2020-2021 Girls Basketball


1 Central (New Madrid County) (19-3)
Class 4 District 1 
65
4 Kennett (14-12)
Class 4 District 1 
35
Class 4 District 1 Semifinal 1, New Madrid Final
2 Doniphan (21-4)
Class 4 District 1 
37
3 Dexter (9-15)
Class 4 District 1 
34
Class 4 District 1 Semifinal 2, Doniphan Final
1 Lutheran South (16-9)
Class 4 District 3 
85
5 Hancock (7-12)
Class 4 District 3 
26
Class 4 District 3 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Notre Dame (St. Louis) (9-11)
Class 4 District 3 
59
3 KIPP St. Louis Sr. (7-5)
Class 4 District 3 
29
Class 4 District 3 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Vashon (14-1)
Class 4 District 4 
72
4 Miller Career Academy (4-10)
Class 4 District 4 
29
Class 4 District 4 Semifinal 1, St.louis Final
2 Metro (14-4)
Class 4 District 4 
43
3 Rosati-Kain (15-9)
Class 4 District 4 
33
Class 4 District 4 Semifinal 2, St.louis Final
1 Lutheran St. Charles (19-6)
Class 4 District 6 
50
4 Orchard Farm (13-12)
Class 4 District 6 
40
Class 4 District 6 Semifinal 1, St. Peters Final
2 St. Francis Borgia (13-12)
Class 4 District 6 
56
3 Hermann (14-12)
Class 4 District 6 
37
Class 4 District 6 Semifinal 2, Washington Final
4 Montgomery County (20-6)
Class 4 District 7 
65
5 North Callaway HS (5-17)
Class 4 District 7 
28
Class 4 District 7 Quarterfinal 2, Montgomery Final
3 Centralia (16-9)
Class 4 District 7 
60
6 Bowling Green (6-17)
Class 4 District 7 
27
Class 4 District 7 Quarterfinal 4, Centralia Final
1 Boonville (22-2)
Class 4 District 8 
73
4 Fulton (7-16)
Class 4 District 8 
26
Class 4 District 8 Semifinal 1, Boonville Final
2 Southern Boone (18-6)
Class 4 District 8 
48
3 California (13-10)
Class 4 District 8 
39
Class 4 District 8 Semifinal 2, Ashland Final
4 Owensville (12-10)
Class 4 District 9 
43
5 Salem (16-9)
Class 4 District 9 
62
Class 4 District 9 Quarterfinal 2, Owensville Final
3 Blair Oaks (14-10)
Class 4 District 9 
55
6 Cuba (3-17)
Class 4 District 9 
34
Class 4 District 9 Quarterfinal 4, Jefferson City Final
4 Warsaw (6-11)
Class 4 District 10 
52
5 Versailles (5-20)
Class 4 District 10 
63
Class 4 District 10 Quarterfinal 2, Warsaw Final
1 El Dorado Springs (22-5)
Class 4 District 13 
74
4 Pleasant Hill (13-12)
Class 4 District 13 
52
Class 4 District 13 Semifinal 1, El Dorado Springs Final
2 Notre Dame de Sion (17-6)
Class 4 District 13 
50
3 Clinton (21-5)
Class 4 District 13 
11
Class 4 District 13 Semifinal 2, Kansas City Final
4 Odessa (8-15)
Class 4 District 14 
62
5 Southeast (6-9)
Class 4 District 14 
48
Class 4 District 14 Quarterfinal 2, Odessa Final
1 Notre Dame (Cape Girardeau) (15-5)
Class 5 District 1 
63
4 Saxony Lutheran (10-16)
Class 5 District 1 
17
Class 5 District 1 Semifinal 1, Cape Girardeau Final
2 Central (Cape Girardeau) (13-8)
Class 5 District 1 
51
3 Sikeston (12-11)
Class 5 District 1 
36
Class 5 District 1 Semifinal 2, Cape Girardeau Final
1 North County (18-3)
Class 5 District 2 
77
4 Festus (10-8)
Class 5 District 2 
33
Class 5 District 2 Semifinal 1, Bonne Terre Final
2 Farmington (16-7)
Class 5 District 2 
51
3 DeSoto (8-14)
Class 5 District 2 
27
Class 5 District 2 Semifinal 2, Farmington Final
1 Ursuline Academy (10-8)
Class 5 District 3 
65
4 Affton (2-18)
Class 5 District 3 
27
Class 5 District 3 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Rockwood Summit (11-15)
Class 5 District 3 
64
3 Windsor (Imperial) (11-11)
Class 5 District 3 
37
Class 5 District 3 Semifinal 2, Fenton Final
2 Sullivan (9-12)
Class 5 District 4 
48
3 Pacific (5-20)
Class 5 District 4 
42
Class 5 District 4 Semifinal 2, Sullivan Final 1 OT
4 Parkway Central (7-14)
Class 5 District 7 
41
5 St. Charles (5-12)
Class 5 District 7 
34
Class 5 District 7 Quarterfinal 2, Chesterfield Final
1 Rolla (17-8)
Class 5 District 9 
37
4 Marshfield (20-5)
Class 5 District 9 
45
Class 5 District 9 Semifinal 1, Rolla Final
2 West Plains (24-3)
Class 5 District 9 
52
3 Helias Catholic (16-6)
Class 5 District 9 
45
Class 5 District 9 Semifinal 2, West Plains Final
2 Bolivar (14-11)
Class 5 District 10 
73
3 Hillcrest (3-21)
Class 5 District 10 
28
Class 5 District 10 Semifinal 2, Bolivar Final
1 Carl Junction (16-8)
Class 5 District 12 
66
4 Harrisonville (10-12)
Class 5 District 12 
31
Class 5 District 12 Semifinal 1, Carl Junction Final
2 Nevada (11-13)
Class 5 District 12 
48
3 Webb City (9-14)
Class 5 District 12 
59
Class 5 District 12 Semifinal 2, Nevada Final
1 St. Pius X (Kansas City) (21-2)
Class 5 District 14 
84
5 Van Horn (4-18)
Class 5 District 14 
18
Class 5 District 14 Semifinal 1, Kansas City Final
2 William Chrisman (20-5)
Class 5 District 14 
52
3 Lincoln College Prep (12-7)
Class 5 District 14 
29
Class 5 District 14 Semifinal 2, Independence Final
1 Mexico HS (19-3)
Class 5 District 15 
58
4 Moberly (11-14)
Class 5 District 15 
33
Class 5 District 15 Semifinal 1, Mexico Final
2 Kirksville (12-10)
Class 5 District 15 
36
3 Marshall (8-11)
Class 5 District 15 
33
Class 5 District 15 Semifinal 2, Kirksville Final
1 Smithville (17-4)
Class 5 District 16 
40
4 Lafayette (St. Joseph) (9-14)
Class 5 District 16 
26
Class 5 District 16 Semifinal 1, Smithville Final
2 Kearney (9-12)
Class 5 District 16 
28
3 Platte County (9-13)
Class 5 District 16 
22
Class 5 District 16 Semifinal 2, Kearney Final
1 Oakville (10-11)
Class 6 District 2 
37
4 Lindbergh (12-15)
Class 6 District 2 
35
Class 6 District 2 Semifinal 1, Oakville Final
2 Cor Jesu Academy (13-12)
Class 6 District 2 
69
3 Fox (9-14)
Class 6 District 2 
20
Class 6 District 2 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Marquette (17-5)
Class 6 District 3 
69
5 Lafayette (Wildwood) (16-10)
Class 6 District 3 
42
Class 6 District 3 Semifinal 1, Chesterfield Final
2 Eureka (16-11)
Class 6 District 3 
56
3 Parkway South (16-10)
Class 6 District 3 
53
Class 6 District 3 Semifinal 2, Eureka Final
1 Incarnate Word Academy (24-0)
Class 6 District 5 
89
4 Hazelwood Central (0-10)
Class 6 District 5 
34
Class 6 District 5 Semifinal 1, St Louis Final
2 Pattonville (13-13)
Class 6 District 5 
58
3 Hazelwood West (4-9)
Class 6 District 5 
19
Class 6 District 5 Semifinal 2, Maryland Heights Final
2 Capital City High (4-22)
Class 6 District 9 
48
3 Smith-Cotton (1-18)
Class 6 District 9 
40
Class 6 District 9 Semifinal 2, Jefferson City Final
1 Central (Springfield) (14-12)
Class 6 District 10 
62
4 Waynesville (12-12)
Class 6 District 10 
52
Class 6 District 10 Semifinal 1, Springfield Final
2 Parkview (9-16)
Class 6 District 10 
46
3 Lebanon (15-11)
Class 6 District 10 
55
Class 6 District 10 Semifinal 2, Springfield Final
1 Kickapoo (25-2)
Class 6 District 12 
88
4 Joplin (7-19)
Class 6 District 12 
28
Class 6 District 12 Semifinal 1, Springfield Final
2 Republic (19-7)
Class 6 District 12 
63
3 Carthage (15-11)
Class 6 District 12 
31
Class 6 District 12 Semifinal 2, Republic Final
1 Lee's Summit West (10-6)
Class 6 District 13 
57
4 Lee's Summit (3-16)
Class 6 District 13 
31
Class 6 District 13 Semifinal 1, Lees Summit Final
2 Raymore-Peculiar (5-15)
Class 6 District 13 
47
3 Belton (10-12)
Class 6 District 13 
33
Class 6 District 13 Semifinal 2, Peculiar Final
1 Blue Springs (15-5)
Class 6 District 14 
54
4 Grain Valley (14-7)
Class 6 District 14 
32
Class 6 District 14 Semifinal 1, Blue Springs Final
2 Raytown (17-7)
Class 6 District 14 
78
3 Blue Springs South (14-7)
Class 6 District 14 
74
Class 6 District 14 Semifinal 2, Raytown Final 1 OT
1 Liberty North (12-9)
Class 6 District 15 
25
4 Truman (12-9)
Class 6 District 15 
49
Class 6 District 15 Semifinal 1, Liberty Final
2 Liberty (12-13)
Class 6 District 15 
50
3 North Kansas City (7-13)
Class 6 District 15 
38
Class 6 District 15 Semifinal 2, Liberty Final
1 Park Hill (16-7)
Class 6 District 16 
52
5 Oak Park (6-17)
Class 6 District 16 
15
Class 6 District 16 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Staley (18-3)
Class 6 District 16 
48
3 Central (St. Joseph) (17-8)
Class 6 District 16 
39
Class 6 District 16 Semifinal 2, Kansas City Final
School of the Ozarks (0-9)
Class 1 District 4 
24
RUSH Sr. Home School
 
41
Nixa Final



Processing. Please wait.