2016-2017 Boys Soccer


4 Cleveland NJROTC (3-12)
Class 1 District 1 
3
5 St. Paul Lutheran (Farmington) (1-10)
Class 1 District 1 
2
Class 1 District 1 Tournament, St. Louis Final -1 OT
1 Maplewood-Richmond Hts. (19-5)
Class 1 District 2 
7
4 Crossroads College Preparatory (4-19)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, St. Louis Final
2 Metro (9-11)
Class 1 District 2 
1
3 Brentwood (4-17)
Class 1 District 2 
2
Class 1 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Canton (10-5)
Class 1 District 3 
5
4 Calvary Lutheran (7-14)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, Belle Final
1 Sacred Heart (13-9-1)
Class 1 District 4 
10
4 La Monte with Northwest (Hughesville) (4-16)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Sedalia Final
2 Green Ridge (15-5)
Class 1 District 4 
4
3 Cole Camp (9-10)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Tournament, Sedalia Final
1 Crocker (14-3)
Class 1 District 5 
10
5 Iberia (3-13)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Stover Final
1 Greenwood (14-5)
Class 1 District 6 
2
4 New Covenant Academy with The Summit Preparatory (7-15)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, Springfield Final
2 Laquey (14-8)
Class 1 District 6 
1
3 College Heights Christian (13-12)
Class 1 District 6 
4
Class 1 District 6 Tournament, Springfield Final
1 St. Paul Lutheran (Concordia) (19-4)
Class 1 District 7 
5
4 Lone Jack (7-10)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, Kansas City Final
2 Lutheran (Kansas City) (10-8-3)
Class 1 District 7 
2
3 Barstow (12-9)
Class 1 District 7 
4
Class 1 District 7 Tournament, Kansas City Final
2 Northland Christian (3-12-1)
Class 1 District 8 
1
3 Frontier STEM
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Tournament, St. Joseph Forfeit
1 Lutheran South (15-8)
Class 2 District 2 
6
4 St. Clair (8-12-1)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, St. Louis Final
2 Hancock (15-6-1)
Class 2 District 2 
1
3 Sullivan (8-14)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, St. Louis Final -1 OT
1 Priory (14-7)
Class 2 District 6 
7
4 Whitfield (6-14)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, St. Louis Final
2 Principia (12-8)
Class 2 District 6 
2
3 John F. Kennedy (12-8)
Class 2 District 6 
1
Class 2 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Duchesne (11-7-2)
Class 2 District 7 
2
4 Orchard Farm (2-18)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Tournament, Saint Peters Final
2 St. Charles West (12-10)
Class 2 District 7 
5
3 Lutheran St. Charles (6-18-2)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Tournament, Saint Peters Final
1 Christian (11-12)
Class 2 District 8 
11
4 Elsberry with Silex (2-18)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Tournament, Winfield Final
2 Missouri Military Academy (8-8)
Class 2 District 8 
4
3 Winfield (10-14)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Tournament, Winfield Final
1 Southern Boone (16-6-2)
Class 2 District 9 
3
4 Fulton (3-20-1)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Tournament, Fulton Final
2 Father Tolton Regional Catholic (9-9)
Class 2 District 9 
5
3 Mexico (7-14)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Tournament, Fulton Final
1 Clinton (11-10)
Class 2 District 10 
3
4 Pleasant Hill (2-18)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Tournament, Clinton Final
2 Boonville (6-14)
Class 2 District 10 
8
3 Oak Grove (14-9)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Tournament, Clinton Final
1 Monett (16-6-1)
Class 2 District 12 
6
2 Logan-Rogersville (13-10)
Class 2 District 12 
2
Class 2 District 12 Tournament, Monett Final
1 O'Hara (18-7-1)
Class 2 District 13 
10
4 Summit Christian Academy (6-16-2)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Kansas City Final
2 Pembroke Hill (12-9)
Class 2 District 13 
8
3 Center (3-15)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Kansas City Final
1 Kirksville (14-7)
Class 2 District 15 
8
4 Cameron (3-12)
Class 2 District 15 
3
Class 2 District 15 Tournament, Chillicothe Final
2 Chillicothe (5-14-1)
Class 2 District 15 
1
3 Moberly (5-14-1)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Tournament, Chillicothe Final
Kickapoo (16-7)
Class 4 District 9 
4
Carthage (18-4)
Class 3 District 11 
5
Carthage Final -1 OT
Branson (8-11-1)
Class 4 District 10 
0
Central (Springfield) (16-4)
Class 4 District 9 
7
Springfield Final
Kirkwood (16-5-1)
Class 4 District 8 
5
Fox (5-18)
Class 4 District 7 
0
Arnold Final
Lindbergh (14-8)
Class 4 District 7 
0
Francis Howell (14-8)
Class 4 District 6 
1
St. Charles Final 2 OT
St. Charles (12-10-1)
Class 3 District 7 
0
Ft. Zumwalt East (12-11)
Class 3 District 7 
2
St. Peters Final
Christian Brothers College (18-5-2)
Class 4 District 3 
1
Ft. Zumwalt West (15-8-1)
Class 4 District 5 
2
O'fallon Final 1 OT
Hillcrest (2-20)
Class 3 District 10 
0
Glendale (15-7)
Class 3 District 10 
10
Springfield Final
East (Kansas City) (11-3)
Class 3 District 15 
5
Guadalupe Centers Charter (7-3-1)
Class 2 District 14 
0
Kansas City Final
Grain Valley (14-6)
Class 3 District 13 
2
Harrisonville (9-5-4)
Class 3 District 14 
1
Harrisonville Final
McCluer North (1-19)
Class 4 District 4 
0
Hazelwood Central (10-5)
Class 4 District 4 
5
St. Louis Final
Rolla (15-5-3)
Class 3 District 9 
1
Joplin (11-10)
Class 4 District 10 
0
Joplin Final -1 OT
Winnetonka (0-17-1)
Class 3 District 15 
0
Kearney (9-10-2)
Class 3 District 16 
7
Kearney Final
Lee's Summit West (20-5)
Class 4 District 12 
1
Lee's Summit (9-7)
Class 4 District 12 
8
Lee's Summit Final
Rock Bridge (14-6-2)
Class 4 District 11 
4
Marshall (19-3-1)
Class 3 District 13 
2
Marshall Final
Liberty (Wentzville) (12-10)
Class 3 District 8 
6
McCluer (10-10)
Class 3 District 7 
0
Florissant Final
St. Mary's (St. Louis) (9-15)
Class 3 District 3 
1
Mehlville (10-11)
Class 4 District 7 
2
St. Louis Final
Parkview (8-12)
Class 3 District 10 
1
Neosho with Neosho Christian (9-12)
Class 3 District 12 
3
Neosho Final
West Plains (2-18)
Class 3 District 10 
1
Nixa (15-4)
Class 4 District 10 
10
Nixa Final
Excelsior Springs (8-10-1)
Class 3 District 15 
0
Oak Park (15-5-1)
Class 4 District 16 
9
Kansas City Final
Eureka (15-8)
Class 4 District 8 
2
Oakville (13-3-3)
Class 4 District 7 
150
St. Louis Final
Hillcrest (2-20)
Class 3 District 10 
1
Ozark (14-5-1)
Class 4 District 10 
11
Ozark Final
Waynesville (6-15)
Class 4 District 9 
0
Ozark (14-5-1)
Class 4 District 10 
9
Ozark Final
Parkway West (10-9-1)
Class 3 District 5 
2
Parkway Central (14-6-2)
Class 3 District 5 
5
Chesterfield Final
North Kansas City (9-10-2)
Class 4 District 15 
1
Platte County (14-7)
Class 3 District 16 
4
Platte City Final
Grandview (10-11)
Class 3 District 14 
4
Raytown South (8-11)
Class 3 District 14 
3
Raytown Final 2 OT
Webb City (3-13)
Class 3 District 12 
0
Republic (13-6)
Class 3 District 11 
6
Republic Final
Staley (14-7)
Class 4 District 16 
3
Ruskin (9-14-1)
Class 4 District 13 
0
Kansas City Final
Warrensburg (3-18)
Class 3 District 13 
1
Smith-Cotton (16-4-1)
Class 4 District 11 
9
Sedalia Final
Marquette (16-4-1)
Class 4 District 3 
2
St. Louis University (13-8-3)
Class 4 District 2 
1
St. Louis Final 1 OT
Ft. Zumwalt South (16-5-1)
Class 3 District 7 
0
St. Louis University (13-8-3)
Class 4 District 2 
3
St. Louis Final
Mehlville (10-11)
Class 4 District 7 
2
St. Mary's (St. Louis) (9-15)
Class 3 District 3 
1
St. Louis Final
Lee's Summit North (15-8)
Class 4 District 12 
0
St. Thomas Aquinas (Overland Park, KS)
 
3
Overland Park, KS Final
Francis Howell Central (11-11)
Class 4 District 5 
3
Timberland (16-8)
Class 4 District 6 
2
Wentzville Final
Francis Howell North (13-5)
Class 4 District 5 
1
Troy Buchanan (8-15-1)
Class 4 District 6 
0
Troy Final
Warrenton (12-8-1)
Class 3 District 8 
4
Union (4-14)
Class 3 District 4 
2
Union Final
Kansas City Christian (Prairie Village, KS)
 
0
Van Horn (18-4)
Class 3 District 15 
2
Independence Final
St. Dominic (12-12)
Class 3 District 8 
1
Westminster Christian Academy (11-11-1)
Class 3 District 5 
0
Chesterfield Final
Fort Osage (14-2-1)
Class 4 District 14 
2
William Chrisman (5-15)
Class 4 District 14 
0
Independence Final
Hazelwood East
 
Lutheran North (7-15)
Class 2 District 5 
St. Louis 4:00 PM
Cristo Rey (0-10)
Class 2 District 14 
Southeast
 
Kansas City 7:00 PM



Processing. Please wait.