3 
18
2 McCluer North (10-6)
Class 4 District 3 
1
Class 4 District 3 Championship, Clayton Final
1 Incarnate Word Academy (16-11)
Class 4 District 3 
20
5 Rosati-Kain (1-11)
Class 4 District 3 
0
Class 4 District 3 Semifinal 1, Clayton Final
2 McCluer North (10-6)
Class 4 District 3 
15
3 Hazelwood East (9-3)
Class 4 District 3 
14
Class 4 District 3 Semifinal 2, Clayton Final
1 Capital City (24-8)
Class 4 District 5 
0
2 Rolla (29-8)
Class 4 District 5 
3
Class 4 District 5 Championship, Union Final
1 McDonald County (24-7)
Class 4 District 6 
2
3 Webb City (17-12)
Class 4 District 6 
3
Class 4 District 6 Championship, Neosho Final
1 Nevada (20-10)
Class 4 District 7 
11
2 Warrensburg (16-11)
Class 4 District 7 
1
Class 4 District 7 Championship, Harrisonville Final
1 Blue Springs South (28-4)
Class 5 District 5 
9
2 Grain Valley (29-5)
Class 5 District 5 
7
Class 5 District 5 Championship, Columbia Final
1 Lee's Summit North (25-10)
Class 5 District 7 
0
2 Lee's Summit West (22-10)
Class 5 District 7 
1
Class 5 District 7 Championship, Lee's Summit Final



Processing. Please wait.