2020-2021 Girls Basketball


1 Central (New Madrid County) (20-3)
Class 4 District 1 
70
2 Doniphan (21-5)
Class 4 District 1 
35
Class 4 District 1 Championship, Kennett Final
1 Ste. Genevieve (18-6)
Class 4 District 2 
52
2 Central (Park Hills) (19-4)
Class 4 District 2 
64
Class 4 District 2 Championship, Potosi Final
1 Vashon (15-1)
Class 4 District 4 
85
2 Metro (14-5)
Class 4 District 4 
29
Class 4 District 4 Championship, St.louis Final
1 Westminster Christian Academy (22-4)
Class 4 District 5 
54
2 John Burroughs (12-6)
Class 4 District 5 
52
Class 4 District 5 Championship, Chesterfield Final
1 Lutheran St. Charles (20-6)
Class 4 District 6 
44
2 St. Francis Borgia (13-13)
Class 4 District 6 
35
Class 4 District 6 Championship, St. Peters Final
3 Forsyth (15-7)
Class 4 District 11 
47
4 Ava (21-5)
Class 4 District 11 
55
Class 4 District 11 Championship, Mountain Grove Final
1 Mt. Vernon (24-3)
Class 4 District 12 
57
5 Cassville (11-15)
Class 4 District 12 
22
Class 4 District 12 Semifinal 1, Mount Vernon Final
2 Aurora (14-11)
Class 4 District 12 
53
3 Seneca (13-14)
Class 4 District 12 
66
Class 4 District 12 Semifinal 2, Aurora Final
1 El Dorado Springs (23-5)
Class 4 District 13 
47
2 Notre Dame de Sion (17-7)
Class 4 District 13 
26
Class 4 District 13 Championship, El Dorado Springs Final
1 Central (Kansas City) HS (9-14)
Class 4 District 15 
40
2 Center (8-11)
Class 4 District 15 
54
Class 4 District 15 Championship, Kansas City Final
1 Maryville (22-2)
Class 4 District 16 
40
2 Benton (13-9)
Class 4 District 16 
45
Class 4 District 16 Championship, Maryville Final
1 Notre Dame (Cape Girardeau) (16-5)
Class 5 District 1 
56
2 Central (Cape Girardeau) (13-9)
Class 5 District 1 
36
Class 5 District 1 Championship, Cape Girardeau Final
1 North County (19-3)
Class 5 District 2 
55
2 Farmington (16-8)
Class 5 District 2 
43
Class 5 District 2 Championship, Bonne Terre Final
1 Union (16-1)
Class 5 District 4 
60
2 Sullivan (9-13)
Class 5 District 4 
26
Class 5 District 4 Championship, Union Final
1 Cardinal Ritter (20-5)
Class 5 District 5 
54
2 MICDS (16-9)
Class 5 District 5 
39
Class 5 District 5 Championship, St. Louis Final
1 Willard (22-4)
Class 5 District 10 
64
2 Bolivar (14-12)
Class 5 District 10 
59
Class 5 District 10 Championship, Bolivar Final
1 McDonald County (13-14)
Class 5 District 11 
51
2 Logan-Rogersville (8-15)
Class 5 District 11 
49
Class 5 District 11 Championship, Anderson Final
1 Carl Junction (17-8)
Class 5 District 12 
55
3 Webb City (9-15)
Class 5 District 12 
52
Class 5 District 12 Championship, Carl Junction Final
1 St. Pius X (Kansas City) (21-3)
Class 5 District 14 
45
2 William Chrisman (21-5)
Class 5 District 14 
49
Class 5 District 14 Championship, Independence Final 1 OT
1 Mexico HS (19-4)
Class 5 District 15 
28
2 Kirksville (13-10)
Class 5 District 15 
33
Class 5 District 15 Championship, Mexico Final
1 Jackson (20-6)
Class 6 District 1 
61
2 Northwest (Cedar Hill) (11-13)
Class 6 District 1 
29
Class 6 District 1 Championship, Cedar Hill Final
1 Marquette (18-5)
Class 6 District 3 
62
2 Eureka (16-12)
Class 6 District 3 
54
Class 6 District 3 Championship, Chesterfield Final
1 Incarnate Word Academy (25-0)
Class 6 District 5 
78
2 Pattonville (13-14)
Class 6 District 5 
27
Class 6 District 5 Championship, Maryland Heights Final
1 Francis Howell Central (20-6)
Class 6 District 6 
59
2 Francis Howell North (17-8)
Class 6 District 6 
45
Class 6 District 6 Championship, St. Charles Final
1 Holt (22-2)
Class 6 District 7 
47
2 Troy Buchanan (15-10)
Class 6 District 7 
30
Class 6 District 7 Championship, Wentzville Final
1 Jefferson City (20-2)
Class 6 District 9 
65
2 Capital City High (4-23)
Class 6 District 9 
30
Class 6 District 9 Championship, Jefferson City Final
1 Central (Springfield) (15-12)
Class 6 District 10 
56
3 Lebanon (15-12)
Class 6 District 10 
40
Class 6 District 10 Championship, Springfield Final
1 Nixa (21-7)
Class 6 District 11 
56
2 Ozark (14-12)
Class 6 District 11 
54
Class 6 District 11 Championship, Nixa Final
1 Kickapoo (26-2)
Class 6 District 12 
81
2 Republic (19-8)
Class 6 District 12 
73
Class 6 District 12 Championship, Republic Final
1 Lee's Summit West (11-6)
Class 6 District 13 
57
2 Raymore-Peculiar (5-16)
Class 6 District 13 
43
Class 6 District 13 Championship, Lees Summit Final
1 Blue Springs (16-5)
Class 6 District 14 
51
2 Raytown (17-8)
Class 6 District 14 
49
Class 6 District 14 Championship, Blue Springs Final
2 Liberty (13-13)
Class 6 District 15 
46
4 Truman (12-10)
Class 6 District 15 
45
Class 6 District 15 Championship, Liberty Final 1 OT
1 Park Hill (16-8)
Class 6 District 16 
48
2 Staley (19-3)
Class 6 District 16 
50
Class 6 District 16 Championship, Kansas City Final
RUSH Sr. Home School
 
37
Bradleyville (14-10)
Class 1 District 4 
52
Bradleyville Final



Processing. Please wait.