2010-2011 Girls Basketball


1 Walnut Grove (23-5)
Class 1 District 5 
55
2 Dadeville (21-7)
Class 1 District 5 
27
Class 1 District 5 Tournament, Willard Final
2 Halfway (16-11)
Class 1 District 6 
48
4 Wheatland (14-11)
Class 1 District 6 
49
Class 1 District 6 Tournament, Bolivar Final
1 Hale with Bosworth (19-6)
Class 1 District 10 
52
2 Glasgow (14-13)
Class 1 District 10 
46
Class 1 District 10 Tournament, Tina Final
1 Marion County (26-0)
Class 1 District 11 
48
2 La Plata (18-8)
Class 1 District 11 
26
Class 1 District 11 Tournament, Madison Final
2 Macon County (14-10)
Class 1 District 12 
35
4 Green City (12-15)
Class 1 District 12 
42
Class 1 District 12 Tournament, Green City Final
1 Southwest (Livingston County) (23-2)
Class 1 District 13 
43
2 Hardin-Central (23-5)
Class 1 District 13 
54
Class 1 District 13 Tournament, Braymer Final
1 Mercer (27-0)
Class 1 District 15 
60
2 Princeton (13-12)
Class 1 District 15 
45
Class 1 District 15 Tournament, Pattonsburg Final
1 Senath-Hornersville (17-8)
Class 2 District 1 
66
2 Portageville (7-17)
Class 2 District 1 
39
Class 2 District 1 Tournament, Portageville Final
1 Couch (23-3)
Class 2 District 2 
54
2 Neelyville (19-4)
Class 2 District 2 
48
Class 2 District 2 Tournament, Van Buren Final
1 St. Vincent (20-5)
Class 2 District 4 
37
2 New Haven (15-12)
Class 2 District 4 
30
Class 2 District 4 Tournament, Perryville Final
1 Smithton (17-7)
Class 2 District 8 
38
2 Sacred Heart (13-13)
Class 2 District 8 
46
Class 2 District 8 Tournament, Smithton Final
1 Richland (20-7)
Class 2 District 9 
52
3 Laquey (18-8)
Class 2 District 9 
60
Class 2 District 9 Tournament, Laquey Final
1 Purdy (22-6)
Class 2 District 12 
66
2 Liberal (22-4)
Class 2 District 12 
49
Class 2 District 12 Tournament, Carthage Final
1 Archie (22-4)
Class 2 District 13 
48
2 Humansville (12-13)
Class 2 District 13 
39
Class 2 District 13 Tournament, Appleton City Final
1 Wellington-Napoleon (12-13)
Class 2 District 14 
26
3 Concordia (19-9)
Class 2 District 14 
29
Class 2 District 14 Tournament, Centerview Final
1 Kennett (27-2)
Class 3 District 1 
59
3 Charleston (13-10)
Class 3 District 1 
43
Class 3 District 1 Tournament, New Madrid Final
2 Ava (24-5)
Class 3 District 2 
65
4 Willow Springs (18-10)
Class 3 District 2 
51
Class 3 District 2 Tournament, Cabool Final
1 Cardinal Ritter (15-5)
Class 3 District 5 
39
2 Metro (15-13)
Class 3 District 5 
26
Class 3 District 5 Tournament, Maplewood Final
1 Principia (19-9)
Class 3 District 6 
44
2 North Technical (18-10)
Class 3 District 6 
39
Class 3 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 St. James (24-3)
Class 3 District 9 
43
2 Hermann (23-5)
Class 3 District 9 
47
Class 3 District 9 Tournament, St. James Final
1 St. Pius X (Kansas City) (21-5)
Class 3 District 14 
46
3 Pembroke Hill (19-9)
Class 3 District 14 
35
Class 3 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Penney (25-2-1)
Class 3 District 15 
45
2 Lawson (17-10)
Class 3 District 15 
59
Class 3 District 15 Tournament, Higginsville Final
1 Maryville (23-3)
Class 3 District 16 
53
2 Bishop LeBlond (20-6)
Class 3 District 16 
48
Class 3 District 16 Tournament, Gower Final



Processing. Please wait.