2016-2017 Boys Soccer


4 Crossroads College Preparatory (4-18)
Class 1 District 2 
5
5 Collegiate School of Med-Bio Science (5-4-1)
Class 1 District 2 
2
Class 1 District 2 Tournament, St. Louis Final
4 Calvary Lutheran (7-13)
Class 1 District 3 
4
5 Barat Academy (2-12)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, Belle Final
4 La Monte with Northwest (Hughesville) (4-15)
Class 1 District 4 
2
5 Smithton (3-20)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Tournament, Sedalia Final
4 Richland (2-20)
Class 1 District 5 
1
5 Iberia (3-12)
Class 1 District 5 
2
Class 1 District 5 Tournament, Stover Final
4 New Covenant Academy with The Summit Preparatory (7-14)
Class 1 District 6 
7
5 Thomas Jefferson Independent (3-14)
Class 1 District 6 
1
Class 1 District 6 Tournament, Springfield Final
4 Lone Jack (7-9)
Class 1 District 7 
6
5 Knob Noster (4-13)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Tournament, Kansas City Final
1 Notre Dame (Cape Girardeau) (16-4-1)
Class 2 District 1 
7
4 Fredericktown (5-11-1)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Tournament, Perryville Final
2 Perryville (17-8)
Class 2 District 1 
2
3 St. Pius X (Festus) (10-10)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Tournament, Perryville Final
2 Bishop DuBourg (14-9)
Class 2 District 3 
2
3 Affton (9-16)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Soldan International Studies (12-7-1)
Class 2 District 4 
1
4 Vashon (0-9)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Forfeit
2 Roosevelt (1-8)
Class 2 District 4 
1
3 Lift for Life Academy Charter (4-9-1)
Class 2 District 4 
2
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 John Burroughs (15-4)
Class 2 District 5 
10
4 North Technical (6-9)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Trinity Catholic (6-16-1)
Class 2 District 5 
0
3 Lutheran North (7-15)
Class 2 District 5 
2
Class 2 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Monett (15-6-1)
Class 2 District 12 
6
4 Cassville (11-13)
Class 2 District 12 
2
Class 2 District 12 Tournament, Monett Final
2 Logan-Rogersville (13-9)
Class 2 District 12 
3
3 Aurora (11-9)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Tournament, Monett Final
Kearney (8-10-2)
Class 3 District 16 
1
Belton (17-7)
Class 3 District 14 
7
Belton Final
Lee's Summit (8-7)
Class 4 District 12 
3
Blue Springs (1-18)
Class 4 District 14 
1
Blue Springs Final
Osage (4-19-2)
Class 2 District 11 
0
Bolivar (8-11)
Class 3 District 11 
4
Bolivar Final
Carl Junction (12-9-1)
Class 3 District 12 
3
Camdenton (8-13-1)
Class 3 District 9 
2
Camdenton Final 1 OT
Orchard Farm (2-17)
Class 2 District 7 
0
Christian (10-12)
Class 2 District 8 
6
O'fallon Final
Union (4-13)
Class 3 District 4 
2
Fatima (14-6)
Class 2 District 11 
3
Westphalia Final 1 OT
Glendale (15-7)
Class 3 District 10 
10
Hillcrest (2-19)
Class 3 District 10 
0
Springfield Final
Fox (5-17)
Class 4 District 7 
1
Hillsboro (9-12-1)
Class 3 District 2 
2
Hillsboro Final -1 OT
Ft. Zumwalt West (14-8-1)
Class 4 District 5 
2
Holt (10-10)
Class 4 District 6 
1
Wentzville Final
DeSmet (15-2-4)
Class 4 District 3 
1
Jackson (17-2)
Class 4 District 1 
0
Jackson Final
Raymore-Peculiar (13-5-1)
Class 4 District 12 
2
Lee's Summit North (15-7)
Class 4 District 12 
0
Lee's Summit Final
Central (St. Joseph) (6-9)
Class 4 District 16 
2
Liberty North (10-11)
Class 4 District 15 
3
Liberty Final 2 OT
Lebanon (3-19-2)
Class 4 District 9 
0
Marshfield (10-13)
Class 3 District 9 
4
Marshfield Final
Windsor (Imperial) (9-13)
Class 3 District 2 
0
North County (12-4-1)
Class 3 District 1 
1
Bonne Terre Final
Ruskin (9-13-1)
Class 4 District 13 
0
Oak Park (14-5-1)
Class 4 District 16 
10
Kansas City Final
Hillcrest (2-19)
Class 3 District 10 
1
Ozark (13-5-1)
Class 4 District 10 
11
Ozark Final
DeSoto (3-16)
Class 3 District 2 
0
Pacific (8-9)
Class 3 District 4 
4
Pacific Final
Blue Springs South (8-13-1)
Class 4 District 14 
2
Park Hill (5-14-2)
Class 4 District 16 
1
Kansas City Final
Lindbergh (14-7)
Class 4 District 7 
6
Parkway North (5-13-2)
Class 3 District 5 
0
Creve Coeur Final
Lafayette (Wildwood) (13-7)
Class 4 District 3 
1
Parkway South (6-14-1)
Class 4 District 8 
0
Manchester Final
Staley (13-7)
Class 4 District 16 
1
Raytown (3-18)
Class 4 District 13 
0
Raytown Final -1 OT
St. James (Lenexa, KS)
 
2
Rockhurst (19-4)
Class 4 District 13 
0
Kansas City Final
Mehlville (9-11)
Class 4 District 7 
2
Seckman (13-9)
Class 4 District 1 
3
Imperial Final
Saxony Lutheran (13-11)
Class 1 District 1 
1
Sikeston (13-12)
Class 3 District 1 
5
Sikeston Final
Summit Christian Academy (6-15-2)
Class 2 District 13 
0
Smithville (13-7-2)
Class 3 District 16 
7
Smithville Final
Holt (10-10)
Class 4 District 6 
2
St. Charles (12-9-1)
Class 3 District 7 
1
St. Charles Final
Ft. Zumwalt South (16-4-1)
Class 3 District 7 
0
St. Louis University (13-7-3)
Class 4 District 2 
3
St. Louis Final
Cross Point Christian (Villa Ridge, MO)
 
4
Sullivan (8-13)
Class 2 District 2 
0
Sullivan Final
Francis Howell North (12-5)
Class 4 District 5 
3
Timberland (16-7)
Class 4 District 6 
2
Wentzville Final
Liberty (7-13)
Class 4 District 15 
1
Truman (12-6)
Class 4 District 13 
2
Independence Final 1 OT
Ft. Zumwalt East (11-11)
Class 3 District 7 
4
Washington (11-14)
Class 3 District 4 
0
Washington Final
Jefferson City (16-5-1)
Class 4 District 11 
7
Waynesville (6-14)
Class 4 District 9 
0
Waynesville Final
William Chrisman (5-14)
Class 4 District 14 
10
Winnetonka (0-16-1)
Class 3 District 15 
0
Kansas City Final
Riverton (Riverton , KS)
 
McDonald County (3-12)
Class 3 District 12 
Anderson 4:30 PM
Hazelwood East
 
Metro (9-10)
Class 1 District 2 
St. Louis 4:00 PM
Fredericktown (5-11-1)
Class 2 District 1 
St. Pius X (Festus) (10-10)
Class 2 District 1 
Festus 4:00 PM



Processing. Please wait.