2020-2021 Girls Basketball


1 Ste. Genevieve (18-5)
Class 4 District 2 
61
5 St. Clair (9-13)
Class 4 District 2 
35
Class 4 District 2 Semifinal 1, Ste. Genevieve Final
2 Central (Park Hills) (18-4)
Class 4 District 2 
67
3 Herculaneum (16-11)
Class 4 District 2 
35
Class 4 District 2 Semifinal 2, Park Hills Final
1 Westminster Christian Academy (21-4)
Class 4 District 5 
60
4 Visitation Academy (11-16)
Class 4 District 5 
36
Class 4 District 5 Semifinal 1, Town And Country Final
2 John Burroughs (12-5)
Class 4 District 5 
62
3 Lutheran North (11-11)
Class 4 District 5 
50
Class 4 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Hollister (20-7)
Class 4 District 11 
44
4 Ava (20-5)
Class 4 District 11 
51
Class 4 District 11 Semifinal 1, Hollister Final
2 Willow Springs (20-6)
Class 4 District 11 
53
3 Forsyth (15-6)
Class 4 District 11 
61
Class 4 District 11 Semifinal 2, Willow Springs Final
4 East Newton (6-16)
Class 4 District 12 
23
5 Cassville (11-14)
Class 4 District 12 
32
Class 4 District 12 Quarterfinal 2, Granby Final
3 Seneca (12-14)
Class 4 District 12 
44
6 Reeds Spring (4-21)
Class 4 District 12 
33
Class 4 District 12 Quarterfinal 4, Seneca Final
1 Central (Kansas City) (9-13)
Class 4 District 15 
51
4 Northeast (Kansas City) HS (3-9)
Class 4 District 15 
18
Class 4 District 15 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Center (7-11)
Class 4 District 15 
43
3 Pembroke Hill (5-9)
Class 4 District 15 
31
Class 4 District 15 Semifinal 2, Kansas City Final
1 Maryville (22-1)
Class 4 District 16 
60
5 Savannah (14-11)
Class 4 District 16 
42
Class 4 District 16 Semifinal 1, Maryville Final
2 Benton (12-9)
Class 4 District 16 
41
3 Chillicothe (17-8)
Class 4 District 16 
26
Class 4 District 16 Semifinal 2, St. Joseph Final
1 Cardinal Ritter (19-5)
Class 5 District 5 
59
4 Clayton (12-13)
Class 5 District 5 
28
Class 5 District 5 Semifinal 1, St. Louis Final
2 MICDS (16-8)
Class 5 District 5 
46
3 Nerinx Hall (11-12)
Class 5 District 5 
37
Class 5 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final
1 McCluer North (5-4)
Class 5 District 6 
53
2 Hazelwood East (4-7)
Class 5 District 6 
32
Class 5 District 6 Championship, Florissant Final
1 Ft. Zumwalt South (18-6)
Class 5 District 8 
34
4 Warrenton (8-11)
Class 5 District 8 
29
Class 5 District 8 Semifinal 1, St. Peters Final
2 Ft. Zumwalt East (14-10)
Class 5 District 8 
38
3 St. Dominic (16-9)
Class 5 District 8 
50
Class 5 District 8 Semifinal 2, St. Peters Final
1 McDonald County (12-14)
Class 5 District 11 
57
4 Monett (2-20)
Class 5 District 11 
15
Class 5 District 11 Semifinal 1, Anderson Final
2 Logan-Rogersville (8-14)
Class 5 District 11 
28
3 Neosho (10-15)
Class 5 District 11 
17
Class 5 District 11 Semifinal 2, Rogersville Final
1 Grandview (15-7)
Class 5 District 13 
59
4 Warrensburg (10-15)
Class 5 District 13 
26
Class 5 District 13 Semifinal 1, Grandview Final
2 Raytown South (10-12)
Class 5 District 13 
33
3 St. Teresa's Academy (3-17)
Class 5 District 13 
52
Class 5 District 13 Semifinal 2, Raytown Final
1 Jackson (19-6)
Class 6 District 1 
43
4 Poplar Bluff (3-17)
Class 6 District 1 
18
Class 6 District 1 Semifinal 1, Jackson Final
2 Northwest (Cedar Hill) (11-12)
Class 6 District 1 
58
3 Seckman (4-17)
Class 6 District 1 
28
Class 6 District 1 Semifinal 2, Cedar Hill Final
1 Francis Howell Central (19-6)
Class 6 District 6 
53
4 Francis Howell (7-14)
Class 6 District 6 
29
Class 6 District 6 Semifinal 1, St. Charles Final
2 Francis Howell North (17-7)
Class 6 District 6 
47
3 Ft. Zumwalt West (11-8)
Class 6 District 6 
45
Class 6 District 6 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Holt (21-2)
Class 6 District 7 
46
4 Liberty (Wentzville) (8-16)
Class 6 District 7 
25
Class 6 District 7 Semifinal 1, Wentzville Final
2 Troy Buchanan (15-9)
Class 6 District 7 
45
3 Timberland (6-18)
Class 6 District 7 
26
Class 6 District 7 Semifinal 2, Troy Final
1 Rock Bridge (19-4)
Class 6 District 8 
56
4 Washington (8-18)
Class 6 District 8 
21
Class 6 District 8 Semifinal 1, Columbia Final
2 Battle (10-13)
Class 6 District 8 
58
3 Hickman (7-15)
Class 6 District 8 
59
Class 6 District 8 Semifinal 2, Columbia Final
1 Nixa (20-7)
Class 6 District 11 
77
4 Branson (4-21)
Class 6 District 11 
34
Class 6 District 11 Semifinal 1, Nixa Final
2 Ozark (14-11)
Class 6 District 11 
63
3 Glendale (5-17)
Class 6 District 11 
27
Class 6 District 11 Semifinal 2, Ozark Final



Processing. Please wait.