2017-2018 Boys Basketball


Worth County (24-6)
Class 1 District 14 
61
North Andrew (28-0)
Class 1 District 15 
67
Class 1 State Tournament, St. Joseph Final 1 OT
1 Hillsboro (24-4)
Class 4 District 2 
68
2 Farmington (18-10)
Class 4 District 2 
56
Class 4 District 2 Tournament, Farmington Final
1 Parkway Central (23-5)
Class 4 District 5 
66
2 John Burroughs (17-8)
Class 4 District 5 
50
Class 4 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Pacific (22-5)
Class 4 District 6 
50
2 St. Francis Borgia (13-14)
Class 4 District 6 
43
Class 4 District 6 Tournament, Union Final
1 Liberty (Wentzville) (20-7)
Class 4 District 8 
65
2 Fulton (22-5)
Class 4 District 8 
51
Class 4 District 8 Tournament, Hannibal Final
1 Rolla (24-3)
Class 4 District 11 
63
2 Helias Catholic (17-9)
Class 4 District 11 
60
Class 4 District 11 Tournament, Rolla Final
1 Raytown South (22-5)
Class 4 District 13 
76
2 Oak Grove (19-7)
Class 4 District 13 
56
Class 4 District 13 Tournament, Oak Grove Final
1 Center (20-7)
Class 4 District 14 
75
5 Van Horn (9-16)
Class 4 District 14 
57
Class 4 District 14 Tournament, Kansas City Final
2 Central Academy (14-8)
Class 4 District 14 
49
3 Pembroke Hill (10-15)
Class 4 District 14 
40
Class 4 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Kearney (15-12)
Class 4 District 15 
60
3 Platte County (13-13)
Class 4 District 15 
48
Class 4 District 15 Tournament, Kearney Final
1 Lafayette (St. Joseph) (21-7)
Class 4 District 16 
70
2 Chillicothe (22-5)
Class 4 District 16 
58
Class 4 District 16 Tournament, Cameron Final
1 Hazelwood Central (26-2)
Class 5 District 2 
70
3 Hazelwood West (11-14)
Class 5 District 2 
65
Class 5 District 2 Tournament, Florissant Final
1 Chaminade College Prep (24-2)
Class 5 District 3 
90
3 Ladue Horton Watkins (18-10)
Class 5 District 3 
53
Class 5 District 3 Tournament, St Louis Final
1 Francis Howell (25-3)
Class 5 District 4 
69
2 Eureka (18-9)
Class 5 District 4 
62
Class 5 District 4 Tournament, St. Charles Final
1 Webster Groves (18-9)
Class 5 District 6 
60
2 Vianney (15-12)
Class 5 District 6 
32
Class 5 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Ft. Zumwalt South (23-4)
Class 5 District 8 
70
2 Ft. Zumwalt West (15-12)
Class 5 District 8 
58
Class 5 District 8 Tournament, St. Charles Final
1 Waynesville (17-10)
Class 5 District 10 
42
2 Willard (14-12)
Class 5 District 10 
43
Class 5 District 10 Tournament, Willard Final
1 Nixa (19-9)
Class 5 District 12 
42
3 Joplin (18-9)
Class 5 District 12 
48
Class 5 District 12 Tournament, Neosho Final
1 Lee's Summit West (22-4)
Class 5 District 13 
84
3 Lee's Summit (14-13)
Class 5 District 13 
57
Class 5 District 13 Tournament, Peculiar Final
1 Liberty (20-7)
Class 5 District 15 
63
3 William Chrisman (11-16)
Class 5 District 15 
49
Class 5 District 15 Tournament, Independence Final
1 Oak Park (23-3)
Class 5 District 16 
50
3 Park Hill (17-10)
Class 5 District 16 
52
Class 5 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.