2019-2020 Boys Soccer



No Games for Smithville High School on this date.
Iberia (7-9)
Class 1 District 5 
3
Belle (3-9)
Class 1 District 4 
2
Belle Final
Benton (8-6)
Class 2 District 15 
1
Bishop LeBlond (6-6)
Class 1 District 8 
2
St. Joseph Final
Kearney (7-6)
Class 3 District 16 
0
Blue Springs (9-7-1)
Class 4 District 13 
4
Blue Springs Final
Lee's Summit West (10-5)
Class 4 District 12 
2
Blue Springs South (5-9)
Class 4 District 13 
1
Blue Springs Final
Willard (9-10)
Class 3 District 11 
1
Bolivar (7-8)
Class 3 District 11 
2
Bolivar Final 1 OT
Lee's Summit (12-0)
Class 4 District 13 
3
Central (St. Joseph) (6-8)
Class 4 District 16 
0
St. Joseph Final
Kansas City East Christian (Kansas City, KS)
 
8
Central Academy (1-8)
Class 2 District 14 
0
Kansas City Final
St. Mary's (St. Louis) (11-3-2)
Class 3 District 3 
2
Chaminade College Prep (11-6)
Class 4 District 5 
1
St. Louis Classic,  Creve Coeur Final
Orchard Farm (14-0)
Class 2 District 6 
4
Christian (10-6-1)
Class 2 District 7 
1
O'fallon Final
Pleasant Hill (8-6)
Class 2 District 12 
2
Clinton (8-11-1)
Class 2 District 12 
0
Clinton Final
Dixon (9-8)
Class 1 District 5 
8
Crocker (1-16)
Class 1 District 5 
0
Crocker Final
Bayless (15-4-1)
Class 2 District 2 
8
Crossroads College Preparatory (6-10)
Class 1 District 2 
0
St. Louis Final
Laquey (9-9)
Class 1 District 5 
0
Fatima (11-6)
Class 2 District 10 
5
Westphalia Final
St. Paul Lutheran (Farmington) (1-8)
Class 1 District 1 
0
Festus (9-6)
Class 3 District 2 
7
Festus Final
Belton (11-6)
Class 3 District 13 
2
Fort Osage (2-12)
Class 4 District 14 
1
Independence Final
St. Dominic (6-9-1)
Class 3 District 7 
1
Francis Howell Central (7-9-1)
Class 4 District 7 
2
St. Charles Final
Platte County (15-0)
Class 3 District 16 
2
Grandview (8-8)
Class 3 District 13 
0
Grandview Final
Northeast (Kansas City) HS (9-6)
Class 2 District 15 
0
Guadalupe Centers Charter (12-1)
Class 2 District 14 
1
Kansas City Forfeit
Capital City High (6-12-1)
Class 3 District 9 
0
Hannibal (12-3)
Class 3 District 7 
3
Hannibal Final
Duchesne (2-13)
Class 2 District 6 
1
Hazelwood West (6-9)
Class 4 District 6 
3
Lafayette Round Robin Tournament,  Wildwood Final
Greenwood (11-3)
Class 1 District 6 
4
Hillcrest (1-16)
Class 3 District 11 
1
Springfield Final
Liberty (Wentzville) (11-6-1)
Class 3 District 7 
1
Holt (11-3-1)
Class 4 District 8 
2
Wentzville Final -1 OT
Helias Catholic (6-11-1)
Class 3 District 9 
1
Jefferson City (13-3)
Class 4 District 9 
5
Jefferson City Final
Branson (13-4)
Class 4 District 11 
3
Kickapoo (7-11)
Class 4 District 10 
2
Springfield Final
Chillicothe (6-7-1)
Class 2 District 16 
6
Lafayette (St. Joseph) (3-12)
Class 3 District 16 
0
St. Joseph Final
Westminster Christian Academy (10-6)
Class 3 District 5 
2
Lafayette (Wildwood) (12-4-1)
Class 4 District 4 
5
Lafayette Varsity Round Robin Tournament,  Wildwood Final
Rolla (13-4-1)
Class 3 District 8 
4
Lebanon (13-7)
Class 3 District 10 
0
Lebanon Final
Truman (5-11)
Class 4 District 14 
1
Liberty (10-6)
Class 4 District 15 
5
Liberty Final
Rockhurst (9-5)
Class 4 District 14 
0
Liberty North (5-10-2)
Class 4 District 15 
1
Liberty Final
Smithton (9-5-1)
Class 1 District 4 
1
Lone Jack (8-6)
Class 1 District 8 
2
Lone Jack Final
Ewing Marion Kauffman HS with University Academy Charter (5-3)
Class 2 District 13 
3
Lutheran (Kansas City) (1-14)
Class 1 District 8 
0
Kansas City Final
North Technical (3-12)
Class 2 District 6 
2
Lutheran North (3-16)
Class 1 District 3 
5
St. Louis Final
Affton (5-9)
Class 3 District 3 
1
Lutheran South (7-6-1)
Class 2 District 2 
5
St. Louis Final
Trinity Catholic (6-10)
Class 2 District 4 
2
Lutheran St. Charles (7-9)
Class 2 District 7 
3
St. Peters Final -1 OT
New Covenant Academy with The Summit Preparatory (11-5-2)
Class 1 District 6 
1
Marshfield (6-8-2)
Class 3 District 10 
0
Marshfield Final
Hancock (10-5)
Class 2 District 2 
5
McCluer (7-6)
Class 3 District 6 
0
Florissant Final
Carnahan (2-7)
Class 1 District 1 
0
Metro (10-4)
Class 2 District 3 
8
St. Louis Final
Fulton (1-17)
Class 2 District 9 
0
Mexico (6-9-1)
Class 2 District 8 
8
Mexico Final
Elsberry with Silex (5-11)
Class 1 District 3 
0
Missouri Military Academy (6-9)
Class 2 District 8 
8
Mexico Final
Sullivan (5-12-1)
Class 2 District 10 
0
Northwest (Cedar Hill) (11-6)
Class 4 District 1 
5
Cedar Hill Final
Staley (6-8-2)
Class 4 District 16 
0
Park Hill South (10-5)
Class 4 District 15 
1
Riverside Final 2 OT
John Burroughs (13-1-1)
Class 2 District 4 
1
Parkway Central (7-6-2)
Class 3 District 5 
1
St Louis High School Classic,  Final
Clayton (12-3-1)
Class 3 District 4 
0
Parkway West (5-10-1)
Class 4 District 4 
1
Ballwin Final
Jackson (10-2-2)
Class 4 District 1 
3
Perryville (13-5)
Class 2 District 1 
1
Perryville Final
Park Hill (10-5-2)
Class 4 District 16 
2
Raymore-Peculiar (8-4-1)
Class 4 District 12 
4
Peculiar Final
Farmington (2-9)
Class 3 District 1 
4
Sikeston (0-19)
Class 3 District 1 
1
Sikeston Final
Gateway Legacy Sr. H. (11-3)
 
4
Solerio HS (Chicago, IL)
 
0
Chicago, IL Final
Moberly (2-13-2)
Class 2 District 8 
0
Southern Boone (18-1)
Class 2 District 9 
7
Ashland Final
Whitfield (10-3)
Class 2 District 5 
6
St. Charles West (10-5)
Class 2 District 6 
1
St. Charles Final
Warrensburg (4-12-1)
Class 3 District 9 
2
Summit Christian Academy (2-12-2)
Class 1 District 8 
1
Lee's Summit Final 2 OT
Maryville Christian School (Maryville, IL)
 
8
The Fulton School at St. Albans (13-1)
Class 1 District 4 
1
St. Albans Final
William Chrisman (3-11)
Class 3 District 15 
0
Van Horn (14-3)
Class 3 District 15 
6
Independence Final
St. Clair (2-13)
Class 2 District 5 
0
Washington (6-9-3)
Class 3 District 8 
5
Washington Final



Processing. Please wait.