2020-2021 Fall Season Softball



Viewing St. Clair High School
St. James (2-13)
Class 3 District 3 
6
St. Clair (5-10)
Class 3 District 3 
7
St James Softball Tournament,  St James Final
Salem (5-7)
Class 3 District 3 
5
St. Clair (5-10)
Class 3 District 3 
1
St James Softball Tournament,  St James Final
Newburg (0-6)
Class 1 District 2 
0
St. Clair (5-10)
Class 3 District 3 
14
St. James Tournament,  St. James Final
Seymour (6-8)
Class 2 District 2 
4
Ava (11-2)
Class 3 District 4 
9
Norwood Family Pharmacy Tournament ,  Norwood Final
Willow Springs (4-10)
Class 3 District 4 
0
Ava (11-2)
Class 3 District 4 
15
Norwood Family Pharmacy Tournament ,  Norwood Final
Palmyra (6-7)
Class 2 District 5 
4
Battle (9-9)
Class 5 District 4 
9
Columbia Final
Webb City (19-2)
Class 4 District 6 
22
Belton (4-10)
Class 4 District 7 
3
WARRENSBURG VARSITY SOFTBALL TOURNAMENT,  Warrensburg Final
Raymore-Peculiar (7-10)
Class 5 District 5 
9
Belton (4-10)
Class 4 District 7 
3
UCM Invitational,  Warrensburg Final
Warrensburg (10-5)
Class 4 District 4 
3
Blair Oaks (14-3)
Class 3 District 5 
9
UCM Jennies Tournament,  Warrensburg Final
Fort Osage (11-9)
Class 5 District 7 
7
Blue Springs (6-7)
Class 5 District 7 
14
Winnetonka Tournament ,  Kansas City Final
Warrensburg (10-5)
Class 4 District 4 
0
Blue Springs (6-7)
Class 5 District 7 
17
Winnetonka Tournament ,  Kansas City Final
South Harrison (8-4)
Class 2 District 6 
5
Brookfield (7-7)
Class 2 District 6 
6
NCMC Tournament,  Trenton Final
Milan (5-12)
Class 2 District 6 
3
Brookfield (7-7)
Class 2 District 6 
5
NCMC Tournament,  Trenton Final
Marceline (13-0)
Class 2 District 6 
12
Brookfield (7-7)
Class 2 District 6 
4
NCMC Tournament,  Trenton Final
Carthage (9-7)
Class 5 District 6 
6
Camdenton (4-13)
Class 4 District 5 
11
Camdenton Final
Braymer with Breckenridge (8-6)
Class 1 District 12 
2
Cameron (6-5)
Class 3 District 8 
3
Cameron Final
East Carter (7-9)
Class 2 District 1 
2
Central (Cape Girardeau) (11-8)
Class 4 District 1 
7
Jackson Invitational,  Cape Girardeau Final
McDonald County (16-1)
Class 4 District 6 
9
Centralia (8-9)
Class 3 District 6 
2
Warrensburg High School Softball Tournament @ UCM,  Warrensburg Final
Warrensburg (10-5)
Class 4 District 4 
3
Centralia (8-9)
Class 3 District 6 
1
UCM Tournament ,  Warrensburg Final
North Shelby (9-1)
Class 1 District 9 
3
Clark County (9-5)
Class 2 District 5 
2
Paris Softball Tournament,  Paris Final
Community (10-4)
Class 1 District 8 
6
Clark County (9-5)
Class 2 District 5 
10
Paris Softball Tournament,  Paris Final
Holden (5-4)
Class 3 District 7 
17
Clinton (4-9)
Class 3 District 5 
2
UCM Softball Tournament,  Warrensburg Final
Lafayette County (1-10)
Class 2 District 8 
8
Clinton (4-9)
Class 3 District 5 
12
UCM Tournament,  Warrensburg Final
Van-Far (4-8)
Class 2 District 5 
3
Clopton (9-6)
Class 1 District 8 
12
2020 Bulldog Invitational Softball Tournament ,  Louisiana Final
Salisbury (12-2)
Class 1 District 7 
5
Community (10-4)
Class 1 District 8 
1
Paris Softball Tournament,  Paris Final
Vienna (11-1)
Class 1 District 2 
9
Crocker (3-9)
Class 1 District 2 
1
Richland Tournament,  Richland Final
Cuba (6-7)
Class 3 District 3 
15
Crocker (3-9)
Class 1 District 2 
4
Richland Tournament,  Richland Final
Vienna (11-1)
Class 1 District 2 
3
Cuba (6-7)
Class 3 District 3 
0
Richland Tournament ,  Richland Final
Iberia (14-2)
Class 2 District 2 
8
Dixon (6-8)
Class 2 District 2 
1
Versailles Invitational,  Versailles Final
Versailles (12-7)
Class 3 District 5 
7
Dixon (6-8)
Class 2 District 2 
5
Versailles Invitational,  Versailles Final
Tuscumbia (1-12)
Class 1 District 5 
6
Dixon (6-8)
Class 2 District 2 
11
Versailles Invitational,  Versailles Final
Sikeston (4-6)
Class 4 District 1 
8
Doniphan (8-11)
Class 3 District 4 
3
Jackson Tournament,  Jackson Final
Twin Rivers (10-6)
Class 2 District 1 
11
Doniphan (8-11)
Class 3 District 4 
8
Jackson Tournament,  Jackson Final (9)
Halfway (10-4)
Class 1 District 3 
2
Dora (8-6)
Class 1 District 1 
12
Falcon Fall Fest,  Dora Final
Walnut Grove (8-5)
Class 1 District 3 
3
Dora (8-6)
Class 1 District 1 
0
Falcon Fall Fest,  Dora Final
Clopton (9-6)
Class 1 District 8 
4
Elsberry (10-5)
Class 2 District 4 
8
2020 Bulldog Invitational Softball Tournament ,  Louisiana Final
Macon (7-1)
Class 3 District 8 
8
Elsberry (10-5)
Class 2 District 4 
1
Bulldog Invitational,  Louisiana Final
Monroe City (11-4)
Class 2 District 5 
11
Elsberry (10-5)
Class 2 District 4 
0
2020 Bulldog Invitational Softball Tournament ,  Louisiana Final
Southern Boone (5-9)
Class 3 District 6 
4
Eugene (6-3)
Class 2 District 3 
7
Eugene Final
Marshfield (3-14)
Class 4 District 5 
5
Eugene (6-3)
Class 2 District 3 
15
Eugene Final
Perryville (11-4)
Class 3 District 1 
8
Festus (5-14)
Class 4 District 1 
2
Jackson Tournament,  Jackson Final
Jackson (12-4)
Class 5 District 1 
6
Festus (5-14)
Class 4 District 1 
1
Jackson Varsity Softball Tournament,  Jackson Final
Liberty North (13-6)
Class 5 District 8 
9
Fort Osage (11-9)
Class 5 District 7 
8
Liberty/Liberty North,  Capitol Federal Sports Co Final (8)
Timberland (8-7)
Class 5 District 4 
8
Ft. Zumwalt North (11-4)
Class 5 District 3 
0
FZN Softball Tournament,  O'fallon Final
Ft. Zumwalt East (6-10)
Class 4 District 4 
2
Ft. Zumwalt North (11-4)
Class 5 District 3 
17
FZN Invitational ,  O'fallon Final
Hartville (8-8)
Class 2 District 2 
0
Gainesville (1-6)
Class 2 District 1 
7
Norwood Family Pharmacy Tournament ,  Norwood Final
Willow Springs (4-10)
Class 3 District 4 
10
Gainesville (1-6)
Class 2 District 1 
7
Norwood Family Pharmacy Tournament ,  Norwood Final
Seymour (6-8)
Class 2 District 2 
11
Gainesville (1-6)
Class 2 District 1 
4
Norwood Family Pharmacy Tournament ,  Norwood Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (10-3)
Class 1 District 16 
1
Gallatin (3-7)
Class 2 District 6 
5
Nan Carter Tournament,  Trenton Final
Marceline (13-0)
Class 2 District 6 
13
Gallatin (3-7)
Class 2 District 6 
0
Nan Carter Tournament,  Trenton Final
South Harrison (8-4)
Class 2 District 6 
10
Gallatin (3-7)
Class 2 District 6 
2
Nan Carter Tournament,  Trenton Final
Smithville (13-8)
Class 4 District 8 
0
Grain Valley (14-1)
Class 4 District 7 
2
September Slam,  Liberty Final
Neelyville (8-6)
Class 1 District 1 
8
Halfway (10-4)
Class 1 District 3 
7
Falcon Fall Fest,  Dora Final
Warrenton (10-4)
Class 4 District 4 
2
Hannibal (6-9)
Class 4 District 4 
1
Warrior Double Header,  Warrenton Final
Montgomery County (3-9)
Class 3 District 2 
4
Hannibal (6-9)
Class 4 District 4 
11
Warrior Double Header,  Warrenton Final
Holden (5-4)
Class 3 District 7 
2
Harrisonville (9-10)
Class 4 District 7 
4
Varsity Tournament,  Warrensburg Final
Lafayette County (1-10)
Class 2 District 8 
5
Harrisonville (9-10)
Class 4 District 7 
9
Jennies Tournament,  Warrensburg Final
Norwood (3-10)
Class 1 District 1 
7
Hartville (8-8)
Class 2 District 2 
9
Norwood Family Pharmacy Tournament ,  Norwood Final
Van Buren (1-10)
Class 1 District 1 
5
Hartville (8-8)
Class 2 District 2 
11
Norwood Family Pharmacy Tournament ,  Norwood Final
Summit Christian Academy (4-9)
Class 2 District 8 
5
Hermitage (5-4)
Class 1 District 4 
11
2020 16th Annual Humansville Softball Tournament,  Humansville Final
Central (Cape Girardeau) (11-8)
Class 4 District 1 
7
Hillsboro (11-7)
Class 4 District 1 
5
Jackson Invitational,  Cape Girardeau Final
Versailles (12-7)
Class 3 District 5 
10
Iberia (14-2)
Class 2 District 2 
8
Versailles Invitational,  Versailles Final
Notre Dame (Cape Girardeau) (18-1)
Class 5 District 1 
8
Jackson (12-4)
Class 5 District 1 
3
Jackson Varsity Softball Tournament,  Jackson Final
Marceline (13-0)
Class 2 District 6 
6
Jefferson (Conception) with South Nodaway (10-3)
Class 1 District 16 
5
NCMC Tournament,  Trenton Final
Fort Osage (11-9)
Class 5 District 7 
10
Kearney (8-7)
Class 4 District 8 
4
Liberty/Liberty North,  Capitol Federal Sports Co Final
Pleasant Hill (3-9)
Class 3 District 7 
2
Kearney (8-7)
Class 4 District 8 
3
Varsity Tournament,  Liberty Final (8)
Hillsboro (11-7)
Class 4 District 1 
5
Kelly (10-6)
Class 2 District 1 
4
Jackson Tournament,  Cape Girardeau Final
East Carter (7-9)
Class 2 District 1 
2
Kelly (10-6)
Class 2 District 1 
8
Jackson Tournament,  Cape Girardeau Final
Silex (10-3)
Class 1 District 8 
15
Knox County (5-8)
Class 1 District 9 
2
2020 Bulldog Invitational Softball Tournament ,  Louisiana Final
Van-Far (4-8)
Class 2 District 5 
9
Knox County (5-8)
Class 1 District 9 
6
2020 Bulldog Invitational Softball Tournament ,  Louisiana Final
Highland (5-11)
Class 2 District 5 
1
La Plata (8-5)
Class 1 District 10 
3
Laplata Final
Highland (5-11)
Class 2 District 5 
12
La Plata (8-5)
Class 1 District 10 
2
Laplata Final
North Harrison (13-2)
Class 1 District 15 
6
Lawson (5-6)
Class 2 District 8 
16
North Harrison Round Robin,  Eagleville Final
Worth County (6-6)
Class 1 District 15 
8
Lawson (5-6)
Class 2 District 8 
2
North Harrison Round Robin,  Eagleville Final
Princeton (6-8)
Class 1 District 15 
2
Lawson (5-6)
Class 2 District 8 
13
North Harrison Round Robin,  Eagleville Final
Wheatland (10-7)
Class 1 District 4 
3
Leeton (10-2)
Class 1 District 5 
10
2020 16th Annual Humansville Softball Tournament,  Humansville Final
Grain Valley (14-1)
Class 4 District 7 
1
Liberty (11-6)
Class 5 District 8 
5
September Slam,  Liberty Final
Pleasant Hill (3-9)
Class 3 District 7 
0
Liberty (11-6)
Class 5 District 8 
13
September Slam,  Liberty Final
Clopton (9-6)
Class 1 District 8 
10
Louisiana (0-13)
Class 2 District 4 
2
2020 Bulldog Invitational Softball Tournament ,  Louisiana Final
Knox County (5-8)
Class 1 District 9 
17
Louisiana (0-13)
Class 2 District 4 
2
2020 Bulldog Invitational Softball Tournament ,  Louisiana Final
Louisiana (0-13)
Class 2 District 4 
0
Macon (7-1)
Class 3 District 8 
10
Bulldog Invitational,  Louisiana Final
Silex (10-3)
Class 1 District 8 
9
Macon (7-1)
Class 3 District 8 
12
2020 Bulldog Invitational Softball Tournament ,  Louisiana Final
Salisbury (12-2)
Class 1 District 7 
22
Madison (4-7)
Class 1 District 8 
4
Paris Softball Tournament,  Paris Final
Tuscumbia (1-12)
Class 1 District 5 
5
Marshall (5-12)
Class 4 District 4 
21
Versailles Invitational,  Versailles Final
Versailles (12-7)
Class 3 District 5 
9
Marshall (5-12)
Class 4 District 4 
7
Versailles Invitational,  Versailles Final
Blair Oaks (14-3)
Class 3 District 5 
0
McDonald County (16-1)
Class 4 District 6 
1
Warrensburg High School Softball Tournament @ UCM,  Warrensburg Final
Sherwood (12-1)
Class 2 District 8 
10
McDonald County (16-1)
Class 4 District 6 
0
Warrensburg High School Softball Tournament @ UCM,  Warrensburg Final
South Harrison (8-4)
Class 2 District 6 
5
Milan (5-12)
Class 2 District 6 
0
Nan Carter (NCMC Trenton) Tournament,  Trenton Final
Lee's Summit North (14-2)
Class 5 District 7 
12
Millard North (Omaha, NE)
 
0
Papillion Final
Van-Far (4-8)
Class 2 District 5 
1
Monroe City (11-4)
Class 2 District 5 
12
2020 Bulldog Invitational Softball Tournament ,  Louisiana Final
Silex (10-3)
Class 1 District 8 
8
Monroe City (11-4)
Class 2 District 5 
7
2020 Bulldog Invitational Softball Tournament ,  Louisiana Final
Warrenton (10-4)
Class 4 District 4 
6
Montgomery County (3-9)
Class 3 District 2 
1
Warrior Double Header,  Warrenton Final
Dadeville (3-10)
Class 1 District 3 
10
Montrose with Appleton City (5-8)
Class 1 District 4 
11
2020 16th Annual Humansville Softball Tournament,  Humansville Final
Walnut Grove (8-5)
Class 1 District 3 
5
Neelyville (8-6)
Class 1 District 1 
15
Falcon Fall Fest,  Dora Final
Plattsburg (3-4)
Class 2 District 7 
8
North Andrew (6-7)
Class 1 District 14 
7
Rosendale Final
Princeton (6-8)
Class 1 District 15 
0
North Harrison (13-2)
Class 1 District 15 
7
North Harrison Round Robin,  Eagleville Final
Worth County (6-6)
Class 1 District 15 
8
North Harrison (13-2)
Class 1 District 15 
9
North Harrison Round Robin,  Eagleville Final
West Platte (8-3)
Class 2 District 7 
17
North Kansas City (4-7)
Class 5 District 8 
6
WP Invitational,  Weston Final
Raytown South (5-8)
Class 4 District 7 
9
North Kansas City (4-7)
Class 5 District 8 
11
West Platte,  Weston Final
South Shelby (3-9)
Class 2 District 5 
1
North Shelby (9-1)
Class 1 District 9 
9
Paris Softball Tournament,  Paris Final
Salisbury (12-2)
Class 1 District 7 
6
North Shelby (9-1)
Class 1 District 9 
0
Paris Softball Tournament,  Paris Final
Van Buren (1-10)
Class 1 District 1 
5
Norwood (3-10)
Class 1 District 1 
8
Norwood Family Pharmacy Tournament ,  Norwood Final
Seymour (6-8)
Class 2 District 2 
10
Norwood (3-10)
Class 1 District 1 
9
Norwood Family Pharmacy Tournament ,  Norwood Final
Marshall (5-12)
Class 4 District 4 
15
Osage (5-9)
Class 3 District 5 
1
Versailles Invitational,  Versailles Final
Tuscumbia (1-12)
Class 1 District 5 
4
Osage (5-9)
Class 3 District 5 
16
Versailles Invitational,  Versailles Final
Iberia (14-2)
Class 2 District 2 
8
Osage (5-9)
Class 3 District 5 
0
Versailles Invitational,  Versailles Final
Lee's Summit North (14-2)
Class 5 District 7 
1
Papillion-LaVista (Papillion, NE)
 
3
Papillion, NE Final
Madison (4-7)
Class 1 District 8 
2
Paris with Faith Walk (2-13)
Class 1 District 8 
3
Paris Softball Tournament,  Paris Final
South Shelby (3-9)
Class 2 District 5 
4
Paris with Faith Walk (2-13)
Class 1 District 8 
1
Paris Softball Tournament,  Paris Final
Community (10-4)
Class 1 District 8 
15
Paris with Faith Walk (2-13)
Class 1 District 8 
1
Paris Softball Tournament,  Paris Final
Liberty North (13-6)
Class 5 District 8 
3
Park Hill South (10-7)
Class 5 District 8 
7
Liberty/Liberty North Tournament,  Liberty Final
Kearney (8-7)
Class 4 District 8 
5
Park Hill South (10-7)
Class 5 District 8 
12
Liberty/Liberty North Tournament,  Liberty Final
Notre Dame (Cape Girardeau) (18-1)
Class 5 District 1 
10
Perryville (11-4)
Class 3 District 1 
6
Jackson Tournament,  Jackson Final
Worth County (6-6)
Class 1 District 15 
7
Princeton (6-8)
Class 1 District 15 
4
North Harrison Round Robin,  Eagleville Final
Gallatin (3-7)
Class 2 District 6 
7
Putnam County (6-6)
Class 2 District 6 
4
Nan Carter Tournament,  Trenton Final
Marceline (13-0)
Class 2 District 6 
6
Putnam County (6-6)
Class 2 District 6 
1
NCMC Tournament,  Trenton Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (10-3)
Class 1 District 16 
6
Putnam County (6-6)
Class 2 District 6 
0
NCMC Nan Carter,  Trenton Final
Milan (5-12)
Class 2 District 6 
3
Putnam County (6-6)
Class 2 District 6 
18
NCMC Nan Carter,  Trenton Final
Sherwood (12-1)
Class 2 District 8 
11
Raymore-Peculiar (7-10)
Class 5 District 5 
2
UCM Tournament,  Warrensburg Final
West Platte (8-3)
Class 2 District 7 
21
Raytown South (5-8)
Class 4 District 7 
4
WP Invitational,  Weston Final
Logan-Rogersville (16-5)
Class 3 District 4 
5
Republic (5-2)
Class 5 District 6 
8
Republic Final
Cuba (6-7)
Class 3 District 3 
11
Richland (7-7)
Class 1 District 2 
6
Richland Tournament ,  Richland Final
Vienna (11-1)
Class 1 District 2 
16
Richland (7-7)
Class 1 District 2 
1
Richland Tournament ,  Richland Final
Crocker (3-9)
Class 1 District 2 
5
Richland (7-7)
Class 1 District 2 
14
Richland Tournament ,  Richland Final
Holt (6-7)
Class 5 District 4 
2
Rock Bridge (15-0)
Class 5 District 4 
12
Columbia Final
New Bloomfield (8-4)
Class 2 District 3 
0
Russellville with Calvary Lutheran (16-2)
Class 2 District 3 
5
Russellville Final
Marshfield (3-14)
Class 4 District 5 
0
Russellville with Calvary Lutheran (16-2)
Class 2 District 3 
11
Russellville Final
Newburg (0-6)
Class 1 District 2 
2
Salem (5-7)
Class 3 District 3 
23
St James Softball Tournament,  St James Final
Incarnate Word Academy (3-4)
Class 4 District 2 
8
Sikeston (4-6)
Class 4 District 1 
4
Jackson Varsity Softball Tournament,  Cape Girardeau Final
Marshfield (3-14)
Class 4 District 5 
1
Southern Boone (5-9)
Class 3 District 6 
17
Eugene Final
Wright City (7-7)
Class 3 District 2 
7
St. Charles (6-7)
Class 4 District 4 
5
Fort Zumwalt North Tournament,  St. Peters Final
Union (2-9)
Class 4 District 3 
2
St. Charles (6-7)
Class 4 District 4 
12
Ft. Zumwalt North Varsity Tournament,  O'Fallon Final
Ft. Zumwalt East (6-10)
Class 4 District 4 
2
St. Dominic (7-10)
Class 5 District 3 
11
Fort Zumwalt North Varsity Tournament,  O'Fallon Final
Newburg (0-6)
Class 1 District 2 
6
St. James (2-13)
Class 3 District 3 
7
St James Softball Tournament,  St James Final
Salem (5-7)
Class 3 District 3 
5
St. James (2-13)
Class 3 District 3 
2
St James Softball Tournament,  St James Final
Harrisonville (9-10)
Class 4 District 7 
9
TBD
 
5
Varsity Tournament,  Warrensburg Final
St. Dominic (7-10)
Class 5 District 3 
2
Timberland (8-7)
Class 5 District 4 
12
FZN Softball Tournament,  O'fallon Final
Milan (5-12)
Class 2 District 6 
2
Trenton (3-11)
Class 2 District 6 
3
NCMC Nan Carter,  Trenton Final
South Harrison (8-4)
Class 2 District 6 
10
Trenton (3-11)
Class 2 District 6 
6
NCMC Nan Carter,  Trenton Final
Brookfield (7-7)
Class 2 District 6 
5
Trenton (3-11)
Class 2 District 6 
1
NCMC Nan Carter,  Trenton Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (10-3)
Class 1 District 16 
5
Trenton (3-11)
Class 2 District 6 
2
NCMC Nan Carter,  Trenton Final
Smithville (13-8)
Class 4 District 8 
0
Truman (14-8)
Class 5 District 7 
5
September Slam,  Liberty Final
Fort Osage (11-9)
Class 5 District 7 
5
Truman (14-8)
Class 5 District 7 
11
Liberty/Liberty North,  Capitol Federal Sports Co Final
Incarnate Word Academy (3-4)
Class 4 District 2 
14
Twin Rivers (10-6)
Class 2 District 1 
6
Jackson Varsity Softball Tournament,  Cape Girardeau Final
Winfield (9-8)
Class 3 District 2 
7
Union (2-9)
Class 4 District 3 
2
Ft Zumwalt North Tournament,  O'Fallon Final
Willow Springs (4-10)
Class 3 District 4 
12
Van Buren (1-10)
Class 1 District 1 
10
Norwood Family Pharmacy Tournament ,  Norwood Final
Montgomery County (3-9)
Class 3 District 2 
2
Warrenton (10-4)
Class 4 District 4 
6
Warrenton Final
Sherwood (12-1)
Class 2 District 8 
8
Webb City (19-2)
Class 4 District 6 
5
WARRENSBURG VARSITY SOFTBALL TOURNAMENT,  Warrensburg Final
Ft. Zumwalt South (9-4)
Class 4 District 4 
17
Windsor (Imperial) (7-7)
Class 4 District 2 
4
Imperial Final
Wright City (7-7)
Class 3 District 2 
19
Winfield (9-8)
Class 3 District 2 
4
Fort Zumwalt North Tournament,  St. Peters Final
Stewartsville with Osborn (6-5)
Class 1 District 14 
3
Winston (4-4)
Class 1 District 13 
15
Winston Final



Processing. Please wait.