2017-2018 Girls Basketball


Worth County (21-9)
Class 1 District 14 
24
Mound City with Craig (27-3)
Class 1 District 16 
50
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final
1 Farmington (16-11)
Class 4 District 2 
48
3 North County (18-11)
Class 4 District 2 
51
Class 4 District 2 Tournament, Farmington Final
1 Notre Dame (St. Louis) (15-10)
Class 4 District 3 
39
3 Gateway (16-4)
Class 4 District 3 
51
Class 4 District 3 Tournament, St Louis Final
1 Parkway North (22-6)
Class 4 District 5 
51
3 MICDS (23-4)
Class 4 District 5 
54
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Sullivan (23-4)
Class 4 District 6 
41
2 St. Clair (20-7)
Class 4 District 6 
26
Class 4 District 6 Tournament, Union Final
1 St. Dominic (19-6)
Class 4 District 8 
47
3 Mexico (14-13)
Class 4 District 8 
27
Class 4 District 8 Tournament, Hannibal Final
1 Osage (21-6)
Class 4 District 11 
46
3 Rolla (13-14)
Class 4 District 11 
40
Class 4 District 11 Tournament, Rolla Final
2 Moberly (19-7)
Class 4 District 13 
23
5 Marshall (18-8)
Class 4 District 13 
41
Class 4 District 13 Tournament, Oak Grove Final
1 Kearney (24-3)
Class 4 District 15 
56
2 Smithville (19-6)
Class 4 District 15 
25
Class 4 District 15 Tournament, Kearney Final
1 Francis Howell (20-8)
Class 5 District 4 
52
3 Lafayette (Wildwood) (17-8)
Class 5 District 4 
41
Class 5 District 4 Tournament, St. Charles Final
1 Oakville (18-7)
Class 5 District 6 
61
2 Webster Groves (13-15)
Class 5 District 6 
60
Class 5 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Francis Howell Central (22-5)
Class 5 District 8 
53
3 Ft. Zumwalt West (9-17)
Class 5 District 8 
40
Class 5 District 8 Tournament, St. Charles Final
1 Camdenton (19-7)
Class 5 District 10 
78
3 Willard (18-9)
Class 5 District 10 
62
Class 5 District 10 Tournament, Willard Final
1 Republic (15-12)
Class 5 District 12 
50
2 Nixa (19-9)
Class 5 District 12 
61
Class 5 District 12 Tournament, Neosho Final
1 Lee's Summit West (19-6)
Class 5 District 13 
43
2 Lee's Summit North (20-5)
Class 5 District 13 
57
Class 5 District 13 Tournament, Peculiar Final
1 North Kansas City (25-2)
Class 5 District 14 
33
2 Park Hill South (22-5)
Class 5 District 14 
30
Class 5 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Staley (15-10)
Class 5 District 16 
48
2 Central (St. Joseph) (11-15)
Class 5 District 16 
32
Class 5 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.