2008-2009 Girls Basketball


1 Dexter (26-1)
Class 4 District 1 
63
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (20-7)
Class 4 District 1 
54
Class 4 District 1 Tournament, Final
1 Farmington (23-6)
Class 4 District 2 
53
3 DeSoto (17-9)
Class 4 District 2 
32
Class 4 District 2 Tournament, Final
1 Notre Dame (St. Louis) (18-14)
Class 4 District 3 
63
2 Lutheran South (7-17)
Class 4 District 3 
45
Class 4 District 3 Tournament, Final
1 Sullivan (18-3)
Class 4 District 4 
51
3 St. Francis Borgia (9-10-1)
Class 4 District 4 
41
Class 4 District 4 Tournament, Final
1 Miller Career Academy (21-6)
Class 4 District 5 
67
2 Rosati-Kain (9-7)
Class 4 District 5 
34
Class 4 District 5 Tournament, Final
1 McCluer South-Berkeley (18-12)
Class 4 District 6 
47
2 Westminster Christian Academy (17-11)
Class 4 District 6 
29
Class 4 District 6 Tournament, Final
1 St. Dominic (27-1)
Class 4 District 7 
55
3 St. Charles West (18-11)
Class 4 District 7 
45
Class 4 District 7 Tournament, Final
1 Boonville (21-4)
Class 4 District 8 
71
2 Kirksville (12-14)
Class 4 District 8 
51
Class 4 District 8 Tournament, Final
1 St. James (26-1)
Class 4 District 9 
45
2 Fulton (23-4)
Class 4 District 9 
42
Class 4 District 9 Tournament, Final
1 Notre Dame de Sion (23-4)
Class 4 District 13 
35
3 O'Hara (18-4)
Class 4 District 13 
30
Class 4 District 13 Tournament, Final
1 Odessa (16-9)
Class 4 District 14 
43
2 Grain Valley (20-7)
Class 4 District 14 
54
Class 4 District 14 Tournament, Final
1 Staley (15-6)
Class 4 District 15 
54
3 Kearney (15-13)
Class 4 District 15 
44
Class 4 District 15 Tournament, Final
1 Platte County (25-3)
Class 4 District 16 
51
2 Benton (21-5)
Class 4 District 16 
42
Class 4 District 16 Tournament, Final
1 Poplar Bluff (13-9)
Class 5 District 1 
54
3 Central (Cape Girardeau) (12-12)
Class 5 District 1 
37
Class 5 District 1 Tournament, Final
1 Parkway North (25-2)
Class 5 District 2 
57
3 Pattonville (14-13)
Class 5 District 2 
53
Class 5 District 2 Tournament, Final
1 Nerinx Hall (20-8)
Class 5 District 3 
62
3 Webster Groves (10-14)
Class 5 District 3 
61
Class 5 District 3 Tournament, Final
1 Incarnate Word Academy (28-4)
Class 5 District 4 
49
2 St. Joseph's Academy (22-10)
Class 5 District 4 
55
Class 5 District 4 Tournament, Final
1 Parkway South (25-3)
Class 5 District 5 
62
3 Eureka (19-8)
Class 5 District 5 
51
Class 5 District 5 Tournament, Final
1 Cor Jesu Academy (19-8)
Class 5 District 7 
32
3 Oakville (13-11)
Class 5 District 7 
36
Class 5 District 7 Tournament, Final
1 Jefferson City (18-8)
Class 5 District 10 
39
3 Waynesville (16-9)
Class 5 District 10 
42
Class 5 District 10 Tournament, Final
1 Neosho (21-6)
Class 5 District 12 
75
2 Central (Springfield) (13-9)
Class 5 District 12 
54
Class 5 District 12 Tournament, Final
1 Blue Springs (23-3)
Class 5 District 14 
60
2 Lee's Summit West (13-14)
Class 5 District 14 
32
Class 5 District 14 Tournament, Final
1 Central Academy (10-4)
Class 5 District 15 
42
2 Truman (19-8)
Class 5 District 15 
53
Class 5 District 15 Tournament, Final
1 Liberty (16-11)
Class 5 District 16 
48
2 Central (St. Joseph) (19-9)
Class 5 District 16 
25
Class 5 District 16 Tournament, Final
Macon County (4-13)
Class 1 District 11 
40
Brashear (8-17)
Class 1 District 11 
60
Brashear Final
Wellington-Napoleon (5-15)
Class 2 District 15 
40
Braymer (11-11)
Class 1 District 13 
51
Braymer Final
Stover (14-7)
Class 2 District 7 
55
Climax Springs (8-15)
Class 1 District 5 
52
Climax Springs Final
Van-Far (5-11)
Class 2 District 6 
43
Community (9-15)
Class 2 District 6 
34
Laddonia Final
Weaubleau (12-12)
Class 2 District 11 
37
Fair Play (13-12)
Class 1 District 5 
42
Fair Play Final
Centralia (17-5)
Class 3 District 6 
66
Fayette (2-21)
Class 2 District 13 
22
Fayette Final
Linn County (17-3)
Class 1 District 12 
48
Hale with Bosworth (15-9)
Class 1 District 12 
49
Hale Final
Harrisburg (19-6)
Class 2 District 13 
48
Hallsville (16-9)
Class 3 District 8 
41
Hallsville Final
Pilot Grove (13-7)
Class 1 District 10 
48
Jamestown (19-5)
Class 1 District 4 
43
Jamestown Final
St. Pius X (Festus) (18-5)
Class 3 District 3 
36
John F. Kennedy (11-13)
Class 3 District 3 
41
Manchester Final
Green Ridge (6-17)
Class 1 District 8 
30
Lakeland (18-7)
Class 2 District 11 
67
Deepwater Final
Gallatin (19-5)
Class 2 District 16 
37
Lathrop (17-8)
Class 3 District 16 
51
Lathrop Final
Diamond (14-11)
Class 3 District 12 
44
Lockwood (10-13)
Class 1 District 7 
22
Lockwood Final
Paris with Faith Walk (12-12)
Class 2 District 6 
30
Marceline (20-5)
Class 2 District 14 
50
Marceline Final
Humansville (13-9)
Class 1 District 5 
41
Marion C. Early (14-11)
Class 3 District 13 
59
Morrisville Final
West Nodaway (10-9)
Class 1 District 16 
39
Mound City with Craig (17-8)
Class 1 District 14 
40
Mound City Final
Fairfax (20-5)
Class 1 District 16 
64
Nodaway-Holt (0-22)
Class 1 District 16 
17
Graham Final
Grundy County with Newtown-Harris (4-15)
Class 1 District 12 
41
North Harrison (3-20)
Class 1 District 15 
35
Eagleville Final
South Holt (8-16)
Class 1 District 14 
59
North Nodaway (8-11)
Class 1 District 16 
55
Hopkins Final
Salisbury (21-4)
Class 2 District 13 
54
Northeast (Cairo) (19-5)
Class 2 District 14 
392
Cairo Final
West Platte (5-14)
Class 2 District 12 
39
Orrick (15-9)
Class 2 District 15 
60
Orrick Final
Gilman City with North Daviess (6-14)
Class 1 District 15 
25
Osborn (13-11)
Class 1 District 13 
49
Osborn Final
Ridgeway with Cainsville (14-11)
Class 1 District 15 
34
Pattonsburg (14-11)
Class 1 District 15 
50
Pattonsburg Final
Milan (7-17)
Class 2 District 14 
48
Putnam County (18-7)
Class 2 District 14 
69
Unionville Final
Archie (15-10)
Class 2 District 11 
56
Rich Hill (2-1)
Class 1 District 7 
424
Rich Hill Final
North Shelby (9-15)
Class 2 District 14 
39
Schuyler County (15-10)
Class 3 District 7 
57
Queen City Final
Lone Jack (8-3)
Class 2 District 12 
36
Sherwood (15-10)
Class 3 District 14 
39
Creighton Final
Eugene (16-6)
Class 3 District 8 
54
South Callaway (6-19)
Class 3 District 8 
31
Mokane Final
Union Star (3-20)
Class 1 District 14 
18
South Nodaway with Jefferson (Conception) (24-2)
Class 1 District 14 
71
Barnard Final
Barstow (16-7)
Class 3 District 14 
44
St. Mary's (Independence) (11-7)
Class 3 District 15 
548
Independence Final
Linn (4-17)
Class 3 District 9 
40
Tuscumbia (19-7)
Class 1 District 4 
59
Tuscumbia Final
Crossroads College Preparatory (6-11)
Class 2 District 5 
39
Valley Park (5-15)
Class 3 District 3 
41
Valley Park Final
Hermitage (15-10)
Class 1 District 5 
49
Wheatland (9-14)
Class 1 District 5 
496
Wheatland Final
Polo (2-18)
Class 2 District 15 
40
Winston (18-7)
Class 1 District 13 
52
Winston Final
Drexel (15-5)
Class 1 District 8 
Appleton City (5-12)
Class 2 District 11 
Appleton City TBD
Alton (13-12)
Class 3 District 10 
Ava (15-7)
Class 3 District 10 
TBD
Fatima (7-9)
Class 3 District 9 
Blair Oaks (12-10)
Class 3 District 8 
Jefferson City TBD
Licking (12-12)
Class 3 District 10 
Cabool (5-15)
Class 3 District 10 
TBD
Sheldon (13-6)
Class 1 District 7 
Calhoun (1-16)
Class 1 District 8 
Calhoun TBD
St. Joseph Christian (13-5)
Class 2 District 16 
DeKalb (15-8)
Class 1 District 14 
Dekalb TBD
Prairie Home (10-13)
Class 1 District 10 
Higbee (8-15)
Class 1 District 10 
Higbee TBD
Liberty (Mountain View) (2-19)
Class 3 District 10 
Houston (12-13)
Class 3 District 10 
TBD
Bronaugh (7-14)
Class 1 District 7 
Hume (7-7)
Class 1 District 7 
Hume TBD
Summit Christian Academy (5-15)
Class 3 District 14 
Maranatha (, )
 
Shawnee TBD
North Daviess (3-9)
Class 1 District 15 
Mercer (11-9)
Class 1 District 15 
Mercer TBD
Adrian (18-2)
Class 2 District 11 
Miami (1-16)
Class 1 District 8 
Amoret TBD
La Monte (3-10)
Class 1 District 9 
Montrose (23-2)
Class 1 District 8 
Montrose TBD
Willow Springs (13-10)
Class 3 District 10 
Mountain Grove (8-13)
Class 3 District 10 
TBD
Midway (5-13)
Class 2 District 12 
Osceola (22-2)
Class 2 District 11 
Osceola TBD
North Callaway (15-8)
Class 3 District 6 
Southern Boone (12-9)
Class 3 District 8 
Ashland TBD
Plattsburg (4-13)
Class 3 District 16 
Stet (3-15)
Class 1 District 13 
Stet TBD
South Callaway (6-19)
Class 3 District 8 
Tipton (6-14)
Class 2 District 7 
Tipton TBD
Purdy (17-7)
Class 2 District 10 
Verona (15-5)
Class 1 District 6 
Verona TBD
Macks Creek (9-16)
Class 1 District 5 
Walnut Grove (14-6-1)
Class 1 District 6 
Walnut Grove TBD
Sturgeon (11-12)
Class 2 District 13 
Wellsville-Middletown (11-10)
Class 2 District 6 
Wellsville TBD



Processing. Please wait.